Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: xinoros » 19.12.2015, 19:17

http://katowice.tvp.pl/19834095/koniecp ... bankructwa
Zadluzenie innych gmin cd podobna sytuacja do naszej. Tylko u nas jest zadluzenie ponad 30 % budżetu a nie ponad 70. Wesołych Świąt!

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 19.12.2015, 19:29

Brak dystansu do rzeczywistości i wspomnienia przeszłości potęgi Poręby to jeden z grzechów głównych.
To teraz dopiero szczęki opadną.
http://www.raciborz.com.pl/rafamet-kupi ... 43970.html
Pozostaje na pocieszenie świadomość, że to jeszcze w Polsce a nie jak porębscy bajarze
kilka miesięcy temu rozpowszechniali info, że znak towarowy jest już za oceanem.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 19.12.2015, 20:01

młody o tym ze RAFAMET ma w garsci porębskie FUM wiadomo bylo już ok.7 lat temu ,dawal kredyty na produkcje obrabiarek w FUM-ie ,póżniej oblepil kartkami maszyny na obróbce w ramach długu,odczekali ,dogadali się z syndykiem i ciekawe za ile kupili ?

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 19.12.2015, 20:09

Dla mnie nie jest tajemnicą, że część tej dokumentacji już dawno jest w Kuźni. Porębianie też już tam są.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Kamień
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Kamień » 20.12.2015, 09:12

Porębawruinie na Prezydenta Polski !!!!
Chłopak się marnuje w naszej Porębie z takimi możliwościami i z tak bujną wyobraźnią i z niebywałą konsekwencją w działaniu dał się poznać jako wzorowy obywatel życzliwie i nie obojętnie traktujący sprawy miasta swego. Zaprawdę powiadam Wam wybierzmy go ! ponieważ On jest godzien piastowania stanowiska wybitnego a i dajmy szansę tym samym aby to wszyscy Polacy dostąpili zaszczytu poznania Go ! Niechaj błogosławiona ziemia po której stąpa ! Stópka Jego mać

porebawruinie
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porebawruinie » 20.12.2015, 10:00

Już są składy miejskiej i terytorialnej komisji wyborczej dt referendum, czy kogoś one dziwią zwłaszcza miejskiej?

http://czestochowa.pkw.gov.pl/aktualnos ... 016-r.html

Pan burmistrz jest nie do ukarania na wszystkie swoje występki. Może to się zmieni niedługo? A czemu Pan burmistrz nie oszczędza na sobie i swojej rodzince skoro ma dużą emeryturę. Bo musi za pieniądze podatników skończyć budować swój dom. Jego urzędnicy dostaną pensję w grudniu i prezenty świąteczne w UMP a reszta będzie płacić na ich utrzymanie. Pierwszy zarzut to niegospodarność burmistrza w jego mieście feudalnym i za to być może nie długo odpowie stanowiskiem a i może sądem. Działając wspólnie możemy zmienić obecną sytuacje. Jednym lekarstwem jest odsunięcie 10 stycznia 2016 tych ludzi od władzy i ich rozliczenie za ich 365 dni rządów. Burmistrz musi oszczędzać bo musi zapłacić rodzince i pewne Pani Sekretarz/Doradca która ma duże wymagania finansowe wobec gminy jak tak dobrze doradza jak zlikwidować miasto. Co zrobił zaoszczędzanymi kwotami wytransferował do Psar/Będzina za usługi doradcze, faktury wszystko pokarzą i przelewy bankowe i na pewno po udanym referendum ta ekipa zostanie rozliczona. Porębą rządzi mafia która nie sprzyja mieszkańcom, rozwojowi miasta i gospodarce. Burmistrz zarabia na ludziach w postaci wysokich podatków i opłat a następnie te zarobione pieniądze wyciekają z budżetu miasta.

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 20.12.2015, 11:20

SZCZEGÓLNY APEL DO INICJATORÓW REFERENDUM I ICH PRZEDSTAWICIELI W KOMISJACH !!!

PROSZĘ ZRZEC SIĘ PIENIĄŻKÓW ZA UDZIAŁ W KOMISJI !!! Proszę pokazać, że zależy Wam na naszym mieście. Zrobiliście wielki błąd to teraz choć małym gestem pokażcie, że tak jest. Mam nadzieje, że reszta osób też tak postąpi.

Ps składy komisji nie są zakoczeniem. Szczególnie przyglądam się jednej rodzince która raczej nic ..... ale .... :? żenada.

mieszczuch
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszczuch » 20.12.2015, 11:33

Witam.
Nie wiem czy oglądaliście film z Jeanem Reno "Goście"? Tam był rycerz i jego służący.Tym rycerzem jest radny Dorobisz a jego giermkiem pan Pantak .Porebawruinie namawiał nas do bojkotu spotkania burmistrza z mieszkańcami w Niwkach,a co sam zrobił?? Pojechał tam ze swoim rycerzem i i gada,że referendum to tylko 17.500zł. Tak tylko!! Burmistrz,że ponad 20.000tyś zł.Ma czelnośc nas tu namawiać do bojkotu a sam jedzie za swym panem na spotkanie.
Nie wiem czy wpadła Wam kochani gazetka radnego Dorobisza w ręce bo mnie wczoraj.Masa tam wywiadów i artykułów,tylko pod żadnym nikt się nie podpisał.No i żeby nie było,że są stronniczy to jest sondaż kto za a kto przeciw,tylko wszyscy są przeciw burmistrzowi a nikt za.No i jest tam wywiad z panem Pantakiem i słowo w słowo to co pisze tu porebawruinie.Zdradziły go wpisy na facebook-u i to,że je tu przenosi.
Pragnę poruszyć jeszcze jeden temat inicjatorów referendum.To,że panowie Dorobisz i Pantak są inicjatorami to wiemy,lecz w spółce z nimi są panowie Buchla i Machura.O nich zapomnieliśmy a to ci panowie za punkt honoru postawili sobie zniszczyć firme Limba.A to,że burmistrz i rada miasta jest im przeciwna i nie pozwoli zniszczyć firmy Limba to w odwecie razem z dwójką panów co pisałem chcą odwołać burmistrza i radę miasta.
Także porebowruinie zdradziłeś się wpisami z facebooka i to,że za dużo pijesz do obecnego włodaża miasta.
Jak jesteś taki bogaty to zapłać za wszystko a nie pitol,że 17.500 to mało.Idz i wpłać w kasie te pieniądze i rób sobie potem referendum.Mam nadzieje,że po 10 siądzie pan sobie na tyłku.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 20.12.2015, 12:07

porebawruinie pisze:Już są składy miejskiej i terytorialnej komisji wyborczej dt referendum, czy kogoś one dziwią zwłaszcza miejskiej?

http://czestochowa.pkw.gov.pl/aktualnos ... 016-r.html

Pan burmistrz jest nie do ukarania na wszystkie swoje występki. Może to się zmieni niedługo? A czemu Pan burmistrz nie oszczędza na sobie i swojej rodzince skoro ma dużą emeryturę. Bo musi za pieniądze podatników skończyć budować swój dom. Jego urzędnicy dostaną pensję w grudniu i prezenty świąteczne w UMP a reszta będzie płacić na ich utrzymanie. Pierwszy zarzut to niegospodarność burmistrza w jego mieście feudalnym i za to być może nie długo odpowie stanowiskiem a i może sądem. Działając wspólnie możemy zmienić obecną sytuacje. Jednym lekarstwem jest odsunięcie 10 stycznia 2016 tych ludzi od władzy i ich rozliczenie za ich 365 dni rządów. Burmistrz musi oszczędzać bo musi zapłacić rodzince i pewne Pani Sekretarz/Doradca która ma duże wymagania finansowe wobec gminy jak tak dobrze doradza jak zlikwidować miasto. Co zrobił zaoszczędzanymi kwotami wytransferował do Psar/Będzina za usługi doradcze, faktury wszystko pokarzą i przelewy bankowe i na pewno po udanym referendum ta ekipa zostanie rozliczona. Porębą rządzi mafia która nie sprzyja mieszkańcom, rozwojowi miasta i gospodarce. Burmistrz zarabia na ludziach w postaci wysokich podatków i opłat a następnie te zarobione pieniądze wyciekają z budżetu miasta.
Pracownicy UM za grudzień nie dostaną pensji, takimi kłamstwami referendyści chcą tylko przez oszustwo namówić ludzi do ich racji. porebawriunie dlaczego nie podpiszesz się tak by każdy wiedział z kim ma do czynienia??? Łatwo się rzuca obelgami i kłamstwami jak jest się anonimowym bo za te słowa nie ponosi się odpowiedzialności i można puścić wodze fantazji.

mieszczuch, pominąłeś jeszcze pana Kowalskiego
http://brakslownawladze.blogspot.com/

Charlie
Nowicjusz

Post autor: Charlie » 20.12.2015, 12:28

Warto powiedzieć też że po wygaszaniu autobusów nastąpił wzrost cen biletów autobusowych. Inni płacą mniej a mieszkańcy Poręby płacą sporo na relatywnie krótkich trasach,

.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 20.12.2015, 12:58

Charlie pisze:Warto powiedzieć też że po wygaszaniu autobusów nastąpił wzrost cen biletów autobusowych. Inni płacą mniej a mieszkańcy Poręby płacą sporo na relatywnie krótkich trasach,

.
Jako Zawiercianinowi jest mi wstyd za Zawiercie za te autobusy. ZKM w Zawierciu za swoje błędy w zarządzaniu każe gminom płacić za autobusy gdzie żeby nim jechać trzeba kupić bilet na którym nie zarabia gmina tylko ZKM.
Ale ja na waszym miejscu bym się nie martwił, tam gdzie moloch państwowy nie da radę to ogarnie to prywaciarz. Tak już było z Zawierciańskim PKSem i tak zapewne będzie teraz. Głowa do góry, jeszcze może się okazać, że będziecie płacić mniej niż płaciliście.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 20.12.2015, 13:51

maniaku ,ciekawe jak długo jesteś tym zawiercianinem 3.4 może 5 lat ? jak czujesz się zawiecianinem nie wtracaj się w porębskie sprawy i nie szpanuj 8)

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 20.12.2015, 14:34

Tak sobie myślę,z jaki długami zastał pan Śliwa miasto,a z jakimi zostawił? Czemu nikt nie mówi o tym że za poprzedniego burmistrza nie były płacone składki ZUS.Nie jestem zwolennikiem obecnego włodarza,ale to on w końcu odwazył sie na reformy,niestety troszkę niudolnie mu to idzie,ale zawsze to coś.Poreba nie jest już miastem mlekiem i miodem płynacym.Czas sie obudzić.Referendum tak ALE CO PO NIM??? Pan Dorobisz ?Pan Kowalski? A moze jeszcze ktoś inny.Jak na razie to chyba wielka tajemnica?

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 20.12.2015, 16:21

Kandydaci na burmistrza są tylko boją się ujawniać ,dlaczego ma nie być WOŚP-u w Porębie?? , aż tak włodarz się boi ,żeby po drodze nie wstąpić do lokalu wyborczego?

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 20.12.2015, 16:30

Lidka pisze:maniaku ,ciekawe jak długo jesteś tym zawiercianinem 3.4 może 5 lat ? jak czujesz się zawiecianinem nie wtracaj się w porębskie sprawy i nie szpanuj 8)
Od urodzenia jestem Zawiercianinem i nie wiem dlaczego tak jesteś do mnie negatywnie nastawiona. Może dla Ciebie istnieją jakieś podziały regionalne, ale mnie to w ogóle nie interesuje. Robię to co uważam za słuszne i masz prawo się z tym nie zgadzać. jeśli twierdzisz, ze się w jakiejś sytuacji mylę to napisz mi to i podaj jakiś argument potwierdzający Twoje zdanie. Zapraszam do merytorycznej rozmowy.
Mrkrzys32 pisze:Tak sobie myślę,z jaki długami zastał pan Śliwa miasto,a z jakimi zostawił? Czemu nikt nie mówi o tym że za poprzedniego burmistrza nie były płacone składki ZUS.Nie jestem zwolennikiem obecnego włodarza,ale to on w końcu odwazył sie na reformy,niestety troszkę niudolnie mu to idzie,ale zawsze to coś.Poreba nie jest już miastem mlekiem i miodem płynacym.Czas sie obudzić.Referendum tak ALE CO PO NIM??? Pan Dorobisz ?Pan Kowalski? A moze jeszcze ktoś inny.Jak na razie to chyba wielka tajemnica?
Jeśli grupa referendalna miała by czyste intencje to podejrzewam, że już znane by były pomysły na działania po odwołaniu obecnego burmistrza. Pan Spyra nie jest idealnym burmistrzem, ale zamienić go na byle kogo to też nie jest rozwiązanie. Interesuje się polityką regionalną i pamiętam jak zaraz po wyborach (to był chyba następny dzień) niektórzy już płakali, że będą musieli czekać aż 10 miesięcy żeby odwołać pana Spyrę. Dzisiaj te osoby krzyczą "burmistrz musi odejść". Referendyści według mnie działają dla własnych interesów, a nie dla interesów Poręby.

ODPOWIEDZ