Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
prawdziwa
Nowicjusz

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: prawdziwa » 09.12.2015, 17:04

A nie jest to tak, że ze swojej cienko radzącej sobie swojej firmy dostał sugestię że w wyniku zmiany władzy ma szanse na umowę z urzędem lub stanowisko informatyka ?
Jak wiadomo po zwolnieniu informatyka w UMP w związku z jego manipulacjach w urzędzie informatyka na polecenie MŚ jest wakat i to chyba o to chodzi !
a tak przy okazji- orędowniku bezsensownej punktacji bez odpowiedzi z Pana strony co Pan jako dojrzały przecież "menszczyzna" proponuje, skończ pan podszywanie się pod nikami tygrysek, erektus, poręba w ruinie czy jak tam inaczej.
Panie dojrzej Pan wreszcie - wyjdź Pan Panie z piaskownicy !!
Ostatnio zmieniony 14.12.2015, 20:39 przez prawdziwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamień
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Kamień » 09.12.2015, 17:53

10/10 !!!
A swoją drogą żeby w tak przecież jeszcze młodym wieku choroba atakowała aż tak zaciekle - naprawdę współczuję

Tygrysek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Tygrysek » 09.12.2015, 18:37

Tylko szczegółowy audyt i pokazanie jego wyników publiczności pokarze jak gmina jest rubasznie zarządzana. Szczegółowych audyt wydatków, dochodów z podatków, usług, sprzedaży, śmieci i innych, audyt przekazanych środków mpgkim i mpwik i oraz zadłużenia tych spółek. Audyt faktur wpływających do urzędu tych też nie zapłaconych. Audyt wynagrodzeń i rozdzielenia subwencji na szkoły. Audyt funkcjonowania urzędu. Audyt zawieranych umów przed doradzę i wynikających z nich zobowiązań płatniczych. W końcu audyt sprzedaży gruntów czy owe grunty zostały sprzedane prawidłowo czy naruszono interes miasta przy ich sprzedaży. Trzeba od czegoś wyjść aby coś naprawiać a nie straszyć programem naprawczym. Obawiam się że wyniki tego audytu to będzie kula w samo serce burmistrza RS i jego sekretarza BB.

patareja
Nowicjusz

Post autor: patareja » 09.12.2015, 19:19

CHÓR
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?

GUŚLARZ
Zamknijcie drzwi od kaplicy
I stańcie dokoła truny;
Żadnej lampy, żadnej świécy,
W oknach zawieście całuny.
Niech księżyca jasność blada
Szczelinami tu nie wpada.
Tylko żwawo, tylko śmiało.

STARZEC
Jak kazałeś, tak się stało.

CHÓR

DZIADY CZĘŚĆ II

Pieniądze idą tam gdzie nie powinny, bb daje zarobić swoim z Psar,Będzina a z Porębian wyciska ostatni grosz likwidując co się da i to będzie robić aż nie odwołacie tego waszego burmistrza. Leczyć psychiatrycznie powinni ci co dalej sieją kłamstwa i mają oczy szeroko zamknięte na co co dzieje się w mieście. Obrażanie to powszechność a za maską miłego człowieka jest wyrafinowana osoba która ma za nic interesy miasta i mieszkańców, osoba która dorobiła się wielkiej kasy i teraz dorabia tylko do emerytury.

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 09.12.2015, 20:20

ostatnio dużo mówi się o kopalni cynku
mam nadzieję ,że u nas nigdy nie powstanie
pomijając wpływ cynku na organizm ludzki powiem ,że obniży się poziom wód i w przemszy powstanie tzw lej
co wy sądzicie na ten temat

lapaputa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: lapaputa » 09.12.2015, 20:24

patareja pisze:CHÓR

GUŚLARZ
Zamknijcie drzwi od kaplicy
I stańcie dokoła truny;
Żadnej lampy, żadnej świécy,
W oknach zawieście całuny.
Niech księżyca jasność blada
Szczelinami tu nie wpada.
Tylko żwawo, tylko śmiało.

STARZEC
Jak kazałeś, tak się stało.

CHÓR

DZIADY CZĘŚĆ II

Pieniądze idą tam gdzie nie powinny, bb daje zarobić swoim z Psar,Będzina a z Porębian wyciska ostatni grosz likwidując co się da i to będzie robić aż nie odwołacie tego waszego burmistrza. Leczyć psychiatrycznie powinni ci co dalej sieją kłamstwa i mają oczy szeroko zamknięte na co co dzieje się w mieście. Obrażanie to powszechność a za maską miłego człowieka jest wyrafinowana osoba która ma za nic interesy miasta i mieszkańców, osoba która dorobiła się wielkiej kasy i teraz dorabia tylko do emerytury.

daj sobie spokój z tą poezją na różnych loginach.
ile masz i macie tej nienawiści w sobie.
rozliczyć należy od Pana MJ. utopiony głęboko oj głęboko jest Pan MŚ , na dzień dzisiejszy to obecny w porównaniu jest clear. dla mnie cała ta nagonka to jest objaw strachu kilku ludzi przed wypłynięciem smrodu sprzed kilku lat a nie 360 dni. komitet referendalny i radni Pan D. wielka stopa Pani G. wiem gdzie zapukać Pan Ch. nie mam zdania ale Ś. Pan Ź. tyle lat mi było dobrze. To tyle ,nie wymienie informatyka przekreta a może dwóch, i naszej ELITY. nie dajmy się zwariować. mam nadzieje że z urzedu wyjdą zawiadomienia na wszystkie przekrety z przed lat.
Apeluje do Admina jeszcze raz: łamią regulamin i nie ma reakcji|( ile postów można pisać pod sobą i jeszcze nie w temacie)

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 09.12.2015, 20:31

porębianka 17 pisze:ostatnio dużo mówi się o kopalni cynku
mam nadzieję ,że u nas nigdy nie powstanie
pomijając wpływ cynku na organizm ludzki powiem ,że obniży się poziom wód i w przemszy powstanie tzw lej
co wy sądzicie na ten temat
Witam. oby to nie doszło do skutku. taka kopalnia zawsze stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska, w szczególności chodzi o wody gruntowe i powierzchniowe .

Alicja
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Alicja » 09.12.2015, 20:51

Ja też mam nadzieję,że nie dojdzie...Oglądałam na necie spotkanie włodarzy z całej okolicy z "grupą założycielską kopalni" i bardzo podobała mi się postawa naszego Burmistrza.Powiedział wyraźnie i dosadnie!!!,że nie dopuści do takiej budowy na naszym terenie dopóki mieszkańcy nie wyrażą na to zgody(np. w referendum).Jeżeli znajdę link do tego materiału do wrzucę.

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 09.12.2015, 21:14

Alicja pisze:Ja też mam nadzieję,że nie dojdzie...Oglądałam na necie spotkanie włodarzy z całej okolicy z "grupą założycielską kopalni" i bardzo podobała mi się postawa naszego Burmistrza.Powiedział wyraźnie i dosadnie!!!,że nie dopuści do takiej budowy na naszym terenie dopóki mieszkańcy nie wyrażą na to zgody(np. w referendum).Jeżeli znajdę link do tego materiału do wrzucę.
http://www.youtube.com/watch?v=WNRg4uErJgk
od 58 minuty

Wyraźnie i dosadnie powiadasz?
No cóż, wydawać się mogło, że stawianie zarzutu partnerowi biznesowemu, że on się przygotował a ja nie udowodniła tylko nieprzygotowanie do strategicznego ekonomicznie i ekologicznie tematu.
Ostatnio zmieniony 09.12.2015, 21:24 przez whoisram, łącznie zmieniany 1 raz.

mieszczuch
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszczuch » 09.12.2015, 21:17

Witam.
W dniu 30.11.2015 Rada Miasta Poręby podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec zamiaru budowy kopalni rud cynku i ołowiu na terenia miasta Poręba.
Obecność na sesji 15 radnych i wszyscy ZA!
Pozdrawiam

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 10.12.2015, 09:53

whoisram

Wypowiadasz się na temat wypowiedzi burmistrza w sprawie powstania kopalni ołowiu i cynku na naszym terenie, a nie masz zielonego pojęcia , jakie stwarza ta kopalnia zagrożenie , nie tylko dla samej Poręby, ale dla całego powiatu.
Czeka nas katastrofa ekologiczna jak w Bytomiu, czy w Wałbrzychu. Otwórz link i przysłuchaj się, co spowoduje wyciek wody z kopalni, ilości szlamu i wysokość hałd po 8 latach działalności kopalni i wiele innych zagrożeń.
Postawa Burmistrza była wspaniała jak również pani ekolog Holeckiej .
Zyski dla kopalni , katastrofa dla nas .

porebawruinie
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porebawruinie » 10.12.2015, 10:45

Ja Burmistrz pełnie obowiązku sekretarza,skarbnika, to niech szanowny Pan Burmistrz weźmie jeszcze samodzielne stanowisko ds Kadr i Obsługi Rady. Niektórzy po udanym referendum i wyborach niech nie liczą na odprawy za zwolnienia z pracy, dostaną dyscyplinarki za doprowadzenie do syfu finanse publiczne i niegospodarność. Faktury, umowy, przelewy bankowe są na to dowody na ich niegospodarność. Nie niszczcie dokumentów bo i tak istnieje ich wersja elektroniczna. Raporty nik i rio to niezbite dowody i powód do wyrzucenia z pracy. Od wejścia pewnej ustawy to pracownicy, kierownicy referatów ponoszą odpowiedzialność za swoje decyzje a nie burmistrz w tym polecą głowy za ustawione przetargi oraz syf w finansach Jeszcze zostaną postawieni przed sąd i pociągnięci do odpowiedzialności karnej i finansowej. 10 stycznia 2016 przywracamy w Porębie normalność. Idziemy na referendum.

porebawruinie
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porebawruinie » 10.12.2015, 11:03

a zapomniał bym o radcy pranym, proszę objąć też to Stanowisko Panie Burmistrzu. Jak już Pan formalnie obejmie te stanowiska to proszę przestać płacić doradcy, radcy i kadrowej to zaoszczędzi Pan. Da Pan rade :) A Panie które zajmowały powyższe stanowiska proszę wysłać na przymusowy roczny darmowy kurs polonizacji w nowo powstałej kopalnii. 10 stycznia przywracamy w Porębie normalność.

agent_nl8
Nowicjusz

Post autor: agent_nl8 » 10.12.2015, 12:40

to jest nie wykonalne bo kadry w ump które kupiły swoje stanowiska jeżdżą do medicusa do Łaz leczyć się prywatnie u Pani przewodniczącej.... i to może być wskazówka do przyszłej prywatyzacji spzoz przy zachowaniu obecnych władz traktującej miasto wyłączenie jak skarbonę do której wszyscy wkładają coraz większe kwoty.

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 10.12.2015, 13:49

oj widzę że "porebawruinie"dokładnie wie jaki będzie nowy burmistrz i co będzie robił z pracownikami urzędu
czyli dyscyplinarnie zwalniał
a potem chodził do sądu pracy i przyjmował z powrotem

coś mi się wydaje ,że referendum jest po to by zmienić spyrę na kogoś kto jest znany ludziom inicjującym referendum,
może nawet coś z tej zmiany będą mieli
szkoda tylko że oczekują pójścia na referendum ,a nie mówią kto będzie kandydował
boją się?wstydzą?
wiem .
radny dorobisz

ODPOWIEDZ