Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Indygo » 22.09.2015, 11:38

Iwo Londę męczy talent. :wink:
Czerwonego Kapturka przeczytałam z przyjemnością.
Ostatni wpis mu nie dorównał.

na_jeden_raz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: na_jeden_raz » 22.09.2015, 13:29

Marzycielka pisze: Ja wiem, że dyrektorzy szkół musieli ukończyć kursy (szkolenia) menadżerskie aby piastować owe stanowisko. No ale może nie zrozumieli wszystkiego albo nie było tam takich tematów jak zarządzać oszczędnie szkołą.
W pewien sposób ich rozumiem, bo jak wypłaty nie ma na koncie to jest ciężko. Ale od lutego mówiło się o tym... na co liczyli?
Na co liczyli? - A co mieli zrobić?
Mieli się pozwalniać w ramach protestu? Albo zwolnić połowę nauczycieli i podwoić nadgodziny? Ograniczyć program i ilość godzin lekcyjnych? Oflagować się i wypowiedzieć kartę nauczyciela? Wyłączyć prąd i ogrzewanie? A może podnieść opłaty za obiady i finansować tymi pieniędzmi pensję (co patrząc na cenę śmieci w Porębie nie byłoby chyba wcale precedensem...)

Zastanów się co piszesz -albo jeśli masz taką wiedzę to napisz na co niepotrzebnego wydawali pieniądze i wtedy będziemy się pastwić...

teraz ja:)
Nowicjusz

Post autor: teraz ja:) » 22.09.2015, 13:56

Zarzuca się dyrektorce MZS niegospodarność ale co robi organ prowadzący? Nie tylko pozwolił na to, ale jeszcze nie wyciągnął konsekwencji. Może zarzuty są bzdurne, albo burmistrz nieporadny. Druga sprawa to te nadgodziny, które bulwersują, no cóż arkusz organizacyjny musiał zatwierdzić p.Spyra, więc po co go zatwierdził? Dziwi również pani doradca która nie wspomniała że zatrudnienie dwóch nauczycieli po półtora etatu każdy jest tańsze niż zatrudnienie trzech na trzech etatach. Wiec jest dokładnie odwrotnie im więcej nadgodzin to mniejszy koszt utrzymania szkoły. W powiecie lepiej to mogą pani doradcy wytłumaczyć.

greta
Nowicjusz

Post autor: greta » 22.09.2015, 14:37

Iwo Londa,kimkolwiek Jesteś.......zakochałam się w Twoim intelekcie. Jesteś jak Mickiewiczowskie "mędrca szkiełko i oko".
A swoją drogą - cudownie byłoby z Tobą poflirtować....

xion123
Nowicjusz

Post autor: xion123 » 22.09.2015, 14:54

Miłość rośnie wokół nas :D

Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Indygo » 22.09.2015, 15:12

OMG :shock:

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: irena » 22.09.2015, 18:24

Do galAnonim

....fanaberii nie ma , nauki nie ma...wyników nie ma... nic nie ma po za rosnącym wynikiem finansowym w obrębie wydatków na płace nauczycieli i odwrotnie proporcjonalnie rosnącą liczbę godzin ponadwymiarowych do ilości dzieci w szkole. Dla przypomnienia jedna ponadwymiarowa godzina pracy nauczyciela dyplomowanego ( 45 mni.)kosztuje 41 zł.brutto :lol:
http://www.umporeba.pl/zalaczniki/Zesta ... %99bie.pdf

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: irena » 22.09.2015, 18:50

teraz ja:) pisze:Zarzuca się dyrektorce MZS niegospodarność ale co robi organ prowadzący? Nie tylko pozwolił na to, ale jeszcze nie wyciągnął konsekwencji. Może zarzuty są bzdurne, albo burmistrz nieporadny. Druga sprawa to te nadgodziny, które bulwersują, no cóż arkusz organizacyjny musiał zatwierdzić p.Spyra, więc po co go zatwierdził? Dziwi również pani doradca która nie wspomniała że zatrudnienie dwóch nauczycieli po półtora etatu każdy jest tańsze niż zatrudnienie trzech na trzech etatach. Wiec jest dokładnie odwrotnie im więcej nadgodzin to mniejszy koszt utrzymania szkoły. W powiecie lepiej to mogą pani doradcy wytłumaczyć.
.....Zależy ,w którym powiecie , choć zarówno w zawierciańskim jak i w będzińskim zwolnili dużo nauczycieli.Nie ma co doszukiwać się winnych jest to wada systemu, zbyt niska subwencja na ucznia.Dla całej Poręby ministerstwo przyznało 3.794,000 zł subwencji, a wydatki na wszystkie jednostki oświatowe w Porębie wynoszą w przybliżeniu 8.000.000 zł wiec mamy odpowiedź 4.mln gmina musi mieć własnych środków na utrzymanie szkół i przedszkola. Pensje nauczycieli dyplomowanych są wysokie ( średnia ustawowa płaca wynosi 5000,00 brutto)ale tak ma być, ludzie powinni godnie zarabiać ( wszyscy nie tylko nauczyciele) ale co z tego :Minister dał płace na papierze , a nie dał gminom i powiatom pieniędzy na utrzymanie placówek oświatowych i stąd zrodził się problem, który dotknął nie tylko Porębę ale cały kraj. Morał z tego taki :aby związki i przedstawiciele samorządów walczyli o większą subwencję na " górze" , a nie na "dole" bo tutaj pieniędzy nie ma i nie było, a efekt zadłużania gminy na potrzeby płac nauczycieli mamy właśnie teraz - gdzie skończyły się możliwości kredytowe i ustała płynność finansowa , bo przychodów realnych nie ma i nie było....

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 22.09.2015, 22:23

Postaram się bez niecenzuralnych słów i w miarę z poprawną interpunkcją sklecić parę zdań. Proszę zaliczyć mnie do grupy krzykaczy, albowiem nie byłem na arcyważnym spotkaniu włodarza naszego miasta ????? z kim??? a miało być z mieszkańcami, ino się wredne radne co to mają dostęp na co dzień wryły. Fakt radni trochę przesadzili od pytania burmistrza i samych siebie mają posiedzenia rady a na takim spotkaniu to powinni siedzieć w kącie i notować co leży na duszy obywateli. Podobnie jak radzę aby przygotowali się na niewygodne pytania jakie zada prokuratura w związku z zaniedbaniem podstawowego obowiązku jakie ma spełnić miasto tzn. zapewnienia ładu i bezpieczeństwa. Szanowni Państwo sami wiecie, że Poręba po 22 wygląda gorzej niż wnętrze kiszki stolcowej u przysłowiowego murzyna. Nie mogę napisać bezpośredni gdzie, bo dostanę kolejne ostrzeżenie. Gdzie jest zaniedbanie ? ano rada ma w kiszce stolcowej podobnie jak pan burmistrz oświetlenie miasta. Rozmawiacie Państwo z sąsiadami itd. i zapewne zauważyliście wzrost ilości włamań do firm i domów prywatnych z jakimi mamy ostatnio do czynienia na terenie miasta. Czy trzeba wprost pytania ? brak oświetlenia i policji czy nocnych patroli darmozjadów upss straży jest na czyjeś zlecenie czy tylko z głupoty. Powracam do poprzedniego postu. Zwalniając 50% obsady UM czyli samą wierchowkę zostanie nam na kasy na 10 policjantów każdy z psem i na koniu, bez bicia konia ,że o rowerze nie wspomnę.

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 22.09.2015, 22:49

Wiem nie powinno się pisać postu zaraz po wcześniejszym ale ten to trochę odmienny temat.

Szkolnictwo.

Tak się składa, że pochodzę z rodziny nauczycielskiej, sam zresztą przez pewien czas byłem członkiem tej zaszczytnej grupy pracowników. Z obserwacji jakie Ja i Moja rodzina poczyniliśmy ostatnimi laty wynika:
Władzom nie zależy na bezpłatnej nauce, tak, swoich to oni wyszkolą w ekskluzywnych szkołach i zjedzą obiad u Sowy. Władze chcą jak najszybciej ukrócić w ich mniemaniu bezhołowie Karty Nauczyciela zmuszając gminy do przekazania szkół pod zarząd firm prywatnych typu stowarzyszenia i fundacje które mają "w kiszce stolcowej" Kartę i ZNP. Ba wtedy rodzicu chcesz wyników to płać, bo subwencja to tylko ileś tam na ucznia. Skończy się jak w USA szkoła publiczna to dla marginesu, murzynów,meksów itd. u nas to będą syryjce, libańce itd + 80% polaków. A ty nauczycielu pracujesz za minimalną albo pa pa, wiem o czym mówię bo szkołę w której kiedyś pracowałem tak przejęto i nauczyciele musieli zapomnieć o nadgodzinach , pensum itd. "szybko się przemieszczają" było by krócej zapier.... ale poprawność ponad wszystko" w kilku szkołach mając nieraz mniej czasu na dojazd do kolejnej niż wynika to z kilometrów i ograniczeń prędkości. Szanowni Państwo zwróćcie uwagę, jak kłopoty szkoły zbiegły się z próbą likwidacji szkół wcześniej. Nie pozwoliliście zlikwidować szkół na peryferiach to spowoduję ,że w głównej szkole będzie strajk ot rozegranie godne dobrych wzorców z komuny.

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 22.09.2015, 23:20

Przypi***oliliście się do tych nauczycieli, a Ryśku wiesz, że jest inaczej. Rysiek wiedziałeś wszystko. Znałeś sytuację od 4 lat. Ty mogłeś wiele ale wybrałeś szczurze podchody, spaliłeś się, w oczach Porębian jesteś przegrany, Rysiek rozjadą Cię. Chodziłeś i węszyłeś tematy a dziś udajesz Greka. Urszula co? Teraz jej się zamarzył etat Dyrektora Szpitala w Zawierciu a PO działa potajemnie w porozumieniu z Tobą Rysiu? Sławek już tam jest...Markowi też polityka potrzebna.. Ten dopiero będzie miał kłopoty jak wyjdzie Kleszczów na jaw...Jeszcze zrozumie swój błąd... Rysiek nie udawaj kogoś kim nie jesteś...

Ostrzeżenie za wulgaryzmy.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 23.09.2015, 13:18

przypi***olić to można konia baciorem ,ty czarna szkapo bronisz się jak możesz,ale fakt faktem ,że 2 szkoły pójdą w odstawke..

Ostrzeżenie jak wyżej.

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 23.09.2015, 13:46

Lidka pisze:przypierdolić to można konia baciorem ,ty czarna szkapo bronisz się jak możesz,ale fakt faktem ,że 2 szkoły pójdą w odstawke..
Zagotowałaś się? Luzuj gumę w majtach. Boli prawda?
Dziś już wiesz, że szkoły pójdą w odstawkę? Musisz być bardzo blisko tematu.
A jaki plan na budynki po szkole? Żłobek, NZOZ czy Dom Opieki Długoterminowej? Kontrakty już się załatwia?
Kilku Ważniaków ma chrapkę na majątek i Rysiek ma to zrobić?
Plany wiesz, że już były od dwóch lat.
Skoro jesteś pewna, że szkoły pójdą w odstawkę to pewnie też masz w tym interes i cel.
Dwie szkoły zamkną, tak dokładnie - zamkną. Rysiek się nie cofnie bo musi dotrzymać słowa. Radni w większości klepną uchwałę a Rysiek wtedy powie jak to Rysiek: To nie ja, to nie ja...Uwielbia na cudzym wozie do raju wjechać.
Won od majątku gminnego, które stanowi dobro wspólne i zostało wybudowane przez Porębian.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 23.09.2015, 14:14

jak cie stać czarna szkapo to zafunduj nauczycielom pensje , Dosyć już przeżerania przez ELITE pieniędzy miejskich w Porebie mieszkają i zyją NIE TYLKO NAUCZYCIELE WON ŁAPY OD BUDŻETU ,ZMIENIĆ SOBIE PRACE jak się nie podoba !!!

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 23.09.2015, 14:49

Możesz Lidio poniżać i wyzywać ale to Ci nic nie da.
Puszcza Cię a to dopiero początek obnażania szemranych planów.
Prawdy nie zmienisz. Możesz się zesrać z nienawiści ale prawda powolutku wychodzi na jaw.
Rysiek też wszystkiego nie wie. Podpuścili go i wystawili. Myśli, że ma poukładany plan z kilkoma Grubymi Rybami i chce rękami swego Klubu przeprowadzić szereg działań, które są zaplanowane od dwóch lat. Potem Rysiek powie to nie ja tylko Radni. Ci się będą wstydzić na Porębie pokazać, Ryśkowi Grube Ryby dadzą klapsa w tyłek jak wykona plan i się chłop załamie. Grube Ryby przejmą majątek i się będą śmiać z Klubu i Ryśka.

Z kogo Ty wariata robisz?
Chcesz przyłożyć rękę do odebrania dzieciom miejsca, w którym się uczą zrób to. Ale wiesz, że nie robisz tego dla ratowania budżetu, tylko dla profitów Grubych Ryb. On to wie. Jeszcze Arek się zaczął pojawiać na imprezach...

ODPOWIEDZ