MPGKiM

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Mineral Rut
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: MPGKiM

Post autor: Mineral Rut » 19.01.2010, 14:48

Pomijam fakt, że nieporozumieniem w Polsce jest wykup mieszkania i płacenie nadal tego samego czynszu...A co do podwyżek mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za te podwyżki nie mają aspiracje aby niebawem czynsze wzrosły do wysokości opłat za mieszkania w Katowicach czy Sosnowcu. Bo rozumiem że nie którzy przez to muszę również zarabiać itp ale niech sobie ktoś odpowie że to jest Poręba - miasto, w którym ludzie często nie mają co do garnka wrzucić a tu im się z początkiem roku smaruje pismo o podwyżce.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 19.01.2010, 21:12

Mineral Rut nie wiem czy przyjrzałeś się dokładnie aneksowi, ale chyba nie, bo zauważyłbyś co podnieśli, a co nie. Podniesione są opłaty za śmieci i centralne ogrzewanie ( na co nie ma wpływu rzadna spółdzielnia czy MPGKiM ), a z tego co się dowiedziałem, od lutego możliwa jest podwyżka za wodę i ścieki. Podwyżki na które mają wpływ to czynsz i fundusz remontowy, a to będzie możliwe dopiero gdy zbiorą się wspólnoty mieszkaniowe i je uchwalą, czyli luty-marzec.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Mineral Rut
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mineral Rut » 22.01.2010, 15:22

Słuchaj...Doskonale przeczytałem aneks. Wiem za co jest podwyżka i niestety wiem, że będzie kolejna. Zima zbiera ogromne straty. Już od paru dni media trąbią na temat podwyżek. My też od tego nie uciekniemy. Zaś trzeba będzie płacić, żeby zaś ktoś mógł również się z czegoś utrzymywać. Kwestia czasu aż Enion się upomni, Wodociągi czy Administracja...

ODPOWIEDZ