Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: rozp » 14.12.2015, 11:17

Ochódzki pisze:Kto jest przekonany, że pójdzie i zagłosuje na tak, pójdzie i zagłosuje na tak. Kto jest przekonany, że pójdzie i zagłosuje na nie, ten pójdzie i zagłosuje na nie. Ważne żeby iść
Jeśli ktoś jest przeciw to po co ma iść? Żeby podnieść Wam frekwencję?
Jestem ZA to idę na referendum. Jestem PRZECIW zostaje w domu.

Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Indygo » 14.12.2015, 11:55

Jasiu K. w ruinie dojrzałość Ci obca zresztą Twoja zacna firma to ..... [.....] ot taki jasio

To było chamskie.
Ktoś,kto podpisuje się nazwiskiem pod swoimi poglądami na anonimowym forum ,nie zasługuje na takie docinki.

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 14.12.2015, 13:13

Dziś ok godziny 11 do mpgkim jechała tvp ciekawe co oni tam chcieli ,takiego fachowca nominował na prezesa nasz pinokio. Domyślam się że osiągnięcia są ogromne polecam oglądanie aktualności. W szczególności tych co tak wysławiają swojego Góru.Cyrk w mieście Poręba trwa dalej.

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 14.12.2015, 13:28

Marcin kiedyś się podpisał ktoś pod postem twoim imieniem i nazwiskiem . to było kilka dni temu Poręba dla Poręby.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 14.12.2015, 18:41

Zula coś nieaktywna na forum ,pewnie pisze pod innym nickiem. :D

Obserwator
Nowicjusz

Post autor: Obserwator » 14.12.2015, 19:09

Prawdziwa gratuluje prawdziwości dzięki takim ludziom jak ty w Porębie jest dno. Dosyć już pomiatania osób co włożyły swoje zdrowie w funkcjonowanie tego urzędu. Zawiadomienie na twoją osobę do prokuratury jest w pełni zasadne. Z taką instytucją się ump się nie wygra. Ale z tobą na pewno. Szkoda tu pisać. POrtal zależny od Burmistrza.

Informatyk zniszczył jasne gdyby nie informatyk to byście gówno mieli po tym co zrobiła była Kadrowa i Skarbniczki obłuda Burmistrza i jego zielonych ludzików nie zna granic. Gdyby nie informatyk to byście nawet wyborów prezydenckich nie zorganizowali potym co zostawiła była kadrowa. Jesteście żałości. Trzeba napisać list do Pani Premier aby zlikwidowała ten urząd obłudy.

Osoba która tak bezczelnie pomawiacie dbała o przejrzystość i transparentność urzędu. Nawet szanowna promocja zmieniała informację o wygraniu przetargu tuż przed kontrolą rio teraz takich informacji brak kto i za ile wygrł przetarg bo wszystko jest kupione. Ja się pytam gdzie jest konkurs na stanowisko ds Kadr, i Sekretarki. Oczywiście propaganda obłudy w wykonaniu burmistrza rs trwa do dzisiaj. Jak widać nie winnych nie ma już w urzędzie a umaczani po uszy dalej się bawią za wasze pieniądze i się śmieją wam w oczy. Ale to się skończy. Niech Pan Jan sądzi się nimi, ja mu kibicuje i niech działa na rzecz referendum żeby to się skończyło. Niech zbierze 2500 ludzi i niech odwołają tych to bezczelnie zdobyli mandat między innymi dzięki nasyłaniu młodzieży pod drzwi lokalizatorów. Jesteście żałości i beznadziejni.

Najpierw trzeba złożyć doniesienia do prokuratury na Fryderyka za
a) Obraźliwe i nieprawdziwe stwierdzenia pod adresem Marka Śliwy
b) Obraźliwe i nieprawdziwe stwierdzenia pod adresem Mariusza Roka
i bezczelną inwigilację mieszkańców tego byłego agenta TK który razem działa z burmistrzem, może się ktoś tym zajmie wreszcie

Tak elity wami zmanipulowały i macie za swoje i płacie za ich utrzymanie coraz wyższe kwoty, kto mądrzejszy wyjeżdża z tego policyjnego miasta.
Nawet MKS i inne organizacje pozarządowe dostaną o połowę mniej dotacji niż to było zwykle.

A może burmistrz wraz radnym będą pewnej nocy siedzieć w swojej ciężarówce i bawić się swoimi zabawkami aż pewnej razu przesadzą i ktoś dostanie zatoru płucnego to się nadaje do prokuratury....

Kadrowa co dostaje stanowisko i podwyżkę po znajomości nie zna podstaw działania płatnika, liczenia składek, wynagrodzeń, obliczanie statystyk do GUS, pisania zaproszeń/zawiadomień na sesję, tworzenia uchwał, tworzenia umów a obrabiać dupę to każdemu potrafią . Program w księgowości nie wdrożony bo to też wina informatyka że Panie nie mają czasu na wprowadzanie danych merytorycznych do systemu. Tak zwana księgowość budżetu. Mam nadzieję że Pewna Pani Radna jest zadowolona z nowego zespołu d/s Informatyki bo tamten biedaczek informatyk nie radził sobie z księgowością budżetu jak i jego poprzednicy i to już trwa 15 lat, mam nadzieję że ktoś za to wszystko beknie już nie długo. To są pomówienia że informatyk zniszczył dokumenty, bezczelne obłudne pomówienia, jak się daliście zmanipulować Karczmarczykowi to macie za swoje i płacie coraz wyższe opłaty

EDIT: Ostrzeżenie! Za pisanie wielu postów jeden po drugim.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 14.12.2015, 20:26

obserwator,ogladałeś chyba film ,Lot nad kukułczym gniazdem :lol:

prawdziwa
Nowicjusz

Post autor: prawdziwa » 14.12.2015, 20:38

;)
Ostatnio zmieniony 14.12.2015, 21:20 przez prawdziwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Obserwator
Nowicjusz

Post autor: Obserwator » 14.12.2015, 21:04

Masz rację prawdziwa 3 osoby odeszły samowolnie z Urzędu. 3 osoby którym zamknięto drzwi przed nosem. Trzy osoby co włożyli wkład w pracę tego urzędu ale trzy osoby które nie były powiązane w waszą mafią musiały opuścić to zacne miejsce, trzy osoby co znały się doskonale na swojej pracy bo miały doświadczenie, jedna w 2011 r oraz dwie w 2015 r. Stały się obiektem obłudnej propagandy i niszczenia dobrego imienia i obgadywania. Prawdziwa jesteś prawdziwa ale w druga stronę a tak naprawdę widzisz tylko belkę w swoim oku i spadającego Ziobrę w sondarzach.

Zula
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Zula » 14.12.2015, 21:30

Hej Lidka.
Nie mam innego nicka, tylko padam na pysk ze zmęczenia, a poza tym dyskusja na forum zobiła się mało merytoryczna. Taka raczej pyskówka. Nie moje klimaty.
Ale daje link do fajnego artykułu. Naprawdę warto przeczytać, bo wiele rzeczy wyjaśnia:
http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2628

Na referendum idę i głosuję za odwołaniem burmistrza.
Po pierwsze był w radzie miasta, a potem twierdził, że nic nie wiedział o problemach finansowych Poręby. To co on tam robił? Ja nawet z ciekawości rozgryzłabym pewne tematy, a nie dlatego, że płacą mi dietę.
Obietnice wyborcze ignoruję. Wybory = obietnice. U wszystkich.
Ale co innego manipulacja danymi, kłamstwa i zrzucanie winy za wszystko na innych. Nie toleruję kłamców i oszustów.
A zatrudnienie doradcy było jak manifest - " na niczym się nie znam, to węzmę doradcę".

Tygrysek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Tygrysek » 14.12.2015, 21:57

Tak to jest kto walczy o demokracje, transparentność, uczciwość i jeszcze chce zrobić coś dla miasta za darmo jest obrzucany błotem i pomówieniami to standard a no fakt przynajmniej 2 osoby jedna z 2011 i druga 2015 najbardziej ucierpiały na skutek obrzucenia błotem. Współczucie. Jedna osoba przekazała mi jak to ówczesna Pani kadrowa cieszyła się ze zwycięstwa Burmistrza RS w 2014r. Ta sama kadrowa co broniła swoich chłopców (co działają razem z burmistrzem RS, pomagali mu w brudnej kampanii) przed burmistrzem MŚ. Ta sama kadrowa co za beknięcie swoich chłopców umaczanych po uszy przyznawała im dodatki. Takie są fakty. Burmistrzowi pozostaje mi życzyć wesołych świąt i aby się wybawił na sylwestrze za nasze bo wiem że szykuje się już do Sylwestra. Mam nadzieję że 2016 roku odda się już spokojnym zajęciom na emeryturze bo wille ma już zapłaconą podobno z pensji i emerytury i ustąpi miejsca młodszym co mają pomysł na miasto. Publikacja Tygryska (nick Tygrys jest zajęty) uderzyła prawdą po oczach wszystkich co myśleli że w Porębie jest normalnie i że tak powinno zostać. Nienormalna jest obecna sytuacja w mieście, 360 dni to zbyt długo na naprawienie finansów miasta, sprzedane działki za 8 milionów poszły na marne, bardzo proszę nie obrażać Pana Jana co też walczy o zmiany w mieście. Nie działam w nikim w zmowie, nie obrażam nikogo, porostu ujawniłem prawdę, taki był mój obywatelski obowiązki, bronię pokrzywdzonych przez urzędniczy aparat w Porębie, bronię oświaty i instytucji publicznych które powinny funkcjonować w mieście. Nie znoszę łajdactwa, korupcji,szpiegostwa, kumoterstwa i obrzucania kogoś błotem,ograniczenia wolności słowa i czynu. Burmistrz i jego rada za niegospodarne zarządzanie miastem powinni zostać odwołani ze stanowiska a krnąbrni urzędnicy zwolnieni. Takie jest moje zdanie.

real
Nowicjusz

Post autor: real » 14.12.2015, 22:41

Witam,
Tygrysek pisze: Nienormalna jest obecna sytuacja w mieście, 360 dni to zbyt długo na naprawienie finansów miasta, sprzedane działki za 8 milionów poszły na marne, bardzo proszę nie obrażać Pana Jana co też walczy o zmiany w mieście.
360 dni to zbyt długo ??? na TAKIE długi i brak wpływów do miasta ???

Sprzedane działki za 8 milionów?? a które to działki zostały sprzedane ?? i to za taką kasę??
wg mojej wiedzy zostały sprzedane za niewielkie kwoty jakieś mieszkania tylko a jeśli piszesz o działce na
ul. Partyzantów to tylko przyznajesz się , że nie masz ŻADNEJ wiedzy co się dzieje w mieście.

Pan Jan..... od dawna już chce się wkręcić do obojętnie czego, byle się gdzieś załapać a to Palikot , a to rada miasta i nikt go nie chce.....
Prezes to brzmi dumnie ale efekty pracy marne 4.000 zł zebrane przez Stowarzyszenie przy potrzebach na utrzymanie szkoły na rok w wysokości 1 mln zł to przecież żenada

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 15.12.2015, 09:25

Witam.
Drodzy Porębianie .

Podejmijcie właściwą decyzję zgodnie z Waszym sumieniem w sprawie referendum. Niech wygra zdrowy rozsądek.
Obecnie budżet miasta jest pusty i nie czas na marnowanie publicznych pieniędzy na jakieś dziwne referendum.
Co zrobił Sliwa ? - nie zrobił nic - totalna kompromitacja. Były włodarz osiągnął dno.
Wynik referendum , pod warunkiem ważności oznaczać będzie decyzję o wyborze określonych rozwiązań wraz z konsekwencjami , a sytuacja się nie poprawi i nie uratuje Poręby od przepaści.
Osoby piszące posty przeciwko obecnemu burmistrzowi walczą o władze, a nie o dobro miasta i społeczeństwa, bo gdyby było inaczej to by usiedli i pomyśleli, co zrobić, żeby żyło się lepiej mieszkańcom naszego miasta

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 15.12.2015, 10:56

Tomek123 piszesz żeby każdy posłuchał swojego sumienia, Więc nie sugeruj co kto ma robić. Bo w rok doprowadzić do "upadku" miasto to trzeba potrafić. Kredyty były za poprzednich burmistrzów. Miasto funkcjonowało. w nocy lampy świeciły. Dni Poręby były organizowane. Ciekawe teraz jak spadnie śnieg to co każdy z łopatą do śniegu i odśnieżamy. bo za chwile usłyszymy, że nie ma kasy na odśnieżanie? Chyba, że przyjadą "pługi" z Będzina :)

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 15.12.2015, 11:10

mieszko

Nie w rok , ale przez 8 lat.
Przedstawiacie słabe kłamliwe argumenty.
Rozliczyć najpierw Sliwę , Roka, Kułachów, Szewczyka i innych , którzy okradali nas przez tyle lat.

Co zrobił Sliwa - nie zrobił nic ? KOMPROMITACJA

ODPOWIEDZ