Obchodzono Dzień Niepodległości

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 632
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Obchodzono Dzień Niepodległości

Post autor: e-poreba.pl » 12.11.2017, 20:52

11 listopada, po 123 latach zaborów, obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość.

W Porębie obchody święta odzyskania niepodległości rozpoczęto Mszą Św. w kościele p.w. Ducha Świętego w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Paweł Górecki.

Po mszy, uczestnicy uroczystości z pocztami sztandarowymi, przemaszerowali pod Pomnik Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny w Porębie pod którym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przez delegacje organizacji społecznych i miejscowe instytucje. Po tych uroczystościach w sali widowiskowej MOK Burmistrz miasta Ryszard Spyra podziękował wszystkim przybyłym za przykład obywatelskiej postawy i patriotyzmu oraz udział w tych uroczystościach.

W programie słowno-muzycznym z elementami historii, wystąpiła młodzież ze SP nr 1 im. Wojska Polskiego, zespołu dziecięcego „Muzo Skrzaty”, Koła Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”, zespołu wokalnego „Retro” i zespołu wokalnego „Złota Jesień bis”.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ