Burmistrz miasta

Sondy dotyczące Wyborów Samorządowych 2010
Regulamin forum
Dział ten przeznaczony jest tylko do głosowania w zamieszczonych w nim ankietach bez możliwości komentowania ich. Jeśli chcesz zabrać głos, zapraszam do wątku Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi.

UWAGA: Poniższe ankiety mają na celu jedynie przybliżyć nam jak wygląda popracie w danych okręgach wyborczych i nie można traktować ich wyników jako oficjalne dane.

Czy jesteś za wyborem Marka Śliwy na stanowisko burmistrza?

TAK
50
49%
NIE
52
51%
 
Liczba głosów: 102

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Posty: 3420
Rejestracja: 31.05.2004, 13:40
Lokalizacja: Poręba
Kontakt:

Burmistrz miasta

Post autor: Matt » 08.11.2010, 18:21

Głosując na burmistrza wyborca będzie mógł postawić znak "X" w jednym z dwóch okienek: "TAK" lub "NIE". „Wybory przeprowadza się, z tym że tego kandydata uważa się za wybranego, jeżeli w głosowaniu uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.”

Według prawa kandydat, który „...nie uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów, wyboru burmistrza dokonuje rada gminy bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym.” W przypadku, kiedy Marek Śliwa nie uzyska wymaganej liczby głosów, w drodze głosowania wyboru burmistrza dokona nowo wybrana rada miasta. Jeśli i ona nie poprze kandydata, do gminy wchodzi wyznaczony przez premiera komisarz.

Zablokowany