Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Sulejman
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Sulejman » 05.01.2016, 15:41

ale jaką normalność chcą przywracać ? z jakich czasów ? PRL-owskich ,carskich albo czasy panowanie pana Gruszki i jego ELITY i KLIKI ,która doprowadzila do zadlużenia miasta,tę klike i elite trzeba ROZBIĆ ,PRECZ Z REFERENDUM I jego twórcami !! :oops:

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 05.01.2016, 16:26

Referendyści nie mają sie juz czego doczepić to dają bzdurne posty na Facebooka.
Dziś oto wrzucili post, że burmistrz miasta pozwał do Sądu radnego Dorobisza za obelżywe słowa podczas ostatnich sesji.
Jak to mógł burmistrz coś takiego zrobić na obywatela? To niedopuszczalne.
Takimi postami pokazujecie swój prymitywizm.

Proszę mi powiedzieć w jakim normalnej demokracji, ktoś niespełna rozumu może obrażać funkcjonariusza publicznego? Gdyby to jeszcze były jakieś przyzwoite pomówienia (choć takowego słownictwa nie ma w polskim języku), to może by to uszło echem. Ale jeśli radny używa słów "ch... sprzedaj swój dom" , "w..... stąd" to dla mnie nie ma pobłażania na takie występki. Ja takiemu radnemu wypłaciłbym z liścia jak Korwin Boniemu :)
Skoro Sąd odrzucił pozew burmistrza w trybie wyborczym, nakłaniałbym go do złożenia pozwu na drodze cywilnej.
W końcu każdy poczuł by się urażony, gdyby pod jego adresem, ktoś wypowiadał takie obelgi.
Pan Kowalski chyba wie o czym mówię-prawda? Bo sam poczuł sie dotknięty pomówieniami i złożył na policję donos.
On mógł złozyć pozew ale juz burmistrz jako funkcjonariusz publiczny to nie? ŻENUŁA :lol:

Więc Panie Pantak i reszta stowarzyszenia referendalnego miejcie więcej pokory!
Nie zamieszczajcie głupich postów ani na e-porebie, a ni na innych portalach bo tylko się ośmieszacie :lol:
Aha, za delegację pełnomocnika burmistrza do Sądu zapłacą podatnicy, ja i Pan.

Ponawiam pytanie do mojego radnego Karola/radnych z osiedla Chopina/Mickiewicza.
Bez względu na to czy jesteście od p.Spyry czy p.Śliwy miejcie odwagę i zabierzcie głos w sprawie referendum.
Dlaczego warto pójśc na referendum? Dlaczego trzeba odwołać burmistrza a nie Was jako Radę lub odwrotnie?

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 05.01.2016, 19:15

Mrkrzys32 pisze:Nie wiem,jak inni,ale ja na referendum nie idę. Nie byłem zwolennikiem obecnego burmistrza ,ale grupa referendalna oprócz tekstu ,,Przywróćmy Porębie normalność,, nic wiecej nie oferuje.Nikt nie potrafi powiedzieć co dalej. Parę dni do referendum i nikt z nich ,nie ma oficjalnego kandydata na nowego burmistrza.Czyżby wszystkobyło powodowane zwykłą zazdrością?
Dodałbym jeszcze, że na grupie referendystów na FB nim wywalili mnie z tej grupy szły zapewnienia, że jeszcze przed referendum ewentualni kandydaci się wypowiedzą i przedstawią swoje pomysły na Porębę (oczywiście nie dokładnie takich słów użyli bo już ich teraz nie pamiętam, ale coś w ten deseń pisali)(ten wcześniejszy nawias to tak dla wyjaśnienia panu Kowalskiemu co by nie nie posądzał o pomówienia).
http://brakslownawladze.blogspot.com/

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 05.01.2016, 23:13

Mrkrzys32 pisze:Parę dni do referendum i nikt z nich ,nie ma oficjalnego kandydata na nowego burmistrza.Czyżby wszystkobyło powodowane zwykłą zazdrością?
Rozumiem, że w zależności od nazwisk potencjalnych kandydatów Twoja opinia o obecnym Burmistrzu jest różna. Niesamowite.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 06.01.2016, 09:50

Obecny burmistrz likwidująć autobusy nikogo nie pytał ,które kursy zlikwidować.Które można byłoby przesunąć,żeby mieszkańcom dojeżdżającym do pracy i szkoły nie utrudniać życia.Według mnie ,trochę za mało dialogu z mieszkańcami.A oszczędności jak najbardziej są potrzebne i tu plus dla Spyry za odwagę.Nie wiem czyktoś inny na takie reformy się odważy.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 06.01.2016, 10:36

Mrkrzys32 pisze:Obecny burmistrz likwidująć autobusy nikogo nie pytał ,które kursy zlikwidować.Które można byłoby przesunąć,żeby mieszkańcom dojeżdżającym do pracy i szkoły nie utrudniać życia.Według mnie ,trochę za mało dialogu z mieszkańcami.A oszczędności jak najbardziej są potrzebne i tu plus dla Spyry za odwagę.Nie wiem czyktoś inny na takie reformy się odważy.
Problem w tym, że to ZKM Zawiercie ustala jakie kursy są najbardziej opłacalne i które można zostawić. Przynajmniej w teorii to robią bo w praktyce to nikomu z nich tyłka się nie chce ruszyć zza biurka by to sprawdzić i rozkład jazdy ustalają na pałę. Ale faktycznie, Burmistrz powinien w tej sprawie zaingerować skoro już utrzymuje autobusy, które śmigają do Poręby.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 06.01.2016, 10:41

Nie sądzę żeby przesunięcie kursu o 15 czy 20 minut byłoby aż tak kłopotliwe.

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 06.01.2016, 12:07

burmistrz ruszył tyłek za biurka i podpisał umowę że autobusy będą kursować do 10 stycznia ave cezar.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 06.01.2016, 21:56

Mrkrzys32 pisze:Nie sądzę żeby przesunięcie kursu o 15 czy 20 minut byłoby aż tak kłopotliwe.
Ja też nie sadzę by był z tym jakiś problem, ale najpierw taka informacja musi trafić do UM Poręby czy gdziekolwiek. Teściu mojego kumpla rano jeździ do Zawiercia, gdyby ten autobus przyjechał 10 min. wcześniej on bez problemu by zdążył na swój pociąg. Ale o to najpierw ktoś musi się dowiedzieć, gdzieś to komuś trza powiedzieć bo ani ZKM Zawiercie ani UM Poręba sobie z tego sprawy nie zadają. Oni nie czytają w myślach by to wiedzieli i może tutaj faktycznie jest wina w komunikacji pomiędzy mieszkańcami, a Burmistrzem. Jeśli burmistrz w tym nie widzi problemu to mieszkańcy Poręby powinni go w naprostować w tym temacie. Takie moje zdanie na to całe zamieszanie.

mieszczuch
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszczuch » 07.01.2016, 16:25

Witam.Prezydent Duda podpisał wyrok na szkoły i tu też mały haczyk
"Nowelizacja przywraca kuratorowi prawo weta wobec decyzji samorządów o likwidacji szkół. Dotąd, choć kuratorzy mają obowiązek zaopiniować uchwały samorządów o zamiarze likwidacji szkoły, przedszkola lub innej placówki oświatowej, to ich opinia nie była wiążąca dla samorządów. Przywrócony zostaje też być obowiązek uzyskania pozytywnej opinii kuratora w przypadku udzielenia przez samorząd zezwolenia na założenie przez osobę fizyczną lub prawną publicznej szkoły lub placówki oświatowej. Ma to na celu uniemożliwienie ewentualnej próby zastąpienia szkoły prowadzonej przez samorząd publiczną szkołą prowadzoną przez inny podmiot. Nowelizacja ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia."

No to się będzie działo...
Pozdrawiam

Ragnar
Nowicjusz

Post autor: Ragnar » 07.01.2016, 20:16

Szanowne Całe Grono organizatorów referendum...

Piszcie sobie posty, wydajcie gazetki, i co tam jeszcze chcecie. Ośmieszacie się już nie tylko jako obywatele Poręby, ale jako ludzie.

Ludziska nie są tacy naiwni i wasza akcja nic nie da...Burmistrz RS zostanie bo robi dobrą robotę. Przyznaję nie jest idealny, ale w tych okolicznościach przyrody wykonuje dobrą robotę i w porównaniu z poprzednikiem to po prostu przepaść in plus.

Tylko jeden przykład z waszej gazetki - skarbnicy ciekawostek: tak się chwalicie jakie to niby MS miliony pozyskał z funduszy, dlaczego nie chwalicie się tym:

Pozyskanie funduszy UE, lata 2004-2014

[zł / mieszkańca]

Poręba 141
Siewierz 1340
Łazy 2086
Żarki 3798

RZĄD WIELKOŚCI... znacie takie pojęcie misiowie ?

Druga ciekawostka tego rankingu, z każdym pomiarem, są coraz to "wyższe" notowania Poręby, od miejsca 470 za lata 2004-2009, do 577 obecnie (2004-2014).

źródło:
http://www.firlej.pl/pliki/Ranking_-_Fu ... ejskie.pdf

podpowiedź..miasta... sam dół tabeli...miejsce 4 od końca.

I nie mówcie proszę tymi frazesami gdyby ...gmina wiejska... To jest nokaut, i kolejny dowód wspaniałych umiejętności zarządzania włodarza Marka Ś.

A wami kieruje albo wyjątkowa zawiść i nienawiść, albo za poprzedniej władzy tak umoczyliście się w całym tym bagnie, że trzęsiecie portkami że ktoś to w końcu wykopie.

Tyle.
Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok !

Worms
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Worms » 07.01.2016, 20:25

Mam jakieś takie dziwne wrażenie, że Głos Poręby redagują nauczyciele....

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 07.01.2016, 20:58

Worms pisze:Mam jakieś takie dziwne wrażenie, że Głos Poręby redagują nauczyciele....
Bardzo mylne wrażenie, "Głos Poręby" jest materiałem referendalnym i odpowiadają za nią inicjatorzy referendum. Oni też ja redagują bo żaden szanujący się nie pisał by takich bzdur.

rafalrad
Nowicjusz

Post autor: rafalrad » 07.01.2016, 21:34

Piszę z nowego konta, poprzednie mi zbanowano za agresję przed wyborami. Słusznie. Ale znowu mi trochę nerw puszcza jak widzę gazetkę z ekskluzywnym wywiadem..... (na marginesie: ekskluzywne to mogą być panienki).

Przyznaję, że zawiodłem się na Spyrze. Ale jeszcze bardziej na radnych.
Radna Agnieszka R z uporem maniaka agituje za zamykaniem szkół, nie docierają do niej żadne argumenty, na sesjach czy komisjach bezczelnie sms-uje z radnym Grzegorzem G (ustalają po cichu strategię???). Ta sama radna przepisuje swoje dzieci do szkoły w Siewierzu i tym samym subwencję przekazuje sąsiedniej gminie. No okrada i dobija gminę. Radny Tomasz C. jest za utrzymaniem szkoły nr 3 ale już chce zamknąć SP2, radna Krystyna R. idzie tym samym tropem. Radny Marcin jednocześnie zamyka szkoły ale też biega z petycją żeby przywrócić drugi etat jednemu z wf-istów.
A dodam jeszcze, że trójka z w.w. to są przyjezdni, nie rodowici mieszkańcy miasta. Nawet biznesy prowadzą w innych miastach - o co im chodzi???
Radna Ewelina zdania z sensem nie potrafi ułożyć, radna Zofia tragedia, radny Edward tragedia do kwadratu..........

Dlatego 10.01 idę i głosuję przeciwko odwołaniu burmistrza a zdecydowanie za odwołaniem tej dziwnej RADY

Ponieważ to Rada ma ustawowo największy wpływ i kontrolę nad działaniami burmistrza, a ten po wyczynach i "osiągnięciach" ŚLIWY łatwego zadania nie ma

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 07.01.2016, 21:35

W obiegu znajduje się lista członków komitetu dot. referendum odwołania Burmistrza i Rady Miejskiej m. Poręba. Patrząc na listę imienną można doznać niemałego szoku. W miastach gdzie takowe referenda się odbywają, na liście są osoby o niekwestionowanej pozycji społecznej, dorobkiem naukowym czy intelektualnym itp. Analizując tą listę mamy: 5 radnych w tym trzech o wydawałoby się o dużym potencjale intelektualnym :shock: . Dlaczego ? Sami, pod płaszczykiem wyborców, chcą być odwołani :shock: :lol: Czy nie prościej byłoby zrezygnować samemu? Brakuje wam odwagi cywilnej ? Natomiast prowadzenie kampanii wyborczej w okresie Świąt Bożego Narodzenia deklasuje was do poziomu ogólnego IQ na tej liście (nawiązuje do życzeń świątecznych wraz z obietnicami co zamierzacie zrobić :roll: ) . Mamy tutaj „biznesmenów” i ich żony, niedoszłych radnych i burmistrzów, oraz g(b)ura radnych i samozwańczego rzecznika mieszkańców Poręby. Jeżeli mieszkańcy Miasta Poręby zaufają tym ludziom i pójdą na referendum musza zdać sobie sprawę i biorą odpowiedzialność z dalszych konsekwencji .O tym dowiemy się w niedzielę po godz.21. Zastanawiającym jest tutaj brak kilku nazwisk z zachodniej strony Poręby min. eksperta ds. spółek zoo i przedstawicieli rodzin nauczycieli itp. którzy swoją prywatą chcą rozwiązać problemy które są nie w gestii UM.

Dzisiaj w ręke wpadł mi egzemplarz głosiku Poręby. Po przeczytaniu eksluzywnego wywiadu z byłym burmistrzem aż newr mnie chwycił. Jakim zadufanym w sobie trzeba być człowiekiem aby takie farmazony mówić :oops: . Wstyd.
Ta gazetka utwierdziła mnie w 100 % że na referendum nie pójdę zreszta jak wszyscy których znam.

ODPOWIEDZ