Radny występujący przeciw interesom miasta

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
mieszkaniecPoręby
Nowicjusz

Radny występujący przeciw interesom miasta

Post autor: mieszkaniecPoręby » 29.05.2015, 14:01

Zastanawiam się jak osoba zasiadają w radzie miasta , która powinna bronić interesów miasta i mieszkańców w sytuacji krytycznej dla szkół może wypisywać dzieci ze szkół w Porębie i przenosić je do innych miejscowości. Przecież jest to występowanie przeciw interesom, których powinna bronić. Uważam , że Burmistrz i Radni powinni zwrócić się do tej osoby i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje, gdyż stanowisko jest sprzeczne z tym co powinno być reprezentowane. Zamiast szukać rozwiązań, wspomagać mieszkańców to swoją postawą pokazuje owa osoba, że najlepiej uciec od problemów i Poręby i zapewne przekonuje innych do tego, bo takie zarzuty wśród społeczeństwa już padają. Czy zatem ludzie którzy swoje głosy oddali tej osobie może też powinni powypisywać dzieci z naszych szkół i zasilić szeregi innych miejscowości, a porębskie szkoły zostawić puste.... Dla mnie jest to wręcz nieetyczna postawa. Następna osoba , która mówi co innego, a robi co innego. A przecież jeszcze niedawno tak zapewniała, że stowarzyszenie to najlepsze rozwiązanie, a teraz cooo.....???? Ja się pytam gdzie tu logika, gdzie interesy mieszkańców. Kasa na konto wpływa ," a ja sobie rzepkę skrobię"

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Radny występujący przeciw interesom miasta

Post autor: Tomek123 » 29.05.2015, 15:45

Witam serdecznie.
Masz dużo racji. Od wybranych radnych należy wymagać, aby konsultowali się z mieszkańcami i aby w istotnych sprawach ogłaszano referenda gminne np. w sprawie przenoszenia dzieci do innych miejscowości.
Należy im przypomnieć , że zostali wybrani przez wyborców miasta Poręby. Samorząd musi przyjąć tą zasadę jako jeden z elementów programu. A jak nie to fora ze dwora!!
Pozdrawiam.

Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marzycielka » 29.05.2015, 19:49

mieszkanciuPoreby czyżby zazdrość Cię brała że radna chce aby jej dzieci były sprawiedliwie oceniane? Współczuję tej kobiecie ale wiem że ma głowę na karku i takie pierodły i nagonka na jej osobę krzywdy jej nie uczynią. Trzymam za nią mocno kciuki bo wreszcie jest rada która coś mówi a nie niemowa która wstrzymuje się od głosu aby nie zaszkodzić swojej połowicy. I pamiętaj nie ruszaj jej dzieci bo to są tylko dzieci a powinieneś wiedzieć że każdy kochający i odpowiedzialny rodzić chce jak najlepiej dla swojego dziecka.

Nie ma rejonizacji więc o co chodzi? Dyrekcji z MZS wielokrotnie było zgłaszane, że jest problem z 2 nauczycieli i co jak poszliśmy zgłosić to potem na dzieciakach się odbiło. A nauczyciele ważnego przedmiotu jak "uczyli" tak "uczą" Wielu z rodziców nie pozwoli sobie na to aby tacy nauczyciele prowadzili lekcje.

A jak poprzedniego burmistrza dzieci chodziły do Zawiercia do szkoły to nikomu to nie przeszkadzało, a teraz co wielkie halo!!!???
Prowokacja obrażonego mieszkańca.. hm.. odnoszę wrażenie że coś radna nadepnęła Ci na odcisk ....

mieszkaniecPoręby
Nowicjusz

Post autor: mieszkaniecPoręby » 29.05.2015, 20:11

Ale jakie pierdoły, jaka nagonka, skoro piszesz że chodzi o kobietę i jakbyś znała sprawę to chyba prawda?? W ogóle nie było napisane o kogo chodzi, a skoro tak usilnie jej bronisz to znaczy że to wszystko prawda i sprawa jest jasna.Dziękuję za wyjaśnienie reszcie forumowiczów. Dzieci są najważniejsze, tylko ja uważam, że radykalna zmiana środowiska i to bez powodu, a na złość innym dobrze na rozwój nie wpływa jednak. Ja dzieci absolutnie w wątek nie wplątuje więc po co w ogóle temat jest poruszany?? Temat mógłby być dalej przeze mnie pociągnięty, ale powstrzymuje się od plucia jadem i podsycania niemiłej atmosfery, bo to własnie odczułam w poprzedniej wypowiedzi. Czyżby następna osoba szukała zwady i czerpała satysfakcje z kłótni i dzielenia ludzi. Zazdrość, prowokacja.. Po co i skąd. Czy żeby wyrażać zdanie i mieć swoje poglądy trzeba być od razu obrażonym i pokrzywdzonym. Przykre. Otóż nie są ludzie którzy bronią interesów , nie tylko swoich , ale także innych, bo moją w życiu wyższe cele niż kłótnie i zwady.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 29.05.2015, 21:19

mieszkaniecPoręby pisze:Zastanawiam się jak osoba zasiadają w radzie miasta , która powinna bronić interesów miasta i mieszkańców w sytuacji krytycznej dla szkół może wypisywać dzieci ze szkół w Porębie i przenosić je do innych miejscowości
Dziwne pretensje i żale.
To rodzic decyduje gdzie jego pociecha ma się uczyć.
Skoro wynikła taka sytuacja i atmosfera, która nie sprzyjała w poprawnym funkcjonowaniu nauczania to nie dziwi mnie, że rodzic postanowił przenieś dziecko do innej szkoły.
Chciałbym tu nadmienic, że w moim przekonaniu złą atmosferę w SP2, SP3 "nadmuchali" sami nauczyciele i dyrektorki tych szkół wplątując to swoje "słoneczka".
Strach przed tym, że mogą Wam zamknąć szkoły spowodował, że w popłochu szukaliście sposobów i argumentów nie do końca popartych dobrymi pomysłami czy czynami.
Wg mojej wiedzy dyrektorzy SP2,SP3 juz dawno wiedzieli że groźba zamkniecia ich szkół to kwestia czasu ale póki burmistrzem był Pan Śliwa wiedzieli, że włos im z głowy nie spadnie.
Juz dawno dyrektorzy tych szkół powinni poczynić starania by stworzyć fundacje-stowarzyszenie i pod jej "parasolem" prowadzić placówkę.
Było przekonanie, że przecież ELITY nikt nie tchnie.
Sparzyli się trochę, gdy wyszło szydło z worka po wyborach i na swiatło dzienne wyszły kolosalne koszty utrzymania tych szkół.
Wszyscy z obrzeży Poręby najeżdżają na MZS, ze klasy przepełnione, złe nauczanie i inne głupoty a w SP2, SP3 tak wspaniale.
Ja byłem zadowolony z nauczania mojego dziecka które chodziło do MZS.
Bo ogarnąć szkołę w której ma sie 400uczniów i z 30 nauczycieli wymaga nie lada wyzwania.
Życze powodzenia by udało Wam sie uratować szkoły ale juz pod dyrekcją prawdziwych zarządców/menadżerów.

mieszkaniecPoręby
Nowicjusz

Post autor: mieszkaniecPoręby » 29.05.2015, 23:12

Może dla jednych dziwne, a dla mnie niegodziwe i sprzeczne z interesami reprezentowanymi i obietnicami złożonymi. A nakłanianie innych do tego samego .... brak słów. Owszem to rodzic decyduje, ale sprawując funkcję radnego powinien bronić interesów społeczeństwa, które go wybrało.
Nie szukam zamętu i obwiniania ludzi, piszę fakty
" Skoro wynikła taka sytuacja i atmosfera, która nie sprzyjała w poprawnym funkcjonowaniu nauczania to nie dziwi mnie, że rodzic postanowił przenieś dziecko do innej szkoły".
Nic takiego w naszych szkołach się nie dzieje, co by zaburzało funkcjonowanie nauczania. Z tego co wiem jest to kierowane zupełnie innymi przesłankami, które mieć miejsca nie powinny...
Bardzo mi się podoba, że jest Pan zadowolony z MZS! Ja preferuję mniejsze szkoły i dlatego stoję za Nią murem
Nie tylko Pan Śliwa utrzymywał w przekonaniu nauczycieli, że szkoły nie zostaną zamknięte. Obecny burmistrz też w tym utwierdzał-do czasu.
Marzycielka jakie niesprawiedliwe ocenianie.... Przemawia przez Ciebie ogrom negatywnych emocji z tego co widzę po wpisach na forach. Dzieci poprzedniego burmistrza kończyły SP 3 , jeśli wybrały potem szkołę w Zawierciu to dlatego, że tak chciały, nie były znikąd przenoszone w trakcie nauki. Proszę nie siej zamętu i nie wprowadzaj ludzi w błąd...
" Smutne jest to , że pieniądze stały się ważniejsze od ludzi"

obywatel
Nowicjusz

Post autor: obywatel » 31.05.2015, 10:11

No pięknie..... Dzieci z Poręby wypisane to już o własne martwić się nie musi. Już jej nie zależy na dzieciach innych-swoje zabezpieczone.A co z ludźmi którzy nie mają jak dowieźć dzieci poza Porębę!!!! Problem z głowy, bo nie jej!!!!!!!! Teraz może być za zamykaniem szkół, odsprzedawaniem budynków,zwalnianiem ludzi, opustoszeniem Poręby... Jej dzieci już to nie dotyczy, są poza tym. Strach się bać czym te decyzje są pokierowane i do czego prowadzą...I to ma być osoba godna reprezentowania interesów Porębian, która dzieci oddaje w ręce innych miast. Bezmyślność i interesowność ludzi nie zna granic i to wszystko kosztem naszym dzieci

dumka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: dumka » 04.06.2015, 23:01

Jak nie zabierać stąd dzieci? Zwalnia się w szkole nauczycieli .Pewnych przedmiotów będą uczyć nauczyciele mający wykształcenie w innym kierunku. Odchodzi np. nauczyciel przyrody lubiany przez dzieci i umiejący fantastycznie przekazać wiadomości.Odchodzi nauczyciel techniki i plastyki,który potrafił w sposób ciekawy,,niesztampowy pokazać ciekawą i inną stronę plastyki oraz ciekawych,różnorodnych prac technicznych....Porażka. Trzeba chyba przenieść dzieci i swoje. Już niedługo w Porębie wraz ze światłem zgaśnie wszystko!

Mieszkaniecp
Nowicjusz

Post autor: Mieszkaniecp » 04.06.2015, 23:49

Nie dawajcie dzieci do szkół w porębie a szczególnie do MZS jest to jedna z najgorszych z możliwych szkół, zero indywidualnego podejscia do ucznia a co wiąże się z tym że nasze dzieci są nieodpowiednio nauczane. Nauczyciele mają swoich ulubieńców i tylko na nic się skupiają (jeżeli wgl na kim się skupiają) nie którym tylko chodzi o to by przyjść posiedzieć z uczniami wsiąść wypłatę i iść do domu. Teraz nauczyciele zostają zwalniani to ciekawe jak ma sytuacja szkół w porębie sie poprawić...
Z doświadczenia wiem że lepiej wysłać dziecko do szkoły w Zawierciu niż pozwalac by sie marnowało w MZS w Porębie

obywatel
Nowicjusz

Post autor: obywatel » 05.06.2015, 10:24

Kurier zawierciański -ile wycisną ze szkół
No to macie wywożenie dzieci poza Porębę
"Radna Agnieszka Radwan zasugerowała, że do tej pory nie było nadzoru ze strony urzędu nad arkuszami. - W niektórych szkołach są nauczyciele zatrudnieni na kilka godzin, dojeżdżający z innych miejscowości – komentowała radna. Dodała, że trzeba przeanalizować razem arkusze ze wszystkich trzech szkół. Przy odpowiednich manewrach uda się dopełnić etaty nauczycieli bez angażowania kadry z zewnątrz."
Tylko co jeśli Ci z zewnątrz są lepszymi pedagogami niż Ci z wewnątrz....
A no tak dzieci będą na zewnątrz, więc to nie ważne...

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 08.06.2015, 08:08

obywatel pisze:Kurier zawierciański -ile wycisną ze szkół
No to macie wywożenie dzieci poza Porębę
"Radna Agnieszka Radwan zasugerowała, że do tej pory nie było nadzoru ze strony urzędu nad arkuszami. - W niektórych szkołach są nauczyciele zatrudnieni na kilka godzin, dojeżdżający z innych miejscowości – komentowała radna. Dodała, że trzeba przeanalizować razem arkusze ze wszystkich trzech szkół. Przy odpowiednich manewrach uda się dopełnić etaty nauczycieli bez angażowania kadry z zewnątrz."
Tylko co jeśli Ci z zewnątrz są lepszymi pedagogami niż Ci z wewnątrz....
A no tak dzieci będą na zewnątrz, więc to nie ważne...
Dlatego po raz kolejny zadam pytanie Panu Burmistrzowi.

Co robił przez 4 lata jak był radnym i zasiadał w Komisji Oświaty?

Dlaczego nie sprawdził arkuszy?

ODPOWIEDZ