Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: ppp » 18.01.2016, 23:57

Czyli zgadlem :)
Bardzo prosze administracje o jakies ostrzezenie dla uzytkownika @Lidka ze wzgledu na wulgarny jezyk
Nie jestem zadna jedna z wymienionych. Mam tu konta od 12 lat, wtedy jeszcze nie wiedzialas z ktorej strony sie wlacza komputer.
Zobaczymy co przyniosa nam najblizsze dni. Oby rozwage i brak pochopnych decyzji

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 19.01.2016, 00:05

whoisram pisze:
Roczny koszt transportu liczony na 140.000 rocznie to faktyczna przesada, realnie to ok. 60.000 złotych, to przy planowanych oszczędnościach 100.000 rocznie i tak niewielki pozytek

Nie transport a Budynek Szkoły, powinien byc obliczony
wycena budynku plan na jego dalsze wykorzystanie lub planowaną sprzedaż to powinien być główny argument przemawiający za uchwałą o zamknięciu szkoły.

zamknac szkołe i sprzedac za 1/2 wartosci to byłby na przykład słaby pomysł
Nie wiem jak wyliczyłeś kwotę 100 tysi na rok. Celowo nie liczyłem kierowcy bo z tego co mi wiadomo w MPWiK albo w MPGK jest przynajmniej jeden kierowca z kategorią D. Na pewno nie opłaca się do tego celu zatrudniać kierowcę na pełny etat. 100 tysi to mocno przesadzona kwota.
Co do budynku szkoły to Burmistrz zapewniał, że nie zostanie sprzedany i zostanie w gminie. A oszczędności z tytuły likwidacji szkoły nie są w momencie sprzedaży budynku. Odchodzi duży koszt utrzymania placówki, ZUS, wszelkie składki, Wypłaty, media, ogrzewanie. Tutaj są oszczędności w gminie.
http://brakslownawladze.blogspot.com/

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 19.01.2016, 07:45

DF-maniak pisze:
whoisram pisze:
Roczny koszt transportu liczony na 140.000 rocznie to faktyczna przesada, realnie to ok. 60.000 złotych, to przy planowanych oszczędnościach 100.000 rocznie i tak niewielki pozytek

Nie transport a Budynek Szkoły, powinien byc obliczony
wycena budynku plan na jego dalsze wykorzystanie lub planowaną sprzedaż to powinien być główny argument przemawiający za uchwałą o zamknięciu szkoły.

zamknac szkołe i sprzedac za 1/2 wartosci to byłby na przykład słaby pomysł
Nie wiem jak wyliczyłeś kwotę 100 tysi na rok. Celowo nie liczyłem kierowcy bo z tego co mi wiadomo w MPWiK albo w MPGK jest przynajmniej jeden kierowca z kategorią D. Na pewno nie opłaca się do tego celu zatrudniać kierowcę na pełny etat. 100 tysi to mocno przesadzona kwota.
Co do budynku szkoły to Burmistrz zapewniał, że nie zostanie sprzedany i zostanie w gminie. A oszczędności z tytuły likwidacji szkoły nie są w momencie sprzedaży budynku. Odchodzi duży koszt utrzymania placówki, ZUS, wszelkie składki, Wypłaty, media, ogrzewanie. Tutaj są oszczędności w gminie.
Wyliczyłem 60.000. Wspomniana przez Ciebie kwota 100.000 to szacowane oszczednosci z zamkniecia szkoly.
nauczyciele maja byc przesunieci do 1ki.

Zapewnienie o tym ze nie zostanie sprzedany i pozostawienie budynku bez pomyslu na jego wykorzystanie Ty moze rozumiesz, ja nie do konca.

zgodze sie ze spora czescia kosztow stanowily wynagrodzenia nauczycieli ale wlasnie po to mialo wspoldzialac stowarzyszenie, i wlasnie po to Burmistrz mial wspolpracowac z Dyrektorka aby zmniejszyc stopniowo koszty.

Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor

Post autor: e-poreba.pl » 19.01.2016, 13:42

ppp, Tomek123, Indygo, DF-maniak - każdy dostaje po 2 ostrzeżenia - kolejne to ban!
Generalnie za pisanie nie na temat! Ostatnią wymianę zdań usunąłem.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 19.01.2016, 17:49

A gdzie ja pisałem nie na temat??? Chyba sobie tu ktoś kpi.
I proszę uzunąć wszelki spam z tego tematu łącznie z tymi nie na temat obrażające innych i każdego wynagrodzić. Gdyby reakcja moda była na czas nie tworzył by się spam. I za to moderatorze proszę sobie wlepić 2 ostrzeżenia.

Administracja: 3 ostrzeżenie - BAN!
http://brakslownawladze.blogspot.com/

mieszczuch
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszczuch » 21.01.2016, 15:42

Witam.
W dniu 18.01.16 było spotkanie w sprawie szkoły SP2.Byłem na tym spotkaniu,choć mnie w ogóle nie dotyczy ten problem.Na spotkaniu burmistrz wg mnie bardzo rzeczowo i konkretnie wyjaśnił problemy jakie ma gmina ze szkołami a może konkretniej to z tzw Kartą Nauczyciela.Nie ma kasy na ten wytwór absurdu poprzednich władz w naszym kraju i wszystkie gminy mają z tym problem.Burmistrz prosił aby rodzice dzieci odbierały zawiadomienia o tym,że ich dzieci od klasy 4-ej idą do szkoły w centrum czyli MZS.Niestety stojąc z tyłu widziałem jak Pani dyrektor swoim ironicznym uśmieszkiem dawała jasny sygnał do rodziców-A tylko się ważcie!! Nie odbieranie tych urzędowych pism może skutkować likwidacją tej szkoły bo firma co pisze dla miasta i RIO program naprawczy czeka na wynik czy rodzice odbiorą pisma.Jeśli nie odbiorą to będzie nakaz likwidacji tej szkoły bo RIO to zaakceptuje i nawet Pani minister nie może tego blokować.Nie ma pieniędzy na Kartę Nauczyciela i trzeba przekształcić te szkołę.Wielki szacunek dla Pani Frączisz bo pierwszy raz była bardzo konkretna i bardzo kulturalnie spokojna,pytania były rzeczowe i na temat.Nauczyciele pytali co z nimi?? A burmistrz,że ci zwalniani(niekoniecznie z tej szkoły) dostaną stosowne wg prawa odprawy,bo nauczycieli czeka tzw przegląd kadr.Zostaną tylko ci najlepsi(wg dyrektorów) i ma być ogłoszony konkurs na dyrektora w MZS,który będzie obiema szkołami zarządzał(jeśli rodzice odbiorą pisma).Spotkanie było naprawdę fajne,tylko pan Pantak i Dorobisz darli swe ryje na burmistrza bo dostali od niego pismo z prośbą o zapłatę za nieudane referendum co strasznie pana Pantaka i Dorobisza oburzyło.Pan Pantak próbował burmistrza z równowagi wyprowadzić swoimi docinkami w jego stronę,lecz burmistrz sobie z nim poradził.Na odchodne pan Dorobisz powiedział-Do widzenia stary policjancie!!! O i tyle kultury w Dorobiszu.
Pozdrawiam

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 21.01.2016, 18:13

Udowodnij, ze nie klamiesz/nie mylisz sie.
Od jutra (piatek) albo poniedzialek to kurator decyduje o tym czy mozna zamknac placowke...
Takze albo klamiesz ty albo ja jestem w bledzie
No chyba ze jest jakis wyjatek, w ktorym to jesli gmina ma program naprawczy to RIO moze byc wazniejsze od kuratora (zgodnie z obowiazujacymi przepisami oczywiscie). Jesli tak to pokaz te przepisy, albo wyprowadz siebie z bledu i nie mieszaj innym w głowach
Przywrócona została kontrola kuratorów oświaty nad działaniami samorządów w kształtowaniu sieci szkół i przedszkoli. Ustalenie przez radę gminy sieci publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego będzie możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Także decyzja o likwidacji lub przekształceniu przedszkola, szkoły lub placówki prowadzonej przez samorząd będzie zależała od uzyskania pozytywnej opinii organu sprawującego nadzór pedagogiczny.
https://men.gov.pl/ministerstwo/informa ... tawie.html

ktoś
Nowicjusz

Post autor: ktoś » 21.01.2016, 19:13

Do ppp
A nie wiesz przypadkiem czy kuratorium dołoży do kasy miasta aby utrzymać szkoły.

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 21.01.2016, 19:22

Ktosiu, gdzies juz slyszalem ten tekst :)
Mieszczuch a skad ty wiesz co pisze firma, dzwonili do ciebie, pracujesz tam ? A moze po prostu jak wiele osob tu piszacych jestes podejrzanie dobrze poinformowany jak na zwyklego obserwatora ?
Ostatnio zmieniony 21.01.2016, 20:30 przez ppp, łącznie zmieniany 1 raz.

ktoś
Nowicjusz

Post autor: ktoś » 21.01.2016, 19:28

Ja też go gdzieś go słyszałem,ale nie takie było pytanie.

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 21.01.2016, 19:47

Ja mam pytanie do organizatorów referendum i ich przedstawiciei w komisjach. Czy podjeliście już decyzje w sprawie pieniążków za referendum ??? Pan Pantak tak krzyczy więc może w końcu zrobi coś sensownego :oops:

mieszczuch
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszczuch » 21.01.2016, 21:51

Witam.
12) w art. 59:
a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Szkoła lub placówka publiczna prowadzona przez jednostkę samorządu terytorialnego może zostać zlikwidowana
po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty, a w przypadku publicznej szkoły artystycznej
prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego – po uzyskaniu pozytywnej opinii ministra właściwego
do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Szkoła lub placówka publiczna prowadzona przez osobę
prawną inną niż jednostka samorządu terytorialnego lub osobę fizyczną może zostać zlikwidowana za zgodą organu,
który udzielił zezwolenia na jej założenie.”,
b) po ust. 2b dodaje się ust. 2c w brzmieniu:
„2c. Opinia, o której mowa w ust. 2, jest wydawana w drodze postanowienia, na które przysługuje:
1) zażalenie do ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania – w przypadku postanowienia wydanego
przez kuratora oświaty;

Tak brzmi art59 ustawy opublikowanej 8 stycznia w dzienniku ustaw.Kurator nie przychyli się do uchwały rady miasta i przysługuje weto na ręce Pani minister.A kurator to z jakiego jest nadania?? PO czy PIS??? Bo to zmienia wszystko.
A to co napisałem wcześniej to usłyszałem na spotkaniu z burmistrzem i nic więcej nie mam do powiedzenia na ten temat.Trzeba było przyjść i posłuchać.Pożyjemy to zobaczymy jak się to zakończy.
Pozdrawiam

maki68
Nowicjusz

Post autor: maki68 » 21.01.2016, 22:11

p.pantak niewie że jego g(b)uru rady d,jest winien UMP razem p.h i p.b conajmniej 750 tys. zł za głupote za ul.Różaną.Za nieudane refererendum następne 1000 zł.Jest okazja na pełną rehabilitacje dla mieszkańców UM.Poręby, aby ten dług spłacić, jak również podania się do dymisji 4-rech radnych za udział w grupie referendalnej,wasze QK do tego zobowiazuje. Miejcie deko honoru. Oczekuje na to 5200 mieszkańców M. Poreby.

MÓGŁBYŚ NAPISAĆ TEGO POSTA NORMALNIE??

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 21.01.2016, 22:13

OK. To co wkleiłeś się zgadza. Taka jest zmiana ustawy (to samo wkleiłem ja) ALE to:
Nie odbieranie tych urzędowych pism może skutkować likwidacją tej szkoły bo firma co pisze dla miasta i RIO program naprawczy czeka na wynik czy rodzice odbiorą pisma.Jeśli nie odbiorą to będzie nakaz likwidacji tej szkoły bo RIO to zaakceptuje i nawet Pani minister nie może tego blokować.
JEST KŁAMSTWEM, widocznie niestety powtarzanym przez samych miłościwie nam panujących. Nie ma takiego przepisu, że w przypadku programu naprawczego to nagle RIO zadecyduje czy można zamknąć czy nie można.
Według nowych przepisów to kurator decyduje, a potem oczywiście decyzja należy do ministra. A kurator się już wypowiedział (zarówno do SP2 i SP3 - było o tym w materiale TVP Katowice). Nie zgadza się na zamknięcie ani żadne filie... Także proszę tutaj ludziom bajek dalej nie przekazywać :wink: :!:

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 22.01.2016, 17:58

Wracając do referendum. W związku z przekazywanymi informacjami dot ilości brakujących głosów w dniu referendum mam pytanie : skąd lub od kogo była tak awiedza ? Czy osoby zasiadające komisjach podczas referndum nie powinny stracić zaufania społecznego i w przyszlości nie pelnić takiej funkcji ??? :oops:

ODPOWIEDZ