Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 28.01.2005, 18:06

Matt pisze: Nie wiem czy akuart burmistrz mógł coś więcej zrobić. Co z tego, że chce, ma plany skoro radni każdą poważniejszą inwestycję blokują.
no to teraz pytanie czy burmistrz powinien być burmistrzem skoro nie potrafi przekonac rady do swoich racji? A co oprócz basenu mu rada zablokowała bo z tego co pamiętam to obiecywał pare innych rzeczy niż tylko basen i jakos tego nie widać....(no fakt że bedzie hala) A swoją drogą uważam że instytucja zwana Urzędem Miasta w Porębie to jakieś nieporozumienie jest chyba bo jak cokolwiek ma zostać zrobione jeżeli rada blokuje większość pomysłów burmistrza tylko po to żeby mu zrobić na złość??? Poza tym nie chodzi tylko o poważne inwestycje jak hala czy basen ale też o te bardziej przyziemne,a jak znam życie to to jedyna rzecz jaka zostanie zrobiona to pomalują krawężniki przed 1 maja i nasypią troche piasku do piaskownic i bedą sie chwalić że coś zrobili...
Fakt że burmistrz zrobił droge,tylko szkoda że tą przed urzędem na której i tak jest mały ruch a nie zakładową albo przemysłową...

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 28.01.2005, 19:32

Widze klops, ze jestes dosyc sceptycznie nastawiony do naszego Burmistrza. Oczywiscie kazdy ma swoje racje, ale nie wydaje Ci sie, ze piastowanie stanowiska burmistrza nie jest takie proste, zwlaszcza, ze wszystkim dogodzic sie nie da. Wiesz ile osob probuje mu zaszkodzic, on ma stale rzucane klody pod nogi. Za najwieksza zasluge Burmistrza, uwazam wlasnie to, ze zrobil pozadek w Urzedzie Miejskim, polecialo kilka glow bo porzadek musi byc. A dawniej w Urzedzie byla samowolka i bezlad totalny. A co do drogi, to nie uwazasz, ze droga ta byla w oplakanym stanie :?: Wstyd miec taka droge przed instytucja, ktora ma reprezentowac nasze miasto :!:
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 29.01.2005, 05:22

Uważam ze rada miasta powinna działać kontaktowo z burmistrzem. Uwazam ze pan burmistrz jako byly sportowiec bedzie drążłył temat i nie pozwoli by rada zlekceważyła ten temat. Pan burmistrz to głowa naszego miasta pamiętajmy ze ciąży na nim wielka odpowiedzialność za losy miasta w każdej sprawie. kilka lat kadencji to wcale nie tak duzo zeby zrobic cos konkretnego. ja wierze ze rada i burmistrz bedą zawsze działac na korzyść miasta.
Karamba - tylko szczerość

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 29.01.2005, 11:06

nie jestem przekonany czy da się zachęcić radnego Dorobisza do działania kontaktowego z kimkolwiek kto ma inne poglądy niż on sam...
zresztą z jego dotychczasowych działań wynika że jest to raczej niemożliwe
a swoją drogą ciekawe czy gdyby chciano zburzyć jego dom i na tym miejscu zbudować pole golfowe a Burmistrz by był temu przeciwny to czy postanowiłby jednak zburzyć swój dom aby tylko zrobić inaczej niż Burmistrz...
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 29.01.2005, 12:02

Cymbalista pisze:. Oczywiscie kazdy ma swoje racje, ale nie wydaje Ci sie, ze piastowanie stanowiska burmistrza nie jest takie proste, zwlaszcza, ze wszystkim dogodzic sie nie da.
Piastowanie tego stanowiska nie jest proste, jako do człowieka nie jestem do niego sceptycznie nastawiony(bo jak uczył w szkole był całkiem spoko-ale coś mu sie stało jak go wybrali...), ale uważam że sie nie nadaje do tego...A z tym dogadzaniem to uważam że burmistrz chyba myśli że skoro wszystkim dogodzic sie nie da to już lepiej nie dogodzić nikomu.... takie jest moje zdanie :wink:

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 29.01.2005, 18:37

KLOPSIE nie wydaję mi się żeby pan Macherzyński się zmienił i nie rozumię stwierdzenia że nie nadaję się do tego. daj jakieś przykłady.

Mam propozycję wystartuj ty może się będziesz do tego nadawał.

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 29.01.2005, 19:18

porębianin111 pisze:KLOPSIE nie wydaję mi się żeby pan Macherzyński się zmienił i nie rozumię stwierdzenia że nie nadaję się do tego. daj jakieś przykłady. Mam propozycję wystartuj ty może się będziesz do tego nadawał.
Myśle że najlepszym przykładem na to że sie nie nadaje na burmistrza jest to że sie z radą nie potrafi dogadac (albo rada z nim-ale mniejsza o to). jak uczył w szkole to sie jakoś z wszystkimi dogadywał i można było iść do niego z byle problemem i zawsze starał sie pomóc-jak tylko mógł A jak został wybrany i kumpel rok temu poszedł do niego zapytać o inwestycje w naszym mieście w najbliższych 2 latach-bo miał to zdobyć na jakiś referat z geografi to ponad miesiąc musiał ciągle sie z burmistzrem umawiać bo ten co sie umówił to go nie było-chodziło tylko o 10 min.rozmowy bo nikt inny w urzędzie mu nie chciał odpowiedzieć...no i nie doczekał sie zaszczytu porozmawiania przez chwile...wogóle myśle że miejsce nauczycieli jest w szkole a nie w radzie miasta czy na stanowisku burm. troche nauczyciele wykorzystali to że są znani w mieście, bo wątpie czy J.M. by wygrał gdyby nie glosy młodych ludzi których przekonał np.w szkole.
a ja w wyborach nie wystartuje bo wiem że bym sobie nie poradził i bym sie nie nadawał....trzeba mierzyć siły na zamiary-a moim zdaniem burmistrz tego nie zrobił :wink:

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 31.01.2005, 09:32

Sztetke pisze: a swoją drogą ciekawe czy gdyby chciano zburzyć jego dom i na tym miejscu zbudować pole golfowe a Burmistrz by był temu przeciwny to czy postanowiłby jednak zburzyć swój dom aby tylko zrobić inaczej niż Burmistrz...
uwazam ze takie przykłady na temat osób publicznych panie Sztetke sa niena miejscu. Piszecie tak o panu Dorobiszu a nawet go osobiście nie znacie. Czlowiek ma troche grosza ma stacje diagnostyczną chce troche pomoz miasty i uchronic od zlych decyzji a wy na niego najezdzacie.

a co Klopsa to zdaj sobie sprawe ze pan macherzynski codziennie musi stawac przed waznymi decyzjami. czasem wiadomo decyzje sa dobre czasem zle. ale uwazam ze nie wyciągaj zbyt pochopnych wniosków. Kadencja trwa a wiele moze sie jeszcze wydarzyc

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 31.01.2005, 12:39

Karamba nie mam zwyczaju kogoś oceniać jeżeli go nie znam, oczywiście ty wiesz lepiej czy ja go znam czy nie.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 31.01.2005, 12:53

ja nie uwazam ze ty kogos oceniasz. chodzi mi o ogolne podejscie internautów do osoby Edwarda Dorobisza. czlowiek jako jedyny w radzie nie boi sie odezwac i wie na czym stoi a reszta takich radnych "bezradnych: to siedzi tam i nawet nie wie za czym głosuje. Uwazam ze powinniscie znac od ostaw pana dorobisza za nim cos powiecie

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 31.01.2005, 15:58

no jeśli budowa hali w Porębie jest nie na miejscu to ja nie mam pytań...
ale nie martw się"inni mają jeszcze gorzej..."

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 31.01.2005, 19:17

nie wiem sztetke o co ci chodzi ale widac po tobie ze masz wielką niechęć do pana Dorobisza. Mozna smialo powiedziec ze caly czas negujesz wraz z porębianinem 111 moje posty na temat tegoż radnego. przeszkadza wam to ze facet ma interes? pieniadze? i jeszcze siedzi w radzie i moze nawet uchrania miasto przed wydatkami? moim zdaniem jakby tak kazda decyzja rady przechodziła i była zatwierdzana to miasto płynęłoby w dugach a potem byście moówili - a bo nie ma żadnego radnego który by się odezwał. nasuwa sie powiedzenie " polakowi nigy nie dogodzisz"

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 31.01.2005, 19:55

KARAMBA pisze:nie wiem sztetke o co ci chodzi ale widac po tobie ze masz wielką niechęć do pana Dorobisza. Mozna smialo powiedziec ze caly czas negujesz wraz z porębianinem 111 moje posty na temat tegoż radnego.
Przyłączam się do Sztetke i porebianina111 8)
KARAMBA pisze:przeszkadza wam to ze facet ma interes? pieniadze?
Nie przeszkadza mi to w ogóle. Nie o to chodzi.
KARAMBA pisze:Jeszcze siedzi w radzie i moze nawet uchrania miasto przed wydatkami?
Ale praca radnego nie polega na chronieniu miasta przed wydatkami. Radni powinni podejmować takie decyzje aby miasto się rozwijało i aby mieszkańcom żyło się w nim jak najlepiej. Każda inwestycja wiąże się z wydatkami.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 31.01.2005, 23:08

tak mam jak to nazwałeś "niechęć" do radnego D bo blokuje inwestycje które przyniosłyby nam korzyści
jeśli twoim zdaniem budowa hali w Porębie jest chybioną inwestycją to bez obrazy ale w jakim świecie żyjesz?
chyba jest rzeczą normalną że jest mnóstwo osób w mieście które wolałyby wynająć halę w Porębie niż innym mieście...
właśnie dzięki takim ludziom jak ty nasze miasto wygląda jak wygląda...
bleee...

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 02.02.2005, 14:49

Widzę że Pan Karamba jest wielkim zwolennikiem Pana Radnego Dorobisza, tylko czekam jak zaproponujesz go na burmistrza.

Chroń nasz Boże od takiego burmistrza bo w mieście nic nie będzie się działo.

Patrząc na jego sposób zaangażowania się w politykę miasta Poręby przypomina on mi swoim zachowanie Andrzeja Leppera.

ODPOWIEDZ