Hala sportowa

Wszelakie dyscypliny sportu w Porębie
jonatan
Nowicjusz

Re: Hala sportowa

Post autor: jonatan » 03.03.2010, 08:54

Czy wiadomo już coś na temat możliwości wynajęcia hali i jaki jest koszt za godzinę.

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 04.03.2010, 13:59

Witam. Przedstawiłem podobne pytanie na sesji. Burmistrz poinformował mnie w odpowiedzi, że Dyrekcja szkoły będzie przygotowywać taki harmonogram i cennik. Nie ma jeszcze oficjalnej daty, kiedy ten harmonogram zostanie przedstawiony. Mam nadzieję, że zostanie to przygotowane w szybkim okresie i mieszkańcy będą mogli korzystać z hali, a zarazem rozwijać umiejętności sportowe.

wojtek1981
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: wojtek1981 » 06.03.2010, 22:44

Taki cennik powinien być przegotowany przed otwarciem, bo co to za otwarcie jak hala nadal zamknięta. Ale u nas to wszystko się robi od d.....rugiej strony.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: BrowarMan » 16.03.2010, 09:54

Interpelacje i zapytania Radnych:

Radny Karol Hadrych:
1. Czy jest już ustalony cennik oraz harmonogram korzystania z hali sportowej?

Odpowiedzi Burmistrza na zapytania i interpelacje Radnych:

Radny Karol Hadrych:
1. Taki harmonogram jest w trakcie realizacji. Chcemy przygotować jak najlepszą ofertę dla organizacji sportowych oraz mieszkańców miasta, aby mogli rozwijać w godnych warunkach swoje umiejętności sportowe. Taki harmonogram i regulamin będzie przedstawiony na kolejnej sesji.
Czyli jeżeli dobrze interpretuje ten tekst o cenniku dowiemy się na kolejnej sesji o ile zostanie zatwierdzony.
Więc kolejna sesja chyba pod koniec marca - a więc nasuwa się pytanie czy do końca miesiąca mieszkańcy będą poinformowani co, ile , za ile... :?:
Zainteresowanie społeczeństwa wynajęciem hali jest dość duże- dlaczego takimi rzeczami jak przygotowaniem oferty ludzie odpowiedzialni za halę zajmują się dopiero teraz - przecież już od grudnia wiadomo było że hala zostanie otwarta w lutym.
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 16.03.2010, 10:39

Rada miasta nie będzie ustalać cennika, będzie przyjmować uchwałę z której wynikają zapisy regulaminu korzystania oraz zasad wynajmu.
Za ustalanie cen odpowiada Zarządca obiektu czyli Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół. Chcę podkreślić, że na ostatniej Komisji Oświaty Burmistrz poinformował, że stawki są przygotowywane i nie odbiegają od cen za wynajem hal w ościennych gminach. Dodatkowo hala w Porębie ma dużo większy standard - korzystający grają w hali klimatyzowanej, mają możliwość skorzystania po zakończeniu rozgrywek z prysznica i ciepłej wody, itp. Proszę nie wierzyć w informacje, które się pojawiają na mieście o cenach bo to jest mit.
Po następnej sesji, która odbędzie się 30 marca zapewne pojawi się konkretna informacja na temat warunków wynajmu, regulaminu oraz cen.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 16.03.2010, 11:49

Taki harmonogram i regulamin będzie przedstawiony na kolejnej sesji.
Powiedzmy, że zostanie przedstawiony 30 marca - czy będzie poddany jakiemuś głosowaniu? Co się stanie jeśli nie przejdzie? Będziemy czekać do następnej sesji?

BrowarMan trafnie zauważył, że już w grudniu można było przygotować ofertę :idea:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 16.03.2010, 15:02

Napewno będzie przedstawiony i poddany głosowaniu bo jest w planie obrad. Komisja oświaty opiniowała tą uchwałę, nie widzę przeciwskazań aby uchwałę odrzucono. W uchwale znajdują się formalne zapisy, z których wynika regulamin i zasady wynajmu. Proszę pamiętać, że to nie Radni ustalają ceny, nie Radni sa odpowiedzialni za terminy itp...Przygotowanie wszelkich dokumentów, ofert i innych działań dotyczacych hali leży po stronie Zarządcy obiektu.

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 16.03.2010, 15:30

Karol Hadrych pisze:korzystający grają w hali klimatyzowanej, mają możliwość skorzystania po zakończeniu rozgrywek z prysznica i ciepłej wody, itp.
No muszę przyznać, że na innych halach nie ma takiej możliwości jaką jest skorzystanie z prysznica.. proszę Cię Karol nie pisz głupot..

Jaki sens było budowanie hali skoro stoi nieczynna popołudniami ! ??
Minie zima i co ?? Jaki sens? Tylko w Porębie takie cuda wianki.. dajcie spokój..
Kto zarządza? MZS ?

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 16.03.2010, 15:37

Czyli mówiąc wprost. Przygotowanie cennika i terminarzu itp. leżało w gestii Dyrekcji Miejskiego Zespołu Szkół.
Wszystko to zostanie przedstawione i poddanie głosowaniu pod koniec marca. Czyli najwcześniej w kwietniu będzie można korzystać? Dyrekcja chyba zapomniała, że oprócz dzieci w wieku szkolnym na tą halę czekają też inni mieszkańcy miasta. Mam takie pytanie, czy o budowie hali zostali poinformowani w styczniu, że nie zdążyli? Czy może maja gdzieś zwykłych mieszkańców nie łapiących się pod kategorię uczniów lub klubów sportowych? :roll:

P.S Jak hala zaczynała powstawać to myślałem sobie "to zbyt piękne żeby było prawdziwe, tyle lat już to obiecywali". No i w końcu się doczekaliśmy. Pięknie się prezentuje, ale cóż z tego, bo jeśli chcę wynająć sobie halę to i tak do sąsiednich miast jeździć muszę.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 16.03.2010, 16:19

spokojnie panowie. grunt żeby bylo zrobione to dobrze (czyt. tanio)- miesiac wytrzymacie :)
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 16.03.2010, 16:52

klops pisze:miesiac wytrzymacie
Za miesiąc to raczej można liczyć już na pogodę wystarczającą do tego aby aktywnie czas spędzić na dworze a nie na hali. No, ale może to nawet na rękę MZS, jak będzie mało ludzi to się sala będzie wolniej "zużywać"? :shock:
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 16.03.2010, 17:33

Niech Władze Miasta nie zasłaniają się teraz dyrekcją MZS (nawet jeśli to ich wina). Radni i Burmistrz dobrze wiedzieli, że sami będą wystawieni na pierwszy ogień jeśli będzie poślizg (czy to w budowie czy w związanych z halą pracach legislacyjnych). Inwestorem jest tutaj Miasto a nie Miejski Zespół Szkół... tak?! Wygląda na to, że UM nie dopilnował (albo obdarzył zbytnim zaufaniem) pracowników podległej sobie instytucji jaką jest MZS :idea:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

jonatan
Nowicjusz

Post autor: jonatan » 16.03.2010, 21:54

Karol Hadrych pisze:Napewno będzie przedstawiony i poddany głosowaniu bo jest w planie obrad. Komisja oświaty opiniowała tą uchwałę, nie widzę przeciwskazań aby uchwałę odrzucono. W uchwale znajdują się formalne zapisy, z których wynika regulamin i zasady wynajmu. Proszę pamiętać, że to nie Radni ustalają ceny, nie Radni sa odpowiedzialni za terminy itp...Przygotowanie wszelkich dokumentów, ofert i innych działań dotyczacych hali leży po stronie Zarządcy obiektu.
z tej wypowiedzi wynika że wszystkiemu jest winny zarzadca obiektu. zarządca obiektu ustalił wszystko ale trzeba czekac na kolejną sesje. więc kto tak naprawdę opożnia?????????????????????????????

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 16.03.2010, 21:59

Też trafna uwaga :idea:

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 17.03.2010, 18:58

Chciałbym podkreślić, że gdybym nie widział potrzeby korzystania z hali przez mieszkańców to bym nie podniósł takiego tematu na sesji. Od tego zacznijmy.
Staram się Was na bieżąco informować co się dzieje na Radzie bądź w Komisji Oświaty, gdyż zależy mi by mieszkańcy mieli możliwość dostępu do informacji o działaniach.
Drogi Jonatanie ja w swoich postach nie wskazuje winnego tej sytacji.
Gayson wybacz ale nie jezdze ostatnimi laty na hale wiec byc moze nie mam świeżej wiedzy w tym temacie. Staram się zwracać uwagę na me wypowiedzi, jednak skoro dla Ciebie to głupoty - wybacz poziom.
Matt na tym forum oprócz Erniego i mnie z Rady nie pisze nikt wiecej, więc proszę nie używaj zwrotów, że ja się czymś zasłaniam. Ja informuję o tym co wiem i chcę się z Wami tą wiedzą dzielić bo uważam, że ten temat jest godny dyskusji.
Podkreślam jeszcze raz, że to nie radni są odpowiedzialni za terminy, cennik czy harmonogram.
Pomysł Burmistrza na budowę hali, o której mówiono już w poprzednich kadnecjach Rada Miasta zaakceptowała. Trzynastu Radnych głosowało "za". Inwestycja stała się faktem. Otwarcie nastąpiło w lutym. Teraz czekamy wszyscy na ofertę.
A czy ktoś z Was był już w szkole bądź dzwonił z pytaniem o możliwość wynajmu? Czy ktoś się kontaktował z MZS?

ODPOWIEDZ