Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 23.01.2005, 14:37

KARAMBA pisze:nasza sonda pokazuje ze pan Macherzynski ma niekorzystny wynik
Niekoniecznie. Wynik byłby niekorzystny gdyby miał tylko jednego konkurenta w wyborach a tak wcale nie musi być. Gdy będzie miał np. 2 konkurentów to głosy przeciwników mogą zostać podzielone między nich. I wtedy może zaistnieć taka sytuacja, że Macherzyński zdobędzie powiedzmy 40% a dwaj pozostali po 30%... I co wtedy? Nie orientuję się dokładnie czy burmistrz musi uzyskać powyżej 50% głosów, ale jeśli tak to wtedy mamy II turę (?)
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 23.01.2005, 20:21

KARAMBA pisze: ps. caly czas uwazam ze macie Vinc i Porębianin 111 niesłuszne zarzuty co do pana dorobisza.
Gdzie Ty Karamba przeczytałeś o moich zarzutach co do pana D. :?:
Powiedziałem, że ten facet i stanowisko burmistrza Poręby to dwie rzeczy, które nie mogą wspólnie zaistnieć. To jest zarzut wg. Ciebie?
No chyba, że przepowiednie Nostradamusa zaczynają się spełniać i ma być koniec świata :lol:

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 24.01.2005, 13:24

moze dla ciebie to jest koniec świata. Jak napisałem o Edku Dorobiszu to mówiłeś ze potrzeba kogoś z klasą i mysleniem. Jeszcze do tego wchrzania się porębianin 111 który chce mnie pouczac na temat Dorobisza jakby był jego kolegą. Porębianin 111 ma non stop przeczucia ze Dorobisz zablokuje budowe hali przez to ze zablokował budowe basenu - uwazam ze sie myslisz sam napewno nie zablokował: :o Kazdy ma prawo do swojego zdania i ja uwazam ze Dorobisz napewno zastartuje i będzie Janek miał cieżki ogień do zgryzienia.
Karamba - tylko szczerość

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 24.01.2005, 22:12

KARAMBA pisze: ... umiesz tylko pouczac innych na tych forum!!!
KARAMBA pisze: Jeszcze do tego wchrzania się porębianin 111 który chce mnie pouczac...
Co Ty masz Karamba jakąś obsesję na tym punkcie :?:

Jak sam mówisz każdy ma prawo do własnego zdania i moje zdanie jest takie, że pan D. nie nadaje się na tę funkcję. Nigdzie nie napisałem, że nie będzie on startował na to stanowisko. Jeśli będzie miał duże poparcie to tylko świadczy to o nas, mieszkańcach Poręby.
Jak napisałeś pan D. na pewno nie zablokował budowy basenu sam, bo z tego co wiem, to projekt budowy był poddany głosowaniu na zebraniu rady miejskiej i wynik był negatywny jak wiemy. Natomiast słyszałem, że pan D. już blokuje budowę hali. O ile mogę zrozumieć jakieś jego pobudki przy blokowaniu basenu, bo koszty urządzeń, utrzymania itd. tak nie potrafię go zrozumieć w sprawie hali.
Przecież jest przykład hali w Zawierciu, gdzie jeżdżą osoby z naszego miasta i aby zagrać w piłkę, to trzeba się umawiać na późne godziny wieczorne. Dlaczego nie mają te osoby grać w Porębie i wspomagać utrzymanie naszej hali? Mamy przecież siatkarzy, którzy mogliby chyba grać lepiej przy lepszym zapleczu? Nie wnikam tutaj w sprawę trenerów i transferów, bo nie jestem w temacie. Tak więc jeśli panu D. uda się zablokować ten projekt no to będzie miał we mnie zaciekłego wroga, bo jako radny ma czynić tak, aby dla mieszkańców było jak najlepiej. Oczywiście nie kosztem wszystkiego, ale akurat ta inwestycje nie niesie ze sobą dużych kosztów późniejszego utrzymania.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 26.01.2005, 13:58

Jeżeli zablokuję budowę hali to udowodni że nie zależy mu na rozwoju naszego miasta tylko na tym żeby wszyscy oni mówili co on to takiego robi. Szkoda że jemu nie zablokowali budowy salony ciekawe czy wtedy było mu by tak wesoło jak w przypadku zablokowania basenu.

Co do wynajmowania sali w Porębie:
1. wszystko było wparządku jak wynajmowaliśmy ją dopóki chodził znami grać prezes od żarówek, niestety gdy przestał sala została zablokowana dla naszego użytku przez pana (cięzko jest z nim się dogadać)
2. z drugiej strony za sale w brudzowicach płaci się 30 zł. za godzinę w Porębie płaciliśmy 50zł.
3. nie porównujmy warunków w Porębie a z tymi jakie są w brudzowicach.

Osoby będące w brudzowicach moa powiedzieć jak taka mała miejscowość może mieć halę. Oczywiście zaraz ktoś mi powie że to jest inwestycja siewierza ale może nasze władzę też zaiwestują pieniądze w coś co nam porębianinom sprawi przyjemność i satysfackcję. Oczywiście jak będzie to dobrze rozwiązane to miasto nie straci na to oni złotówki.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 26.01.2005, 14:04

Vinc pisze:Jak napisałeś pan D. na pewno nie zablokował budowy basenu sam, bo z tego co wiem, to projekt budowy był poddany głosowaniu na zebraniu rady miejskiej i wynik był negatywny jak wiemy.
Z tego co wiem to na tamtym głosowaniu przeciwny był tylko radny Dorobisz i radny Machura. Projekt nie przeszedł dlatego że tylko jedna osoba była ZA (Zenon Rok) a reszta wstrzymała się od głosu... jakoś tak. Jeśli się mylę to poprawcie mnie bo to dawno było i mogłem coś pomylić.

UWAGA: O hali rozmawiamy :arrow: TUTAJ
Ostatnio zmieniony 05.05.2005, 02:24 przez Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
BABKA KIEPSKA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: BABKA KIEPSKA » 26.01.2005, 16:10

KARAMBA pisze:uwazam ze tacy radni jak pan Dorobisz powinni od razu byc odrzuceni gdyz sieja zamęt i blokują teren do działania. Niech pilnuje swego interesu na Kierszuli a nie miesz sie w polityke.
przperaszam czy pan Dorobisz to ten wysoki i potężny????zy on naprawde jest taki zaborczy i przeciwny???przeciez taki ośrodek to szansa, to rozwój, to mile spędzany czas przez młodzież a nawet rodziny. ja wnosze osobisa prośbe chyba jako jedyna kobieta na tym forum o pozytywne rozpatrzenie sprawy przez Rade miasta a przede wszystkim o przypilnowanie tego tematu przez pana Burmistrza Macherzyńskiego.

ps. sport daje nam wszystkim zdrowie, energie i siłe na każdy dzień.....
Wcale nie kiepskie posty.....

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 26.01.2005, 23:41

Matt pisze:Niekoniecznie. Wynik byłby niekorzystny gdyby miał tylko jednego konkurenta w wyborach a tak wcale nie musi być.
i na pewno tak nie bedzie...według mnie pojawi się około 8-10 konkurentów w wyborach nowego burmistrza...i wtedy zależy jak rozłożą sie głosy..dokładnie tak jak piszesz...poza tym ankieta na forum wcale nie jest reprezentatywna...to wyniki tylko nas forumowiczów...do wyborów jeszcze dwa lata i sam jestem ciekaw kto wystartuje zarówno na burmistrza jak i do rady...

P.S posty na temat hali piszcie w temacie o hali...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 27.01.2005, 18:14

Znając życie radnymi będą te same osoby, wszyscy dużo mówią a jak przyjdą wybory to i tak wybiorą tych samych, choć według wielu obecnych radnych nie powinno zasiadać w tej radzie.

Co do burmistrza to uważam, że jeżeli Pan Spyra sprawował władzę tyle lat i zostawił miasto takie jakie było dwa lata temu to pan Burmistrz Macherzyński powinien nim bym jeszcze 12 lat wtedy go może któś zacznie chwalić.

ja uważam że przez dwa lata Pan burmistrz Jan Macherzyński zrobił wiele. dla mnie jego jedynym minusem jest to że umawia się z ludzmi a póżniej go nie ma.

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 27.01.2005, 20:04

Zauwazylem, ze w ankiecie konsekwentnie przybywa przeciwnikow naszego obecnego Burmistrza i procent jego poparcia powoli maleje. Mam nadzieje, ze w przeciagu kolejnych dwoch lat Pan Jan udowodni, ze warto na niego oddac swoj glos. Wydaje mi sie, ze jego poparcie znacznie wzrosloby, gdyby ruszyla jakas inwestycja opisywana na tym forum(hala, skatepark). Poparcie to nie wzrosnie gwaltownie wsrod wszystkich mieszkancow Poreby, ale napewno wsrod forumowiczow.

P.S. Pan Burmistrz zyskal u mnie dodatkowego plusa, gdy ujrzalem jego sekretarke (ideal kobiety :oops:) Teraz chyba czesciej bede odzwiedzal glowe naszego miasta :oops: :P :wink:
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 28.01.2005, 01:54

Cymbalista pisze: Mam nadzieje, ze w przeciagu kolejnych dwoch lat Pan Jan udowodni, ze warto na niego oddac swoj glos. Wydaje mi sie, ze jego poparcie znacznie wzrosloby, gdyby ruszyla jakas inwestycja opisywana na tym forum(hala, skatepark:
mam nadzieje że to ruszy...zwłaszcza te dwie inwestycje ..hala i skatepark...to na pewno przyspoży głosów Panu Macherzyńskiemu...i podejrzewam że nie tylko wsród nas - forumowiczów...ja trzymam kciuki i wierze że te dwa projekty w końcu dojdą do skutku...
porebianin111 pisze:Znając życie radnymi będą te same osoby, wszyscy dużo mówią a jak przyjdą wybory to i tak wybiorą tych samych

mam nadzieje że wszyscy wezmiemy udział w wyborach..musimy sobie uświadomić że nasz głos coś znaczy...a co do tego że radnymi bedą te same osoby to mam odmienne zdanie.Uważam że jak pojawią się nowi kandydaci z ciekawym programem, z zapałem i werwą to starzy mogą pożegnać sie ze stołkami...
ale to wszystko zależy od nas bo to my głosujemy i decydujemy...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 28.01.2005, 12:42

BrowarMan pisze:Uważam że jak pojawią się nowi kandydaci z ciekawym programem, z zapałem i werwą to starzy mogą pożegnać sie ze stołkami...
tak, tylko szkoda że zawsze jest tak samo:przed wyborami wszyscy mają werwę, zapał itd. a jak już ktoś zostaje wybrany ta werwa nagle gdzieś znika (przykład:ostatnie wybory na burmistrza...). Jak ktoś już siedzi na stanowisku to ma wszystko i wszystkich w dup**. Nie okłamujmy sie, przykład idzie z góry:przed wyborami do sejmu czy prezydenckimi też wszyscy obiecują złote góry i gó*** z tego jest. Dla tych którzy zostają wybrani na jakieś stanowiska priorytetem nie jest to co obiecywali przed wyborami, tylko to żeby sie jak najdłużej na stołku utrzymać, jak najwięcej kasy wyciągnąć a wyborców olewają....taka ta nasza władza :cry:

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 28.01.2005, 13:44

klops pisze:a jak już ktoś zostaje wybrany ta werwa nagle gdzieś znika (przykład:ostatnie wybory na burmistrza...).
Nie zgadzam się. Nie wiem czy akuart burmistrz mógł coś więcej zrobić. Co z tego, że chce, ma plany skoro radni każdą poważniejszą inwestycję blokują. :?

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 28.01.2005, 16:59

tu się zgodzę z administratorem.

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 28.01.2005, 17:10

Masz rację Matt
Najgorsze jednak jest to że w większości radni głosują przeciw propozycjom burmistrza tylko dlatego aby Mu zrobić na złość nie mając tak naprawdę zielonego pojęcia przeciwko czemu głosują a jak już nawet to wiedzą to nie znają żadnych szczegółów z tym związanych. Ważne tylko że będą mogli się później pochwalić że sprzeciwili się burmistrzowi i jacy to oni z tego powodu są odważni.Szkoda tylko że przez ich niezaspokojone ambicje cierpimy my jako społeczność...
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

ODPOWIEDZ