Co słychać w FUM Poręba?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Godfather
Nowicjusz

Re: Co słychać w FUM Poręba?

Post autor: Godfather » 20.12.2014, 00:19

Pracownicy FUM Poręba jedynie sami sobie zawdzięczają taki koniec zakładu. Skąd tak ostra moja ocena? Każdy z nich traktował zakład jako własny interes służący jemu a nie firmie - zrobić fuchę, jakiś kociołek, coś wynieś. I tak wynosili przez lata po kawałku, bo to przecież było państwowe, a to nie kradzież. W ilu prywatnych warsztatach stoją tokarki i inne maszyny i narzędzia z FUM-u? W wielu.
I oczywiście nie wolno zapomnieć o przysłowiowym gwoździu do trumny czyli Pani Juńczy.owej wraz ze swoją ekipą, co się nazwała Związki Zawodowe. To ta Pani co ją w biedronce złapali na kradzieży. Ile w jej działaniach było celowości, a ile zwykłej głupoty nie wiem. Ale finał tego jest tragiczny dla wielu Porębian.

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 20.12.2014, 12:59

Godfather pisze:Pracownicy FUM Poręba jedynie sami sobie zawdzięczają taki koniec zakładu. Skąd tak ostra moja ocena? Każdy z nich traktował zakład jako własny interes służący jemu a nie firmie - zrobić fuchę, jakiś kociołek, coś wynieś. I tak wynosili przez lata po kawałku, bo to przecież było państwowe, a to nie kradzież. W ilu prywatnych warsztatach stoją tokarki i inne maszyny i narzędzia z FUM-u? W wielu.
I oczywiście nie wolno zapomnieć o przysłowiowym gwoździu do trumny czyli Pani Juńczy.owej wraz ze swoją ekipą, co się nazwała Związki Zawodowe. To ta Pani co ją w biedronce złapali na kradzieży. Ile w jej działaniach było celowości, a ile zwykłej głupoty nie wiem. Ale finał tego jest tragiczny dla wielu Porębian.
Co do młoteczka pilniczka czy innej drobnicy to się jeszcze zgodzę, ale bez jaj maszyny z FUMu to już lekka przesada plankton takich mocnych wałków nie robił, tym zajmowały się grube ryby :twisted:
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 29.12.2014, 11:32

oczywiście nie chodzi o 20 metrową obrabiarke, ale małe maszyny, stołowe wiertarki itp. metoda opanowana do perfekcji: rozkładamy na cześci-przechowujemy w szafce-wynosimy po jednej-skręcamy w miejscu docelowym np garażu. takiiiie tam legendy krążyły. ale dzieki tym legendom porębska ''wieś'' wyposażona i zmechanizowana od lat.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 21.01.2015, 13:53

Fabryki FUM juz nie ma!
Nie pomogą pikiety nawet...
Co mieli sprzedać-sprzedali, co zburzyć-zburzyli, co ukraść-pokradli...

Gwożdźiem do trumny takich zakładów jak FUM były są i bedą ZWIĄZKI ZAWODOWE!!!!!
To zwiazki przyczyniły sie do ciagłych zmian zarządów, prezesów..

Jakby na Zachodzie, w Niemczech czy obojetnie gdzie, ktoś wstał i powedział ze chce załozyć zwiazki zawodowe to by w pysk dostał od właściciela.
W dobrej firmie, fabryce, zakładzie, jesli tylko pracodawca jest OK wobec pracowników i odwrotnie to ŻADNE zwiazki sa nie potrzebne...
Teraz sie mówi o upadajacych kopalniach,,, Jakoś jedna kopalnia pare lat temu miala 100mlz strat rocznie.(działajace tam zwiazki dawały górnikom 13, 14 pensje, mega odprawy a kopalnia nie przynosila zysku).
Sprywatyzowano ją od podstaw,, pogonili batem zwiazki zawodowe i teraz jakas koplania nie ma strat a same zyski.

Smutne to, ze tak sie stało z FUMEM, bo nasi dziadkowie pewnie w grobach by sie poprzewracali jakby usłyszeli co z ich FUMEM sie stało...
NIGDY wiecej ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH..

Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Indygo » 22.01.2015, 14:34

Smutne jest to,że zwykły przedsiębiorca nie może liczyć na taką opiekę i fory od państwa,jak np górnicy.
Jak zbankrutujesz,kogo to..?Masz pracownika w wieku przedemertalnym chronionym?-co z tego,że cię na niego nie stać?Możesz sobie protestować do woli.
Urlop?Jaki urlop,chyba ci się w głowie poprzewracało!
Jesteś chory?A kogo to,do roboty.
Tytuł własciciela prywatnej firmy nie jest zaszczytem.

rysiu
Nowicjusz

Post autor: rysiu » 23.01.2015, 09:59

Żal i jeszcze raz żal.... wiele osób z mojego pokolenia chętnie pracowałoby dla tej fabryki... niektórzy nawet próbowali jednak nic z tego... teraz trzeba napychać "kapsy" prywaciarzom płacącym podatki w innych miastach... Taka Fabryka...takie możliwości.... ale tak jak piszecie...wiele osób przyczyniło się do zrujnowania i zamknięcia tego zakładu.

Godfather
Nowicjusz

Post autor: Godfather » 25.01.2015, 00:40

I jeszcze raz napiszę to:

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA PANI JUŃCZYKOWEJ I ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH ZA REKOMENDACJĘ TEGO PANA, KTÓRY MIŁOŚCIWIE PANUJE W FUM-ie

mogli być Holendrzy, ale po co, albo raczej pytanie powinno brzmieć: kto dał więcej

Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor

Post autor: e-poreba.pl » 19.07.2016, 19:20

Takie wieści ze świata płyną ;)

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 31.07.2016, 08:20

Witam .

" Stary czas jest kłamcą"

Temat FUMU jako porębianina nie jest mi obojętny. Czytając wiadomości na e-poręba to nie mogę uwierzyć ,że dawniej nie dało
uratować się naszego zakładu , filaru naszego miasta, a teraz da się, da.?
Jakie to śmieszne, a zarazem przykre tak zniszczyć Porębę.
Wstyd mi za tych, którzy sprzedali 21.01.2016 roku RAFAMET pełną dokumentację obrabiarek oraz znak towarowy POREBA 1798 rok.
W dodatku zachowanie skandaliczne , przyjść na otwarcie firmy BLACHMIX pana prezesa Piotra MAłuchy.
Brakuje mi słów, dlatego też podpowiem, że pozostał jeszcze do sprzedania herb miasta POREBY.
Pozdrawiam

Timmy
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Timmy » 07.09.2017, 17:20

Wie ktoś może co się dzieje w biurowcu?
Krzaki przed wejściem wykoszone, a na ścianie baner surowo ostrzegający przed wstępem.

Obrazek

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Lokalizacja: Szerokość geograficzna: 50.4888 Długość geograficzna: 19.3482
Kontakt:

Post autor: Avalon » 08.09.2017, 16:16

Pewnie przyjadą goście na prażonki i sprzątają, żeby wstydu nie było.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Timmy
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Timmy » 09.09.2017, 07:34

Faktycznie. Może tak być

ODPOWIEDZ