Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 11.01.2005, 17:10

Mysle, ze obecny burmistrz ma jeszcze szanse na nastepna kadencje. Pan Macherzynski sprawuje swoj urzad w miare przyzwoicie, a wiadomo, ze piastowanie takiego stanowiska w obecnych czasach nie jest latwe, biorac pod uwage stan naszego kraju. Spotkalem sie juz z jego pozytywnymi jak i negatywnymi dzialaniami i wydaje mi sie, ze wyraznie przewazaja te pozytywne. Wydaje mi sie, ze nasz obecny burmistrz takze godnie reprezentuje nasze miasto, poza jego granicami, prezencje przeciez ma bez zarzutu, co jest dosyc istotne :!: :wink:
Jestem takze zdania, ze zmienianie glowy miasta co wybory, moze zaszkodzic Porebie, gdyz wiaze sie to z wielkim zamieszaniem administracyjnym a i nowo wybrany burmistrz ma wielkie problemy z dostosowaniem sie do sytuacji.
Mozemy byc pewni, ze przed wyborami zaleja nas wzniosle hasla wyborcze i jak grzyby po deszczu wyrosna bohaterzy, ktorzy beda chcieli ratowac nasze miasto. Bedzie masa obietnic, usmiechow i promocji, jednak nie dajmy sie zwiesc tej "kielbasie wyborczej" :!: Wiadomo, ze to sa puste slowa i malo z tych slow byloby wprowadzonych w zycie :x
Badzmy z Jankiem :)
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 11.01.2005, 18:01

Nie można wierzyc kiełbasie wyborczej. moim zdaniem Janek powinien z obecnym wice burmistrzem działac w zdrowych relacjach i prowadzic miasto do przodu. wiadomo ze jest ciezko ale nowy kandydat który na now bedzie szukal nowych kontaktów, relacji itp. straci co najmniej 2 lata na te zadania.Ponaglam swą mysl ze powinnismy bardziej zwrocic uwage co do rady. moim zdaniem fajnie by bylo jakby w radzie bylo z pięciu mlodych ktorszy bedą uczyc sie doświadczenia od starszych ale uwazam ze tacy radni jak pan Dorobisz powinni od razu byc odrzuceni gdyz sieja zamęt i blokują teren do działania. Niech pilnuje swego interesu na Kierszuli a nie miesz sie w polityke.
Karamba - tylko szczerość

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 12.01.2005, 17:46

Jakiego mamy burmistrza to mamy. Nie można mówić że nie chce nic robić i jeszcze nic nie zrobił. Wiem że w oczach niektórych dobrze się stało że nie powstała pływalnia (że pan radny Dorobisz i spółka) zablokowali tą inwestycję. Słyszałem że teraz ma być budowana hala. Ja osobiście w to nie wierzę w końcu od czego mamy Pan radnego Dorobisza od blokowania dobrych inwestycji w Porębie. Ma startować na burmistrza więc proponuję głosujmy na niego to w Porębie nic nie będzie się działo.

Jest to moje osobiste zdanie. Wiem że większość ludzi uważa inaczej cóż każdy ma swoje zdanie. HISTORIA oceni każdego!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 12.01.2005, 23:10

PREZES pisze:Ja po raz kolejny składam swoją kandydaturę na najwyższe stanowiska w naszym mieście i szukam uczciwych,młodych,pełnych entuzjazmu ludzi którzy pomogą osiagnąć zamierzony cel
na moje poparcie i wsparcie możesz liczyć...sądze dokładnie tak samo jak Ty...we władzach naszego miasta nie ma młodych ludzi...według mnie powiniśmy miec swojego reprezentanta...kandydata mlodego, wykształconego...takiego który rozumie nas- młodzież....także moje poparcie masz i sądze że jeszcze kilku a może kilkunastu forumowiczów chętnie cie wesprze i pomoże w dalszych działaniach...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 18.01.2005, 16:50

porębianin111 pisze:Słyszałem że teraz ma być budowana hala. Ja osobiście w to nie wierzę w końcu od czego mamy Pan radnego Dorobisza od blokowania dobrych inwestycji w Porębie. Ma startować na burmistrza więc proponuję głosujmy na niego to w Porębie nic nie będzie się działo.
dlaczego nie wierzysz ze miasto da rade zbudowac w przyszłych ltach hale? przeciez hali nie bujue się jak budy dla psa w ciągu kilku dni!!!! a to ze pan Dorobisz zablokował budowle basenu - coż stało sie ale nie mozesz przekreslac go na burmistrza przyszłego. nawet gdyby zastartował to gośc ma pieniądze i moze nie bedzie chciał sie nachłapać i będzie dawał więcej od sibie niż brał. Masz oczywiści prawo do swego zdania ale uważam ze to troche niesłuszne.

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 18.01.2005, 21:38

Karamba.... proszę... nie rań mnie :lol: Jest taki tytuł filmu "Pieniądze to nie wszystko". Na takim stanowisku trzeba jeszcze myśleć. A ta osoba i myślenie jakoś mają nie po drodze :lol:

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 18.01.2005, 23:56

Vinc pisze: Na takim stanowisku trzeba jeszcze myśleć.
oj koniecznie a do tego mieć pojęcie i plany na przyszłość...dobry pomysł na prowadzenie swojej polityki...dużo chęci i zaangażowania...
no właśnie jakie cechy jeszcze powinien mieć kandydat do władz naszego miasta :?: :?:
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 19.01.2005, 11:55

Vinc pisze:Karamba.... proszę... nie rań mnie :lol: Jest taki tytuł filmu "Pieniądze to nie wszystko". Na takim stanowisku trzeba jeszcze myśleć. A ta osoba i myślenie jakoś mają nie po drodze :lol:
nie obrażaj mnie ty mądralo od siedmiu boleści umiesz tylko pouczac innych na tych forum!!!kazdy ma prawo do swojego zdania i nie pozwole sobie bys je krytykował bo nie jestes tu nikim ważnym. o co ci chodzi? ze napisałem ze Dorobisz ma kase i nie chce sie nachłapać jak Macherzyński? chyba ze jestes człowiekiem mu bnliski bądź urzędasem porębskim to sie nie dziwie. i pamętaj nie pouczaj mnie bo osbie wypraszam pingwinku

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 19.01.2005, 12:28

Panie Karamba wydaję mi się że narazie jesteś ty najmądrzejszy na tym forum. skąd ty możesz wiedzieć że Pan Dorobisz ma pieniądze (chyba że jesteś jego księgowym). mieć salon samochodowy to nie znaczy że jest już człowiekiem który pieniędzy już nie potrzebuje. przykład Pana Kulczyka który jest najbogatszym człowiekiem Polski a dalej uczestniczy w aferach żeby tych pieniędzy mieć więcej. nie rozumię dlaczego mówisz że Pan Macherzyński okrada Porębę z pieniędzy. Żeby coś takiego powiedzieć trzeba dać jakieś argumenty. Ja dam ci taki argument że hala może nie powstać bo projekt na radzie miasta zablokuje Pan dorobisz tak samo jak zablokował budowę basenu.

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 19.01.2005, 13:20

a ja słyszałem że mają powiększać sale gimnazjum (tam w strone stadionu co kiedyś jakieś szkolne ogródki tam były) Ma być na około 400 miejsc. Ale lepiej jakby nową postawili...... Może nasze dzieci albo wnuki sie doczekają bo na razie nie widze większych szans na hale w porebie. :(

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 19.01.2005, 14:43

tutaj dyskutujemy o wyborach nowuch władz, kandyydatach itd...na temat hali zapraszam tutaj...
viewtopic.php?p=3679

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 19.01.2005, 22:59

Nie obażam Cię Karamba i nie pouczam. Wypowiadałem się tylko na temat Twojego postu, a nie Twojej osoby. Jeśli mówisz o obrażaniu, to pisałeś coś o "urzędasach porębskich". Według Ciebie nie jest to obraźliwe?
Nie napisałem w swoim poście ani słowa o burmistrzu, tak więc nie wiem dlaczego piszesz, że go bronię.
Chodzi mi o kandydaturę pana D. i moje zdanie jest takie, że jest to totalna pomyłka.
A Twoje zdanie na ten temat, niczym kobieta "zmienne jest" :D :
KARAMBA pisze: ... ale uwazam ze tacy radni jak pan Dorobisz powinni od razu byc odrzuceni gdyz sieja zamęt i blokują teren do działania. Niech pilnuje swego interesu na Kierszuli a nie miesz sie w polityke.
Czyli rozumiem, że jesteś przeciw kandydaturze pana D.
Co więc oznacza ten post?
KARAMBA pisze: a to ze pan Dorobisz zablokował budowle basenu - coż stało sie ale nie mozesz przekreslac go na burmistrza przyszłego. nawet gdyby zastartował to gośc ma pieniądze i moze nie bedzie chciał sie nachłapać i będzie dawał więcej od sibie niż brał.
Proszę, czytaj uważniej posty.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 21.01.2005, 07:01

Dogie pingwinie wcale nie mam zmiennego zdania. uwazam dalej ze Dorobisz sieje zamęt w urzędzie ale tez uwazam ze to człowiek interesu który prowadzi salon i który ma napewno pieniądze. Uwazam dalej ze na burmistrza potrzeba kogoś z kasą. uważam ze z radnych własnie Dorobisz posiada największy osobisty budżet. takie osoby napewno nie będą chciały się nachłapac tylko coś dac od siebie.

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 21.01.2005, 10:16

KARAMBA pisze: Uwazam dalej ze na burmistrza potrzeba kogoś z kasą.
Dodałbym jeszcze, że z KLASĄ, a tej zdecydowanie brakuje panu D.
Masz rację, że dla osoby, która ma pieniądze, stanowisko burmistrza nie powinno być jakimś łakomym kąskiem pod względm finansowym, ale zdarzają się wyjątki.
W ogóle to ostatnio doszedłem do wniosku, który być może nie spodoba się kilku osobom. Pomyślałem, że aby Poręba urosła w siłę, to potrzeba tutaj dobrego mangera. Nie osoby, która myśli o zaszczytach, władzy, ale takiej, która pomyśli o mieścia, jak o firmie.
Ale dobry manager zarabia dużo więcej niż burmistrz.
No i teraz rzecz, która nie przyniesie mi na pewno popularności..... nie widzę takiego, na terenie miasta, który byłby dobry, a jednocześnie brał pod uwagę kandydowanie w wyborach. A osoba z zewnątrz nie ma szans w Porębie, ponieważ wiadomo, że nasze miasto jest specyficzne i na pewno większość kładłaby mu kłody po nogi.
Tak więc pat.

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 23.01.2005, 13:24

nasza sonda pokazuje ze pan Macherzynski ma niekorzystny wynik ale wcale sie nie dziwie. olał młodziez na studniówce nawet sie nie pojawił na godzine tylko puścił życzenia smsem, zbywa interesantów, unika spotkań obiecuje rzeczy i sie z nich nie wywiązuje. ja uważam ze pan Macherzyński pomimo ze jest sympatycznym człowiekiem to jednak brakuje mu takich zasad poprawnych zachowań co moze mu bardzo zaszkodzić w przyszłych wyborach.

ps. caly czas uwazam ze macie Vinc i Porębianin 111 niesłuszne zarzuty co do pana dorobisza.

ODPOWIEDZ