Zbliżajace sie wybory uzupełniające do Rady Miasta

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Zbliżajace sie wybory uzupełniające do Rady Miasta

Post autor: rozp » 27.05.2015, 16:41

Czy ktos z ubiegajacych sie osob w wyborach uzupełniających do rady miasta ma jakiś program, jakies ma plany, wizje dla Naszego miasta? Co chce działać itd?
Bo cisza ze strony wszystkich chętnych kandydatów.? :roll:

mieszkaniec poreby
Nowicjusz

Post autor: mieszkaniec poreby » 28.05.2015, 12:03

Mam pytanie do Pani Anny Frącisz.

Z całym szacunkiem co Pani zrobiła dla SP2, ale profil przyjaciół szkoły na FB nie jest miejscem do czytania Pani programu wyborczego i jego rozpowszechnia?

Dorota
Nowicjusz

Post autor: Dorota » 31.05.2015, 22:14

Gratulacje dla nowego radnego- ;-) . Reszta sioooo
:D

zupka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zupka » 01.06.2015, 08:25

Witam,

Gratuluję nowemu Radnemu i Panu Śliwie zarazem, a może głównie.
Pozycja nauczycieli wzmocniła się.

obywatel
Nowicjusz

Post autor: obywatel » 01.06.2015, 09:50

zupka pisze:Witam,

Szkoda że nie ma opcji lubię to ;)
Nauczyciel też człowiek i większość z nich to Porębianie :)

Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Indygo » 01.06.2015, 10:46

obywatel pisze:
zupka pisze:Witam,

Szkoda że nie ma opcji lubię to ;)
Nauczyciel też człowiek i większość z nich to Porębianie :)
Jak to miło zabrzmiało,i jeszcze słoneczko.
A nie Elita?

obywatel
Nowicjusz

Post autor: obywatel » 01.06.2015, 11:38

Fajnie że Ci się podoba i w końcu jest coś tu miłego;)
Słowa "elita" się nie czepiam i w dyskusję nie wchodzę, bo za dużo sieje zamętu i wrogości u was. Wypsnęło się komuś w chwili uniesienia emocji nad rozsądkiem i tyle

zupka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zupka » 02.06.2015, 08:13

Fakt, być może było to uniesienie. Jednak uważam, że osoby, które uważają się w swoim mniemaniu za elitę powinny myśleć jak dobierają słowa. Poręba stała się miejscowością "emerycko-nauczycielską", skąd pozostałe grupy zawodowe, niejednokrotnie ludzie z wyższym wykształceniem i dobrym doświadczeniem zawodowym, którzy co prawda nie uważają się za elitę, wyjechały. Cenię nauczycieli, ale nie lubię szantażu, zwłaszcza z wykorzystaniem dzieci. Wg Pani Baran Pani Dyrektor Elita z Górki okazuje się teraz super. Więc o co chodzi. W jedynce się godziny likwiduje, łączy się, zwalnia, na w pozostałych szkołach? Niech odbędą się nowe wybory na Burmistrza i wróci Pan Śliwa - na pewno będzie "lepiej" - tylko politycznie lepiej.

obywatel
Nowicjusz

Post autor: obywatel » 02.06.2015, 09:51

Zupka
Masz dużo racji . Niestety w którą stronę by się nie poszło, zawsze ucierpi jakiś człowiek! sęk w tym żeby się nie dzielić na lepszych i gorszych, ważniejszych,czy mniej ważnych. Problem zwolnień "wyjazdów" dotyczy nie tylko Poręby , ot Polska rzeczywistość i ludzie borykają się z tym niestety wszędzie.
Wydaje mi się jednak że te "redukcje" nie tylko w jedynce są.
Tylko powiedzcie mi czy jedyną radą na nasze problemy jest zwalnianie i zamykanie...... Czy nie można by się wykazać nie krzywdząc ludzi... Najprostszą drogą jest zamknąć ,odciąć, uciąć, przyoszczędzić. To i tak nie dużo zdziała. Trzeba naprawdę wykazać się dużą kreatywnością , mądrością i zdolności pozyskania środków, bez tego dalej będziemy " w czarnej d..... -dziurze;)

dirty harry
Nowicjusz

Post autor: dirty harry » 03.06.2015, 00:52

Mam propozycje : niech przyszli radni /kandydaci na tym forum przedstawią swój program .Mieszkam tu i nie mam czasu na chodzenie na spotkania .Wiem że w 90 % będą to kłamczuszki - jak "nasze" obecne władze .Uważam że po wspólnej ocenie programu można wybrać taki ,który rokuje na 10 do 15% na spełnienie . realnie możemy liczyć na 1 do3 % spełnionych obietnic / haseł wyborczych . Mieszkamy tu i dlaczego Nasz standard (niewysoki) życia ma spaść . Nie chcę być totalnym wrogiem "naszej władzy" ale chcę zadać ponownie pytanie co z funduszami unijnymi - dwa tygodnie temu byłem chwilę w Rumuni i na "zabitych dechami "wioskach widziałem w nocy oświetlenie ledowe .Nie sądzę ,że sami kupili myślę ,że UE pomogła .I tu rodzi się pytanie dlaczego im a nie nam .Odpowiedz jest prosta mają kadry ,które potrafią pozyskać fundusze z UE a nie kombinować ,którego ze znajomych wyciągnąć z bagna i dać mu zarobić .
Uważam ,że to nie korupcja tylko ku.....stwo . Jeszcze raz powtarzam moje hasło wyborcze (nigdy nie stanę do wyborów) . Wybierzcie mnie ,a pokażę wam jak zrobiliście mi dobrze .
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ