Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Mysiorka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Mysiorka » 19.09.2015, 20:20

od poczatku mowie ze burmistrz nie da rady, ze jest slaby merytorycznie. ale nie spadl nam z nieba. wybrala go spora liczba ludzi na to stanowisko. minelo 9 miesiecy. to krotki czas. nie widac efektow niestety jego pracy, wymiernych. ale tez nie widac zadnego innego kandydata ktory chcialby i potrafilby podolac takim obowiazkom.

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 19.09.2015, 22:16

No właśnie zgodnie z zasadami demokracji kto uważa ,że powinien weźmie udział w referendum .Jeżeli 3/5 biorących udział w 2 turze wyborów weźmie w nim udział to burmistrz odejdzie w przeciwnym razie zostanie.I tyle w temacie,trzeba się uzbroić w cierpliwość,czas pokaże co będzie.

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 19.09.2015, 23:57

Witam.
Czytam posty i stwierdzam, że ciemnota ludzi w Porębie doprowadziła do rozgrabienia naszego miasta.
Zrobicie referendum i co? kogo, wybierzecie krzykaczy , elektorat Sliwy. Dlaczego nie piszecie o sprawach naprawdę ważnych. Były burmistrz zostawił gminę po 8 latach przez niego sprawowania w długach. Swoje płatności regulował przez zaciąganie pożyczek w tzw. parabankach i to właśnie parabanki , rosnące odsetki i kolejne kredyty pogrążyły nasze miasto. Następca zastał bród i totalny bałagan, który musi porządkować. Obecnie dochody gminy nie wystarczają nawet na niezbędne wydatki między innymi na utrzymanie szkół, przedszkola, czy prąd do ulicznych latarni.
Pytam, dlaczego nie ma odpowiedzialności OSOBISTEJ za zadłużenie?
Każdy urzędujący burmistrz , czy urzędnik powinien po odejściu ze stanowiska odpowiadać materialnie za niedociągnięcia w danej gminie. Czy to nie zakrawa na skandal ? Obywatel ukradł baton i poszedł do więzienia, a u nas w gminie długi , społeczeństwo będzie spłacać przez kilka lat, czy to jest sprawiedliwe.
Współczuję obecnemu włodarzowi, że społeczeństwo robi na niego taką nagonkę, chociaż za 8 miesięcy obniżył wskażnik zadłużenia gminy z 46.2 % na 32 % i poziom zadłużenia jest na bieżąco kontrolowany i spada. Kto się na tym zna to przyzna mi rację. Apeluję do mieszkańców Poręby o zdrowy rozsądek .
Pozdrawiam serdecznie.

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 20.09.2015, 09:31

Dokładnie. W 100% masz rację. Patrząc na tych krzykaczy ze spotkania to właśnie był dwór byłego burmistrza. Nie ważne, że szkodzą miastu. Chcą dobrze dla byłego. Mnie również drażni obecna sytuacja. Cisna się niecenzuralne słowa na usta. Ale staram się zrozumie. Teraz należy uzbroić się w cierpliwość. Jeśli ktoś słucha ze zrozumieniem to wie że małymi kroczkami idzie do przodu. (oprócz kroku wstecz tj Pani Doradczyni :lol: )

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 20.09.2015, 09:51

Tomek, 46%to było ze 2 lata do tylu ..

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 20.09.2015, 11:06

mandarynka3
Fajnie, że chociaż Ty mądrze myślisz. Porębie potrzebne są ludzie trzeżwo myślące, a nie krzykacze. Niech zapomną o powrocie byłego włodarza .
xinoras
Nie dzielę się wiadomościami niesprawdzonymi , mam przed sobą protokół z RIO Katowice z ostatniej kontroli. Nie ma obawy, że nie wyjdziemy z kryzysu przy 32 %. Zastanawiam się tylko, jak długo będzie zawieszona sprawa w prokuraturze przeciwko byłemu włodarzowi.

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 20.09.2015, 11:20

O ile dobrze kojarzę to przy odejściu Śliwy ze stanowiska ten dług już malał..
Żeby potwierdzić zacytuję Tomek123 żeby ten się nie wypierał..
Nasza gmina nie jest jeszcze na straconej pozycji. Dlaczego , bo spada indywidualny wskażnik zadłużenia. Pod koniec roku 2013 - 46.20 % , pod koniec roku 2014 - 39 %, a obecnie - 32 %.
Tak więc i użytkownik xinoros ma rację i Ty kolego piszesz masło maślane..

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 20.09.2015, 12:04

gryOn
I co z tego, że się pomyliłem, zawsze istnieje możliwość pomyłki, czy przejęzyczenia, ale wynik jest ten sam.
Były włodarz za rok obniżył wskażnik o 7.20% korzystając nagminnie z kredytów, natomiast obecny włodarz za niecały rok 7 %.
Bądż łaskawy mnie nie oceniać jak ja piszę. Jest takie powiedzenie " człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego ".

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 20.09.2015, 15:03

Z tego co piszesz to wszyscy mogą się mylic a reszta czyta i wyciąga błędne wnioski. Nie oceniam piszę to co wyłapałem. Nie róbcie z niego wybawcy. Skończy jak Macherzyński pewnie który to pospłapał długi za śp Spyry a potem zakończył pierwsza i ostatnią kadencję.. i tak pewnie będzie w kółko..
W Zawierciu Rada Miasta zdecydowała o całkowicie bezpłatnych przedszkolach? Mają większą subwencję na dzieciaka od Poręby?

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 20.09.2015, 16:55

gysOn.
Nie robię z burmistrza wybawcy, ale realnie podchodzę do sprawy, mimo , że niektóre posunięcia też mi się nie podobają.
Po prostu mamy pecha do wszystkich włodarzy począwszy od ś.p. Spyry W.
Jednak referendum tu nic nie zmieni, bo nie widzę w naszym mieście żadnego kandydata , który by przedstawił program naprawczy, natomiast krzykaczy u nas jest pod dostatkiem.
Osobiście jestem za tym, aby włodarz i wszyscy radni w tak trudniej sytuacji udzielali się społecznie na rzecz miasta i nie pobierali wynagrodzenia i diet, oraz żeby sprawiedliwości stało się za dość uczynienia włodarz i cała rada powinni nosić kamizelki odblaskowe z napisem - "Jestem Na Utrzymaniu Podatnika ".

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 20.09.2015, 18:27

Na utrzymaniu podatnika jest cała sfera budżetowa nie tylko urzędy gmin.
A chciałam zapytać ,czy widzieliście stronkę na facebooku "referendum odwołujemy burmistrza"?

lapaputa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: lapaputa » 20.09.2015, 21:31

gys0n pisze: Skończy jak Macherzyński pewnie który to pospłapał długi za śp Spyry a potem zakończył pierwsza i ostatnią kadencję
młody człowieku nie pisz głupot, dzieci czytają....
( do Admina- moderator powinien mieć większy dystans do komentowania i udzielania się na forum, bezstronność jest w cenie)

zgodze sie tylko....na szczeście to była pierwsza i ostatnia kadencja
ludzie zrozumcie w końcu.. społeczeństwo popełniło pierwszy i ostateczny błąd - wybrali machusia. do tej pory zbieramy pokłosie . niech sie uderzą w piersi ci którzy wtedy sie przysłurzyli. niestety myśle że większość krzykaczy dziś to tamci :lol: wyborcy :lol:

GalAnonim
Nowicjusz

Post autor: GalAnonim » 21.09.2015, 09:34

A ja mam takie pytanie... czy na obnizenie zadluzenia moze miec wplyw zapowiedziane nie placenie pensji nauczycielom do konca 2015 roku? Czy to nie jest taka nierejestrowana nieoprocentowana pozyczka od nauczycieli?

teraz ja:)
Nowicjusz

Post autor: teraz ja:) » 21.09.2015, 13:08

To może być bardzo droga pożyczka. Jeśli nauczyciele wystąpią na drogę sądową, to dojdą odsetki od zaległości i koszty postępowania sądowego i to niejednego!

GalAnonim
Nowicjusz

Post autor: GalAnonim » 21.09.2015, 13:40

.to teraz nasuwa sie pytanie czy takie dzialanie wladz jest gospodarne? Skoro istnieje grozba pozwow sadowych, koniecznosci placenia tych kosztow i odszkodowan?

ODPOWIEDZ