Gry komputerowe ogólnie

Wszystko co związanie z komputerami i dostępem do światowej pajęczyny
Mieszkaniec_Poręby
Nowicjusz

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Mieszkaniec_Poręby » 13.11.2010, 09:29

Miałem okazję pograć w Mafię II. Chyba tylko ze względu na sentyment do pierwszej części. Pierwsze momenty gry zapowiadały bardzo ciekawą rozgrywkę. Trochę przypominały gry wojenne typu Call of Duty i Medal of Honor. (były pokazane zmagania wojenne naszego bohatera we Włoszech w czasie WWII) Potem był powrót do USA i tutaj zawiało nudą. Dosyć długie filmiki, nieciekawe zadania, skupianie się na szczegółach (np zadanie: podejście do lodówki, wypicie czegoś, położenie się do łóżka) Moim zdaniem osłabia to klimat gry. Bynajmniej taki do którego przyzwyczaiła nas Mafia I.
Zawiódłbym się strasznie, jeżeli taki trend spadkowy pozostałby do końca gry. W pewnym momencie gra zaczęła bardziej wciągać i robić się ciekawsza. Można bardziej wczuć się w rolę głównego bohatera i jego sympatycznego towarzysza. Pod koniec nawet nie przeszkadzały mi te przydługie wstawki filmowe. No cóż, taka teraz tendencja, że gry chcą opowiadać jakieś historię (filmy tylko w innej szacie graficznej) a nie stawiają na grywalność i długie godziny spędzone przy komputerze.
Mimo wszytko warto zagrać. Chociażby dlatego, żeby się przekonać jak wyszedł programostą tak długo i pieczołowicie przygotowany produkt.

PS. Osobiście w wolnej chwili wolę załączyć GTA4.

Awatar użytkownika
memek
Nowicjusz
Kontakt:

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: memek » 23.10.2018, 17:52

kurde to chyba i ja zagram w mafie 2 po tak długim czasie :D

ODPOWIEDZ