Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mlody » 08.01.2016, 21:19

Kleopatra pisze:Czy czasami ktoś nie przesadza. Podobno były burmistrz pisze w gazetce że obecny burmistrz nie wyegzekwował od FUM zaległych pieniędzy. A kiedy miał te pieniądze wyegzekwować skoro 11 grudnia 2014 r. komornik już licytował i sprzedawał majątek FUM.
Jakie było faktycznie zadłużenie miasta na koniec 2014 roku. Jedni mówią 10 mln zł a poprzednicy że 7 mln zł. Skąd taka różnica. A no stąd bo poprzednicy do dziś twierdzą że od długu 10 mln zł trzeba odjąć 3 mln zł należne od FUM to wychodzi 7 mln zł. Tylko tych milionów od FUM już nigdy nie dostaliśmy i nie dostaniemy.
Ale tak było od zawsze i na tym budowany był budżet kolejnych władz gminnych od co najmniej 1989 r na zasadzie kiedyś będzie lepiej
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 08.01.2016, 21:24

mlody pisze:
byłeś na grudniowej sesji RM?
Z fotki wygląda że tak.
Byłem, ale ciekaw jestem fotki. Wrzuciłbym sobie na mój fanpejdż.
trust pisze: DF-maniak jeżeli chcesz komentować brudną politykę to polecam zapoznać się z polityką obecnych władz bo chyba nie do końca wiesz co piszesz :) napisz może coś o brudnej polityce związanej z kredytem w parabanku, skoro wszystko jest w internecie to może dokopiesz się do prawdziwego oprocentowania tego Parakredytu na 500 tyś zł zaciągniętego na pensje dla nauczycieli.
Tak jak już pisałem wyżej, byłem na ostatniej Radzie Miasta w Porębie i tam zostały udzielone wszelkie informacje na temat kredytu i dalszych jego losach (do posłuchania na stronie UM). Na weryfikacje czy to prawda jest za wcześnie, musimy poczekać na opublikowanie budżetu miasta na rok 2016, a dokładniej na budżet skorygowany z powodu właśnie tego kredytu. Tam będziesz miał to czarno na białym.
http://brakslownawladze.blogspot.com/

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 08.01.2016, 21:28

DF-maniak pisze:

Byłem, ale ciekaw jestem fotki. Wrzuciłbym sobie na mój fanpejdż.
[/quote]

To powtórzę- nie manipuluj
Ostatnio zmieniony 08.01.2016, 21:30 przez mlody, łącznie zmieniany 1 raz.

Sulejman
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Sulejman » 08.01.2016, 21:29

młody co to pracujesz jako ubek dla referendalnych ? co cie obchodzi ,gdzie kto był ? nie plusuj,to jest wolny kraj ,jak na razie 8)
Ostatnio zmieniony 08.01.2016, 21:38 przez Sulejman, łącznie zmieniany 2 razy.

trust
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: trust » 08.01.2016, 21:34

Kleopatra pisze:Czy czasami ktoś nie przesadza. Podobno były burmistrz pisze w gazetce że obecny burmistrz nie wyegzekwował od FUM zaległych pieniędzy. A kiedy miał te pieniądze wyegzekwować skoro 11 grudnia 2014 r. komornik już licytował i sprzedawał majątek FUM.
Jakie było faktycznie zadłużenie miasta na koniec 2014 roku. Jedni mówią 10 mln zł a poprzednicy że 7 mln zł. Skąd taka różnica. A no stąd bo poprzednicy do dziś twierdzą że od długu 10 mln zł trzeba odjąć 3 mln zł należne od FUM to wychodzi 7 mln zł. Tylko tych milionów od FUM już nigdy nie dostaliśmy i nie dostaniemy.
Stwierdzam u Ciebie Kleopatra brak podstawowej wiedzy na temat samorządu i w sumie nie tylko jego. Jeżeli ktoś mówi że zadłużenie Gminy to należności wobec wierzycieli czyli między innymi banków i należności podmiotów gospodarczych wobec Gminy poręba to to samo to niestety ale nie mamy o czym rozmawiać. Dług jest nasz a dług kogoś wobec nas już naszym nie jest. Taka drobna różnica. Na koniec 2014 roku było ok 6,5 mln zł zadłużenia gminy wobec wierzycieli z okresem spłaty do 2027 roku. Proszę nie mylić pojęć.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 08.01.2016, 21:42

Sulejman pisze:młody co to pracujesz jako ubek dla referendalnych ? co cie obchodzi ,gdzie kto był ? nie plusuj,
Mam wątpliwości co do bezstronności i obiektywizmu (o gebelsowskiej propagandzie też mam swoje zdanie).
Informacja Burmistrza o wypłatach dla nauczycieli i nie tylko była dość obszerna i szczera a na forum jak zwykle tylko półprawdy. Jak jest więc różnica pomiędzy "prawdą" na forum tutaj a "prawdą" referendystów?
Z fotką była zagrywka rodem z pokera(blef tym razem udał się)

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 08.01.2016, 22:00

Jedno co napawa mnie optymizmem, to fakt iż po niedzielnym referendum skończy się ta nasza porębska szarpanina.
Wyjaśni się co z burmistrzem i radą i miejmy nadzieję wszyscy to uszanujemy.
Może wszyscy z tej sytuacji wyciągną wnioski,takie obiektywne.

Sulejman
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Sulejman » 08.01.2016, 22:11

młody ,czyli przyznajesz sie ze jesteś 5 kolumną i donosicielem medialnym dla drugiej opcji, :oops:

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 08.01.2016, 22:27

W twoim przypadku blef jest za słaby, przegralbyś w pokera .

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 08.01.2016, 22:29

mlody pisze: Mam wątpliwości co do bezstronności i obiektywizmu (o gebelsowskiej propagandzie też mam swoje zdanie).
Informacja Burmistrza o wypłatach dla nauczycieli i nie tylko była dość obszerna i szczera a na forum jak zwykle tylko półprawdy. Jak jest więc różnica pomiędzy "prawdą" na forum tutaj a "prawdą" referendystów?
Z fotką była zagrywka rodem z pokera(blef tym razem udał się)
Ten blef nie był potrzebny bo już przed sesją RM pisałem, że tam będę. Jeśli coś robię i gdzieś jestem to dlaczego mam się do tego nie przyznawać??? Mylisz mnie z zagrywkami referendystów i nie wiem w czym manipuluje, przekazuje tylko to co było. Wytłumacz mi moje manipulatorstwo.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 08.01.2016, 22:38

Po przeczytaniu wszystkich postów na fb jakimi od kilku dni operuje Pan od ulotek śmiem twierdzić, że ktoś pisze mu to wypowiedzi. Bo On raczej by tego nie wymyślił (czyt. nie storzył) :lol:

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 08.01.2016, 22:44

Jeżeli się przemilcza istotne kwestie związane z wypowiedzią burmistrza, które są przedmiotem dyskusji na tym forum ( obecny burmistrz jak mi się wydaje nie straciłby na tym a może wręcz przeciwnie)a jednocześnie pisze się i obnosi ze swoją bezstronnością to" cuś nie tak".
Wystąpienie burmistrza było moim zdaniem ciekawe i warto by je przedstawić na forum , czekałem prawie miesiąc na to. A tutaj psssssss.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 08.01.2016, 22:56

Po co mam przytaczać coś co każdy może posłuchać, zająłem się tymi co uprawiają brudną politykę w Porębie i to komentuje. Na RM byłem by przekonać się czy to co mówią referendyści jest prawdą. Nie widzę by pan Spyra prowadził brudną politykę więc tego nie komentuje. Nie jestem tu od bronienia kogokolwiek tylko od piętnowania tych, którzy naciągają fakty dla własnych korzyści. Jeśli uważasz, ze warte to było zrelacjonowania tego tutaj czy gdziekolwiek indziej to trzeba było to zrobić, a nie mieć do kogoś pretensji o to, że tego nie zrobił.
I dalej mi nie powiedziałeś w jaki sposób manipuluje.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 08.01.2016, 23:27

DF-maniak pisze: Drodzy Porębianie, nie dajcie się zmanipulować, w Zawierciu ta manipulacja oparta na kłamstwie, cenzurze i wyzwiskach nie przeszła.
DF-maniak pisze: Pracownicy UM za grudzień nie dostaną pensji, takimi kłamstwami referendyści chcą tylko przez oszustwo namówić ludzi do ich racji.
Konfrontując to z wypowiedzią Burmistrza pogubiłem się( jeżeli ktoś był na sesji to wie o co chodzi).

Referendyści też się pogubili bo dla nich Bank a Fundusz Municypalny to jedno( to a propos pozyskania środków na wypłatę zaległych pensji dla nauczycieli).

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 08.01.2016, 23:45

mlody pisze:
DF-maniak pisze: Drodzy Porębianie, nie dajcie się zmanipulować, w Zawierciu ta manipulacja oparta na kłamstwie, cenzurze i wyzwiskach nie przeszła.
DF-maniak pisze: Pracownicy UM za grudzień nie dostaną pensji, takimi kłamstwami referendyści chcą tylko przez oszustwo namówić ludzi do ich racji.
Konfrontując to z wypowiedzią Burmistrza pogubiłem się( jeżeli ktoś był na sesji to wie o co chodzi).

Referendyści też się pogubili bo dla nich Bank a Fundusz Municypalny to jedno( to a propos pozyskania środków na wypłatę zaległych pensji dla nauczycieli).
Skonfrontuj moje wypowiedzi z datą, wypowiadałem się co do sytuacji na tamten dzień, po sesji się co nieco zmieniło. Jeśli obserwujesz to od początku to powinieneś to wiedzieć.

ODPOWIEDZ