Łamanie prawa przez SM "Poręba"

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
tymczasowy
Nowicjusz

Łamanie prawa przez SM "Poręba"

Post autor: tymczasowy » 09.12.2012, 20:12

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was "wygrał" ze Spółdzielnią Mieszkaniową bój o możliwość montażu anteny satelitarnej na dachu? Ostatnio odmówiono mi możliwości wykonania montaży takie anteny. Zastawiam się jak wymusić na nich swoje prawa.
Znalazłem w internecie mnóstwo paragrafów i ustaw, od konstytucji RP po dyrektywy UE, które nakazują im umożliwić mi montaż na dachu takiej anteny. Ponadto było już kilka wyroków w kraju, w których inne spółdzielnie przegrały w analogicznych sprawach. Jak by tego było mało, to po mojej odmowie zauważyłem na osiedlu, także na moim bloku kilka nowych anten na dachu. To jest już najzwyklejsze dyskryminowanie.
Oczywiście mógłbym ich do sądu podać, ale to się będzie latami ciągnęło i zapewne cała telewizja by mi zbrzydła.

Kolejną rzeczą, o którą chciałem zapytać, jest naziemna telewizja cyfrowa. Czy ktoś w Porębie już z niej korzysta, jaka jest jakość sygnału i jakie anteny do poprawnego odbioru potrzeba. Mieszkam na drugim piętrze w bloku, z oknami na zachód, ale skierowanie anteny na Mysłowice, nie byłoby problemu. Zastanawiam się tylko, czy miejska zabudowa mi nie zakłóci sygnału. Mój blok jest pierwszym na osiedlu Przemysłowa, więc inny blok w bliskim sąsiedztwie nie występuje.

ODPOWIEDZ