Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Mrkrzys32 » 21.12.2015, 18:12

patareja pisze:Jeszcze z początkiem roku burmistrz miał takie plany plany aby zlikwidować pocztę i wprowadzić do Poręby korespondencję z urzędem poprzez firmę inpost tak jeszcze bardziej aby utrudnić życie mieszkańcom Poręby i żeby oni sami odbierali listy z kiosku tak jak się dzieje to teraz w przypadku korespondencji z sądem. Szalone decyzje Burmistrza są przerażające i wiem co mówię a wszystko po to aby utrudnić życie zwykłemu człowiekowi 10 stycznia 2016 r przywracamy w Porębie normalność to jest nasz obywatelski obowiązek.
Co ma burmistrz do Poczty Polskiej??? Przeciez to firma niezalezna od miasta

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 21.12.2015, 18:48

Oglądaliście aktualności ,cyrku w Porębie ciąg dalszy Wąchock się kryje.

marcinek
Nowicjusz

Post autor: marcinek » 21.12.2015, 19:20

mieszczuch pisze:Witam.
Panie Kowalski co do śmieci to co pan by zrobił.Prosze napisac tu co robi pan w sytuacji-Ogłoszony przetarg i o dziwo stają tylko 3 firmy..Remondis,Sita i Strach i wszystkie są z Częstochowy.Po otwarciu kopert ceny zaczynaja się:16,00 15,00 i 14,92.
I co pan by zrobił?? Unieważnił przetarg czy z bólem w zebach zaakceptowałby pan najtańszą oferte??
Nie ma pan żadnego wyboru..żadnego!! Ta najtańsza to kosmos ale Zawiercie mówi NIE..i co pozostaje?? Zgodzić się na oferte 14,92 i zapewnić odbiór odpadów od mieszkańców.Można unieważnić przetarg i rozpisać nowy.Prosze tu i teraz dać gwarancję,że nie wystartują te same firmy i cena będzie niższa, ta sama lub wyższa o kila procent.
Monci pan wode i nic z tego nie bedzie.
A za dostarczanie wody to teraz wszyscy płacą tyle samo.I idz pan do radnego,swego mentora Dorobisza bo on też się na to zgodził.W blokach płacili mniej a w prywatnych domach więcej.Teraz wszyscy płacą tyle samo i to jest sprawiedliwe.
A co do podatków to prosze napisać,która gmina nie podniosła?? I 3% to dużo i mało.A to rada miasta cała się zgodziła.
Czemu do swojego mentora nie macie pretensji?? I dlatego uważam,że pan próbuje manipulować tu nami,a to już jest przegięcie.O gazetce też pan nie napisze?? Pewnie panu wstyd,że taki bubel literacki powstał,nie dziwie się.
Pozdrawiam
Ja co bym zrobił ?
Co do śmieci unieważnił był przetarg i poczekał bym na to żeby frma MPGKiM mogła w nim wystartować.

Przetarg na śmieci z tego co wiem miał był do końca roku 2015 zgłosiło się do przetargu 3 firmy MPGKiM nie mogła wystartować bo miała zaległości w ZUS. Wybrano najtańszą ofertę. Następnie ustalono z firmą "STRACH" odbiór śmieci "policzono" że jak podniesiemy za śmieci to starczy nam do końca października (okres x ilość ton smieci x kwota) następnie zmieniono warunki zamówienia ze nie do końca tylko na kwotę 770 tys zł ( o takiej kwocie chyba mówił burmistrz na spotkaniu w OSP Niwki) następnie kontrakt z firmą STRACH wygasł bo skończyła się kasa około 15 listopada i śmieci wywozi MPGKiM bez przetargu (prawo na to pozwala 3 miesiące) wtedy nie mógł teraz może? Czyżby było ustalone kto ma wywozić śmieci wcześniej? Ale ja leżący jestem to nie kopcie mnie więcej. Czy dalej Kłamie a może mi się coś pomyliło daty fakty a może się czepiam? Ja tu przynajmniej anonimowy nie jestem. Pozdrawiam JK.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 21.12.2015, 19:58

Panie Marcinek , startował Pan na radnego.
Ludzie wybrali jednak obcą osobę, jak to się mówi nieporębioka -Panią Radwan, dlaczego?
Ano chyba dlatego, że wzbudzała Ona większe zaufanie niż Pan.
Przegrał Pan nawet z wieloletnim radnym Panem Firkiem.
Może trzeba było startować z samej Krzemiendy wtedy pokonałby Pan przyzwoitego człowieka nauczyciela Zielińskiego.
Niestety, za co by się Pan nie chwycił to nie wypalało wszystko. Przygody z partią Palikota, SLD toteż było pudło.
Myślę, że i referendum pod które Pan się podwiesiłeś też będzie jedną wielką porażką.

Zadziwia mnie tylko to, że nie przyznacie sie do tego, kto Wami steruje i kto będzie startował za p.Spyrze na burmistrza? Dziwię się też że radny Dorobisz też pod Was się podwiesił bo jemu przecież nikt nie będzie pasował.
Nie wiem jaki interes w referendum ma Pan Pantak?

Tak sobie myślę, że jesli uda WAM się odwołać p.Spyrę - w co wątpię, to burmistrzem powinna zostać radna Andrzejewska. Silna osobowość, ekonomistka, może dałaby radę z tym bałaganem ale myślę, że też mówiłaby Wam prosto w oczy jak jest i Ją też po pewnym czasie byście zniszczyli :(

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 21.12.2015, 19:59

DF-maniak pisze:
marcinek pisze: Ale jestem przeciwny odwołania obecnej władzy (a to nie tylko burmistrz bo i radni) nie dając nic w zamian. Bo ta zmiana da dokładnie tyle samo co zmiana pana Śliwy na pana Spyrę. Dlaczego referendyści milczą na temat położenia łapy przez komisarza na Porębie w wyniku chaosu jaki się pogłębia i o zagrożeniach jakie z tego tytułu mogą zaistnieć w Porębie??? Jeśli wejdzie komisarz to wszystko może być zablokowane nawet do ośmiu lat. W tym czasie nie będą przeprowadzone żadne inwestycje, jeśli komisarz stwierdzi, że szkoła generuje zbyt dużo strat to ją zlikwiduje i nikogo nie będzie pytać o zdanie. Wszystko co przynosi straty będzie likwidowane, a przecież sami zarzucacie to Burmistrzowi, walczycie o szkoły by istniały dalej.
Referendum tak, ale tylko w sytuacji gdy pan X powie "Jeśli odwołamy burmistrza ja będą kandydował na to stanowisko. A tu jest mój plan na ratowanie Poręby" i ten plan przedstawi. Tylko i wyłącznie wtedy referendum ma sens, w innym przypadku to kasa wyrzucona w błoto.

Dziwi mnie Twoja interpretacja, zauważ, że w wypowiedziach obecnego Burmistrza program naprawczy RIO i wstrzymanie inwestycji to jedyne do czego uparcie dąży, jednocześnie nie widzi problemu w inwestowaniu w Panią Doradczynię/Sekretarz...
Referendum ma sens. To naturalne, że pojawią się w przypadku odwołania jakieś alternatywy.
Koszt referendum i tak zostanie poniesiony.

marcinek
Nowicjusz

Post autor: marcinek » 21.12.2015, 20:08

DF-maniak pisze:
To ja się teraz zapytam czy te podwyżki wprowadził Burmistrz czy Rada Miasta???
Czy cena wody nie jest uzależniona od MPWiK??? I czy na cenę wody nie wpłynął fakt, że MPWiK podżyrowało kredyt MPGK (dodam, że za rządów pana Śliwy), który teraz trzeba spłacać???
A czy cena za śmieci nie jest uzależniona od tego, że wysypisko śmieci w Zawierciu nie otrzymało pozwolenia na przywóz śmieci z Poręby co znacznie wpłynęło na koszt wywozu odpadów???
czy ja muszę wiedzieć jako przeciętny mieszkaniec kto podnosi podatki, a myślę o swoim domowym budżecie który muszę domknąć. Za czasów Śliwy nie musiałem się znać na Edukacji, (gdzie moje dziecko pójdzie do szkoły, czym dojedzie i czy trafi do domu jak będzie ciemno z zajęć dodatkowych w MOK (wsześniej światło nie wyłączano w nocy tylko 16-18), czy nauczyciele dostaną pensję.
nie musiałem się martwić że nie ma autobusów,
nie musiałem płacić prawie najdrożej za śmieci w polsce)
Jak gmina nie wypełnia podstawowych zadań własnych to coś musi być źle. A czyja wina to niech osądzą mieszkańcy 10 stycznia 2016 takie prawo demokracji.
Masz rację to nie wina burmistrza, bo on przeważnie na spotkaniach mówi ze nic mu się nie udało zrobić i on się na tym nie zna i musi mieć "doradców" i firmy zewnętrzne.
A może doradca, która nie przewidziała ze braknie na wypłaty na koniec roku? Po co mi to wiedzieć? Ja chce normalności?
Ciebie dobrze w Zawierciu doceń to póki to masz.... Myśmy tego nie doceniali.
Pozdrowienia JK

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 21.12.2015, 20:20

Witam.

Głos Poręby - materiał sfinansowany przez komitet referendalny w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Poręby.

Teraz widać wyrażnie, kto w Porębie chce podzielić społeczeństwo i zachęcić do nienawiści ? - to osoby oderwane od koryta.

Jakim prawem komitet organizacyjny , kilka podstawionych ludzi i nauczyciele maja decydować o powołaniu komisarza i przyłączenie Poręby do Siewierz , czy Zawiercia.
Mieszkańcy Poręby nie są zgodni co do odwołania burmistrza, bo wiedzą jak przedstawia się sytuacja i kto tak naprawdę narobił długów. Skoro pani minister analizowała sama bankrutujący budżet miasta i nie wykluczyła prokuratora , to mam nadzieję , że prokuratura zajmie się również rządami byłych włodarzy .

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 21.12.2015, 20:28

marcinek pisze:
DF-maniak pisze:
To ja się teraz zapytam czy te podwyżki wprowadził Burmistrz czy Rada Miasta???
Czy cena wody nie jest uzależniona od MPWiK??? I czy na cenę wody nie wpłynął fakt, że MPWiK podżyrowało kredyt MPGK (dodam, że za rządów pana Śliwy), który teraz trzeba spłacać???
A czy cena za śmieci nie jest uzależniona od tego, że wysypisko śmieci w Zawierciu nie otrzymało pozwolenia na przywóz śmieci z Poręby co znacznie wpłynęło na koszt wywozu odpadów???
czy ja muszę wiedzieć jako przeciętny mieszkaniec kto podnosi podatki, a myślę o swoim domowym budżecie który muszę domknąć. Za czasów Śliwy nie musiałem się znać na Edukacji, (gdzie moje dziecko pójdzie do szkoły, czym dojedzie i czy trafi do domu jak będzie ciemno z zajęć dodatkowych w MOK (wsześniej światło nie wyłączano w nocy tylko 16-18), czy nauczyciele dostaną pensję.
Jak gmina nie wypełnia podstawowych zadań własnych to coś musi być źle. A czyja wina to niech osądzą mieszkańcy 10 stycznia 2016 takie prawo demokracji.
Masz rację to nie wina burmistrza, bo on przeważnie na spotkaniach mówi ze nic mu się nie udało zrobić i on się na tym nie zna i musi mieć "doradców" i firmy zewnętrzne.
A może doradca, która nie przewidziała ze braknie na wypłaty na koniec roku? Po co mi to wiedzieć? Ja chce normalności?
Pozdrowienia JK
Tak Marcinek nie musiałeś się znać,nie interesowało cię to,mnie również to nie interesowało.Miałem autobusy do pracy,bawiłem się na dniach Poręby i teraz mam za swoje,ja i wszyscy inni którzy nie wiedzieli że żyjemy na kredycie.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 21.12.2015, 20:29

marcinek pisze: Ja co bym zrobił ?
Co do śmieci unieważnił był przetarg i poczekał bym na to żeby frma MPGKiM mogła w nim wystartować.

Przetarg na śmieci z tego co wiem miał był do końca roku 2015 zgłosiło się do przetargu 3 firmy MPGKiM nie mogła wystartować bo miała zaległości w ZUS. Wybrano najtańszą ofertę. Następnie ustalono z firmą "STRACH" odbiór śmieci "policzono" że jak podniesiemy za śmieci to starczy nam do końca października (okres x ilość ton smieci x kwota) następnie zmieniono warunki zamówienia ze nie do końca tylko na kwotę 770 tys zł ( o takiej kwocie chyba mówił burmistrz na spotkaniu w OSP Niwki) następnie kontrakt z firmą STRACH wygasł bo skończyła się kasa około 15 listopada i śmieci wywozi MPGKiM bez przetargu (prawo na to pozwala 3 miesiące) wtedy nie mógł teraz może? Czyżby było ustalone kto ma wywozić śmieci wcześniej? Ale ja leżący jestem to nie kopcie mnie więcej. Czy dalej Kłamie a może mi się coś pomyliło daty fakty a może się czepiam? Ja tu przynajmniej anonimowy nie jestem. Pozdrawiam JK.
No tak, przetarg unieważnić bo MPGKiM ma problemy finansowe, a śmieci niech się walają. Po za tym nie rozwiązuje to niczego, koszt dowozu do Częstochowy jednak pozostaje i jest to ogromna różnica pomiędzy dojazdem do Zawiercia jak było kiedyś.
whoisram pisze:

Dziwi mnie Twoja interpretacja, zauważ, że w wypowiedziach obecnego Burmistrza program naprawczy RIO i wstrzymanie inwestycji to jedyne do czego uparcie dąży, jednocześnie nie widzi problemu w inwestowaniu w Panią Doradczynię/Sekretarz...
Referendum ma sens. To naturalne, że pojawią się w przypadku odwołania jakieś alternatywy.
Koszt referendum i tak zostanie poniesiony.
Z tego co ja się orientuje to program naprawczy pana Spyry był o wiele rozleglejszy. Jednak po zapoznaniu się z faktycznym stanem konta gminy okazało się, że na większość tych pomysłów jest za późno. Nie bronie tutaj pana Spyry bo miał wystarczająco czasu na to by dostosować się do aktualnej sytuacji i zareagować. Jednak Poręba nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę przy wyborze burmistrza. Tak znajdą się chętni, przyjdzie kolejny Śliwa czy Spyra i po Porębie zostanie tylko wspomnienie. Tu nie czas na kolejną porażkę, teraz jest czas na konkretne zdecydowane działania, których brak mi w waszym referendum.
http://brakslownawladze.blogspot.com/

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 21.12.2015, 20:32

marcinek pisze:
Pozdrowienia JK
To może zanim zacznie pan oskarżać zainteresuje się pan tym kogo oskarżać i o co??? Tłumaczenie "A po co mi to" to tłumaczenie niepoważne w stosunku do oskarżeń jakie padają z pana ust. Bądźmy poważni.
Po za tym myślałem, że umie pan potwierdzić swoje argumenty.

trust
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: trust » 21.12.2015, 20:52

Tomek123 pisze:Witam.

Głos Poręby - materiał sfinansowany przez komitet referendalny w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Poręby.

Teraz widać wyrażnie, kto w Porębie chce podzielić społeczeństwo i zachęcić do nienawiści ? - to osoby oderwane od koryta.

Jakim prawem komitet organizacyjny , kilka podstawionych ludzi i nauczyciele maja decydować o powołaniu komisarza i przyłączenie Poręby do Siewierz , czy Zawiercia.
Mieszkańcy Poręby nie są zgodni co do odwołania burmistrza, bo wiedzą jak przedstawia się sytuacja i kto tak naprawdę narobił długów. Skoro pani minister analizowała sama bankrutujący budżet miasta i nie wykluczyła prokuratora , to mam nadzieję , że prokuratura zajmie się również rządami byłych włodarzy .
Tomek123 przestań mieszać w sprawie referendum. Każdy ma swój rozum i wybierze tak jak będzie uważał, a Ty się zdecyduj bo kiedyś chciałeś referendum, a teraz nie bo nie pasuje Ci komitet referendalny :twisted:

A oto przykład Twojego niezdecydowania:

"Witam serdecznie.
Jeśli ktoś się łudził co do włodarza, to już chyba nie ma złudzeń. Obiecanki cacanki a głupiemu radość..
" Nikt wam tyle nie da co ja wam naobiecuję" Kłamstwa wyborcze będą trwać tak długo dopóki nie poślemy posługujących się nimi, gdzie ich miejsce.
Jest takie powiedzenie, że prawdziwego gospodarza poznaje się po jego obejściu - jaka gmina taki gospodarz.
W naszej gminie decyzję podejmuje pani BB, a nie władza., i dlatego jest tak jak jest.
Jeżeli chodzi o sprzedaż boiska to nie należy do tego dopuścić. Musimy się wszyscy zjednoczyć i przeprowadzić referendum w sprawie odwołania burmistrza. Wyborcy,którzy popierali włodarza oddadzą głos za.
Pozdrawiam."

Twoja wypowiedź z dnia 26.06.2015 w temacie Drogi
Pozdrawiam

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 21.12.2015, 21:31

trust

Bo od początku jego kadencji manipulowaliście społeczeństwem i robiliście mieszkańcom wodę z mózgu. To był Wasz plan , bo nie mogliście pogodzić się z przegraną. Gdy wyszło szydło z worka , zmieniłem zdanie.

ktoś
Nowicjusz

Post autor: ktoś » 21.12.2015, 22:25

Pytanie do komitetu referendalnego czy wasz kandydat(kandydaci) obniżą nam podatki ,opłatę za wodę i śmieci?

trust
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: trust » 22.12.2015, 00:02

Tomek123 pisze:trust

Bo od początku jego kadencji manipulowaliście społeczeństwem i robiliście mieszkańcom wodę z mózgu. To był Wasz plan , bo nie mogliście pogodzić się z przegraną. Gdy wyszło szydło z worka , zmieniłem zdanie.
Tomku123 nikt nikomu nie robił wody z mózgu lecz paru w miarę ogarniętych użytkowników tego forum pisało prawdę bo widzieli do czego prowadzą poczynania obecnej władzy, nikt wtedy nie wierzył, teraz mamy wiele przykładów a i tak dalej mieszkańcy mówią, że jest ok i wierzą we wszystkie kłamstwa którymi nas karmi obecna władza w mieście. To jest nie do przyjęcia, żeby np. wyłączyć oświetlenie bo przyniesie to oszczędności nagle z tych oszczędności nie zostaje nic, a na kolejny rok dalej planuje się taką samą oszczędność i co gorsza jeżeli nie zmieni się burmistrz to oświetlenia nie będzie. To nie jest plan na rok czy na dwa a nie przynosi to żadnych korzyści. Takich przykładów można podać wiele związanych z nieudolnym oszczędzaniem. Nikt nie mówi, że nie trzeba oszczędzać, trzeba tylko z głową, a u nas w gminie tego brakuje niestety... :?
Co prawda nie jestem z komitetu referendalnego, ale odniosę się do ostatniego pytania Burmistrz nie może obniżyć podatków ani opłat za wodę i śmieci jedynie rada miasta ale w ciągu roku gdy już jest zaplanowany budżet to wysokość opłat też ma wpływ na przychody gminy jedynie mogą podnieść a niżeli obniżyć bo nikt o zdrowych zmysłach nie obniży czegoś co pozbawi go dopływu większych pieniędzy z danin, według mnie jedynie szansa jest na 2017 rok z obniżeniem. Zostawmy to jednak kandydatom jeżeli dojdzie do ponownych wyborów to na pewno będą chcieli zabrać głos w wielu kwestiach, jednak teraz najważniejszy jest cel uczestnictwa w referendum i zagłosowania według własnego sumienia i swoich oczekiwań wobec władzy i miasta, bo miasto to ludzie i to powinno być najważniejsze, zapewnienie mieszkańcom godziwych warunków egzystencji w danej społeczności.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 22.12.2015, 00:52

trust pisze:
Tomku123 nikt nikomu nie robił wody z mózgu lecz paru w miarę ogarniętych użytkowników tego forum pisało prawdę bo widzieli do czego prowadzą poczynania obecnej władzy, nikt wtedy nie wierzył, teraz mamy wiele przykładów a i tak dalej mieszkańcy mówią, że jest ok i wierzą we wszystkie kłamstwa którymi nas karmi obecna władza w mieście. To jest nie do przyjęcia, żeby np. wyłączyć oświetlenie bo przyniesie to oszczędności nagle z tych oszczędności nie zostaje nic, a na kolejny rok dalej planuje się taką samą oszczędność i co gorsza jeżeli nie zmieni się burmistrz to oświetlenia nie będzie. To nie jest plan na rok czy na dwa a nie przynosi to żadnych korzyści. Takich przykładów można podać wiele związanych z nieudolnym oszczędzaniem. Nikt nie mówi, że nie trzeba oszczędzać, trzeba tylko z głową, a u nas w gminie tego brakuje niestety... :?
Co prawda nie jestem z komitetu referendalnego, ale odniosę się do ostatniego pytania Burmistrz nie może obniżyć podatków ani opłat za wodę i śmieci jedynie rada miasta ale w ciągu roku gdy już jest zaplanowany budżet to wysokość opłat też ma wpływ na przychody gminy jedynie mogą podnieść a niżeli obniżyć bo nikt o zdrowych zmysłach nie obniży czegoś co pozbawi go dopływu większych pieniędzy z danin, według mnie jedynie szansa jest na 2017 rok z obniżeniem. Zostawmy to jednak kandydatom jeżeli dojdzie do ponownych wyborów to na pewno będą chcieli zabrać głos w wielu kwestiach, jednak teraz najważniejszy jest cel uczestnictwa w referendum i zagłosowania według własnego sumienia i swoich oczekiwań wobec władzy i miasta, bo miasto to ludzie i to powinno być najważniejsze, zapewnienie mieszkańcom godziwych warunków egzystencji w danej społeczności.
Przeczytałem tylko pierwsze zdanie by stwierdzić, ze pierdoły pociskasz. Choćby po przeczytaniu dzisiaj "Głosu Poręby". To jedna wielka pralnia mózgów. Dlatego reszty nie przeczytałem. Lektura "gazetki" Porębskiej wyczerpała na dzisiaj limit czytania pierdół.

ODPOWIEDZ