Strażackie ćwiczenia „Poręba 2018”

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 648
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Strażackie ćwiczenia „Poręba 2018”

Post autor: e-poreba.pl » 30.04.2018, 11:09

28 kwietnia po godzinie 8.00 dźwięk syren oraz przejazd strażackich wozów bojowych wprowadził spory niepokój wśród mieszkańców Poręby. Samochody zmierzały w stronę byłego zakładu FUM Poręba. Były to jednak ćwiczenia, w których wzięło udział 186 strażaków z 34 zastępów OSP z powiatu zawierciańskiego, 15 strażaków i 5 samochodów z PSP w Zawierciu a także przedstawiciele ratownictwa medycznego, Nadleśnictwa Siewierz i Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach. Wśród uczestników ćwiczeń były po dwa zastępy z OSP Poręba i OSP Niwki i jeden zastęp zabezpieczający z OSP Poręba II.

Po odprawie część zastępów pojechała doskonalić praktyczne umiejętności w zakresie gaszenia wielkopowierzchniowych pożarów lasów a pozostałe zastępy doskonaliły działania podczas akcji gaśniczych prowadzonych w budynkach wielokondygnacyjnych i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Wśród obserwatorów obecni byli m.in. Komendant Powiatowy PSP w Zawierciu mł. bryg. Artur Łągiewka, Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP w Porębie Ryszard Spyra i Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Siewierz Mariusz Kowalski, którzy wysoko ocenili przeprowadzone ćwiczenia i podziękowali wszystkim druhom za zaangażowanie.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ