Co słychać w FUM Poręba?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Co słychać w FUM Poręba?

Post autor: Cymbalista » 11.01.2005, 20:12

Uwazam, ze najwyzszy czas utworzyc temat dotyczacy naszej fabryki, ktora coprawda podupada, ale dawniej prosperowala bez zarzutu i rozslawiala nasze miasto na calym swiecie :!:
Piszcie co myslicie o naszym FUM-ie: o jego funkcjonowaniu, protestach, walecznych dzialaczach, pracownikach, nowinkach, plotkach :wink: itp.
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 11.01.2005, 20:26

Wydaje mi się, że najgorsze mamy za sobą. FUM w końcu wychodzi na prostą... no w pewnym sensie... jest jeszcze zadłużony wobec miasta zdajsie. Ale najważniejsze, że płacą pracownikom regularnie :) Życzę im jak najlepiej. Ciekawe tylko co będzie z biurowcem. Taki budynek się teraz marnuje.
Ostatnio zmieniony 12.01.2005, 17:21 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 12.01.2005, 17:17

Na temat FUM Poręba powiem krótko ciekawe komu zawdzięczamy taką sytuację że fabryka zaczęła wypłacać pensje regularnie. że jest zadłużona przez tyle lat była rozkradana. nie można tego zmienić z dnia na dzień.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 12.01.2005, 20:46

porębianin111 pisze:Na temat FUM Poręba powiem krótko ciekawe komu zawdzięczamy taką sytuację że fabryka zaczęła wypłacać pensje regularnie. że jest zadłużona przez tyle lat była rozkradana. nie można tego zmienić z dnia na dzień.
powiem szczerze ze dobrze ze ktos odłużył FUM Poreba i zakład działa przyzwoicia ale nie rozumiem logicznego sensu w poście porębianina 111. chciałbym bys pisał jasniej.
Karamba - tylko szczerość

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 12.01.2005, 22:41

TRUP pisze:Ja sie bardzo ciesze ze nasz wspaniały zakład z tradycjami wraca powoli z dalekiej podróży
ja również..dzieki temu że sytuacja jakoś się unormowała ludzie mają prace- a to chyba najważniejsze...mam nadzieje że bedzie coraz lepiej i że coraz wiecej ludzi znajdzie prace w tym zakładzie...wiadomo że to od razu nie nastąpi ale może z czasem... :?: :?:
TRUP pisze:chciałbym aby Fum był miejscem gdzie porębska młodzież będzie kontynuowac tradycje naszego miasta i dbac o dobro zakładu.!!!
i oby te słowa Trupa były proroctwem które kiedyś się sprawdzi...oby jak najprędzej....
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Gdańszczanin
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Gdańszczanin » 13.01.2005, 22:35

A czym się zajmuje/zajmował ten FUM ??

Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 14.01.2005, 00:31

"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 16.08.2005, 23:04

niedawno wywalono presesa, znacie jakieś detale? czy wyleciał cały zarząd czy tylko Markowski? w sumie w takich okolicznościach powininni wszysy polecieć :/.
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 17.08.2005, 12:36

Dlaczego twierdzisz ze wszyscy.Za wine odpowiada prezes a nie zarząd. Moim zdaniem prezes Markowski zrobił błąd że kręcił cos tam.Moim zdaniem na oko to równy chłop z którym można pogadac i nie powinien robić takch rzeczy. Wiem ze teraz jest ktoś tymczasowo. Ja proponuje na prezesa brata burmistrza.Niech rodzina miastem rządzi.Napewno znając ukłądziki ktoś kto mógłby powalczyć o naprawę zakładu nie wejdzie. Wejdzie ten co da.....albo co ma dobre wtyki.O czym tu gadac????
Karamba - tylko szczerość

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 18.08.2005, 20:09

Panie Karamba ja proponuję Pana Dorobisza.

On napewno uzdrowił by ten zakład.

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 19.08.2005, 16:48

za firme odpowiada zarząd od tego jest... rządzą presez i jego namiestnicy zwalili sprawę teraz powinni beknąć...
a Markowski może i jest fajny do picia wódy na prazonkach, ale gdzie rzadzi tam powoduje katastrofę... to samo zrobił w SM... same długi
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 16.01.2007, 12:06

a jak dzisiaj wygląda kondycja FUMu..........i zarzadzajacych nim Question

ryszard
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ryszard » 11.01.2008, 19:49

Czas FUMU widocznie juz minoł i ie wróci przykre to ale prawdziwe , tylko ludzi naprawde szkoda bo niczemu nie winni. A byli prezesi któzy doprowadzili do upadku zakładu maja sie niezle.

Awatar użytkownika
szwajcar
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: szwajcar » 11.01.2008, 20:32

Byli prezesi którzy doprowadzili zakład do takiej kondycji jak jest teraz mają się bardzo dobrze nachapali się kasy posprzedawali majątek fumowski tak jak kotłownia której totalną bzdurą było sprzedanie prywaciażowi , a pużniej przez kilka zim z koleji zaloga pracowała w nieogrzanym zakładzie bo fum miał zaleglości wobec kotłowni i prywaciarz który to kupił( z resztą podobno rodzina ówczesnego pana prezesa)zakrecił ogrzewanko bo nie bedzie sie cackał niema kasy niema ogrzewania.Natępnym wspaniały biznesem w negatywnym znaczeniu tego słowa bylo sprzedanie za bezcen ośrodka wypoczynkowego w niechorzu równierz pan prezes już następny koryciarz w sprzedał za grosze wziął w łape i teraz żyje sobie jak pączek w maśle niebęde się rozpisywał bo można by pisać w nieskończoność ale powiem jedno ludzie odpowiedzialni za sytuacje taką jaka jest powinni ponieść za to kare i to surową .

-porębianka-
Nowicjusz

FUM Poręba

Post autor: -porębianka- » 29.01.2008, 16:16

Jak wiadomo FUM Poręba fabryka ciesząca sie niegdyś uznaniem i dobrze prosperująca, dziś nie miewa się tak dobrze jak kiedyś, mało tego nie widać szans na podwyższenie płac dla pracowników... Ale chwileczkę, czy aby na pewno? Dziś w Zakładzie zamontowana została barierka wykrywająca metal, jaką spotkać można na przykład na lotniskach. Czy tych pieniędzy nie lepiej byłoby zainwestować w podwyżkę dla pracowników? Albo chociaż przeznaczyć ich na zakup sprzętów, których brakuje do pracy przy maszynach? "Drogi" prezesie i "szanowni" kierownicy, czy nie warto by o tym pomyśleć?

ODPOWIEDZ