Windows 7

Wszystko co związanie z komputerami i dostępem do światowej pajęczyny
Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Lokalizacja: Szerokość geograficzna: 50.4888 Długość geograficzna: 19.3482
Kontakt:

Windows 7

Post autor: Avalon » 26.06.2009, 12:50

Chciałem rozpocząć dyskusję na temat nowego systemu. Sam zainstalowałem Win7 RC dwa dni temu i jestem zaskoczony. Nie myślałem, że może być (po doświadczeniu z Vistą) coś lepszego od XP. Na chwilę obecną jest to pierwszy system za który jestem gotów zapłacić.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 26.06.2009, 14:43

Podobno świetny. Sam nie testowałem. Bardzo stabilny i przejrzysty a przy tym dużo nowych funkcji i zaciągniętych z visty. Testował ktoś jeszcze? Bo bym może go wrzucił :)
Obrazek

AXEL88
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: AXEL88 » 27.06.2009, 11:17

Ja mam odkad microsoft umiescil go na stronie do testow i powiem ze bije viste na glowe bardzo fajny graficznie bardziej rozwiniety niz XP a przy tym tak samo stabilny jak nie bardziej.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Lokalizacja: Szerokość geograficzna: 50.4888 Długość geograficzna: 19.3482
Kontakt:

Re: Windows 7

Post autor: Avalon » 04.07.2009, 18:55

Za "CentrumXP":
W jednym z najnowszych buildów Windows 7, które wyciekły niedawno do Sieci, znalazł się interesujący zapis w treści umowy licencyjnej dotyczący pakietu rodzinnego.
Klauzula z pewnością pojawiła się nieprzypadkowo – nie jest obecna w umowach dołączonych do Windows 7 Professional czy Ultimate, a jedynie do wersji Home Edition, która to przecież jest dedykowana użytkownikom domowym. Według zapisu, możliwa jest instalacja „pojedynczej kopii oprogramowania oznaczonego jako Pakiet rodzinny na trzech komputerach w obrębie jednego gospodarstwa domowego, do użytku przez osoby zamieszkujące je”. Zainteresowani użytkownicy odsyłani są pod adres internetowy w domenie Microsoftu, jednak nie jest on (jeszcze) dostępny.

Pojawiają się już spekulacje, czy taka oferta będzie ograniczona czasowo. Według komentatorów, z uwagi na fakt, iż zapis znajduje się w samej umowie licencyjnej oferta nie będzie w ten sposób limitowana. Ponadto istnieje szansa, że za Windows 7 Home Edition Family Pack nie będzie trzeba zapłacić więcej, a system ten pojawi się na rynku tylko w tej wersji po cenie, która została już ogłoszona.
Jeżeli to prawda to warto wydać równowartość 119$.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Re: Windows 7

Post autor: Cpt_Willard » 06.07.2009, 13:01

Windows 7 jest świetnym przykładem jak "opinie" i "marka" wpływa na sprzedaż poszczególnych produktów. Microsoft popełnił błąd z Vistą i wypuścił dość niedopracowaną wersję. Przylgneła łatka, że Vista to straszna kaszana i syf. Jednak panowie nie są w ciemie bici i wpadli na genialny pomysł. Zmieńmy nazwę, wrzućmy kilka poprawek, zmieńmy trochę wygląd i sprzedajmy pod nową nazwą.
Osobiście nie maiałem okazji testować "nowego" systemu. Przeglądałem jednak trochę testów i jakiś znaczących różnic nie ma. Z resztą co się dziwić jak oba systemy oparte są na tym samym jądrze. Wszystkie dodatkowe bajery sobie odpuszczę.
Jeśli ktoś ma XP i chce system zmienić to Win7 powinien być niezłym rozwiązaniem. Jednak jeśli ktoś jest posiadaczem Visty to kupując Win7 płaci drugi raz za to samo tylko w innym opakowaniu.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

ODPOWIEDZ