Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Tomek123 » 11.10.2015, 12:15

Witaj tygrysek.
Nie jestem stronniczy do obecnej władzy, ani do władz poprzednich. Każda władza , dba o swoje interesy,a społeczeństwo tu żyjące traktowane jest marginalnie i jej głos w ogóle nie jest brany pod uwagę. Stosuje się metodę spychu przepełnioną kłamstwem i obłudą. Tak było dawnej, tak jest i teraz.
Co do twojej szerokiej wiedzy to masz ją, bo byłeś informatykiem UM , który już nie pracuje. Osobiście słyszałem,co było powodem Twojego zwolnienia, więc nie czarujmy się.
Pozdrawiam.

lapaputa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: lapaputa » 11.10.2015, 21:35

Tomek123 pisze:Witaj tygrysek.

Co do twojej szerokiej wiedzy to masz ją, bo byłeś informatykiem UM , który już nie pracuje. Osobiście słyszałem,co było powodem Twojego zwolnienia, więc nie czarujmy się.
Pozdrawiam.
od dana wiadomo tylko gdzie konkrety

rosol
Nowicjusz

Post autor: rosol » 11.10.2015, 22:35

Tak odkryłeś mnie tomek 123 jestem r*** i nawijam wam makaron na uszy.
Jestem doradzą, basiorem, erykusem, deszyfrażem tj. podpowiadam pewnemu radnemu :) sam się zwolniłem z UM bo chciałem być gwiazdeczką urzędową :) jak za śliwy co chodziłem i podsłuchiwałem za drzwiami i mu donosiłem co usłyszałem.Jestem fajnym gościem co lubię zmyślać i konfabulować na temat Fabianskiej, Rafalka, Zydka, Elżbietki, Eli, Basi i innych co mieli mnie słuchać. Ale nie dostałem podwyzki za donosicielstwo i kumoterstwo i was niszczę bo jestem chciwy, zazdrosny i oddany śliweczce.
Jestem najlepszy nikt tak nie podsłuchiwal jak ja i wiem wszystko o IPN i kontrolach bo sam pisałem donosy na śliweczkę i spyrkę ale nie wyszlo.
Teraz pokochałem śliweczkę i moja chora wyobraźnia przypomina sobie rozne moje fantazje.Chodziłem na spotkania wyborcze Spyry i rozdawalem ulotki jego ulotki ale nie chciał słuchac moich podsłuchów pod drzwiami i nie chciał dać mi podwyzki więc się zwolnilem bo myslalem że jestem jedynym info pracownikiem we wszechświecie.Zniszę to miasto bo jestem najlepszy! Przystojny, wcale nie gruby jak twierdzą i mondry i super i piekny i kochany a rosołek trzeba jeść w niedzielę z makaronem.
Jeszcze napisze i o mnie uslyszycie bo jestem najlepszy i super i mondry.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 12.10.2015, 00:19

tak się robi z euforii po wygranym meczu,

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 12.10.2015, 08:01

Lidka.
Euforia jest tylko parodią radości.
Tygrysek
" Mądry wie co mówi, głupi mówi co wie ".
Pozdrawiam

erykus
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: erykus » 12.10.2015, 14:45

Witam Porębian, będzie trochę groteskowo ale prawdziwe... kabaret moralnego niepokoju w UMP ciąg dalszy
Ciemno wszędzie (oświetlenie), ciasno wszędzie, głucho wszędzie, zimno wszędzie a szerokim strumieniem w latach 2013-2014 r. pod kampanie wyborcze BMP RS oraz na późniejszy sponsoring gumowych uszów i ofiar przemocy nacisku płyną lewy bułgarskie przetransferowane nielegalnie podczas kryzysu z Bułgarii, na rachunki bułgarskie specjalnie pod kampanie wyborczą ale nie tylko. Te "ofiary" za udostępnienie informacji niepublicznej pod kampanie RS mogły doić krowę mleczną w dostatku i tak bez konsekwencji. Wódz plemienia wygrał wybory i rachunek zamknął, a szeryf CBA udający zastępca skarbnika z uwagi że nie wdział na jedno oko i nie widział pewnych spraw które widać gołym okiem nie zauważył tego i sam się wpisał w kampanię klubu BMP RS tak bez konsekwencji.
Ów "Zastępca skarbnika" [Osoba pisząca bzdury na forum pod nickiem - Fryderyk w kapani przedwyborczej w 2014 roku, od stycznia,lutego] przyznał się w rozmowie z obecną skarboną, że żadnych problemów finansowych w Porębie nie ma zaraz po wyborach to chyba było. Ów zastępca skarbony miał zostać nawet skarbnikiem co nawet sugerowano że da radę, jak nie dał wtedy rady to teraz na pewno dałby radę, może dlatego nie przyszedł pracować do kabaretu bo wieść gminna donosiła że to były agent CBA? :mrgreen:
Jeszcze jedna mała uwaga, ów były Agent CBA ma dożywotnią rentę i jeszcze dorabia sobie na intratnych Stanowskich by żyło się lepiej wybranym a inni są bez pracy, ciekawe jak by to ujął w oświadczeniach majątkowych jak by został skarbnikiem.
Krowa mleczna straciła mleko a i "ofiary" zostały także bez mleka. i prywatna lecznica sponsorowała akcję reklamową przedwyborczą BP RS aby chorzy musieli zapłacić więcej... a w Porębie wieści gminne donoszą że jest dalej ciemno,zimno i głucho jak było w grudniu 2014r..... strasznie nieprzyjemnie a tylko mieszkańcy gdzieś zamyśleni spacerują....i w konsekwencji ucierpieli wszyscy mieszkańcy miasta Poręba w wyniku kabaretu jaki się rozgrywa w UMP Porębie od grudnia 2014 r,
I tak spadają zgniłe liście z drzew gdy wieje wiatr prawdziwej historii... a biedni ludzie tylko zostali zmanipulowani i perfidnie oszukani

Linki odnośnie władzy trójwładzy w Będzinie
http://www.bedzin.bip.info.pl/plik.php?id=11014

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... borow.html

W Porębie gdyby ludzie wybrali inaczej nie było by podwyżek śmieci i tego całego kabaretu, ale jak to się mówi popularne przysłowie mądry Polak po szkodzie.

kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: kundel » 13.10.2015, 15:33

Witam forumowiczów,

po przeczytaniu tak mdłego tekstu jakim jest to forum stwierdzam że piszecie tylko po to by pisać bzdury. Wypociny niektórych nadają się na miano głupoty roku.
Czy nie można wrócić do merytoryczne rozmowy?
Mam taką propozycję, niech każdy podpisuje się z imienia i nazwiska.
Może wtedy będziecie się zastanawiali co piszecie.

pozdr

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 13.10.2015, 20:39

Sulejman
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Sulejman » 13.10.2015, 21:00

Wyobraźcie sobie Państwo, że pracujecie w taki oto sposób. Wasza praca trwa ok. 5 godzin dziennie, macie zagwarantowane płatne 3 miesiące wolnego w roku, po 10 latach pracy zarabiacie 5 tys. zł miesięcznie, możecie w czasie kariery 3 lata przebywać na płatnym urlopie zdrowotnym, a na koniec odejść na wcześniejszą emeryturę. Do tego, po ok. 5 latach pracy jesteście - bez względu na to jak pracujecie - nie do zwolnienia. Tak wygląda życie tych, którzy w środę wyszli protestować w Warszawie, by dać im więcej kasy - a chodzi o ...nauczycielach ,art.z Wirtualnej Polski.

Arktyka
Nowicjusz

Post autor: Arktyka » 13.10.2015, 21:02

Witam jeszcze tylko nadmienię odnośnie projektów i dofinansowań uzyskanych z UE na realizację zadań w czasie gdy Burmistrzem był Marek Śliwa:

Elektroniczny Urząd – rozwój e-usług publicznych w Mieście Poręba.
Wartość projektu: 163 321,20 PLN
Dofinansowanie: 127 115,80 PLN
Projekt uzyskał dofinansowanie.

Modernizacja i dosprzętowienie SP ZOZ w Porębie w celu poprawy jakości i dostępności usług medycznych.
Wartość projektu: 305 105,40 PLN
Dofinansowanie: 243 362,70 PLN

Rekultywacja zamkniętej kwatery Nr 1 składowiska odpadów komunalnych w Porębie.
Wartość projektu: 1 401 630,83 PLN
Dofinansowanie: 887 232,31 PLN

Sieć tras rowerowych dla centralnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej w gminie Poręba.
Wartość projektu: 128 392,53 PLN
Dofinansowanie: 102 117,55 PLN

Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum im. St. Staszica w Porębie.
Wartość projektu: 6 595 574,18 PLN
Wnioskowana kwota dofinasowania: 5 606 238,05 PLN
Projekt nie uzyskał dofinansowania.
Pomimo nie uzyskania dofinansowania z RPO WSL projekt został zrealizowany. Hala została wybudowana i pełni założone funkcje.

Przebudowa i modernizacja kąpieliska miejskiego wraz z infrastrukturą.
Wartość projektu: 3 024 800,00 PLN
Wnioskowana kwota dofinansowania: 1 999 997,76 PLN
Projekt nie uzyskał dofiansowania.

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa publicznego poprzez budowę systemu monitoringu wizyjnego na obszarze gminy Poręba
Wartość projektu: 374 042,24 PLN
Wnioskowana kwota dofinansowania: 316 898,90 PLN
Projekt nie uzyskał dofinansowania.

Termomodernizacja wraz z wymianą źródła ciepła i instalacji grzewczej w budynku szkoły podstawowej Nr 3 w Porębie przy ul. Generała Ziętka 44.
Wartość projektu: 528 479,66 PLN
Wnioskowania kwota dofinansowania: 448 162,21 PLN
Projekt znalazł się na liście rezerwowej.

Budowa kolektorów słonecznych w budynkach mieszkalnych w Gminie Poręba.
Wartość projektu: 3 694 981,50 PLN
Wnioskowana kwota dofinansowania: 3 139 688,77 PLN
Projekt znalazł się na liście rezerwowej

Równe szanse dla wszystkich – Zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I-III
Wartość projektu 117 217,00 PLN
Dofinansowanie 117 217,00 PLN

Remont i przebudowa targowiska przy ul. Przemysłowej w Porębie
Wartość projektu: 1 115 046,02 PLN
Dofinasowanie: 679 906,00 PLN
Projekt uzyskał dofinasowanie.

Termomodernizacja budynku Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie przy ul. Ludowego Wojska Polskiego 4
Wartość zadania: 1 929 973,00 PLN
Dotacja: 248 953,00 PLN
Pożyczka na preferencyjnych warunkach: 582 991,00 PLN

Demontaż, transport i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z budynków stanowiących własność osób fizycznych z terenu gminy Poręba.
Kwota dofinansowania WFOŚiGW Katowice: 22 626,98 PLN
Kwota dofinansowania NFOŚiGW Warszawa: 22 626,98 PLN
Środki własne: 6 080,4 PLN

Projekt przewidywał demontaż, transport i unieszkodliwienie azbestu usuniętego z posesji prywatnych mieszkańców miasta Poręba. Łącznie z możliwości dofinasowania skorzystało 19 gospodarstw.

Rekultywacja wysypiska odpadów komunalnych w Porębie.
Całkowita wartość zadania: 1 404 700,00 PLN
Pożyczka z WFOŚiW w Katowicach: 993 226,38 PLN

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Nr 3
Wartość całkowita zadania: 517 694,66 PLN
Dotacja z WFOŚiGW w Katowicach: 60 039,00 PLN
Pożyczka z WFOŚiGW w Katowicach: 175 561,00 PLN

Budowa boisk - Moje Boisko Orlik 2012
Całkowita wartość projektu: 1 454 573,53 PLN
Kwota dofinansowania: 666 000,00 PLN

Budowa Hali Sportowej
Całkowity koszt zadania: 7 796 042,63 PLN
Wartość dofinansowania: 1 860 000,00 PLN

ps. Proszę tylko niech PO nie wpisuje sobie w kampanie wyborczą tych danych....
Czarna Konnico jeśli się buduje to bierze się kredyty, to chyba jasne, było pierdoły pisać na forum podczas kampanii wyborczej w 2014r. a za takie coś co jest w Raporcie RIO to się z pracy wylatuje a nie zostaje skarbnikiem ponownie ... Raport RIO z 2014 roku http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=3251 gdzie widnieją tylko nazwiska Skarbnika i jego Zastępcy.. tak wysoko odznaczeni teraz.
Brak reguł i zasad jakie są w prywatnych firmach sprawia że to się nie nazywa Urząd Miasta Poręba jest tylko Kabaretem.
Pozdrawiam

Sulejman
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Sulejman » 13.10.2015, 21:29

Wybudowanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum im. St. Staszica w Porębie to wielkie nieporozumienie ,które dobiło budżet miasta,
Ostatnio zmieniony 13.10.2015, 23:06 przez Sulejman, łącznie zmieniany 1 raz.

Mysiorka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mysiorka » 13.10.2015, 22:01

Arktyko nie rob ludziom ty wody z mózgu. Jeśli masz odrobine wiedzy na temat rozliczania jakiejkolwiek dotacji to nie podawaj informacji w sposób które są mocno nieczytelne. Nie pisz wiec -Wartość dofinansowania- ale wartość dofinansowania zgodnie z umowa o dofinansowanie- i - ostateczna wartość dofinansowania po rozliczeniu dotacji-. Każdy kto ma do czynienia z dotacjami wie ze wartości te prawie zawsze sa inne. I to zwykle różnica miedzy tymi wartościami jest niekorzyść beneficjenta. Dopiero wtedy można porównać i ocenić w jaki sposób przyznana dotacja została skonsumowana a ile z rożnych względów trzeba było zwrócić. Takie manipulowanie informacjami jest nie fair.

Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marzycielka » 14.10.2015, 09:01

Ja ws. ogłoszenia na Sekretarza.... może by tak osoba która zamieściła to ogłoszenie się zastanowiła.... jak tak można z ręki poprawiać dokumenty?! aż takie oszczędności w UM, że nie przedrukowujemy na nowo ogłoszenia tylko wpisujemy część daty długopisem!!!! i to bez żadnej parafki?!?!?!
A nie lepiej zostawić wykropkowane miejsce i w razie potrzeby wpisywać odpowiednią datę ???

mat
Nowicjusz

Post autor: mat » 14.10.2015, 12:24

Dziś dzień Komisji Edukacji Narodowej ciekawe czy Pan Burmistrz złożył życzenia nauczycielom Porębskich szkół

na_jeden_raz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: na_jeden_raz » 14.10.2015, 18:35

Arktyka pisze:Witam jeszcze tylko nadmienię odnośnie projektów i dofinansowań uzyskanych z UE na realizację zadań w czasie gdy Burmistrzem był Marek Śliwa:

Elektroniczny Urząd – rozwój e-usług publicznych w Mieście Poręba.
Dofinansowanie: 127 115,80 PLN
Sieć tras rowerowych dla centralnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej w gminie Poręba. Dofinansowanie: 102 117,55 PLN
Remont i przebudowa targowiska przy ul. Przemysłowej w Porębie
Dofinasowanie: 679 906,00 PLN
To mnie zainteresowało - czy masz może wiedzę na co dokładnie poszły te pieniądze? Co za nie zostało zrobione?

ODPOWIEDZ