Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: porębianin111 » 03.09.2015, 19:38

porębianka 17 pisze:W naszej Porębie jest taka mała wojna polsko-polska.
Zastanawiam się tylko do którego miasta nas przyłączą , bo ja wolę Siewierz od Zawiercia jak coś.
To się wyprowadź do Siewierza jak Ci Poręba nie pasuje, bo na pewno nigdzie nie będą nas przyłączać.

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 04.09.2015, 19:09

Dlaczego ma mi nie pasować?
Pasuje mi i nie planuję przeprowadzki,domu na plecy nie zabiorę.
Marnie widzę po prostu dalszy los miasta przy tym zadłużeniu.
Chyba ,że miasto zamiast doradcy zatrudni czarodzieja.

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 04.09.2015, 22:51

Słyszałam że dzisiaj przed rynkiem zbierano podpisy o referendum w sprawie odwołania burmistrza.

ForemBianka
Nowicjusz

Post autor: ForemBianka » 04.09.2015, 23:16

porębianka 17 pisze:W naszej Porębie jest taka mała wojna polsko-polska.
Zastanawiam się tylko do którego miasta nas przyłączą , bo ja wolę Siewierz od Zawiercia jak coś.
porębianka17 chyba czytasz forum wybiórczo :wink: ani Siewierz, ani Zawiercie - Będziemy Miasto Będzin Oddział Poręba.

Kleopatra, to pewne? Już się nie boimy (mieszkańcy) i wychylamy głowy z dziupli? Super! Jak ktoś będzie miał pewne info to dajcie namiary gdzie stacjonują to się też podpiszę. :)

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 05.09.2015, 07:32

Pewne,po rynku chodziła zbierać podpisy jakaś pani z koleżanką,ale szału z chętnymi do podpisów nie było.
W Zawierciu jakiś czas temu też zbierali i zebrali wymaganą liczbę głosów ,ale mieszkańcy na referendum nie przyszli i Prezydent miasta został.

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 05.09.2015, 10:20

Szału nie było bo pewnie rynek przez pogode był słaby :D i było mało ludzi. Ciekawa sprawa co to za panie i że coś się ruszyło w tym kierunku.

na_jeden_raz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: na_jeden_raz » 05.09.2015, 12:07

Podpisy podobno zebrane i dostarczone do UM. Jeśli tak, to burmistrz ma obowiązek powiadomić komisarza wyborczego, a ten rozpisze referendum.
I dobrze. Im szybciej tym lepiej, bo mam wrażenie, że obecny burmistrz chyba sobie nie radzi, a ludzie, którzy mieli mu doradzać przyszli tu tylko po pieniądze. Miasto się wali, ale co miesiąc pensja wpływa i tak będą trwać do końca...

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 05.09.2015, 12:25

Brak pensji dla nauczycieli przy jednoczesnym zadowoleniu Burmistrza w wywiadach telewizyjnych, że kryzys dotyczy Wszystkich ale on pobiera regularnie pełne wynagrodzenie, do tego wypłaca wysokie wynagrodzenie dla Doradczyni oraz kolejnej osobie od pozyskiwania funduszy...do tego remont Budynków szkoły, Domu Kultury tylko po to by teraz rozsprzedać te obiekty...
Te działania PO prostu ciężko jest nazwać działaniami w interesie Mieszkańców Poręby...dobrze, że w Radzie Miasta jest nieliczna grupa odpowiedzialnych osbób spoza klubu JIP (J..ć Interes Poręby?)

zupka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zupka » 05.09.2015, 13:27

Oczywiście sytuacja jest zła, bardzo zła. Liczyłem po wyborze Burmistrza na zmiany -małymi krokami, ale zmiany na lepsze. Co do mojego przedmówcy. Dlaczego siejesz nieprawdę. Decyzje o remontach Domu Kultury i Szkoły były podjęte za rządów Pana Śliwy. Proszę Państwa bądźmy trochę obiektywni, a nie róbmy zamęt. Co jest złe, trzeba napiętnować, co dobre umieć to potwierdzić - dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczną. Niewątpliwie jest w Porębie grupa osób, których zmiana władzy bardzo dotknęła, są to osoby, które mają nadzieję,że wróci poprzedni stan - stan zatrudnienia. jeżeli ma być referendum to niech będzie - mamy do tego prawo, ale niech nie wróci ekipa z Panem Śliwą bo ich rządy w dużej mierze przyczyniły się do takiego stanu. A obecny Burmistrz - rozczarowanie - miało być transparentnie, oszczędnie w ramach tych zasobów co mamy (bez zbędnych etatów), miało być....

A tu żądnych sprostowań, plotka goni plotę i w koło dalej tak samo...

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 05.09.2015, 15:57

zupka pisze:Dlaczego siejesz nieprawdę. Decyzje o remontach Domu Kultury i Szkoły były podjęte za rządów Pana Śliwy. Proszę Państwa bądźmy trochę obiektywni, a nie róbmy zamęt.
Proszę zupkę o czytanie ze zrozumieniem: przytoczonym problemem nie jest historia remontów tylko bieżące pomysły na sprzedaż tych budynków pomimo niedawnych remontów. Proszę takżę o traktowanie tematów z szerszej perspektywy zamiast na zasadzie "skoro to przytyk do Burmistrza to na pewno ktoś tu chce powrotu poprzednika" Proszę to bardziej traktować jako komentarz do przykładów niekompetencji, braku odpowiedzialności, wizji i strategii.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 05.09.2015, 18:58

zupka pisze: Niewątpliwie jest w Porębie grupa osób, których zmiana władzy bardzo dotknęła, są to osoby, które mają nadzieję,że wróci poprzedni stan - stan zatrudnienia. jeżeli ma być referendum to niech będzie - mamy do tego prawo, ale niech nie wróci ekipa z Panem Śliwą bo ich rządy w dużej mierze przyczyniły się do takiego stanu. A obecny Burmistrz - rozczarowanie .
Upadek Poręby zaczynał się od okresu kiedy burmistrzem był nauczyciel J.M.
Proszę sobie przypomnieć, że to za jego czasów wyłączano też oświetlenie na mieście bo nie były płacone rachunki.
To On dopuścił do tego by z Poręby uciekły dwa duże zakłady pracy i osiadły się w takiej wsi jak WYSOKA :lol: .

Po Panu J.M nastało 8lat Pana M.Śliwy.
Jednym żyło się lepiej drugim bez zmian.
Zaciągano kolejne kredyty na konsumpcje (na nierentowne szkoły, pensje itp).
Potem nikt do błedu się nie przyznawał. Ani burmistrz ani żaden z radnych nie mieli pojęcia ze z budżetem Poręby jest źle :lol: .
Teraz wyszło z worka jak gmina była zarządzana :oops: .
Jeden plus dla Pana M. Śliwy to fakt, że był reprezentacyjny i kontaktów trochę sobie zrobił.

Obecny burmistrz był nadzieją i bańką mydlaną, która szybko pękła.
Rozczarowanie? Mało powiedziane .

zupka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zupka » 05.09.2015, 20:02

Fakt, może spłyciłem trochę tok rozumowania. Fakt jest jednak taki, że osoby mi znane robią dużo w tym kierunku, aby siać zamęt, mając na celu swoje korzyści. Stąd moja reakcja na Twoją wypowiedź. I rzeczywiście są tworzone takie plotki, które czasem nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, a tylko drażnią mieszkańców i napuszczają nawzajem.
Faktem jest, że nie wierzmy w cuda - nie ma firm płacących podatki, odpływ ludzi w wieku produkcyjnym olbrzymi, zero perspektyw rozwojowych dla dzieci, młodych małżeństw itd. Więc skąd pieniądze...
A tak na marginesie to, jak dla mnie brak jakiejkolwiek polityki informacyjnej ze stromy UM, żadnego dementi, żadnego komunikatu, czy wyjaśnienia sytuacji.

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 07.09.2015, 19:51

Witam.
Dawno nie pisałem, ale chodzą słuchy po mieście, że były włodarz szykuje się na burmistrza Poręby.

Dla przypomnienia zadłużenie miasta za byłego włodarza w końcu 2013 roku jako procent dochodu budżetowego wynosił 46.20%,
W lipcu 2014 roku kontrola dorażna RIO Katowice stwierdziła, że gospodarka finansowa gminy za okres od 01.01.2010 - 31.VII 2014 roku nieterminowo regulowała zobowiązania finansowe w tym zobowiązania publicznoprawne z tytułu zaciągniętych kredytów - zaciągniętych w latach 2008 - 2011, zrealizowanych dostaw, usług, robót budowlanych oraz diet radnych. Do 31.12.2012 i 31.12.2013 roku nie spłacono dwóch kredytów zaciągniętych na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu miasta , łącznie nie uregulowano zobowiązania z powyższego tytułu kwotę 509.835.65,-, ale zapłacono odsetki 6.449.17,-

Zadłużenie miasta może być znacznie większe, gdyż duża jego część jest ukryta. Włodarze najczęściej ukrywają dług wpychając je do własnych spółek, w których posiadają 100 % udziałów jak to pisałem wcześniej , bo zadłużenie spółek komunalnych nie jest wliczane do oficjalnego długu gminy.
Jednak zastanawiam się, dlaczego prezesem spółki MPGKiM został przewodniczący rady nadzorczej pan Urgacz, czyżby chodziło o to, że jedynym sposobem na pozyskanie środków finansowych staje się prywatyzacja spółek komunalnych, bo uzyskane w ten sposób pieniądze byłyby kierowane bezpośrednio na inwestycję lub miałyby stanowić wkład własny do przedsięwzięć współfinansowanych przez Unię Europejską. Ciekawy jestem jaki jest poziom zadłużenia na koniec roku 2014 i obecnie. Pozdrawiam

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 07.09.2015, 20:29

Widzieliście naszego orła w teleexpresie extra .

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 07.09.2015, 21:48

Witaj Tomek123 .
Widzę, że posiadasz dużą wiedzę ale masz pewne braki. Pod koniec 2014 było 39% . Obecnie jest 32 z tego co wiem.

ODPOWIEDZ