Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
marcinek
Nowicjusz

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: marcinek » 16.12.2015, 23:08

Mrok zwycięża, dzień coraz krótszy. Trzeba sobie do świąt odpuścić winy i zaniedbania. Życzmy sobie zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i spędźmy te chwile w radosnym nastroju razem z rodziną z dala od polityki. Pozdrawiam JK

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 17.12.2015, 00:59

Nie jestem z Poręby, jestem Zawiercianinem, jednak to co się teraz wyprawia w Porębie przechodzi wszelkie wyobrażenia. Zawiercie swoje referendum miało dwa lata temu i tez dotyczyło odwołania włodarza. Kiedy przyglądam się referendum w Porębie nie widzę żadnej różnicy w działaniu obu grup referendalnych. W Zawierciu przed referendum nikt nie umiał odpowiedzieć na pytanie co po odwołaniu Prezydenta Miasta, kto na jego miejsce, jakie są propozycje zmian po których miało by być lepiej. Czyli to samo co w Porębie, ale to nie jedyne podobieństwa. Cenzura, wysłałem zaproszenie do grupy na Facebook'u w sprawie referendum w Porębie, aby móc tam coć napisać trzeba wyrazić chęć dołączenia i administrator grupy akceptuje, albo nie. Moja prośba została odrzucona, a konto moje zostało zblokowane dla tej grupy. Teraz już nawet nie widzę co tam się dzieje. Po referendum w Zawierciu dalej jestem poblokowany przez całą Zawierciańską grupę referendalną bo zadawałem rzeczowe pytania i pokazywałem błędy jakie referendyści popełniali. Zawierciańska grupa referendalna tez z nikim gadać nie chciała im chodziło tylko o wywalenie Prezydenta z siodła. Nie będę wymieniał z imienia i nazwiska osoby która stoi za Porębskim referendum bo nie chcę w sądzie wylądować więc nazwę go "pan Referendum". Pan Referendum też tylko krzyczy głośno "odwołać Burmistrza" jednak nic dla Poręby nie zrobił. Na spotkaniu z pania Poseł Barbarą Chrobak nie przyszedł, chyba był zajęty krzyczeniem i obrażaniem tych, którzy się z nim nie zgadzają. Pan Referendum nie widzi poważnego problemu, od zmiany Burmistrza nie napełni się miejska kasa, przyjdzie inny Burmistrz, a problem zostanie. Druga sprawa to taka, że Burmistrz sam nie zarządza, ma jeszcze radnych. Radni mogą skutecznie interweniować gdy widzą nieścisłości więc dlaczego nic nie robią??? Problemy poręby nie powstały w ostatnim roku, zaczęły się jeszcze w poprzedniej kadencji. Więc gdybym był Porębianinem zapytał bym radnych poprzedniej kadencji dlaczego nie reagowali??? Część tych radnym dostał się i w tej kadencji do Rady Miasta, więc dlaczego dalej nic nie robią. Dla mnie to Rada Miasta Poręba jest nieudolna i jest współwinna obecnej sytuacji. Dzisiaj trzeba się poważnie zastanowić co zrobić by Poręba zaczęła wychodzić z dołka, moze tych nieudolnych radnych trzeba wymienić, razem z burmistrzem. A może na kolejnej Radzie Miasta zamiast krzyczeć, wyzywać i robić z siebie debila to czas usiąść i zacząć merytoryczną rozmowę???
Drodzy Porębianie, nie dajcie się zmanipulować, w Zawierciu ta manipulacja oparta na kłamstwie, cenzurze i wyzwiskach nie przeszła. Sami zdecydujecie czy Burmistrz zostanie czy odprawicie go z kwitkiem. Jedno jest pewne z referendum czy bez to problem trzeba rozwiązać i dzisiaj liczy się tylko ten kto ma na to pomysł, nie ten co tylko krzyczy.
http://brakslownawladze.blogspot.com/

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 17.12.2015, 11:10

porebawruinie pisze:a Basen który późno został otwarty jak się już pogoda zepsuła. Taka jest troska o mieszkańców miasta w Upalne dni
To nas teraz rozbawiłeś :lol:
Pogoda się popsuła? hahaha.
Ale z Ciebie jest pierdoła. Obarczmy burmistrza Spyrę za złą pogodę, słabe plony, za to że krowy mało mleka dają itd. :lol:
Ja korzystałem w tym roku wiele razy z basenu w Porębie i jak mnie pamięć nie myli lato w tym roku było udane.

Na Porębie mówi się, że po ewentualnym odwołaniu p.Spyry startować bedą chciały osoby , które teraz są radnymi.
Ciekawe, co bedą mieli do powiedzenia mieszkańcom?
Czy mój radny Karol o którym sie też wspomina wyjdzie do ludzi (tak jak kiedyś w MOKu) i powie, nic nie wiedziałem o trudnej sytuacji miasta? :?
Kto sie odważy wejść w to bagno i bedzie też umiał powedzieć ludziom w oczy, że kasa w urzędzie jest pusta?

lapaputa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: lapaputa » 17.12.2015, 13:17

rozp pisze:
porebawruinie pisze:a Basen który późno został otwarty jak się już pogoda zepsuła. Taka jest troska o mieszkańców miasta w Upalne dni
To nas teraz rozbawiłeś :lol:
Pogoda się popsuła? hahaha.
Ale z Ciebie jest pierdoła. Obarczmy burmistrza Spyrę za złą pogodę, słabe plony, za to że krowy mało mleka dają itd. :lol:
Ja korzystałem w tym roku wiele razy z basenu w Porębie i jak mnie pamięć nie myli lato w tym roku było udane.

Na Porębie mówi się, że po ewentualnym odwołaniu p.Spyry startować bedą chciały osoby , które teraz są radnymi.
Ciekawe, co bedą mieli do powiedzenia mieszkańcom?
Czy mój radny Karol o którym sie też wspomina wyjdzie do ludzi (tak jak kiedyś w MOKu) i powie, nic nie wiedziałem o trudnej sytuacji miasta? :?
Kto sie odważy wejść w to bagno i bedzie też umiał powedzieć ludziom w oczy, że kasa w urzędzie jest pusta?
basen jest rzeczywiście ''gorącym'' tematem w tej ponurej dyskusji, śmiech na sali i żenada -wstydz sie pisarzu paranormalny !!!!!!!!

natomiast kandydaTURY Z RADY ludzie pomyslcie nad sobą nie gnojcie się na siłe ,tylko dlatego bo Was namawiają :shock: :oops:

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 17.12.2015, 19:33

rozp pisze: Kto sie odważy wejść w to bagno i bedzie też umiał powedzieć ludziom w oczy, że kasa w urzędzie jest pusta?
Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem, wolisz żyć w mieście rządzonym przez obecnego Burmistrza i jego Doradczynie, bo wystarcza Ci, że jako włodarze odważnie mówią ludziom, "że kasa w tym bagnie jest pusta".

Referendum to szansa mieszkańców na zmianę obecnego stanu rzeczy, czyli "bagna bez kasy"

42480.poreba
Nowicjusz

Re: Co po referendum?

Post autor: 42480.poreba » 18.12.2015, 14:31

42480.poreba pisze:Pytań jest zdecydowanie więcej niż jedno. Ważne jest także: "Kto i jak?"(...)
Drodzy Forumowicze,

jestem co najmniej rozczarowany postawą organizatorów referendum.
W trakcie ostatniego miesiąca nie pojawiła się ani jedna sensowna odpowiedź na stawiane przeze mnie (i nie tylko przeze mnie) pytanie: Co dalej?

Nie ma ani pomysłów, ani przywódcy, ... nikogo kto dawałby choć cień szansy na przywrócenie normalności o którą walczymy. Nie ma ani zalążka choćby jednego pomysłu na zwiększenie przychodów gminy. Nic tylko inwektywy.

Nie dość, że organizatorzy referendum nie pokazują pomysłów to jeszcze narażają się na zarzut wyciągania kasy z gminy. Koszt referendum nie jest mały..., akurat na kilka pensji na najbardziej potrzebujących nauczycieli... ale jak na razie nikt z komisji wyborczej nie zrzekł się wynagrodzenia za w niej zasiadanie. Dajcie przykład i sami zróbcie coś dla miasta i dla.... siebie.

Dla jasności, nie jestem zwolennikiem obecnego "zarządu" miasta. Gdyby to ode mnie zależało wypowiedziałbym wszystkie umowy o pracę, wypowiedział wszystkie umowy na dostawy i zaczął z czystą kartą.

Rozpisałbym przetargi na wszystkie możliwe usługi.
Urząd zostałby objęty monitoringiem audiowizualnym,
a każda propozycja korupcyjna skończyłaby się kajdankami ;)

Gmina szuka pieniędzy?
A wiecie, że iluminacja kościołów "idzie" z budżetu gminy? Dlaczego mamy za to płacić?
A wiecie, że można zmusić dostawcę oświetlenia ulicznego do wymiany żarówek na LED'y? Będzie o wiele taniej.
A wiecie, że gmina może zarabiać na jeziorach które są na jej terenie? Ot choćby żądać opłaty parkingowej od wędkarzy.
A może możemy zarobić na kopalni której nikt nie chce? Przecież to wymierne pieniądze, miejsca pracy... na pewno można zrobić to dobrze... a koszty i tak ponosi inwestor.
A może tak opodatkować wszystkich nieodpowiedzialnych właścicieli psów, które pałętają się samopas... mamy straż gminną. Uchwalmy przymus "chipowania" psów. Pies bez chipa w domostwie - kara. Pies z chipem bez opieki - duża kara. Pies bez czipa samopas - uśpić... Mieszkańcy szybko się nauczą pilnować swoich pupili
A wiecie, że można... mógłbym tak jeszcze chwilę.

I nawet jeśli to, co napisałem powyżej, nie zawsze da się zrealizować, to dobrze by było, żeby w miejscu, takim jak to forum, pojawiały się właśnie pomysły, a nie tylko inwektywy.

Podkreślam.
Nadal nikt mnie nie przekonał, że mam zmarnować swój czas i iść do urny.
Peter Drucker powiedział, że "Jedyną stałą, jest zmiana", ale odniósł to marketingu i biznesu... na razie mam wrażenie, że po referendum zamienimy siekierkę na kijek.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 18.12.2015, 14:46

Koszt referendum faktycznie nie jest mały, nie wiem ile by to referendum miało kosztować w Porębie, ale w Zawierciu kosztowało 120 tyś zeta.

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 18.12.2015, 17:24

jeżeli to referendum ma być dla dobra naszego miasta i na tym dobrze wszystkim nam zależy to może faktycznie osoby zasiadające w komisjach zrzekną się wynagrodzenia ,aby dodatkowo nie obciążać budżetu gminy
byłby to naprawdę wielki gest

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 19.12.2015, 10:03

Witam
Niech mieszkańcy Poręby otworzą w końcu oczy na to co nasz czeka.

Nie tylko nasza gmina jest zadłużona inne też.
Kredyty w innych gminach nie były brane na spłatę zadłużenia, ale pod inwestycje i im się to opłaciło , bo pieniądze zostały zainwestowane , natomiast u nas nie ma kompletnie nic.
Majątek Poręby jest sprzedany , przez wszystkich poprzednich włodarzy. Dla naszego pokolenia została pustka.
Ponadto z funduszy unijnych 8 miliardów , które przyznała UNIA nasza gmina nie skorzysta, ponieważ gmina ma zadłużenia w bankach - lata 2020 i dalej , oraz gmina nie ma własnego wkładu.
Dopuszczono się bankructwa Poręby i żaden inwestor w nią nie zainwestuje , chyba że w drugie wysypisko śmieci, czy spalarnię.
Dlatego też kosztami za referendum obciążyć należy organizatorów , wtedy może przestaliby psioczyć na wszystko i wszystkich.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ochódzki
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Co po referendum?

Post autor: Ochódzki » 19.12.2015, 10:41

42480.poreba pisze: wypowiedziałbym wszystkie umowy o pracę, wypowiedział wszystkie umowy na dostawy i zaczął z czystą kartą.
Rozpisałbym przetargi na wszystkie możliwe usługi.
Urząd zostałby objęty monitoringiem audiowizualnym,
a każda propozycja korupcyjna skończyłaby się kajdankami
Widzę, że znasz się na prawie jak mało kto.
42480.poreba pisze:zmusić, żądać, Uchwalmy przymus
No no, jakbyś się kiedyś zdecydował startować na radnego, burmistrza, posła, senatora czy prezydenta... To mojego głosu na pewno nie dostaniesz.

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 19.12.2015, 10:48

Tomek123 pisze:Witam
Niech mieszkańcy Poręby otworzą w końcu oczy na to co nasz czeka...Pozdrawiam.
15.12.2015 na stronie Urzędu Miasta ukazał się w aktualnościach link zachęcający do poczytania artykułu o bałaganie finansowym na linii Burmistrz/Zastępczyni -> Dyrektorzy Szkół.

Oniemiałem.

Urząd miasta "chwali" się, że uniknie odpowiedzialności z tytułu Prawa Pracy, a i tak zapłaci miasto.
Kawał dobrej roboty marketingowej i kolejny przykład jak rozwija się miasto.

http://www.umporeba.pl/index.php/poreba ... eta-prawna

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 19.12.2015, 12:04

whoisram pisze:
Tomek123 pisze:Witam
Niech mieszkańcy Poręby otworzą w końcu oczy na to co nasz czeka...Pozdrawiam.
15.12.2015 na stronie Urzędu Miasta ukazał się w aktualnościach link zachęcający do poczytania artykułu o bałaganie finansowym na linii Burmistrz/Zastępczyni -> Dyrektorzy Szkół.

Oniemiałem.

Urząd miasta "chwali" się, że uniknie odpowiedzialności z tytułu Prawa Pracy, a i tak zapłaci miasto.
Kawał dobrej roboty marketingowej i kolejny przykład jak rozwija się miasto.

http://www.umporeba.pl/index.php/poreba ... eta-prawna
Kolega zapomniał jedną rzecz, kasa jest pusta bo poprzedni gospodarz ja taka zostawił, dlaczego aktualny burmistrz miałby odpowiadać prawnie za to co robił poprzedni burmistrz???

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 19.12.2015, 14:20

DF-maniak pisze: Kolega zapomniał jedną rzecz, kasa jest pusta bo poprzedni gospodarz ja taka zostawił, dlaczego aktualny burmistrz miałby odpowiadać prawnie za to co robił poprzedni burmistrz???
Oficjalna strona miasta publikuje artykuł, w którym pisze, że miasto poniesie koszty tego stanu rzeczy.
Co chce przez to zyskać, poprawić, osiągnąć?
Mało jeszcze Burmistrzowi i Pani doradczyni fatalnego wizerunku Poręby w mediach?

To pokazuje, podobnie jak i Twoja interpretacja, że jedyny "pomysł" na rozwój miasta to powtarzanie jak mantra "To wina poprzednika"

Ręce opadają.

porebawruinie
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porebawruinie » 19.12.2015, 15:02

10 stycznia 2016 r. przywracamy w Porębie normalność, pozostało tylko 23 dni. Żyjemy obecnie w mieście feudalnym burmistrza gdzie karzą nam płacić coraz większe podatki i opłaty i likwidują wszystko. Pieniądze idą na utrzymanie coraz droższego dworu burmistrza który jest uprzywilejowany w całym mieście. Trzeba przemówić zwłaszcza do osób starszych aby poszły na referendum. Zmiana burmistrza i obecnej rady uposażonych finansowo na pewno zmieni sytuację w mieście. Poręba i jej mieszkańcy obecnie traktowani są jak źródło dochodów dla Burmistrza. Można na nich zarabiać. A burmistrz mimo posiadanych środków finansowych nie przekaże je miastu i mieszkańców tylko swoim i Pani zarządcy miasta.

Awatar użytkownika
DF-maniak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: DF-maniak » 19.12.2015, 17:41

porebawruinie pisze:10 stycznia 2016 r. przywracamy w Porębie normalność, pozostało tylko 23 dni. Żyjemy obecnie w mieście feudalnym burmistrza gdzie karzą nam płacić coraz większe podatki i opłaty i likwidują wszystko. Pieniądze idą na utrzymanie coraz droższego dworu burmistrza który jest uprzywilejowany w całym mieście. Trzeba przemówić zwłaszcza do osób starszych aby poszły na referendum. Zmiana burmistrza i obecnej rady uposażonych finansowo na pewno zmieni sytuację w mieście. Poręba i jej mieszkańcy obecnie traktowani są jak źródło dochodów dla Burmistrza. Można na nich zarabiać. A burmistrz mimo posiadanych środków finansowych nie przekaże je miastu i mieszkańców tylko swoim i Pani zarządcy miasta.
W jaki sposób dwór burmistrza jest uprzywilejowany???

I nie twierdzę, że wszystko to wina poprzednika bo obecny burmistrz do tej pory nie zrobił nic by sytuacje poprawić. Jednak wiąże się to również z poprzednią kadencją. Według mnie to pan Spyra i pan Śliwa odpowiadają za stan w jakim jest teraz Poręba. Radni też są winni bo nie reagowali jak był na to czas, a teraz zamiast coś zrobić to kłócą się między sobą za hajs Porębianów. Zmiany trzeba wprowadzić, ale jak nie ma pomysłu na to co po referendum to ono nic kompletnie nie zmieni i to obojętne czy pan Spyra zostanie odwołany czy nie. Burdel będzie dalej.

ODPOWIEDZ