Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
obserwator666
Nowicjusz

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: obserwator666 » 08.10.2015, 09:37

A w jaki sposób szkodzą, może więcej wyjaśnień

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 08.10.2015, 16:44

Witam. Jak czytam tu niektóre posty pisane przez „uskok” lub „tygryska” to mam wrażenie że widzę przed sobą pana Antoniego M. z PiS zastraszających wszystkich, wyciągającego z „kapelusza króliczki”, podejrzewających połowę Poręby o aferę podsłuchową, współpracę z tajnymi służbami itp. Aż po pracy idzie się trochę ubawić.
Czytałam jak ktoś pisał że były burmistrz M.Ś. pozyskał środki z Unii Europejskiej na termomodernizację MOK i Ośrodka Zdrowia. A prawda jest taka jak można było to przeczytać kiedyś że gmina wzięła pożyczkę jeszcze za J.M. na rekultywację wysypiska z WFOŚ. Jest taki obligatoryjny przepis że po spłaceniu 70% pożyczki gmina może dokładając swoje środki przeznaczyć na termomodernizację lub na ochronę środowiska. Do spłacenia pozostało w ubiegłym roku bodajże ok. 500 tys. zł dlatego zdecydowano ze miasto dołoży resztę pieniędzy i zrobią termomodernizację MOK i Ośrodka Zdrowia. Przestańcie już po raz który pisać takie bzdury że ta termomodernizacja to ze środków unijnych. Gmina wzięła pożyczkę na tą inwestycję lub mogła jeszcze przez bodajże 3 lata spłacać tą pożyczkę z WFOŚ. A jakie środki z Unii pozyskamy to zobaczymy bo jak czytałam to ta nowa osoba pracuje dopiero od sierpnia. Tylko na środki z Unii Europejskiej trzeba mieć swój wkład a u nas kasa świeci pustkami.

Arktyka
Nowicjusz

Post autor: Arktyka » 08.10.2015, 16:47

O widać że UM się zabetonował i ani widu i słychu zmian mimo kolejnych kompromitujący doniesień. Pamiętacie jak niejaka Zofia Cz robiła akcję z delegacjami a sama najwięcej zarobiła na delegacjach i jej rodzina (Radny Krzysztof Sz, Damian S wozili dokumenty wyborcze po kilka razy). Teraz w jej ślady poszedł Burmistrz Ryszard S który bierze delegację na każde wyjazdy nawet do załatwienia swoich prywatnych celów i wszystko idzie z budżetu miasta. Ostatnio jeździł nawet do Urzędu Pracy w Zawierciu, tylko nie wiem po co jak Powiatowy Urząd Pracy dla Pracodawców w budowie to taka ciekawostka.

Aha tu informacja do zaciekłych obrońców Anny Nemś i rządów PO:

Według raportu Global Financial Integrity nasz kraj znalazł się w gronie 20 państw świata, z których w latach 2002-2011 "wyeksportowano" w nielegalny sposób najwięcej kapitału.
Chodzi tu nie tylko o unikanie podatków płaconych w Polsce, ale także unikanie ich poprzez rebranding. Rozkład drenażu w poszczególnych latach:
2002: 1,11 mld USD
2003: 1,96 mld USD
2004: 0,42 mld USD
2005: 0,78 mld USD
2006: 0
2007: 3,3 mld USD
2008: 12,2 mld USD
2009: 10 mld USD
2010: 10,5 mld USD
2011: 9,1 mld USD

Od 2007 roku rządzi PO i ma większość parlamentarną.

Widać że Doradzca nie dopuści do wygaszenia mandatu Burmistrzowi.
Rodzinka musi trzymać się twardo a mieszkańcy Poręby nic nie maja do powiedzenia.

Koniecznie trzeba przestać płacić za śmieci i czynsze oraz inne podatki w tym od nieruchomości może wtedy im się znudzi tym fanatykom co nie znają się na warunkach bytowych miasta.
Ostatnio zmieniony 08.10.2015, 17:17 przez Arktyka, łącznie zmieniany 1 raz.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 08.10.2015, 17:17

Kleopatra pisze: Czytałam jak ktoś pisał że były burmistrz M.Ś. pozyskał środki z Unii Europejskiej na termomodernizację MOK i Ośrodka Zdrowia...
... Przestańcie już po raz który pisać takie bzdury że ta termomodernizacja to ze środków unijnych.
Kleopatro, chociaż Ty jasno tu wyjaśniłaś czarno na białym jaka jest prawda z tymi środkami z UE, które rzekomo pozyskała stara gwardia :lol:
Ale cóż, niektórzy będą zaciekle bronić byłego swojego włodarza i krzyczeć w MOKu, albo na forum jak np.ARTYKA i inni mu podobni, że takiego dobrego gospodarza miała Poręba a ludziom zachciało sie zmian.
Referat promocji przez 8 lat rządów M.Ś. nic nie zrobił, to taki wirtualny referat był :)

Logowanie sie tej samej osoby pod róznymi nickami, powoływanie sie na UOP, IPN, pisanie ciąglę tego samego z POwską nutą stajo się nudne jak obrady sejmu transmitowane kiedys przez TVP3.

trust
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: trust » 08.10.2015, 18:31

Kleopatra pisze:Witam. Jak czytam tu niektóre posty pisane przez „uskok” lub „tygryska” to mam wrażenie że widzę przed sobą pana Antoniego M. z PiS zastraszających wszystkich, wyciągającego z „kapelusza króliczki”, podejrzewających połowę Poręby o aferę podsłuchową, współpracę z tajnymi służbami itp. Aż po pracy idzie się trochę ubawić.
Czytałam jak ktoś pisał że były burmistrz M.Ś. pozyskał środki z Unii Europejskiej na termomodernizację MOK i Ośrodka Zdrowia. A prawda jest taka jak można było to przeczytać kiedyś że gmina wzięła pożyczkę jeszcze za J.M. na rekultywację wysypiska z WFOŚ. Jest taki obligatoryjny przepis że po spłaceniu 70% pożyczki gmina może dokładając swoje środki przeznaczyć na termomodernizację lub na ochronę środowiska. Do spłacenia pozostało w ubiegłym roku bodajże ok. 500 tys. zł dlatego zdecydowano ze miasto dołoży resztę pieniędzy i zrobią termomodernizację MOK i Ośrodka Zdrowia. Przestańcie już po raz który pisać takie bzdury że ta termomodernizacja to ze środków unijnych. Gmina wzięła pożyczkę na tą inwestycję lub mogła jeszcze przez bodajże 3 lata spłacać tą pożyczkę z WFOŚ. A jakie środki z Unii pozyskamy to zobaczymy bo jak czytałam to ta nowa osoba pracuje dopiero od sierpnia. Tylko na środki z Unii Europejskiej trzeba mieć swój wkład a u nas kasa świeci pustkami.
Kleopatra masz niedokładne informacje co do pozyskania funduszy na termomodernizację MOKu i SPZOZu :lol:
Ze strony urzędu miejskiego z dnia 27.11.2015r :

Informacja Burmistrza miasta Poręba

Burmistrz Miasta Poręba informuje, że dzięki regularnym spłatom pożyczki zaciągniętej w 2008 roku przez miasto Poręba, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, na wniosek Burmistrza umorzył 402 tys. wymaganej spłaty (tj. 40% zadłużenia). Pożyczka ta została przeznaczona na rekultywację składowiska komunalnego miasta Poręby. Zadanie to było realizowane w roku 2008. Burmistrz w regularnych ratach spłacił 60% uzyskanej pożyczki. Pozyskana kwota 402 tys. zł zostanie przeznaczona na termomodernizację Miejskiego Ośrodka Kultury i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

I te pieniądze zostały przeznaczone na wkład własny do środków pozyskanych z Funduszu Norweskiego :D

basior
Nowicjusz

Post autor: basior » 08.10.2015, 18:53

Witam,

W związku z atakami na tym forum na moją osobę chciałabym wyjaśnić parę kwestii. Wszystkie
decyzję odnośnie zatrudniania i zwalniania pracowników podejmuje burmistrz. Ja nawet
sugerowałam żeby nie zatrudniał dodatkowych osób w GMR i RO ale Burmistrz stwierdził na prośbę
Pana Rafała A że jeszcze jeden pracownik i tak już przeładowanym referacie mu się przyda mimo
negatywnych opinii na jego temat. Podobnie było z Panią Karoliną Sz, ja wyraźnie sugerowałam że
Pani Karolina nie da sobie rady na tym stanowisku, (co później sugerowali niektórzy Radni) ale to
Burmistrz uległ znowu i powierzył tak ważne stanowisko osobie bez przygotowania merytorycznego
i bez podstawowej wiedzy odnośnie Kadr i Biura Rady.

Podobnie było z Urzędnikiem wyborczym, wiedziałam że Pani Elżbieta nie da sobie rady z
pełnieniem tej funkcji i dlatego zaproponowałam tą rolę wcześniej Pani Halinie. Niestety tu Burmistrz
znowu za wszelką cenę chciał powołać na to stanowisko Panią Elżbietę mimo poważnego
przypuszczenia że Pani Ela nie da sobie rady w przeprowadzeniu tych wyborów. Moje
przypuszczenia były zasadne podczas wyborów prezydenckich Pani Ela nie poradziła by sobie
gdyby pozostali pracownicy Referatu OB usilnie nie maskowali jej braków i niewiedzy odnośnie
wyborów. Również nie ja sugerowałam żeby Burmistrz zatrudnił na stanowisku informatyka Panią
Iwonę Sz. To sobie Pani Ela wychodziła znowu u Pana Burmistrza posadkę dla znajomej.
Pani Iwona miała być operatorem w wyborach prezydenckich ale nie została nim.
Jako oficjalny powód podano brak ubezpieczenia w ZUS ale chodziło właśnie o zapis, że
widnieje w aktach w IPN ale tym się nie mówiło.

Co do wygaszania mandatu burmistrza to leży w kompetencji Rady lub Wojewody, ja nie mam tu nic
do powiedzenia. Co do podwyżek opłat i likwidacji szkół, oświetlenia, autobusów, zatrudnienie
skarbnika to też wszystkie decyzje należą do Burmistrza.

Pozdrawiam,

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 08.10.2015, 19:46

Trust pisze:
…Burmistrz w regularnych ratach spłacił 60% uzyskanej pożyczki. Pozyskana kwota 402 tys. zł zostanie przeznaczona na termomodernizację Miejskiego Ośrodka Kultury i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.
I te pieniądze zostały przeznaczone na wkład własny do środków pozyskanych z Funduszu Norweskiego.

Przecież to gmina musiała te 402 tys. zł dać jako ewentualny wkład, zamiast dalszej jeszcze spłaty przez bodajże 3 lata. Dlatego trzeba było wziąć pożyczkę na ten wkład.
A to co piszesz że: Burmistrz Miasta Poręba informuje…. To takie rzeczy pisało się na potrzeby kampanii wyborczej.

erykus
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: erykus » 08.10.2015, 21:33

Do Pani Kleopatry, wiem jak bardzo Pani się stara ale przypomnę tylko że PO zrobiło nagonkę na Burmistrza Marka Śliwę, PO witało strasznie Ryszarda S, (Zbigniew Meres, jakis Pan z PO z Ogrodzieńca, i Pan Żelichowski) informacja potwierdzona. Niech Pani przestanie czepiać się burmistrza Marka Śliwy, którego zniszczyliście jakimiś nieprawdziwymi informacjami na forum przed wyborami w 2014r., bo wam nie odpowiadał. Spyra reprezentuje interesy Partii PO. Przypuszczam że jest Pani posłanką a jeśli tak to niech Pani użyje swoich wpływów u Pani Premier Ewy Kopacz i wygasi mandat Panu Spyrze np tak https://www.msw.gov.pl/download.php?s=4&id=1510
bo w przeciwnym razie ludzie się dowiedzą co Pani partia zrobiła w Porębie,Zawierciu i Mierzęcicach.

Wiem że niejaka Skarbnik Katarzyna Fabjańska Góral jest Panią znajomą a ona chciała doprowadzić do katastrofy finansowej, niszcząc dokumenty przed odejściem na macierzyńskie potwierdziła swoje zamiary i przekręty. Nie jesteśmy z PIS, ale bronimy prawdy i bronimy PIS, PIS wypada na tle PO jako Partia wiarygodna i na którą naprawdę warto oddać głos.
Ma PO kasę na tysiące banerów rozwieszonych w okolicy, ludzie o tym się dowiedzą jutro... a teraz krótkie info
PO wydała fortunę na ubrania.
Sklepy z ubraniami – prawie ćwierć miliona złotych.
Restauracje – dwieście tysięcy.
Salon win i cygar – prawie sto tysięcy.
Do tego nocny klub i wynajem boiska, na którym premier gra w piłkę.

Tu info Rady Miasta Poręba z poprzedniej kadencji czego Pani partia przez osiem lat nie zrobiła
http://bip.umporeba.cal.pl/katalog/uchw ... 339_14.pdf

Kabaret w Porębie zagwarantowała tylko i wyłącznie Pani Partia PO. Niejaka Pani Basia pozwalniała ludzi którzy coś potrafią a w ich miejsce sprowadziła fanatyków i pasjonatów dziadostwa. Chce Pani dyskutować dalej... chętnie opowiem jaką nagonkę zrobiliście na Burmistrza Marka Śliwę. Pana Grzesia G z PO to proszę sobie zabrać do Warszawy. Tam się przyda Pani Premier Ewie Kopacz

Aha małe sprostowanie Pan Jan Macherzyński jest od dawna działaczem PO, to dlatego go Pani broni? Na jednym z forum wyczytano że Pani będzie głosować na PIS a jeśli tak to po co Pani broni PO? Niech te pytania zostaną retoryczne.
Moje uszanowanie

erykus
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: erykus » 08.10.2015, 23:54

No niestety trzeba pisać dalej...

Gdzie jest ta obwodnica Poręby i Zawiercia o którą tak walczyli mieszkańcy Poręby i Zawiercia. Jakoś Pani wtedy nie było wtedy na protestach. PO znowu zawiodło i nie wywiązało się z obietnic.

Co do kabaretu to powiem że on zaczął się w momencie wyboru Ryszarda Spyry na Radnego Miasta Poręba w 2010r.
Przypomnę tylko kabaret z fotoradarem. Jestem pewien że to też była ustawka pod wybory. Skoro teraz jest skok na kasę to wtedy też był Rysiek dal pomysł na jednej z sesji Rady Miasta jak można nielegalnie zarobić kasę. Podsunął mu ten pomysł jego kolega Tomasz Sadłoń. A już w promocji siedział Pan Rafał A stary wyjadacz a nie daleko był Pan Mariusz K to już była droga prosta do ustawienia przetargu. Oby dwoje to Rodzina Ryszarda S. Czarno na białym widać kabaret.

A później ukrywanie fotoradaru w krzakach domu Pani Maryli K gdzie widziano Pana Jacka G to nie była ustawka przed wyborcza? Urzędniczka Maryla K która dawno powinna stracić za takie coś prace dalej pracuje w Urzędzie. Fajny cyrk sobie zrobiliście nasyłając Emila i puszczając to do TVN - U. Nie można tu mówić o zmowie. Oczywiście że można. Kabaret był oczywiście że był.

Słowa użytkownika tygryska który cytował Kaczmarczyka który mówił że Rysiek walczy ale nie daje rady to jak najbardziej są prawdziwe. A jak nie daje rady to trzeba zmienić Burmistrza, zmieni się burmistrz sytuacja wróci do normy na co Porębianie liczą.

Skarbniczka KFG do której RIO ma poważnie zastrzeżenia w raportach pokontrolnych i która by doprowadziła do katastrofy finanse miasta ponownie zostaje skarbnikiem nie jest to śmieszne ależ jest.

To jest właśnie Urząd Miasta Poręba i masz rację Kleopatro, że kabaret tam trwa w najlepsze. Fanatycy zostali odznaczeni, doradca z panią Elą zasiadają w spółkach i pracują w UM, by żyło się lepiej. Z tym jednym się zgadzamy ze kabaret trwa, może czas go zakończyć ? Nie sztuka pisać, proszę zapytać swojej szefowej czy nie napisze jutro rozporządzenia zarządzającego wybory przedterminowe w Porębie.

Ryszard z Grzesiem zrobił z Poręby wieś, światła w nocy są wygaszone a w dzień się palą, śmieci i czynsze bardzo podrożały, zlikwidowali autobusy, pozwalniali pracowników, będą likwidować szkoły. Same afery i protesty od stycznia 2015r. Jest kabaret Kleopatro, oczywiście że jest jak najbardziej się zgadzam z tobą. Czy trzeba napisać rozporządzenie, zdecydowanie tak.

Wygaszenie światła w nocy jest szalenie niebezpieczniej. W przypadku jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia np potrącenia pieszych czy nawet dotarcie do samochodu osoby rannej, czy np kobiety w ciąży i powstanie w skutek tego uszczerbku na zdrowiu - poszkodowany ma prawo żądać od miasta odszkodowania za to np jego osoba zginęła na przejściu gdy światła się nie paliły lub gdy osoba złamała nogę w drodze np do garażu.
To jedno a drugie że podwyższone opłaty zaśmieci i czynsze skutecznie odstraszają potencjalnych inwestorów od miasta i sprawiają że małe sklepy co dają wpływy do budżetu miasta upadają. Nie ma inwestorów i nie ma małych sklepów to miasto upada i wzrasta bezrobocie . A skąd o tym mogą wiedzieć fanatycy co rządzą w Porębie i tylko myślą jak utrzymać swoją rodzinkę. Już nie wspomnę o braku komunikacji zastępczej. Czyli widać wieś gołym okiem. Może Grzegorz G nie widzi tego.

Aha może do Kleopatra słyszała o Pednolino, Gazie i Ropie w Porębie :) bo Radny Grzegorz widział pendolino mknące przez WIEŚ.

Tu jeszcze powiem o nieludzkim potraktowaniu niektórych pracowników przez Doradcę i Burmistrza co naprawdę włożyli wkład w funkcjonowanie tego urzędu i między innymi dążyli do wyprostowania tego co Pan Zydek i Pani Fabjanska na wyprawiali przez dwa lata. W firmach prywatnych Pani Małgorzata P, Pani KFG, Pani Maryla K, Pani Ela z Ewidencji wylecieli by z hukiem po takich cyrkach jakie odprawiali ale dla takich osób w kabarecie jakim jest UMP zawsze znajdzie się miejsce. Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego Mieszkańcy na to pozwalają. I znowu zgadzam się z tobą Kleopatro że to kabaret.

i jeszcze dowiedziałem się przed chwilą że radny Grzegorz G też strasznie polecał skarbniczkę KFG. No jak widać Kleopatro normalnie kabaret, nic dodać nic ująć.

Aha nie jaki Andrzej2 się strasznie rzucał że na spotkaniach oficjalnych na zdjęciach widać że spożywa się alkohol, co jest naturalne w cywilizowanym świecie. Ja widziałem ze Ryszard też spożywał alkohol na spotkaniach OSP i na balu seniorów po kryjomu. Widać było tylko jego zniesmaczoną miną po wypiciu głębszego. Nie myślę co było po skończeniu takiej imprezy ale pewnie użytkownik Tygrysek wie co było.

Nie co to Fryderyk pisał i nie jaka czarna konnica jest prawdą. Prawda o funkcjonowaniu Urzędu i Rady oraz Miasta została ujawniona od sierpnia 2015 r.

Związku z tym że dochodzi 24 i niektórzy z PO chętnie przełykają wino to podam info jeszcze takie
W dokumentacji Platformy wielokrotnie pojawia się też firma Aga II, która prowadzi salon z winami i cygarami przy ul. Dolnej na warszawskim Mokotowie.
W 2010 roku PO uregulowała tam faktury na 51 tys.,
w 2011 – na 29 tys. a w 2012 – na 16 tysięcy.
Łącznie wychodzi więc 96 tys. złotych.
Przelewy na konto salonu win wychodziły z Platformy czasem i pięć razy w miesiącu...

i w związku z tym uważam Kleopatro że twoje słowa o głosowaniu na PIS są jak najbardziej prawdziwe i że jednak nie jesteś z PO bo podobno się brzydzisz korupcją a w PO to sama korupcja :)

Deszyfraż
Nowicjusz

Post autor: Deszyfraż » 09.10.2015, 03:01

Witam,
Na początku podaje parę zdań o Kaczmarczyku który ukrywał się pod różnymi nazwiskami w tym popularne tu Zydek.
Trochę śmieszne ale daje przykład jak taka kanalia wami zmanipulowała

Akta personalne z tego okresu. Tomasz K. Syn Krzysztofa i Joanny. Urodzony 15 sierpnia 1976 roku. Wykształcenie średnie. Wzrost 182 cm, waga 82 kg, budowa mocno atletyczna. Psychiatrycznie nieleczony. Zarobki ok. 1000 zł. Majątku nie posiada. Służbę wojskową odbył w policji. Orderów i odznaczeń nie posiada. Mieszka z babcią. Mieszkanie kwaterunkowe 40 mkw. o średnim standardzie. Proza życia. Przeciętność. To tego człowieka ogłoszą „polskim Bondem”?

i ostrzeżenie dla niektórych Kobiet z Poręby, oto link do poczytania
http://polska.newsweek.pl/james-bond-iv ... 0,1,1.html

Idąc dalej do meritum, nie wyjaśniona kwestia przetargu na Orlik, co też był niezły kabaret już po wyborze Spyry na Radnego. Przypomnę kto wygrał przetarg:

Urząd Miasta Poręba informuje, że w wyniku rozpatrzenia ofert w postępowaniu publicznym pn. „WYKONANIE BOISK SPORTOWYCH W RAMACH BUDOWY KOMPLEKSU ,,MOJE BOISKO - ORLIK 2012” do realizacji wybrana została oferta firmy Przedsiębiorstwo Budowlane „MONOBET” Marian Andrzejewski z siedzibą 43-100 Tychy, ul. Dojazdowa 9. Kwota oferty wynosi 647 000,00 zł brutto.

Wiadomo nie kończąca się opowieść z budową Orlika, pisanie Moniki PP że to znowu Burmistrz zawinił, szyderczy śmiech Gąski, i na końcu firma MONOBET Upada. Jak to Rafał A z radnymi Gąską i Spyrą zaplanowali, firma weżnie kasę i później zwinie majątek i upadnie. A kto to jest Marian Andrzejewski już podaje:

IPN BU 0194/2505 ANDRZEJEWSKI MARIAN
IPN BU 0772/26 ANDRZEJEWSKI MARIAN
IPN 00 1043/3958 ANDRZEJEWSKI MARIAN

ANDRZEJEWSKI MARIAN to Etatowy Oficer i Tajny Współpracownik widniejący na listach IPN. Pan Rafał A celowo tego nie sprawdzał bo był umaczany w to podobnie jak Rysiu i Grzesiu. Miasto straciło, budowa orlika się opóźniła. Proszę wybaczyć żeby Burmistrz Marek Śliwa siedział za każdym razem w internecie i sprawdzał czy firma jest w porządku czy nie, sprawdzał budżet czy jest dobrze napisany czy nie itp. Od tego ma pracowników, którym niestety zaufał i to był jego błąd, Takich ludzi się ZWALNIA od razu. Niestety pajace co teraz rządzą w UMP zwalniają te osoby które coś potrafią i które działają uczciwie.

Tak samo działa Pani Barbara Barbara notowana na listach IPN:
IPN BU 01175/615 SZKODA BARBARA
oraz Pani Elżbieta Żołnowska
IPN BU 0891/1342 ŻOŁNOWSKI KAZIMIERZ
IPN BU 0891/1652 ŻOŁNOWSKI KAZIMIERZ
IPN BU 01318/11 SZATKOWSKA IWONA

Dlatego do czasu zmiany Burmistrza, stanowczo odradza się płacenia jakichkolwiek Podatków,Opłat do Urzędu Miasta Poręba.

Pozdrawiam,

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 09.10.2015, 07:02

Witam. Zdążyłam się dowiedzieć że ani panowie Ryszard Spyra i Marek Śliwa nie byli członkami PO. Wiceprzewodniczącym PO w Porębie był zarazem wiceprzewodniczący Rady Miasta i członek klubu Wspólnie dla Poręby Czesław Firek. Możecie się zapytać.
Dowiedziałam się że bardzo bliskimi znajomymi byłego burmistrza M.Ś byli i popierali go m.in. członkowie PO senator Zbigniew Meres, posłanka PO Anna Nemś, radny wojewódzki i członek PO Witold Grim, były prezydent Zawiercia i rany wojewódzki członek PO Mirosław Mazur który chodził na spotkania wyborcze z M.Ś. Burmistrza M.Ś popierali też członkowie SLD poseł Zbigniew Zaborowski i prof. Marek Barański. Osoby wymienione nie dały poparcia Ryszardowi S.
Burmistrz M/Ś bardzo dobrze współpracował z członkinią PO i eurodeputowaną Małgorzatą Handzlik, która była też częstym gościem M.Ś jak i pozostałe wymienione osoby na imprezach w Porębie. Ponadto jak Małgorzata Handzlik nie dostała ponownego poparcia do parlamentu europejskiego to burmistrz M.Ś był w komitecie, który wysłał „petycję” do premiera Donalda Tuska o wystawienie jej na listę do parlamentu europejskiego. Dlatego dziwi mnie jak ktoś pisze że PO popierało R.S. możecie się zapytać wiceprzewodniczącego PO w Porębie pana Czesława to wam odpowie.

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 09.10.2015, 08:17

Rysiek sprawy wymykają się spod kontroli. Przypomnij sobie pewne ustalenia 25 września 2014. Informacje były już podane o wykonaniu budżetu miasta oraz planach finansowych za I półrocze 2014 r. Temat śmieci pojawił się na tapecie. Były pewne ustalenia ale dziś Rysiek śmieci w Porębie zaczynają cuchnąć polityką. Dobrze wiesz, że aby usunąć konkurencję na rynku odpadów, kilka firm powiązanych personalnie i biznesowo z Platformą wywarło skuteczny nacisk na Sejmik. Naciskali przedstawiciele spółek zajmujących się przetwarzaniem odpadów. Na brutalny lobbing zdecydowali się przedstawiciele „Komart” z Knurowa, Alba Polska z Dąbrowy Górniczej, Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu, MPGK w Katowicach i Confico-Poland z Katowic i oczywiście operator Poręby, którego wprowadziłeś PZOM STRACH z Konopisk. Doskonale wiesz, że nie jest dla nikogo tajemnicą, że Waldek bardzo dobrze żyje z PO, która ma najwięcej do powiedzenia w zarządzie woj. śląskiego. Parcie tak silne, że zmiana uchwały wykonawczej do wojewódzkiego planu gospodarki odpadami i wpisanie do niej instalacji wybudowanej w Konopiskach przez przedsiębiorstwo Waldka nie jest problemem....

Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marzycielka » 09.10.2015, 08:58

erykusie...powtarzasz, ze w Porębie jest kabaret to fajnie... jak czytam co piszesz to musisz być bardzo dobrym człowiekiem, że tak dbasz o dobry nastrój nas mieszkańców. Poprawiasz nastój mój co ranek i mam nadzieję, że większości czytelników również. :lol: :lol: :lol:
Dziękuję Ci bardzo za tą farsę pisaną, pomyśl że mógłbyś zabrać się za pisanie tak na poważnie, bo Twoja lekkość pióra (klawiatury) :mrgreen: powinna dać CI wiele do myślenia , że marnujesz się tutaj na tym forum. :D

Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Indygo » 09.10.2015, 10:08

Ja cenię ca celne uwagi Lidkę.
Natomiast Iwo Londa mógłby otworzyć ten gabinet psychologiczny :)

Tygrysek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Tygrysek » 09.10.2015, 12:32

Do Kleopatra:
Platfusów wszędzie było pełno w Zawierciu też.

Pani Liberta Małecka też szumnie odwiedziła pierwszą sesję RM Poręba w grudniu 2014r.

Dla matki minister Beaty Małeckiej-Libery z sześcioosobowej szpitalnej sali usunięto innych chorych. Do opróżnionego pomieszczenia wstawiono nowoczesne łóżko, znacznie się różniące od pozostałych, przestarzałych. Skandal miał miejsce w Szpitalu Specjalistycznym im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej. Posłanka PO jest sekretarzem stanu w ministerstwie zdrowia

Popierali go m.in. członkowie PO senator Zbigniew Meres, posłanka PO Anna Nemś oraz PO Mirosław Mazur , te same osoby pojawiają u Ryszarda w Gabinecie i na impresach towarzyskich. Zresztą pytałaś się kto to to Rozp i Tomek123 to nie jacy Pracownik UM R.A i były zastępca skarbnika T.Z czyli przyjaciele Mirosława Sekuły z PO.

Widzisz Cyrk w Porębie i mówisz żeby ludzie nic nie robili, świetna jesteś. Pogratulować ci tylko troski miasto

ODPOWIEDZ