radny walczy...!!???!!!

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

radny walczy...!!???!!!

Post autor: BrowarMan » 10.08.2004, 23:13

właśnie przeczytałem artykuł o panu Dorobiszu...ciekawe czy to prawda że tak walczy o sprawy naszego miasta ...czy jak tweierdzi burmistrz "chce wszystko kontrolować sam"...

jakie jest wasze zdanie na ten temat... :?: :?:

proponuje sonde...

kto jest za burmistrzem a kto przeciw...wpisujcie sie co o tym sądzicie.. :!: :!: :!: [/b]

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 10.08.2004, 23:15

No to w tym przypadku będę za burmistrzem. M.in. przez Pana Dorobisza nie mamy krytego basenu. :evil: :evil: :evil:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 10.08.2004, 23:22

matt...ale moim zdaniem kryty basen w Porębie to by była finasowa klapa dla budżetu nnaszego miasta..po pierwsze..jeżeli zaczęliby go budować miasto musiałoby wziąć ogromny kredyt...zresztą budowa trwała by pewnie "wieki" i nie wiadomo czy cała sprawa nie zakończyłaby się jak w Ogrodzieńcu..

po drugie...gdyby basen już powstał nie zarobiłby nawet na siebie..w Porębie jest za mało mieszkańców i z pewnością jego utrzymanie przewyższałoby zyski jakie by przynosił...budżet miasta by go nie utrzymał(wystarczy spojrzeć na to co mamy z basenem...brak kasy na wode a o generalnym remoncie jaki niewątpliwie wymaga nasz basen już nie wspomne)...

ale hala sportowa powinna powstać... :!: :!:

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 10.08.2004, 23:38

Oto cytat z "dziennika budowy":

"...Gmina nic nie ryzykuje. Spłata kredytu rozpocznie się od następnego roku. Dwa tygodnie po oddaniu basenu, które planowane jest na styczeń przyszłego roku, poręczenie przestaje interesować gminę, bo odpowiedzialność przechodzi na spółkę - wyjaśnia Jan Macherzyński, burmistrz Poręby. - Dodatkowo basen będzie miał zabezpieczenie w postaci kredytu hipotecznego. W razie niepowodzenia, którego nie przewiduję, zabezpieczeniem będzie właśnie basen.

Jak przekonuje burmistrz, sytuacja budżetu Poręby nie jest najgorsza. Ubiegły rok udało się przeżyć z budżetem niższym o 4,5 mln zł, a mimo to gmina wykonała remonty dwóch dachów na placówkach oświatowych, przejęła ośrodek zdrowia itp.

Przy budowie basenu spółka zamierza korzystać z różnego rodzaju dofinansowań, m.in. z UKFiS - warunkiem uzyskania 30 proc. zwrotu kosztów jest jednak zaawansowanie budowli do ok. 30 proc. wykonanych prac. Będzie to możliwe, kiedy Rada Miejska wyrazi zgodę na poręczenie kredytu..."

Całość :arrow: TUTAJ

Jeśli chodzi o 'klientów' basenu to nie mieli to być tylko mieszkańcy Poręby. Basen obslugiwalby obszar zamieszkany przez dziesiątki tyś ludzi. Tak jest w Zawierciu i Myszkowie i w innych wsiach które nasi radni odwiedzali w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony 03.10.2004, 12:42 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 11.08.2004, 00:17

no podyskutujemy na ten temat jak zapoznam się z treścią tego pisma..fajnie że podałeś adresik..to co pisałem wyżej to tylko moje zdanie na ten temat..

na pewno sie jeszcze odezwe..

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 11.08.2004, 15:03

mówi radny Marian Machura-Proponuje nam się poręczenie kredytu w wysokości ponad połowy budżetu gminy! To zobowiązanie na 12 lat.nie słyszałem, by jakiś basen przynosił kolosalne zyski - co będzie, jeśli ten też się nie utrzyma? Zapłaci gmina. Obawiam się, że jeśli damy burmistrzowi upoważnienie do poręczenia kredytu, będzie to oznaczać koniec Poręby. Nie rozumiem działania spółki. Ma być właścicielem w 51 proc. (49 proc. gmina), a tak naprawdę, to tylko gmina zaciąga kredyt. Decyzja komisji rewizyjnej w tej sprawie jest negatywna.

czyli widze że pan radny Machura ma takie samo zdanie jak ja..hmmm(a to ciekawe swoją drogą..)

tak więc..ta opinia do mnie bardziej przemawia i sie z nią zgadzam w pełni..mamy tu kilka niejasności..
po pierwsze skoro powstała spólka partnerstwa publiczno-prawnego,która, ma być realizatorem inwestycji,a gmina ma w niej 49% udziałów czyli mniejszy pakiet to dlaczego właśnie gmina ma poręczyć kredyt w wysokości 5250 tyś...co jeśli gmina zaciągnie kredyt a inwestycja nie dojdzie do skutku...
burmistrz twierdzi że po roku kredyt spłaca spółka..co jesli ona upadnie..całe obciążenie spada na gmine...

po drugie ..wiadomo że sami mieszkańcy nie byliby w stanie utrzymać basenu..napewno musieliby liczyć na jakieś wycieczki z okolicznych miast(tylko że w okolicy są już baseny - myszków,tarnowske góry, zawiercie) czyli mamy mniej potencjalnych klientów..no chyba że jakieś super atrakcje itd.celem pozyskania klienteli..

to nie znaczy że ja jestem przeciwko takiej inwestycji ale sądze że jeszcze nie pora na to i warunki makro-ekonomiczne a przede wszystkim zasoby finansowe naszej gminy są niesprzyjające takiej inwestycji..

sądze że powinniśmy wybudować hale widowiskowo-sportową...po pierwsze byłaby ona w stanie zarobić na swoje utrzymanie..po drógie wiadomo że w porębie nie ma warunków do prowadzenia lekcji w-f(kilka klas na sali) a taka hala przyczynilaby sie do polepszenia warunków młodzieży uczącej się..

po trzecie w porębie działa klub sportowy...piłkarze i siatkarze mieliby gdzie trenować((w przyzwoitych warunkach)) a nie wykluczone że mogłyby sie rowinąć inne sekcjie np.koszykówki..

po czwarte w zimie wiele dzieciaków nie ma co robić..np w ferie..możnaby im organizować jakieś zabawy sportowo-ruchowe...

podobno są plany budowy takiej hali...ale oczywiście jak zwykle mieszkańcy nie są informowani na ten temat..hala ta mialaby powstaś przy podstawówce i gimnazjum...niestey nie znam szczegółów...

pozostaje i obserwować jak rozwinie się sutuacji..

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 20.08.2004, 13:34

Jestem tak jak to Matt ujął za burmistrzem w tej sprawie!!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 20.08.2004, 23:58

a ile osób chodzi w sezonie na basen niekryty? czy on przynosi dochody? do Zawiercia jest 7 km każdy moze tam pojechać... dobrze że nie będzie u nas tego basenu! To była analogia nowego bloku SM Poręba! Resztę mozecie 'dopisać' sami!

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 22.08.2004, 22:45

jak już pisałem wyżej..(nie bede sie powtarzał) basen w porębie to by była totalna klapa finansowa dla budżetu...

nie sądzicie że lepsza by była hala sportowa...

moim zdaniem Radny Machura pokazał sie w tej sprawie z dobrej strony...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 03.10.2004, 12:31

mam propozycję. wybierzmy jeszcze kilku takich radnych jak Pan Dorobisz i pan Machura i w Porębie nie będzie się nic działo. Oni wszystko zablokują co jest moim zdaniem dobre dla Poręby. Basen Hala czemu nie!! oni się nie zgadzają ale trzeba pomyśleć że nasza młodzież choćby chciała nie ma gdzie uprawiać sportu. według nich lepiej jak pójdą do CARYCY na piwko bo to jest najlepsza inwestycja obecnie w Porębie tzn BAR NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. tego jakoś mądry pan Dorobisz i pan Machura nien zablokowali na sesji. GRATUJULE. a skąd wziąć pieniądze niech wszyscy zapłacą zaległe podatki którzy mają w Porębie działalność.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 03.10.2004, 12:41

Dokładnie porebianin111 :!: To mnie przeraża. W ten sposób nigdy nic tu nie powstanie bo będą się bać porażki :? Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem.. to normalne.

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: PREZES » 03.10.2004, 22:13

Na temat funkcjonowania naszego Urzędu Miasta, pracy obecego i byłego burmistrza a także Rady Miasta pisałem pracę magisterską. Podzielę się z Wami jej fragmentem. Dobrze, że mamy demokracje i wolność słowa, bo jeszcze z 15-20 lat temu poszedłbym siedzieć za to, co w niej napisałem. Moja promotarka stwierdziła, że to co w niej jest zawarte pasuje bardziej do Gazety Wyborczej niż do pracy magisterskiej. Oto jej fragment:
"... Od 1982 roku w naszym mieście fotel burmistrza piastowała jedna i ta sama osoba. W 19-letnim okresie kadencji tego burmistrza w Porębie dużo się działo-złego i dobrego. Długoletnia kadencja Pana S., mimo zmieniającego się ustroju oraz opcji poltycznych była skutkiem błednych decyzji i brakiem doskonałości w systemie wyborów samorządowych.
Byłego burmistrza wybierała Rada Miasta, którą w większości stanowiły te same osoby w długim okresie czasu. Błędem byłego i obecnego burmistrza był sposób doboru osób piastujących stanowiska w naszym Urzędzie, które nie jednokrotnie odbywały się na zasadzie "znajomości i kumoterstwa", gdzie pomijane są pożadane na tych stanowiskach odpowiednie kwalifikacje..."
... Jest kilka osób w naszym Urzędzie, które naprawde są b.sympatyczne ale pozostała cześć niestety tam nie pasuje!!! Nie znam osoby, która dobrze wypowiadałaby się o naszych władzach.
Nieodpowiednie osoby na nieodpowednich stołkach. Dotyka to przede wszystkim nas-szarych obywateli, którzy załatwiając sprawy w Urzędzie narażeni są na brak kompetencji i fachowości, co znacznie utrudnia załatwianie prostych spraw.
Słowo "administracja" z łaciny oznacza-służyć , sługa ustroju; niestety nie znajduje potwierdzenia znaczenia tego słowa zarówno w co do Urzędu jak i w Rady Miasta.
Można przypuszczać, że upłynie jeszcze dużo czasu, gdy pani X czy Y w naszym Urzędzie, bedzie nam przychylna i obsłuży nas z uprzejmością.
Co do Rady Miasta- tam też jest dużo przypadkowych osób,którzy próbują "zamieszać" i zrobić jeszcze większy bałagan niż jest obecnie.
Wydawalo mi się, że nowo wybrane władze nie będą popełniać błedów poprzedników; pomyliłem sie jednak co do tego;-(...
CZY NIE UWAŻACIE ,ŻE CZAS NA ZMIANY ?????
PREZES.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 12.10.2004, 15:49

raczej Pan Żurek nie będzie kandydował na burmistrza Poręby. jeśli w następnych wyborach wybierzemy kogoś innego niż obecny burmistrz (jego polityka w wcale mi się nie podoba) to nowy burmistrz też nic na początku nie zwoluje bo będzie patrzył na początku swej kandydatury aby jak najwięcej pieniędzy wpływała do jego kieszeni i w Porębie dalej nic się nie będzie działo

Awatar użytkownika
tong po
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tong po » 13.10.2004, 17:08

Hmmm no powiem ci trup że moze i masz racje z tym typem na burka :)))))

mozę jakis komitet porębski założymy w odniesieniu do pewnych spraw ?????
'co nas nie zabije to nas wzmocni"

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: PREZES » 13.10.2004, 23:42

Może po raz kolejny będę nie skromny,ale już dziś zgłaszam swoją kandydaturę do Urzędu. Nie obiecuje, że wszystkim wszystko załatwię, ale...
Może czas najwyższy sprzeciwić się tym "radnym i nie radnym".
Sam jednak nic "nie zwojuje", potrzebuje zaplecza i poparcia!!!
Wierzę jednak,że za 2 lata;podczas następnych wyborów w końcu w naszej kochanej Porębie coś się zmieni!(m.in dzięki mnie ;-) )

Zablokowany