Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mandarynka3 » 08.01.2016, 15:09

Sorki ale nie posiadam. Poza tym tam sa dane osobowe więc sorki ....

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 08.01.2016, 16:03

xinoros pisze:[

Taa , a potem będziecie narzekać ile to pieeeeeniędzyy poszło w błoto bo referendum nie ważne . Po przeczytaniu gazetki Głos Poręby w której jest sama prawda tym bardziej zachęcam na 2 X TAK.
Skoro sama prawda to pewnie mi wytłumaczysz jedną z "prawd" tam zawartej. Pan Śliwa twierdzi, że Poręba za jego kadencji nigdy nie żyła na kredyt. Więc teraz mi wytłumacz dlaczego kredyt na hale sportową za jego kadencji nie był spłacany, dlaczego nie były odprowadzane składki ZUS , skąd się wzięło zadłużenie w ZKM Zawiercie na ponad 300 tyś zeta, skąd się wzięły zaległe faktury Tauronu, dlaczego Poręba musi spłacać teraz kredyty.
Ale prawdy nie trudno będzie obronić więc czekam.
http://brakslownawladze.blogspot.com/

rafalrad
Nowicjusz

Post autor: rafalrad » 08.01.2016, 18:10

whoisram pisze:Zwróć uwagę, że znamienita większość krytykowanych przez Ciebie Radnych to członkowie Klubu współreprezentującego zamysł Włodarza, to zbyt duża zależność, żeby sobie na Referendum wybierać.

Nie zgodzę się z poglądem, że po odwołaniu na pewno wróci któryś poprzednik. Mieszkańcy przekonali się przecież już o ich talentach..
Zgadza się, większość jest z jego klubu. No i właśnie bez ich głosów w radzie nie nie zdziała.
Jest też druga strona medalu. Jeżeli w opozycji będą sami fani Śliwy (patrz Zofia) - to kompletnie NIC nie zdziała.

Dlatego trzeba odwołać całą radę, na ich miejsce na pewno znajdą się rozsądni. Na miejsce burmistrza nie widzę nikogo konkretnego. Ten niczym mnie nie zachwycił, ale podjął się nieciekawego zadania i niech działa. Wiedział w co się pakuje

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 08.01.2016, 18:12

Ja się zapytuje organizatorów referendum czy to burmistrza Spyry jest wina że na koniec 2014 r. było prawie 10 mln zł długu.
- to że w styczniu 2015 r. za 2014 rok obecny burmistrz musiał spłacać ok. 1,5 mln zł m.in. za to że poprzednik nie zapłacił ZUS nauczycielom, za energie, za PKM i inne faktury
- to że poprzednik nie płacił na czas zobowiązań finansowych i przez to jesteśmy na liście dłużników i nie możemy zaciągać pożyczki. Czy to też jest wina Spyry?
- to że opłaty za wodę i ścieki ustalono w listopadzie 2014 r przez poprzednia radę. Czy to też jest wina Spyry?
- to że spłatę wielu zobowiązań za 2014 r. przeniesiono na 2015 r. Czy to też jest wina Spyry?
- to że FUM nie płacił podatku i wiadomo było że pieniędzy nie odzyskamy a mógł burmistrz MŚ już wcześniej przed upadłością wynegocjonować w zamian za zadłużenie aby miasto otrzymało coś z majątku np. halę tub część terenu. Czy to też jest wina Spyry?
- to że doszło do upadłości MPGKiM. Czy to też jest wina Spyry?
- to że Wodociągi poręczyły a później spłaciły na czyjeś polecenie pożyczkę w 2014 r. do MPGKIM. Czy to też jest wina Spyry?
- to że poprzednia rada przegłosowywała wszystko jak chciała pomimo sprzeciwu opozycji (było 12 radnych z Komitetu Wyborczego Wspólnie dla Poręby i tylko 3 radnych z Klubu Jedność i Przyszłość) Czy to też jest wina Spyry?
Ja sobie już na te pytania odpowiedziałam i postanowiłam że na referendum nie pójdę. :)

trust
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: trust » 08.01.2016, 19:10

Kleopatra pisze:Ja się zapytuje organizatorów referendum czy to burmistrza Spyry jest wina że na koniec 2014 r. było prawie 10 mln zł długu.
- to że w styczniu 2015 r. za 2014 rok obecny burmistrz musiał spłacać ok. 1,5 mln zł m.in. za to że poprzednik nie zapłacił ZUS nauczycielom, za energie, za PKM i inne faktury
- to że poprzednik nie płacił na czas zobowiązań finansowych i przez to jesteśmy na liście dłużników i nie możemy zaciągać pożyczki. Czy to też jest wina Spyry?
- to że opłaty za wodę i ścieki ustalono w listopadzie 2014 r przez poprzednia radę. Czy to też jest wina Spyry?
- to że spłatę wielu zobowiązań za 2014 r. przeniesiono na 2015 r. Czy to też jest wina Spyry?
- to że FUM nie płacił podatku i wiadomo było że pieniędzy nie odzyskamy a mógł burmistrz MŚ już wcześniej przed upadłością wynegocjonować w zamian za zadłużenie aby miasto otrzymało coś z majątku np. halę tub część terenu. Czy to też jest wina Spyry?
- to że doszło do upadłości MPGKiM. Czy to też jest wina Spyry?
- to że Wodociągi poręczyły a później spłaciły na czyjeś polecenie pożyczkę w 2014 r. do MPGKIM. Czy to też jest wina Spyry?
- to że poprzednia rada przegłosowywała wszystko jak chciała pomimo sprzeciwu opozycji (było 12 radnych z Komitetu Wyborczego Wspólnie dla Poręby i tylko 3 radnych z Klubu Jedność i Przyszłość) Czy to też jest wina Spyry?
Ja sobie już na te pytania odpowiedziałam i postanowiłam że na referendum nie pójdę. :)
Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Było już pisane kilka razy na tym forum ile długu było i ile jest i nigdy nie było to 10 mln!!! Proszę nie przeinaczać faktów, przez coś takiego teraz mamy w mieście tak jak mamy bo podobna polityka była uprawiana podczas wyborów samorządowych w naszym mieście. Kredyt obrotowy w kwocie 1,5 mln nie był brany w 2014 tylko w 2015 proszę poczytać co to jest kredyt obrotowy i dopiero się wypowiadać. na liście dłużników znaleźliśmy się, ale przy mądrym zarządzaniu nie jest to powód do brania pożyczek w parabankach. Opłaty za wodę ustalono w 2014r. na 2015 rok a w 2015 zdecydowano o podniesieniu opłat za 2016r. MPGKIM jeszcze nie upadło ale są działania ku temu :) Wodociągi niczego nie spłaciły :) tak mogę ze wszystkimi punktami Twojej wypowiedzi Kleopatra. Długo się przyglądałem tym wylewaniu pomyj na referendystów, najlepiej nic nie robić i narzekać. Oni przynajmniej mieli odwagę się przeciwstawić powolnemu upadkowi miasta. DF- maniak zajmij się sprawami Zawiercia i nie zajmuj się sprawami które Ciebie nie dotyczą bo to nie Ty masz zgaszone światło w mieście i nie ty ponosisz konsekwencje źle zarządzanego miasta a Twoje beznadziejne komentarze na temat Głosu Poręby to już w sumie przegięcie, bo po raz kolejny powtarzam komentujesz coś co Ciebie nie dotyczy, mieszasz i poróżniasz mieszkańców. nie potrzebujemy samozwańczych bohaterów, jednego już mamy.

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 08.01.2016, 19:28

Witam.

Panie były wójcie - Boga się bójcie.

Zarzuca pan w wywiadzie obecnemu burmistrzowi , ze zatrudnił doradcę z poza miasta Poręby , ale nie przyznał się, że pana adres zamieszkania to Swiętochłowice. / taki adres umieszczał pan w aktach notarialnych przy sprzedaży mieszkań
gminnych /.
Radzi pan w wywiadzie burmistrzowi, by lepiej nauczył się czytać budżet, bo nie chce go posądzić o kłamstwo.
Powiem panu wstyd i hańba. Jakim prawem pan zabiera głos skoro przez 8 lat żył pan na plecach wspólnoty mieszkaniowej , biorąc kredyty, które do tej pory wspólnota spłata. Wszystkie straty ukrywane były w spółkach gminy i do czego pan doprowadził - do upadłości ?. Radzi pan, by nie dzielić mieszkańców - pan dawno ich podzielił swoimi rządami.
Mógłbym dużo pisać na ten temat , ale szkoda mojego zdrowia.
" TRUDNO NA SZCZYTY SIE DOSTAC , TRUDNIEJ NA NIM SIE OSTAC, A NAJTRUDNIEJ Z NIEGO SCHODZIC ".

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 08.01.2016, 19:30

trust pisze: Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Było już pisane kilka razy na tym forum ile długu było i ile jest i nigdy nie było to 10 mln!!! Proszę nie przeinaczać faktów, przez coś takiego teraz mamy w mieście tak jak mamy bo podobna polityka była uprawiana podczas wyborów samorządowych w naszym mieście. Kredyt obrotowy w kwocie 1,5 mln nie był brany w 2014 tylko w 2015 proszę poczytać co to jest kredyt obrotowy i dopiero się wypowiadać. na liście dłużników znaleźliśmy się, ale przy mądrym zarządzaniu nie jest to powód do brania pożyczek w parabankach. Opłaty za wodę ustalono w 2014r. na 2015 rok a w 2015 zdecydowano o podniesieniu opłat za 2016r. MPGKIM jeszcze nie upadło ale są działania ku temu :) Wodociągi niczego nie spłaciły :) tak mogę ze wszystkimi punktami Twojej wypowiedzi Kleopatra. Długo się przyglądałem tym wylewaniu pomyj na referendystów, najlepiej nic nie robić i narzekać. Oni przynajmniej mieli odwagę się przeciwstawić powolnemu upadkowi miasta. DF- maniak zajmij się sprawami Zawiercia i nie zajmuj się sprawami które Ciebie nie dotyczą bo to nie Ty masz zgaszone światło w mieście i nie ty ponosisz konsekwencje źle zarządzanego miasta a Twoje beznadziejne komentarze na temat Głosu Poręby to już w sumie przegięcie, bo po raz kolejny powtarzam komentujesz coś co Ciebie nie dotyczy, mieszasz i poróżniasz mieszkańców. nie potrzebujemy samozwańczych bohaterów, jednego już mamy.
Faktycznie jest błąd bo nie 1,5 a 1,7 na co wchodziły zaległości w ZKM, niewpłacone ZUSy między innymi dla nauczycieli, oświetlenie w Tauronie oraz nie spłacone kredyty. Trust ja po pierwsze bazuje na faktach, które bez problemu można znaleźć w Internecie (Umowy, raport RIO, raport NIK, stenogramy z rady miasta), nie jestem niestety tak kreatywny jak autorzy Głosu Poręby. Nie wiem, jak prawda może kogokolwiek poróżnić, no chyba że się komuś wpaja kłamstwa. A mieszałem, mieszam i mieszać się będę wszędzie tam gdzie się uprawia brudną politykę, której nie toleruję.
http://brakslownawladze.blogspot.com/

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 08.01.2016, 19:49

Nie wiem, jak prawda może kogokolwiek poróżnić, no chyba że się komuś wpaja kłamstwa. A mieszałem, mieszam i mieszać się będę wszędzie tam gdzie się uprawia brudną politykę, której nie toleruję.

byłeś na grudniowej sesji RM?
Z fotki wygląda że tak.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 08.01.2016, 19:53

W gazetce referendalnej były burmistrz pisze, że p.Spyra nie wyegzekwował od FUMu zaległych podatków :lol:
To już jest przesada! Chłop siedział 8 lat na stołku burmistrza, dług FUMU wobec miasta z roku na rok rósł, nie ruszyło się d... by coś zrobić w tym kierunku kiedy jeszcze FUM funkcjonawał a teraz ma czelność mówić że Spyra nie wyciągnał kasy z FUMU :oops: ?!

Co do kolejnej sprawy gazetki, plakatów, niech mi powiedzą wszyscy, kto się podpisał pod nimi?
Ostatnio zmieniony 30.06.2016, 00:58 przez rozp, łącznie zmieniany 1 raz.

trust
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: trust » 08.01.2016, 20:37

rozp pisze:W gazetce referendalnej były burmistrz pisze, że p.Spyra nie wyegzekwował od FUMu zaległych podatków :lol:
To już jest przesada! Chłop siedział 8 lat na stołku burmistrza, dług FUMU wobec miasta z roku na rok rósł, nie ruszyło się d... by coś zrobić w tym kierunku kiedy jeszcze FUM funkcjonawał a teraz ma czelność mówić że Spyra nie wyciągnał kasy z FUMU :oops: ?!

Co do kolejnej sprawy gazetki, plakatów, niech mi powiedzą wszyscy, kto się podpisał pod nimi?
Bo ja żadnego imienia i nazwiska nie widziałem na tych plakatach.
A Pan od ulotek pisze na fb:
"Plakaty o których mowa na stronie UM nie mają nic wspólnego z komitet referendalnych w sprawie odwołania Burmistrza. Wszystkie nasze materiały odnośnie referendum są podpisane".

Niech mnie ktoś oświeci w tym temacie, bo może sie mylę. :roll:

Publikując artykuł o majątku Spyry strzeliliście sobie w kolano.
Dlaczego wypominacie człowiekowi emeryturę? Przepracował x-lat i należy mu sie to bez względu czy wam sie podoba czy nie.
Piszecie o Spyrze ze żyje w luksusach a inni mieszkańcy wiążą koniec z końcem.
To ja dla zobrazowania tego kto jak żyje porównam Wszystkim fakty majątkowe obu Panów:

Spyra . dom 110m2, wartości 300tys........................ Śliwa dom 280m2, wartości 580tys :lol:
mieszkanie -wartość 75tys............................. -//- mieszkanie - wartość 95tys :lol:
konto 18tys zł ........................................... - // - konto 64tys zł :lol: + 6tys $ i 5tys Euro
1 działka wartości 50tys................................. 4 działki wartość łaczna 163tys zł :lol:
dieta radnego - 7,7 tys zł/za rok........................ w 2011r zarobił 118 tys zł +10 tys inne dochody
...............................................................w 2012r zarobił 151tys ! + 21 tys zł inne dochody
...............................................................w 2013 zarobił 105 tys + 8 tys zł inne dochody
----------------------------------------------------
...........................................................przez 8 lat burmistrzowania uzbierało sie 900 tys. :shock:
Co na to mieszkańcy Poręby?

Oświadczenia majatkowe wszystkich pracowników UM, radnych ogólno dostępne na stronie UM.
Nie rozumiem dlaczego nadal wyciąga się wszystko co jest związane z poprzednim burmistrzem. Odwołujemy obecnego, a nie poprzedniego także chyba nie na miejscu są porównania majątków w tym momencie. To nie są wybory samorządowe 2014 tylko Referendum o odwołanie Burmistrza i Rady miasta 10.01.2016, a z tego co widzę wszyscy kopią w brudach kampanii samorządowej. DF-maniak jeżeli chcesz komentować brudną politykę to polecam zapoznać się z polityką obecnych władz bo chyba nie do końca wiesz co piszesz :) napisz może coś o brudnej polityce związanej z kredytem w parabanku, skoro wszystko jest w internecie to może dokopiesz się do prawdziwego oprocentowania tego Parakredytu na 500 tyś zł zaciągniętego na pensje dla nauczycieli. Dla przypomnienia skoro tak już chcecie wyciągać coś co było kiedyś - w przeszłości nie zaciągano kredytów na pensje tylko na inwestycje a co do środków unijnych zostały wykorzystane na tyle na ile pozwalały dochody gminy i z tym związany wkład własny. Jeżeli gmina w przychodach na 1 mieszkańca jest na 2000 miejscu to nie wymagaj że nagle wykorzysta tyle funduszy unijnych aby być na 1 miejscu w przeliczeniu na mieszkańca. Trochę logiki :)

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 08.01.2016, 20:40

Na mnie to nie robi wrażenia. Napisz kiedy działki i mieszkanie były nabyte( brakuje tego w kategoriach obiektywizmu)

rosol
Nowicjusz

Post autor: rosol » 08.01.2016, 20:55

trust jesteś kłamczuchem !
Śliwa brał kredyty ale nie na inwestycje tylko na potrzeby potrzeb swojego systemu zarządzania (sic!!) urzędem.
Przez jego nieracjonalna i kłamliwą politykę Poręba ma teraz problemy finansowe ( z tego co wiadomo zastawił też grunt pod basenem).
Wszystkim dawać to nie problem - problem jak zarządzać miastem o dużych problemach. dla Śliwy to było brać kredyty, nie splacać zobowiązań a wierzycielom płacić po kawałku faktur!
Co do radnych to część chciała życ w nieswiadomości i było im dobrze a części nie mowił prawdy ot co - DO ZWERYFIKOWANIA W PROTOKOLACH PO KOMISJACH I SESJACH !
Spyra rządzi brutalnie ale to jedyny sposób na wyjscie z dziury ot co!
pozdrawiam

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 08.01.2016, 20:57

[quote="trust"

Nie rozumiem dlaczego nadal wyciąga się wszystko co jest związane z poprzednim burmistrzem. [/quote]

Dlaczego, że jeżeli ktoś wyciąga obecnemu burmistrzowi jakie to ma dochody/majątki i jak przez to źle się żyje mieszkańcom to czemu by nie napisać ile zarobił i jaki ma majątek były- który jest chyba głównym motywatorem tego referendum?
Ja byłemu nie zabiorę, dorobił się na 8latch bycia burmistrzem + 4latach jako v-ce burmistrz.
Myślę też, że z tych 12lat niezłej kasy będzie miał o wiele wyższą emeryturkę niż Spyra :o .

Mimo, że niektóre działania obecnego burmistrza uważam za nie do końca poprawne jestem przeciwko referendum.
Nikt sie nie odważył w kampanii referendalnej pokazać jako nowy kandydat z lepszymi pomysłami na ratowanie Poręby.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 08.01.2016, 21:13

ale nie manipuluj

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 08.01.2016, 21:15

Czy czasami ktoś nie przesadza. Podobno były burmistrz pisze w gazetce że obecny burmistrz nie wyegzekwował od FUM zaległych pieniędzy. A kiedy miał te pieniądze wyegzekwować skoro 11 grudnia 2014 r. komornik już licytował i sprzedawał majątek FUM.
Jakie było faktycznie zadłużenie miasta na koniec 2014 roku. Jedni mówią 10 mln zł a poprzednicy że 7 mln zł. Skąd taka różnica. A no stąd bo poprzednicy do dziś twierdzą że od długu 10 mln zł trzeba odjąć 3 mln zł należne od FUM to wychodzi 7 mln zł. Tylko tych milionów od FUM już nigdy nie dostaliśmy i nie dostaniemy.

ODPOWIEDZ