Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
porebawruinie
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: porebawruinie » 20.12.2015, 18:51

Dlaczego mieszkańcy Poręby traktowani są jak ludzie drugiej kategorii z których można wycisnąć ostatni grosz. Poręba stała się pośmiewiskiem w skali całego kraju. Gdzie w innych gminach mieszkańcom się pomaga w ich codziennym życiu w Porębie się zarabia na ludziach pod pretekstem oszczędności i utrudnia życie likwidując wszystko co publiczne. W Porębie tylko szlachcie co jest blisko burmistrza żyje się dostatnio. Wstają rano, idą do urzędu, jak przyjdą to włączają komputer i piszą na forach w godzinach pracy bzdury i nieprawdziwe informacje ośmieszając innych i za to dostają sowite wynagradzanie, piją kawę i palą papierosy i to pochłania ich 60% pracy, i tak to już trwa 365 dni w roku. Burmistrz likwiduje wszystko, nie postępuje zgodnie z literą prawa i śmieje się prosto w twarz tym co go wybrali bo co mi zrobicie. Niech burmistrz wie że jak przestanie być burmistrzem to i tak odpowie za niegospodarność bo to ze nie płaci pensji a przelewa nie wiadomo komu pieniądze to już bardzo nie ładnie pachnie. 10 stycznia 2016r trzeba spełnić swój obywatelski obowiązki i iść na referendum aby przywrócić w Porębie normalność.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 20.12.2015, 20:23

porebawruinie pisze:Dlaczego mieszkańcy Poręby traktowani są jak ludzie drugiej kategorii z których można wycisnąć ostatni grosz. Poręba stała się pośmiewiskiem w skali całego kraju. Gdzie w innych gminach mieszkańcom się pomaga w ich codziennym życiu w Porębie się zarabia na ludziach pod pretekstem oszczędności i utrudnia życie likwidując wszystko co publiczne. W Porębie tylko szlachcie co jest blisko burmistrza żyje się dostatnio. Wstają rano, idą do urzędu, jak przyjdą to włączają komputer i piszą na forach w godzinach pracy bzdury i nieprawdziwe informacje ośmieszając innych i za to dostają sowite wynagradzanie, piją kawę i palą papierosy i to pochłania ich 60% pracy, i tak to już trwa 365 dni w roku. Burmistrz likwiduje wszystko, nie postępuje zgodnie z literą prawa i śmieje się prosto w twarz tym co go wybrali bo co mi zrobicie. Niech burmistrz wie że jak przestanie być burmistrzem to i tak odpowie za niegospodarność bo to ze nie płaci pensji a przelewa nie wiadomo komu pieniądze to już bardzo nie ładnie pachnie. 10 stycznia 2016r trzeba spełnić swój obywatelski obowiązki i iść na referendum aby przywrócić w Porębie normalność.
Dokładnie to samo słyszałem od referendystów Zawierciańskich przed referendum. Jota w jotę, oskarżenia nie poparte dowodami. Zwykłe kłapanie dziobem nic poza tym. Drodzy referendyści, miejcie trochę szacunku, nie do burmistrza tylko do Porębian i nie róbcie ich w konia swoimi kłamstwami stworzonymi na potrzeby załatwienia swojego interesu.
http://brakslownawladze.blogspot.com/

patareja
Nowicjusz

Post autor: patareja » 20.12.2015, 20:40

Jeszcze z początkiem roku burmistrz miał takie plany plany aby zlikwidować pocztę i wprowadzić do Poręby korespondencję z urzędem poprzez firmę inpost tak jeszcze bardziej aby utrudnić życie mieszkańcom Poręby i żeby oni sami odbierali listy z kiosku tak jak się dzieje to teraz w przypadku korespondencji z sądem. Szalone decyzje Burmistrza są przerażające i wiem co mówię a wszystko po to aby utrudnić życie zwykłemu człowiekowi 10 stycznia 2016 r przywracamy w Porębie normalność to jest nasz obywatelski obowiązek.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 20.12.2015, 21:02

maniaku ,moje dzieci też są zawiercianinami od urodzenia ,urodziły się w szpitalu powiatowym w Zawierciu,tam edukowały sie w szkolach średnich.ciekawi mnie co cię sklania do angażowania się w sprawy porębskie ? nie słyszałam aby porębianin tak zaciekle atakowal politykę władz Zawiercia tak jak ty atakujesz porębian , 8) nie mieszkasz tutaj nie pisz spamu. :oops:

42480.poreba
Nowicjusz

Re: Co po referendum?

Post autor: 42480.poreba » 20.12.2015, 21:30

Ochódzki pisze:
42480.poreba pisze:zmusić, żądać, Uchwalmy przymus
No no, jakbyś się kiedyś zdecydował startować na radnego, burmistrza, posła, senatora czy prezydenta... To mojego głosu na pewno nie dostaniesz.
Faktycznie, moje słowa wyjęte z kontekstu brzmią radykalnie. Tylko jak inaczej przekonać np.: właścicieli psów do sprzątania po ich pupilach? Prośbą? Błaganiem?

A co do kandydowania w wyborach na burmistrza... spokojnie nie zamierzam.
Jestem po prostu zbyt biedny - bo chciałbym pełnić taką funkcję z zamiłowania, a nie dla kasy ;p)
Według mnie takie stanowisko powinno być objęte przez ludzi majętnych, którym w życiu "się powiodło". Takim, którzy swoim życiem udowodnili, że potrafią zarządzać - a nie rządzić, których autorytet wynika z dokonań, a nie z szarży... Tymczasem w naszej wsi takich nie widzę...

Większość to właśnie tacy panowie, jak bohater misia... kombinatorzy i kanciarze.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 20.12.2015, 21:40

Lidka pisze:maniaku ,moje dzieci też są zawiercianinami od urodzenia ,urodziły się w szpitalu powiatowym w Zawierciu,tam edukowały sie w szkolach średnich.ciekawi mnie co cię sklania do angażowania się w sprawy porębskie ? nie słyszałam aby porębianin tak zaciekle atakowal politykę władz Zawiercia tak jak ty atakujesz porębian , 8) nie mieszkasz tutaj nie pisz spamu. :oops:
Jeśli nie zgadzasz się z moimi argumentami w sprawie obecnej sytuacji w Porębie to z miłą chęcią poczytam Twoje argumenty i zapoznam się z Twoim zdaniem na ten temat.
A powód mój jest bardzo prosty, potępiam uprawianie brudnej polityki. A taką brudną politykę widzę w Porębie. Jestem lokalnym patriotą i Porębę uważałem zawsze za mój "rewir". Mam fajne wspomnienia z Porębą związane od czasów szkolnych, mam świetną kobietę, która jest Porębianką. mam w Porębie kilku znajomych. Czy takie argumenty Ci wystarczą???

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 20.12.2015, 22:14

,dziwne ,że tęsknisz za taką wiochą ,pewnie masz place ,albo schede po żonie to zmienia temat ,pisz co chcesz twoja sprawa.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 21.12.2015, 01:49

Lidka pisze:,dziwne ,że tęsknisz za taką wiochą ,pewnie masz place ,albo schede po żonie to zmienia temat ,pisz co chcesz twoja sprawa.
To że mam kobietę nie znaczy ze mam żonę :wink: I nie mam żadnego placu, mieszkania, nie mam żadnej schedy, nawet mieszkania swojego nie mam. Ani w Porębie, ani w Zawierciu ani nigdzie indziej na świecie. Po prostu wkurza mnie jak kilku krzyczy by ubić własny interes kosztem innych wykorzystując do tego kłamstwa i wymyślone bzdury. W Porębie potrzebny jest rozsądek i jeśli zmiana burmistrza wypłynie z rozsądku to jak najbardziej. Na razie wypływa tylko z zawiści kilku osób, które muszą tu zakładać po kilka kont by zrobić sztuczny tłok postaci, które je popierają. A to zwykłe oszustwo, nic więcej.

marcinek
Nowicjusz

Post autor: marcinek » 21.12.2015, 09:00

DF-maniak pisze: To że mam kobietę nie znaczy ze mam żonę :wink: I nie mam żadnego placu, mieszkania, nie mam żadnej schedy, nawet mieszkania swojego nie mam. Ani w Porębie, ani w Zawierciu ani nigdzie indziej na świecie. Po prostu wkurza mnie jak kilku krzyczy by ubić własny interes kosztem innych wykorzystując do tego kłamstwa i wymyślone bzdury. W Porębie potrzebny jest rozsądek i jeśli zmiana burmistrza wypłynie z rozsądku to jak najbardziej. Na razie wypływa tylko z zawiści kilku osób, które muszą tu zakładać po kilka kont by zrobić sztuczny tłok postaci, które je popierają. A to zwykłe oszustwo, nic więcej.
DF-maniak pisze: Dokładnie to samo słyszałem od referendystów Zawierciańskich przed referendum. Jota w jotę, oskarżenia nie poparte dowodami. Zwykłe kłapanie dziobem nic poza tym. Drodzy referendyści, miejcie trochę szacunku, nie do burmistrza tylko do Porębian i nie róbcie ich w konia swoimi kłamstwami stworzonymi na potrzeby załatwienia swojego interesu.

Jesli masz kobietę z Poręby to porozmawiaj z nią i spytaj się jej czemu jej babcia jest w komitecie referendalnym i jaki ma w tym interes. a nie oskarżaj tutaj referendystów. Bo mam wrażenie ze nie wiesz w ogóle, kto te komitety zakładał jaki w nim jest przekrój społeczeństwa.

Referendum w Zawierciu nic by nie zmieniło bo było rok przed upływem kadencji w czerwcu 2013 ludzie to rozumieli i dlatego się nie udało. W porębie mieszkańcy jeszcze mogą uratować swoje miasto przed marginalizacją obywateli bo tylko płacą podatki (które im się notorycznie podnosi) a nie otrzymują nic w zamian - tylko muszą iść na referendum 10 stycznia 2016 i wziąć los w swoje ręce. Referendyści nie muszą nikogo przekonywać przyjedź do Poręby wyjdź na ulicę i porozmawiam z kimkolwiek to się przekonasz czy mam rację. Pozdrawiam JK

mieszczuch
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszczuch » 21.12.2015, 13:25

Witam.
I odezwał się pan Kowalski i kłamie jak najęty.Podatki notorycznie się nam podnosi!! Jest pan zafałszowany przez komitet referendalny.No ale co się dziwić jak ten komitet to Kwintet czyli zespół popsutych instrumentalistów.
Tylko kłamstwa i notoryczne oszukiwanie nas mieszkańców,że tylko komitet to cudowni ludzie a władza nasza to złodzieje.Ja rozmawiam z ludzmi i wiesz pan co...?? Mają was głęboko w nosie.A tak na marginesie to może pan przeprowadzał z panem Pantakiem wywiad w gazetce radnego Dorobisza?? Czy może pan Pantak sam ze sobą ten wywiad robił?? Gazetka wydana przez komitet a pan w nim jest,więc prosze napisać kto z kim tam wywiady robił czy może robili sami ze sobą.Tak w ogóle to tabloid a nie konkretna gazetka.
Pozdrawiam

marcinek
Nowicjusz

Post autor: marcinek » 21.12.2015, 14:33

mieszczuch pisze:Witam.
I odezwał się pan Kowalski i kłamie jak najęty.Podatki notorycznie się nam podnosi!! Jest pan zafałszowany przez komitet referendalny.No ale co się dziwić jak ten komitet to Kwintet czyli zespół popsutych instrumentalistów.
Tylko kłamstwa i notoryczne oszukiwanie nas mieszkańców,że tylko komitet to cudowni ludzie a władza nasza to złodzieje.Ja rozmawiam z ludzmi i wiesz pan co...?? Mają was głęboko w nosie.A tak na marginesie to może pan przeprowadzał z panem Pantakiem wywiad w gazetce radnego Dorobisza?? Czy może pan Pantak sam ze sobą ten wywiad robił?? Gazetka wydana przez komitet a pan w nim jest,więc prosze napisać kto z kim tam wywiady robił czy może robili sami ze sobą.Tak w ogóle to tabloid a nie konkretna gazetka.
Pozdrawiam
Ja kłamie. ok nie będę dyskutował w powyższym temacie.
oto Fakty.

śmieci http://bip.umporeba.cal.pl/dokument.php?d=5193&pf=3228
Uchwała Nr VII/34/15 Rady Miasta Poręba z dnia 23 marca 2015 r. w sprawie ustalenia wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi podwyżka z 9 do 14,92 podwyżka o 60%.

Podatki http://bip.umporeba.cal.pl/dokument.php?pf=3630
na nadzwyczajnej sesji podniesiono podatki o 3%

Woda
http://www.umporeba.com.pl/woda-scieki
Uchwała Nr XLIV/350/14 Rady Miasta Poręba z dnia 11 listopada 2014 r. (uchwalili ją radni poprzedniej kadencji) w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, która mówi o tym ze taryfy za wodę nie zostaną zmienione do końca 2015 roku.
ale za to 2016 roku abonament dla osób korzystających z lokali w budynkach wielkolokalowych wzrośnie z 6,48 do 8,28 czyli o 1,80 zł.
To tyle w temacie.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 21.12.2015, 15:02

marcinek pisze:

Jesli masz kobietę z Poręby to porozmawiaj z nią i spytaj się jej czemu jej babcia jest w komitecie referendalnym i jaki ma w tym interes. a nie oskarżaj tutaj referendystów. Bo mam wrażenie ze nie wiesz w ogóle, kto te komitety zakładał jaki w nim jest przekrój społeczeństwa.

Referendum w Zawierciu nic by nie zmieniło bo było rok przed upływem kadencji w czerwcu 2013 ludzie to rozumieli i dlatego się nie udało. W porębie mieszkańcy jeszcze mogą uratować swoje miasto przed marginalizacją obywateli bo tylko płacą podatki (które im się notorycznie podnosi) a nie otrzymują nic w zamian - tylko muszą iść na referendum 10 stycznia 2016 i wziąć los w swoje ręce. Referendyści nie muszą nikogo przekonywać przyjedź do Poręby wyjdź na ulicę i porozmawiam z kimkolwiek to się przekonasz czy mam rację. Pozdrawiam JK
Babcia mojej kobiety to wolny człowiek o swoich poglądach i ma prawo uważać inaczej niż ja. Ja nikogo nie namawiam do tego by myśleli jak ja. Powiem więcej, z jednym zgadzam się z referendystami. Zmiany w zarządzaniu Porębą są potrzebne co dowodem na to może być ostatnie pięć lat. Czyli odkąd w Porębie zaczęły się problemy z kasą. Ale jestem przeciwny odwołania obecnej władzy (a to nie tylko burmistrz bo i radni) nie dając nic w zamian. Bo ta zmiana da dokładnie tyle samo co zmiana pana Śliwy na pana Spyrę. Dlaczego referendyści milczą na temat położenia łapy przez komisarza na Porębie w wyniku chaosu jaki się pogłębia i o zagrożeniach jakie z tego tytułu mogą zaistnieć w Porębie??? Jeśli wejdzie komisarz to wszystko może być zablokowane nawet do ośmiu lat. W tym czasie nie będą przeprowadzone żadne inwestycje, jeśli komisarz stwierdzi, że szkoła generuje zbyt dużo strat to ją zlikwiduje i nikogo nie będzie pytać o zdanie. Wszystko co przynosi straty będzie likwidowane, a przecież sami zarzucacie to Burmistrzowi, walczycie o szkoły by istniały dalej.
Referendum tak, ale tylko w sytuacji gdy pan X powie "Jeśli odwołamy burmistrza ja będą kandydował na to stanowisko. A tu jest mój plan na ratowanie Poręby" i ten plan przedstawi. Tylko i wyłącznie wtedy referendum ma sens, w innym przypadku to kasa wyrzucona w błoto.
I wiem co myślą Porębianie o tej sytuacji, znam ludzi z Poręby i niejednokrotnie z nimi współpracowałem przy różnych projektach. Rozmawiam z nimi i z ich opinii czerpię informacje. Referendysci popełniają te same błędy jakie były popełnione przy referendum w Zawierciu. Ta sama strategia, te same chwyty, ten sam krzyk pozbawiony jakiegokolwiek sensu.

I jeśli twierdzi pan, że ktoś jest w komisji referendalnej i ma w tym swój interes to tym samym dowodzi pan, że całe to referendum to tylko prywatny interes kilku osób.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 21.12.2015, 15:09

marcinek pisze:
Ja kłamie. ok nie będę dyskutował w powyższym temacie.
oto Fakty.

śmieci http://bip.umporeba.cal.pl/dokument.php?d=5193&pf=3228
Uchwała Nr VII/34/15 Rady Miasta Poręba z dnia 23 marca 2015 r. w sprawie ustalenia wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi podwyżka z 9 do 14,92 podwyżka o 60%.

Podatki http://bip.umporeba.cal.pl/dokument.php?pf=3630
na nadzwyczajnej sesji podniesiono podatki o 3%

Woda
http://www.umporeba.com.pl/woda-scieki
Uchwała Nr XLIV/350/14 Rady Miasta Poręba z dnia 11 listopada 2014 r. (uchwalili ją radni poprzedniej kadencji) w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, która mówi o tym ze taryfy za wodę nie zostaną zmienione do końca 2015 roku.
ale za to 2016 roku abonament dla osób korzystających z lokali w budynkach wielkolokalowych wzrośnie z 6,48 do 8,28 czyli o 1,80 zł.
To tyle w temacie.
To ja się teraz zapytam czy te podwyżki wprowadził Burmistrz czy Rada Miasta???
Czy cena wody nie jest uzależniona od MPWiK??? I czy na cenę wody nie wpłynął fakt, że MPWiK podżyrowało kredyt MPGK (dodam, że za rządów pana Śliwy), który teraz trzeba spłacać???
A czy cena za śmieci nie jest uzależniona od tego, że wysypisko śmieci w Zawierciu nie otrzymało pozwolenia na przywóz śmieci z Poręby co znacznie wpłynęło na koszt wywozu odpadów???

mieszczuch
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszczuch » 21.12.2015, 16:01

Witam.
Panie Kowalski co do śmieci to co pan by zrobił.Prosze napisac tu co robi pan w sytuacji-Ogłoszony przetarg i o dziwo stają tylko 3 firmy..Remondis,Sita i Strach i wszystkie są z Częstochowy.Po otwarciu kopert ceny zaczynaja się:16,00 15,00 i 14,92.
I co pan by zrobił?? Unieważnił przetarg czy z bólem w zebach zaakceptowałby pan najtańszą oferte??
Nie ma pan żadnego wyboru..żadnego!! Ta najtańsza to kosmos ale Zawiercie mówi NIE..i co pozostaje?? Zgodzić się na oferte 14,92 i zapewnić odbiór odpadów od mieszkańców.Można unieważnić przetarg i rozpisać nowy.Prosze tu i teraz dać gwarancję,że nie wystartują te same firmy i cena będzie niższa, ta sama lub wyższa o kila procent.
Monci pan wode i nic z tego nie bedzie.
A za dostarczanie wody to teraz wszyscy płacą tyle samo.I idz pan do radnego,swego mentora Dorobisza bo on też się na to zgodził.W blokach płacili mniej a w prywatnych domach więcej.Teraz wszyscy płacą tyle samo i to jest sprawiedliwe.
A co do podatków to prosze napisać,która gmina nie podniosła?? I 3% to dużo i mało.A to rada miasta cała się zgodziła.
Czemu do swojego mentora nie macie pretensji?? I dlatego uważam,że pan próbuje manipulować tu nami,a to już jest przegięcie.O gazetce też pan nie napisze?? Pewnie panu wstyd,że taki bubel literacki powstał,nie dziwie się.
Pozdrawiam

Kamień
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Kamień » 21.12.2015, 17:28

mieszczuch - powiem Ci tak :
1. leżącego się nie kopie !
2. dobrze wszystko wyjaśniłeś ale i tak nie zrozumie bo do tego poza olejem troszkę przyzwoitości trzeba jeszcze mieć
3. w punkcie pierwszym żartowałem !

ODPOWIEDZ