Jednak będzie obwodnica!

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Jednak będzie obwodnica!

Post autor: Matt » 16.08.2005, 13:58

Na lata 2006-2008 planowana jest budowa pierwszego etapu obwodnicy biegnącej przez cały powiat, a odciążającej z nadmiernego ruchu pojazdów przede wszystkim Zawiercie.

Obwodnica ma biec od Siewierza przez Porębę (wzdłuż torów kolejowych), przez Markowiznę, Fugasówkę do drogi krajowej nr 78. Okrązy ona wszystkie miejscowości na trasie DK 78, (Kromołów, Żerkowice, Kroczyce) i wyjdzie w Pradłach przy połączeniu drogi wojewódzkiej Pilica - Pradła. Dalej obwodnica biegnie aż do Szczekocin, okrążając centrum miasta.

- Na lata 2006-2008 przyjęto budowę części obwodnicy - 6,6 km (od Siewierza do Poręby), która kosztować będzie ok. 76 mln zł - wyjaśnia Marian Gajda, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu. - Środki na budowę obwodnicy zabezpiecza Ministerstwo Infrastruktury.

By również poruszanie się po samym mieście było łatwiejsze PZD wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie w ramach środków strukturalnych przebudowy skrzyżowania w centrum (ulice Sikorskiego, Dmowskiego i Pomorskiej) gdzie planowane jest budowa ronda. Drugie rondo ma powstać na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Kościuszki i Blanowskiej, trzecie w Blanowicach (ul. Przyjaźni, Wyspiańskiego - w pobliżu cmentarza). Przebudowane mają zostać też ulice: 3 Maja, Kościuszki i Blanowska. Wartość szacunkowa prac wynosi ok. 17 mln zł - wniosek PZD ocenia obecnie panel ekspertów. Wiążące decyzje mają zapaść do końca tego roku.

W dalszych planach jest budowa obwodnicy miasta - pierwsza nitka prowadziłaby przez Blanowice w kierunku Kroczyc (wychodzić miałaby w Lgocie Murowanej, odciążając DK 78), drugi ciąg po przebudowie biegłby od ul. Obrońców Poczty Gdańskiej przez Żabki do Łośnic.

- Obecnie miasto jest "zatkane" i to nie tylko, jak bywało dotąd w weekendy, ale przez cały tydzień - stwierdza dyrektor PZD. - Wprowadzenie nowych rozwiązań staje się koniecznością. Liczymy na to, że uda się pozyskać pieniądze na wszystkie zaplanowane inwestycje.

(IWO) - Dziennik Zachodni
Ostatnio zmieniony 17.08.2005, 13:43 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 17.08.2005, 00:05

Jeśli kogoś interesuje to znalazłem kiedyś na necie plany przebudowy skrzyżowania na Żabkach. Nie wiem czy są nadal aktualne.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01.03.2007, 00:04 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 18.08.2005, 17:42

No to jestem ciekaw jak ta obwodnica ma przebiegać przez Porębę?? Bo wzdłuż torów to ni jak mi nie pasuje. Mianowicie czy mają zamiar zrobić obwodnice przez te wszystkie osiedla, działki, później obok basenu, wzdłuż fumu, dalej przez osiedle i znów działki?? Czy może postarają się wybudować dalej na południe drogę??
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 18.08.2005, 21:00

Podobno ma isc dosc kawal od torow ale w strone lasu. Moim zdaniem to mogliby przez las zrobic i by bylo spoko
Obrazek

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 19.08.2005, 16:43

...totalny bezsens koło torów nie ma miejsca, poza tym tam są BLOKI wątpię aby ktoś wpadł na pomysł budowania ruchliwej trasy tak blisko mieszkań... w ogóle wątpię aby pewni wpływowi ludzie pozwolili zrobić trase obok swojej drogiej chaty :P.
a w lesie jest totalne bagno ta droga szybko zamieniłaby się w tunel :P.
ciekaw jestem czy przy okazji naprawią- zmodernizują szlak kolejowy do lotniska.
generalnie lepszym pomysłem byłoby zrobie tej obwodnicy na północ od Poręby :/
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 19.08.2005, 17:40

viggen pisze:generalnie lepszym pomysłem byłoby zrobie tej obwodnicy na północ od Poręby :/
Zgadzam się. Cały czas byłem przekonany, że obwodnica będzie przebiegać pod lasem mrzygłodzkim. Nawet planowane nowe rondo (skrzyżowanie DK 78 z ul. Chopina) miało być podobno połączone z tą obwodnicą. Droga miała prowadzić między stacją BZ a strażą pożarną. No ciekaw jestem którędy dokładnie chcą puścić tę obwodnicę.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

ODPOWIEDZ