Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Tomek123 » 17.01.2016, 09:56

Witam.
ppp

Nie jesteśmy głupimi mieszkańcami Poręby. Miasto miało już tyle nieudolnych włodarzy , ze społeczeństwo nie boi się ale jest ostrożne. W gazetce " Głos Poręby " piszecie , że widzicie po referendum burmistrza jako M.Sliwę.

Powiadomię Was, że 02.X.2015 roku godz.9.30 w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach odbyła się rozprawa obwinionego M.Sliwy o naruszenie dyscypliny finansów publicznych tj :

1.nieterminowe regulowanie zobowiązań w roku 2013 na łączą kwotę 435.580.39 zł - zapłacono odsetki w wysokości 22.944.18 zł, a w roku 2014 nieterminowo regulowano zobowiązania na łączną kwotę 377.091.73 zł - zapłacono odsetki 17.236.72,- zł

Czas popełnienia czynów od 10.07.2012 do 01.04.2014r.

2. nieterminowe odprowadzanie składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne i na Fundusz Pracy za okres od kwietnia 2012 do czerwca 1014.

3. zaciągnął w dniu 03.08.2012 roku zobowiązania w kwocie 974.160 zł na podstawie umowy .......... z terminem realizacji przekraczającym rok budżetowy , pomimo braku upoważnienia do zaciągnięcia tego zobowiązania.

4. udzielenie zamówienia na " Realizację usługi polegającej na dzierżawie przenośnego urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu lądowym wraz z osprzętem komputerowym oraz oprogramowaniem oraz na organizacji i prowadzenie biura wraz z zatrudnieniem pracowników biurowych i opracowanie dokumentów związanych z czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy straży miejskiej w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami na drogach publicznych w Porębie

5 itd, itd.

Więc szanowny ppp nie ubliżaj mądrym mieszkańcom, którzy nie pozwolą się dalej nmanipulować.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 17.01.2016, 22:39

Referendyści po przegranym referendum nie przestają atakować, jakoś mnie to nie dziwi.
Pan Kowalski na FB upublicznił swoje obliczenia związane z transportem uczniów do tej pory uczących się w SP3 do szkoły jakiej zostaną przeniesione. Wyliczył 12 tysi miesięcznie. Powiem to tak, za taką kasę co miesiąc mogę te dzieciaki wozić swoi, prywatnym autem (osobowym). Nie wiem skąd się wzięła ta suma i nie był bym sobą jakbym tego nie obliczył więc kalkuator w dłoń i wyszło mi tak
Zebranie dzieciaków z Niwek, Krawcy i Dziechciarzy i dojechanie do MZS to 11 km w jedną mańkę czyli 22 km na dzień. Gdyby ten autobus jeździł codziennie (łikendy święta itd.) to na rok mi wyszło 21 tysi, są to koszta związane z amortyzacją autobusu i zakupem paliwa na rok przy obecnych cenach paliwa na stacji benzynowej. Nie policzyłem kierowcy, ubezpieczenia i opłaty za przegląd roczny.
Panie Kowalski, przestań pan pluć jadem i weź się pan do konstruktywnych działań. Może to panu będzie wychodzić lepiej.
http://brakslownawladze.blogspot.com/

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 18.01.2016, 09:14

DF- maniak

Wcale się nie dziwię , troska o dzieci to jednym ze sposobów troszczenia się o samego siebie. Przecież chodzi o utratę pracy. Z mojej strony żadnego współczucia, bo do tego doprowadziły osoby, które sprawowały rządy z byłym włodarzem.
Kto się martwił ? , że doprowadzili fabrykę FUM - główny filar miasta Poręby do upadku i przejęcia w obce ręce - nikt, bo niektórym żyło się dostatnie. Wówczas rzesza osób utraciła pracę i żyła w biedzie , do tej pory nie mogą odzyskać należnych im pieniędzy. Ale kogo to obchodziło czy obchodzi. No cóż - kij ma dwa końce.

mieszczuch
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszczuch » 18.01.2016, 15:13

Witam.
Tomku123 napisz jeśli wiesz jak zakończyła się rozprawa przed RIO dla pana Marka Śliwy??
Pozdrawiam

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 18.01.2016, 16:09

Pare postów temu napisałem
Taka wasza mentalnosc. Nic wam w zyciu nie wyszlo to niech inni tez maja zle.
nawet nie zdając sobie sprawy jak bardzo mam rację :wink:
Przytaczacie upadek FUM-u, że wtedy nikt się nie litował. No chyba wam się misiaki ustrój pomylił. Teraz mamy upragniony kapitalizm, na który wy lub wasi rodzice/dziadkowie głosowali przecież :) Albo jesteś parobkiem albo sam masz parobków :lol:
A co ma miasto do upadku FUM-u? Dajcie chociaż jeden porządny argument. Czekam z niecierpliwością.
Nie mieszajcie FUM-u do szkół

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 18.01.2016, 16:19

co do likwidacji szkoły nr 3 ,szkoda tego zaangażowania rodziców i trudu
może powinni utworzyć szkołę społeczną- i w ten sposób przejąć zlikwidowaną placówkę
ta likwidacja może być furtką dla rodziców i stowarzyszenia
burmistrz przekaże subwencje oświatową,nauczyciele napiszą jakieś innowacje za co są dodatkowe pieniądze
dojdzie 1% z podatku chętnych mieszkańców , może coś od sponsorów
do tego może odpłatna organizacja andrzejek w szkole,nie wiem może sprzedaż obiadów dla mieszkańców
może jakieś wsparcie z programu ludzki kapitał
nie jedną szkołę w Polsce tak uratowano

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 18.01.2016, 17:17

mieszczuch

data 03.09.2015 ocena negatywna - przedmiot oceny - sprawozdanie z wykonania budżetu za I półrocze 2015 roku

data 16.11.2015 - ocena pozytywna - przedmiot oceny - możliwość wykupu obligacji

data10.12.2015 roku - ocena negatywna - przedmiot oceny - możliwość sfinansowania deficytu na 2016 rok, projekt budżetu na 2016 rok, projekt wieloletniej prognozy finansowej na 2016 rok.

ppp

pytasz co ma miast do upadku zakładu - to powiem Ci , że bardzo dużo :

- każdy mieszkaniec miał stałe i na miejscu żródło zatrudnienia

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 18.01.2016, 18:37

Ja ..., Tomek123
Chyba w SP1 uczyli cię czytać ze zrozumieniem... ja się pytam co ma miasto jako organ samorządowy do upadku FUM-u? NIC. To nie wiem po co wylewacie żale nagle związane z fabryką...

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 18.01.2016, 20:30

Skoro nie rozumiesz to napiszę krótko " Mądremu niewiele trzeba tłumaczyć "

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 18.01.2016, 21:18

ppp.no więc jest twój upragniony kapitalizm ,dlatego rachunek ekonomiczny wskazuje ,że szkola SP 3 i SP 2 powinny zostac zamknięte , a do upadku FUM-u przyczynily się takie osoby jak ty,które miały zaklad w d--ie.Dokąd FUM placil podatek ,utrzymywał miasto ,remontował szkoly,przedszkole, basen ,dom tzw.KULTURY,to było super ,jak sie zaczął kryzys w FUM-ie radni ,gospodarze miasta ,urzędnicy MOPS-u itp.odwrocili się od fabryki,mówiąc a niech padnie w koń cu ,ty ppp pewnie bylaś jednym z nich :oops:

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 18.01.2016, 21:34

Weźcie sobie załóżcie wątek o FUM-ie (chyba już jest) i tam sobie z tomeczkiem odpisujcie.
Kobieto, rozróżnij sytuację (rozrysuj sobie, może będzie wtedy łatwiej).
FUM to prywatna firma, w której to właściciel mógł zamiast obrabiarek zacząć robić cyrkowe namioty.
Upadek to wielka tragedia dla LUDZI i MIASTA. Kto chce z tym dyskutować jest faktycznie nienormalny. Być może nie bylibyśmy w takiej sytuacji,gdyby FUM istniał. Ale co miały zrobić WŁADZE miasta? (Temat dotyczył wszystkich burmistrzów, oprócz obecnego o ironio). Co mieli zrobić? Grozić palcem, błagać, dopłacać? No chyba nic nie mogli.
A szkoła to część samorządu terytorialnego, za którą to część ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIORĄ WŁADZE MIASTA.
Władze miasto mają zapewnić jak najlepszą jakość życia mieszkańcom. A mogą to robić tylko i jedynie poprzez zarządzanie podległymi sobie podmiotami. Czyż nie?
Nie pomyślisz, że zamykanie szkół da taki sam efekt jak upadek FUM-u, a więc marazm miasta?

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 18.01.2016, 23:24

DF-maniak pisze:Pan Kowalski ...Wyliczył 12 tysi miesięcznie. Powiem to tak, za taką kasę co miesiąc mogę te dzieciaki wozić swoi, prywatnym autem (osobowym). Nie wiem skąd się wzięła ta suma i nie był bym sobą jakbym tego nie obliczył więc kalkuator w dłoń i wyszło mi tak
Zebranie dzieciaków z Niwek, Krawcy i Dziechciarzy i dojechanie do MZS to 11 km w jedną mańkę czyli 22 km na dzień. Gdyby ten autobus jeździł codziennie (łikendy święta itd.) to na rok mi wyszło 21 tysi, są to koszta związane z amortyzacją autobusu i zakupem paliwa na rok przy obecnych cenach paliwa na stacji benzynowej. Nie policzyłem kierowcy, ubezpieczenia i opłaty za przegląd roczny.
Roczny koszt transportu liczony na 140.000 rocznie to faktyczna przesada, realnie to ok. 60.000 złotych, to przy planowanych oszczędnościach 100.000 rocznie i tak niewielki pozytek

Nie transport a Budynek Szkoły, powinien byc obliczony
wycena budynku plan na jego dalsze wykorzystanie lub planowaną sprzedaż to powinien być główny argument przemawiający za uchwałą o zamknięciu szkoły.

zamknac szkołe i sprzedac za 1/2 wartosci to byłby na przykład słaby pomysł
Ostatnio zmieniony 18.01.2016, 23:33 przez whoisram, łącznie zmieniany 1 raz.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 18.01.2016, 23:32

ppp,nienormalna to ty jesteś; myśleć ,że w takiej mieścinie mogą być 3 szkoly .Kto to utrzyma tyle ELIT, na dodatek przez tyle lat rozrosła się KLIKA PORĘBSKA która opływa w luksusach ,a która chciała obalić burmistrza,po to żeby przestał dobierać się do ich tyłków. ppp: FUM upadał już wtedy jak był ;państwowy;nie prywatny .Pracownicy poszli pod urząd miasta a burmistrz nieboszczyk ,niech mu ziemia lekką będzie ,odpowiedział im ;po co żeście tu przyszli ? :oops: tak że gó...o wiesz i bzdury piszesz bo jesteś jedną z wymienionych wyzej. :oops:

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 18.01.2016, 23:43

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Zastanawiam się, czy piszesz poważnie czy jesteś trollem.
Ale chyba i w jednym i drugim przypadku jesteś w wieku menopauzalnym, wykształcenie średnie maturalne(oby), mieszkasz w blokach niedaleko biedronki? Pewnie zgadłem :D To by wiele tłumaczyło.
Dobrze im powiedział, co miał zrobić? Zakład wykupić? Kanapki dać?
Życzę miłego dnia

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 18.01.2016, 23:46

ppp,idż drzemnij sie może ci gliku przybędzie nie pier....ol, :oops:

Administracja: Ostrzeżenie!

ODPOWIEDZ