Tworzenie stron WWW (HTML, PHP, Java, Flash, itp)

Wszystko co związanie z komputerami i dostępem do światowej pajęczyny
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Tworzenie stron WWW (HTML, PHP, Java, Flash, itp)

Post autor: Matt » 08.08.2004, 20:21

Postanowiłem założyć ten temat dla wszystkich amatorów projektowania stron WWW. Jeśli zajmujesz się tworzeniem stron internetowych i masz jakiś problem z HTML'em, Javą, Flashem, grafiką itp to postaram się (ja lub ktoś inny z naszych forumowiczów :) ) pomóc. Napisz na czym utknąłeś ...wspólnymi siłami pokonamy wszystkie przeszkody :wink: A może chcesz poprostu o tym pogadać :?: :)
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 14.08.2004, 10:09

Dobra Matt wiem, że jesteś w tym dobry więc potrzebuję pomocy. Na stronie zrobiłem tabelkę, chciałbym żeby w lewej "a" kolumnie były przyciski a w środkowej "b" się wyświetlało to co nacisnę :). Nie wiem jak to zrobić :)
|a | b | c |
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 14.08.2004, 11:31

A więc tak.. (o ile dobrze Cię zrozumiałem) musisz zrobić stronę główną (np. index.html), która powinna wyglądać tak (lub podobnie bo to tylko prosty przykład :wink: ):

index.html

Kod: Zaznacz cały

<html>
<head>
<title>Ramki :)</title>
</head>

<frameset cols="20%,60%,20%">
<frame src="ramka1.html" name="ramka1">
<frame src="ramka2.html" name="ramka2">
<frame src="ramka3.html" name="ramka3">
</frameset>

</html>
Teraz zrób 3 strony o nazwie ramka1.html, ramka2.html i ramka3.html, które w moim przykładzie wyglądają tak:

ramka1.html

<html>
<head>
<title>Ramki :)</title>
</head>
<body>
Ramka nr 1<br>
<br>
<a href="http://www.miastoporeba.prv.pl" target="ramka2">miastoporeba.prv.pl</a><br>
<a href="http://www.poreba-forum.prv.pl" target="ramka2">poreba-forum.prv.pl</a>
</body>
</html>
ramka2.html

<html>
<head>
<title>Ramka nr 2</title>
</head>
<body>
Ramka nr 2<br>
<br>
Tu pojawią się strony po kliknięciu linków w Ramce nr 1.
</body>
</html>
ramka3.html

<html>
<head>
<title>Ramka nr 3</title>
</head>
<body>
Ramka nr 3
</body>
</html>
Wszystkie pliki (strony) umieść w tym samym katalogu i odpal index.html. Wszystko powinno działać :D
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 14.08.2004, 13:52

No i tu właśnie pojawia się myk :) bo ja nie chcę tworzyć 3 osobnych stron. Takie rzeczy są gotowe w click & drag ;). Chodzi mi o to żeby w ramach tej tabelki to się pojawiało. Myślę także nad innym rozwiązaniem, zrobić wszystkie stronki z użyciem tabelki różniące się tylko zawartością środkowej części, ale nie wiem jak to się będzie sprawowało i czy nie będzie się wolno ładować.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 14.08.2004, 14:01

Powiedz mi jeszcze czy chodzi Ci o typowe tabelki <table> </table> czy o ramki <frame> </frame> :?: Często się to ludziom myli :wink: Jeśli chodzi Ci o zrobienie tabeli z trzema komórkami to będziesz musiał użyć <iframe> w tej komórce gdzie ma się wyświetlać strona po kliknięciu linku.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 14.08.2004, 14:22

Tak chodzi mi o tabelki :)
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 14.08.2004, 14:43

To zmienia postać rzeczy :) Zrób coś takiego:

index.html

<html>
<head>
<title>Tabelka</title>
</head>
<body>
<table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0" width="400" height="300">
<tr>
<td width="100" height="300">
komórka 1<br>
<br>
<a href="http://www.miastoporeba.prv.pl" target="ramka">link 1</a><br>
<a href="http://www.poreba-forum.prv.pl" target="ramka">link 2</a>
</td>
<td width="200" height="300">
<iframe src="ramka.html" name="ramka" width="100%" height="100%"></iframe>
</td>
<td width="100" height="300">komórka 3</td>
</tr>
</table>
</body>
</html>
ramka.html

<html>
<head>
<title>komórka 2</title>
</head>
<body>
komórka 2<br>
<br>
Tu pojawią się strony po kliknięciu kinków w komórce 1.
</body>
</html>

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 14.08.2004, 18:53

Jeszcze jedno pytanko. Jak szybko zrobić galerię zdjęć tzn. miniatury zdjęć i po kliknięciu na nie otwarcie dużych wersji miniatur :). Da się to jakoś szybko zrobić??
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 14.08.2004, 18:59

Zapraszam tutaj:

:arrow: www.scripts.pl

..w wyszukiwarce wpisz tylko galeria i wyskoczy Ci sporo różnych skryptów, które odwalają całą robotę za Ciebie :wink:

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 14.08.2004, 19:12

Dzięki tego właśnie potrzebowałem :D
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 14.08.2004, 19:15

A tak przy okazji.. czyżby jakaś stronka powstawała :?: :wink: daj adres jak będzie gotowa :)

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 14.08.2004, 19:50

Tak powstaje strona informacyjno/rekrutacyjna ;D. Adres http://www.nsaporeba.republika.pl Jako że jako jedyny z grupy potrafię choć trochę obsługiwać programy w stylu Photoshop i Dreamwaver to przypadło mi zadanie zrobienia strony. Stronka już jest na serwerze, ale w stylu bardzo oldskulowym :D i do tego butonny nie działają :D. Grupie prawdopodobnie wystarczyła by taka strona, ale ja mam większe ambicje. Pytanie czy będę miał tyle sił i chęci 8)
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 14.08.2004, 22:32

O kurcze.. kto by pomyślał. Całkiem nieźle :) Nie poddawaj się.. dasz radę :) Służę pomocą jakby co. Tutaj rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie użycie <iframe>.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 15.08.2004, 15:08

Heh pobawiłem się skryptami i to fajna rzecz :) chyba postaram się zrobić jak najwięcej w html. Jak popatrzę jaką ty stronkę zrobiłeś używając tylko notatnika to mi szczenka do gleby opada :shock: zastanawiam się ile czasu będę musiał poświęcić na to żeby zdobyć podobne skille :)
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 15.08.2004, 17:14

Ja właśnie jestem zwolennikiem HTML'a. Nie lubie przesadzać z Flash'em itp. Używam go tylko tam gdzie zachodzi taka konieczność. Życzę powodzenia z notatnikiem :wink: ZielonaFala to była właśnie strona, która zmusiła mnie do przejścia z FrontPage'a na Notatnik. W tym 1szym poprostu wiele rzeczy nie dało się zrobić.. niektóre elementy się rozjeżdżały, itp :?

ODPOWIEDZ