Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Marzycielka » 26.11.2015, 09:02

Zorro,
Rozumiem że jesteś nauczycielem, mam ogrom szacunku do Waszej pracy, ale nie do każdego pracownika,bo nie każdy ma siłę i ochotę wychowywać cudze dzieci. Szacun.
To co się działo w gimnazjum na jednej z lekcji przedmiotu królowej nauk jak tylko szefowa przyszła na lekcje to przechodzi najśmielsze oczekiwania. Wasz kolega po fachu odstawił taką szopkę że jak zobaczyłam co było wpisane w zeszycie dziecka kolegi to się za głowę chwyciłam. Przerabiając inne tematy dla szefowej ni z gruchy ni z pietruchy wziął zupełnie inny temat, dzieci siedziały i nie wiedziały co chodzi. I tak uczymy przedmiotu??
Sorry ale nawet jedna czarna owca robi Wam paskudną opinię i nikomu jest Was nie żal, może się ktoś zastanowi nad tym "nauczycielem"!

Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor

Post autor: e-poreba.pl » 26.11.2015, 09:21

Informacja dotycząca oświaty w mieście

W związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami na temat oświaty w mieście Burmistrz Miasta Poręba przedstawia pełną informację na ten temat.

źródło: http://www.umporeba.pl/news/2330

teraz ja:)
Nowicjusz

Post autor: teraz ja:) » 26.11.2015, 09:40

Papier wszystko przyjmie! Subwencja niby wpływa na konto szkoły, ale już wcześniej ją zabrano? To w końcu jak jest? Dla mnie to stek kłamstw i bzdur!

42480.poreba
Nowicjusz

Re: Co po referendum?

Post autor: 42480.poreba » 26.11.2015, 10:12

patareja pisze:
(...) I święta racja. Warto iść i zagłosować za odwołaniem Burmistrza i Rady Warto coś robić aby zmienić obecną sytuację w Porębie.(...)

(...) Warto też nie ulegać manipulacji głosów że odwołaniem że nic nie zmieni, właśnie że zmieni a przede wszystkim rozsypie się grupa trzymająca śmieci w Porębie. Trzeba iść zagłosować na tak. To jest walka o to miasto. (...)
Że warto iść, a nawet trzeba to truizm. Tak samo, jak to, że sytuacja jest fatalna i wymaga zmiany.
Z tą manipulacją to byłbym ostrożny, bo równie dobrze można powiedzieć, że to nauczyciele manipulują rodzicami i mówią im, że uczą ich dzieci za darmo... zatem nie o to chodzi w tym wątku.
Nie interesują nie żale, pomówienia i osobiste wycieczki.

Zadaję konkretne pytania skierowane do osób które doprowadziły do referendum.
Co dalej?
Jak dalej?
Kto dalej?
Jak dalej?

lapaputa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: lapaputa » 26.11.2015, 10:12

Zorro pisze: subwencja jest traktowana jak zwrot kosztów własnych”. 4) Dlaczego władze nie zapytały się nas, czy zgadzamy się na to, żeby nasze pensje kredytowały działania Gminy? Na każdego z was osobno. Z imienia i nazwiska. Bo każdy z was, każdy z osobna, jest odpowiedzialny za to, co się stało. Koniec z pustymi frazesami. Chcemy widzieć, że działacie.
Szanuje środowisko, mam tam też znajomych. Jednak w imieniu na pewno sporej części społeczeństwa Miasta sprzeciwiam się dalszemu KREDYTOWANIU ciepłych posadek '' Elity''. Poprzedni Burmistrz żeby nie było tylko zgrzytów w Porębie m.in. z Wami brał kredyt za kredytem , albo przesuwał środki np. z komunikacji (to też jak kredyt). Teraz mamy tego efekty. Jeżeli na ten rok budżet był nie do szacowany (o czym było wiadomo w lutym) a jeszcze było 70.000 samych kosztów poślizgnięć za poprzednie lata to czego się spodziewaliście Państwo. pytam tu szczególnie obrońców ''na siłe'' szkoły nr 2 i 3.
Jeszcze raz pytam Komitet który wnioskuje za odwołaniem, CO DALEJ?
Jeżeli są tylko Ci sami kandydaci co w poprzednich wyborach na Burmistrza a do rady szykuje się kilku nauczycieli to mam przekonanie że ''zamieni stryjek siekierkę na kijek''.

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 26.11.2015, 12:14

Głosowałem na niego oszukał mnie.

na_jeden_raz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: na_jeden_raz » 26.11.2015, 13:06

Cytat z powyższego - wypowiedź naszego Burmistrza - On naprawdę tak napisał:

Zwracam się do wszystkich pracowników szkół i mieszkańców naszego miasta o wyrozumiałość i zachowanie dystansu do kreowania niewłaściwej polityki lokalnej.

O co chodzi? Co to za nowomowa?
A może faktycznie mamy zachować wyrozumiałość dla niewłaściwej polityki lokalnej? To moja wyrozumiałość chyba się skończyła odkąd wątpliwe oszczędności zjada pensja pełnomocnika.
A dalej jeszcze ciekawiej:

Staram się jak mogę, na miarę moich możliwości i uwarunkowań zewnętrznych i wewnętrznych, aby rozwijać nasze miasto, nie mniej jednak jeden rok mojej kadencji to zbyt krótki czas, aby zrealizować wszystkie oczekiwania mieszkańców Poręby.

Rozumiemy, że nie wszystkie... Ale może chociaż jedno? Pół jednego? Albo po prostu nie szkodzić?

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 26.11.2015, 17:57

Witam.
Sory, ale gmina nie składa się jedynie z nauczycieli i z ich problemów.

Może zainteresujecie się podwyżkami wody , które wodociągi wprowadziły .

Na stronie internetowej MPWiK stanowczo zaprzeczyło nieprawdziwym informacją z licznymi zapytaniami mieszkańców na temat planowanych podwyżek cen za dostawę wody i odprowadzenie ścieków w 2015 r .
Zgodnie z podjętą wcześniej uchwałą ceny nie ulegną zmianie do 31.12.2015 r.

Tymczasem od 01.10.2015 wprowadzono podwyżki i tak:

- usługa rozprowadzenia wody - 4.72 na 5.10 zł. za 1 m 3
- usługa odprowadzenia ścieków - 7.33 na 7.92 zł. za 1 m 3
- stawka opłaty abonamentowej - 6.0 na 6.48 zł.
Co są warte obietnice . W kasie brakuje 1.5 milionów złotych, i teraz wiemy jak władza chce tę dziurę załatać ?

PODATNIKAMI wstyd i hańba. Jedni kradną, a drudzy muszą płacić.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 26.11.2015, 18:28

Tomek nie sprawdzałem na stronie wodociągów, ale przed chwilą sprawdzałem rozliczenie i w/w kwotę (13,02 zł) płacę w czynszu w spółdzielni już od 01.01.2014 r. Czytałem dzisiaj ogłoszenie o zebraniu Rady Miasta i, jeżeli dobrze opamiętam, to był tam punkt mówiący coś o wodociągach - może będzie mowa o podwyżkach.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Zula
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Zula » 26.11.2015, 18:32

Lidka.
Nie liczę tak jak potrafię albo jak mi pasują wyliczenia. Liczę zgodnie ze stanem faktycznym.
Kleopatra.
Owszem, gimnazjaliści należą do MZS. Ale już są uwzględnieni w liczbie 450 uczniów.
MZS jak sama nazwa wskazuje jest ZESPOŁEM szkół, na które składają się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego oraz Gimnazjum im. Stanisława Staszica.
Zgodnie z danymi Ministerstwa Edukacji na dzień 30 września 2014 r. do Szkoły Podstawowej nr 1 chodziło 273 uczniów, a do Gimnazjum 177 uczniów. To daje RAZEM 450 uczniów. Dofinansowanie podawane przez UM jest na cały MZS. Czyli jeśli miasto do 31 października 2015 r. wydało kwotę 1.130.453,15 zł, to należy ją podzielić przez wszystkich uczniów z SP1 i Gimnazjum, czyli 450 uczniów, co daje kwotę 2512 zł na jednego ucznia.
Oczywiście dane z MEN są z 30 września 2014 r. Być może dzisiaj do MZS uczęszcza np. 453 uczniów. Ale to w zasadzie nic nie zmienia.
Tylko SP2 i SP3 podają oficjalnie liczbę swoich uczniów wg stanu na dzisiaj. SP2 podaje 180 uczniów razem z przedszkolakami, SP3 podaje 83 uczniów razem z przedszkolakami.
Zgodnie z danymi MEN na 30 września 2014 r. SP2 miało 175 uczniów, a SP3 86 uczniów (razem z przedszkolakami).
I analogicznie kwoty dofinansowania podawane przez UM dotyczą całej szkoły SP2 (szkoła podstawowa oraz oddział przedszkolny) oraz całej szkoły SP3 (szkoła podstawowa oraz oddział przedszkolny).
Czyli jeśli miasto do 31 października 2015 r. wydało kwotę 410460,33 zł na SP2 to należy ją podzielić przez wszystkich uczniów z SP2 obejmującą również przedszkolaki, czyli 180 uczniów, co daje kwotę 2280 zł zł na jednego ucznia.
Kwota 2512 zł jest naprawdę wyższa od 2280 zł.
A tutaj link do strony Ministerstwa Edukacji:
http://www.cie.men.gov.pl/images/storie ... laskie.xls

Poręba znajduje się w okolicy 2500 wiersza arkusza kalkulacyjnego.

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 26.11.2015, 19:34

Avalon.
Wspólnota płaci podwyżkę już od 01.10.2015, a w dniu dzisiejszym lokatorzy mieszkań niewykupionych dostali nowe umowy z podwyżkami, tylko, że oni zapłacą w styczniu 2016 za trzy miesiące, pażdziernik , listopad, grudzień 2015.
Najemcy mieszkań niewykupionych od 01.10.2015 do chwili obecnej nie płacili za wodę , bo nikt z wodociągów tej wody nie spisywał. :D :D :D

Tygrysek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Tygrysek » 26.11.2015, 19:37

Witam,
Do Redakcji WS wpłynęła korespondencja przed wyborcza w 2014 r. byłego agenta CBA z urzędnikami,
Tak się handluje stanowiskami za 8 tyś

Z ryszardem kontaktu nie mam. Znam doradcę. Kasia też da radę trzymam kciuki

Nie brało się pod uwagę realiów co owe Panie zrobiły wcześniej.

Cytuje dalej
Jesli Ryska opanowali to problem ryśka i tyle ze się dał i już będzie za ten cyrk odpowiadał

No i Ryśka opanowała rodzinka )

aha jeszcze tak a'propo - paradoksalnie być może jest tak że najbardziej zaufani Burmistrza to jego wrogowie

Mowa tu oczywiście o MŚ

fakt jeżdzą z jakimiś papierami ale TK sięboi więc R.Ajch. przysyłają. Luz zero rozmowy - aczkolwiek i tam mam wątpliwosci czy te papiery podpisać.

A tu chodzi o przetarg na fotoradar.. Notabene podsłuchano też słupy co się chwalą że dalej będą robić skok na kasę bo mają swojego Burmistrza w rodzinie mam nadzieję ze jeszcze tylko do 10 stycznia. Widać jak zostaliście zmanipulowani. Macie niepowtarzalną okazję to zmienić. Powodzenia. Pamiętajcie minimalnie 2,500 głosów na tak aby referendum było ważne

No tak same podwyżki i tylko słupy zarabiają. Wszystko o czym nie wiedzieliście zostało ujawnione. Teraz trzeba iść zagłosować i zawiązać komitety i startować do Rady. Walczcie o to wasze miasto w którym nie da się żyć. Xena do boju :) Z naszej strony zostało zrobione wszystko. Została ujawniona prawda.

Smile :)

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 26.11.2015, 20:01

Witam.
Jeżeli jesteście przekonani o słuszności i celowości przeprowadzenia referendum to zróbcie to , bo wytrzymałość społeczna jest już napięta do granic ostateczności i grozi wybuchem.

Ale nie może być tak, że nauczyciele dyktują, co mieszkańcy maja robić. Gmina to nie tylko nauczyciele.
Jest przerost nauczycieli i trzeba się z tym pogodzić.

Piszecie co dalej, czas ucieka , a tu cisza i wszystko w ukryciu, a to mi się nie podoba.
- brak listy kandydatów na burmistrza,
- brak programu naprawczego.

Po referendum czeka nas komisarz miasta, a ja osobiście do tego ręki nie przyłożę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 26.11.2015, 20:24

Tomek tylko ja płacę od stycznia 2014, a Ty piszesz, że wspólnoty dopiero będą tyle płacić. Jeżeli w spółdzielni płacimy od ponad roku, to jakim cudem wspólnoty nie? Przecież wodociągi nie ustalają cen osobno dla każdego odbiorcy - osobno dla SM i MPGKiM.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 26.11.2015, 20:41

Avalon
Do września płaciłem 4.72 + 7.33 = 12.05 zł + 6,0 zł abonament
od pażdziernika 5.10 + 7.92 = 13.02 zł + 6.48 zł abonament

ODPOWIEDZ