Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Marzycielka » 26.08.2015, 13:53

Oj Doradzca nudny się stajesz... widać, że żal aż Cię ściska, ciekawe dlaczego wcześniej takich rewelacji nie wynosiłeś.. tylko teraz?? hm.. łatwo się tego domyślić ktoś Ty jest i dlaczego to piszesz... :mrgreen:
Zapamiętaj raz można zaskoczyć czytelników jakimiś "nowinkami" :roll: ale kolejne razy już są żenującymi wpisami. Ja rozumiem że masz teraz ogrom czasu ale weź człowieku napisz książkę, na pewno się stanie HITEM. Zrób potem spotkanie w MOK-u lub co lepiej w Empiku i sobie ciut kasy dorobisz a nie tak for free i uważaj bo Cię ktoś ubiegnie :lol:

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 27.08.2015, 09:27

Marzycielka pisze:Oj Doradzca nudny się stajesz... widać, że żal aż Cię ściska, ciekawe dlaczego wcześniej takich rewelacji nie wynosiłeś.. tylko teraz?? hm.. łatwo się tego domyślić ktoś Ty jest i dlaczego to piszesz.
A domyśliłaś się kim jest? Może podzielisz się informacją?

- Kto ty jesteś?
- Polak mały.

- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.

- Gdzie ty mieszkasz?
- Między swemi.

- W jakim kraju?
W polskiej ziemi.

- Czym ta ziemia?
- Mą ojczyzną.

- Czym zdobyta?
- Krwią i blizną.

- Czy ją kochasz?
- Kocham szczerze.

- A w co wierzysz?
- W Polskę wierzę.

- Czym ty dla niej?
- Wdzięczne dziecię

- Coś jej winien?
- Oddać życie.

I ciekawe czy obecnemu Burmistrzowi taki cel przyświeca odnośnie miasta Poręba?

mat
Nowicjusz

Post autor: mat » 28.08.2015, 14:24

Jest decyzja prezydenta ws. fotoradarów straży miejskich!

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/raport-fo ... ign=chrome

To będzie gwóźdź do trumny Porębskich finansów

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 28.08.2015, 19:02

Dramat to dopiero może nadejść w sezonie grzewczym , jak zażądają zaległych płatności.
Teraz wysupłano trochę pieniędzy- wypłacą część nauczycielom , część za ciepło a potem znowu bez gotówki.
Pani dyrektor MZS z tym pójściem na urlop zdrowotny zrobiła "strzał w dziesiątkę"
Przed nami trudny okres, dobrze,że jesienią znowu wpłyną podatki od mieszkańców-potem do marca posucha

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 29.08.2015, 00:10

porębianka 17 pisze: Przed nami trudny okres, dobrze,że jesienią znowu wpłyną podatki od mieszkańców-potem do marca posucha
To mało powiedziane.
Nikt nie zazdrości nauczycielom , że nie dostają wypłat.
Mimo że to budżetówka i zawsze byli chronieni i kasa wpływała na konto co miesiąc.

Jak upadał FUM i setki mieszkańców/pracowników zakładu nie miało za co zyć, nikt tak na Porębę nie krzyczał.
Teraz jak 1/10 tej liczebności nie dostaje kasy wielkie halo.
Mnie jako młodej mamie wydaje się, że w takiej wiosce jak Poręba ilość szkół do uczniów i nauczycieli jest nieproporcjonalna. Koszty utrzymania nierentowych szkół są olbrzymie i póki nie przejmą ich fundacje bedą pogrążać budżet miasta.

W MPGKiM, Spółdzielni pracownicy FUMu są winni setki tys zł. i ciągnie sie to juz lata.

Z nauczycielami świeży temat.
Z poczatku roku była mowa przy propozycji zamknięcia szkół SP2, SP3, że pieniążków na oświatę zabraknie.
Teraz wielkie poruszenie bo przy zaciskaniu pasa i braku wpływów kasy do miasta zabrakło dla Elity....

Osobny temat to możliwośc braku wpływu z fotoradaru w przyszłym roku.
To już Straż Miejska Poreby może sie samorozwiązać :lol:
Niech mi nie wmawia nikt, że to nie dochód dla gminy.
A brak 1mln czy 2 mln z fotoradarów to m.in brak kasy dla nauczycieli, na autobusy MZK, oświetlenie.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 31.08.2015, 19:59

Takie moje spostrzeżenia do dzisiejszej przerwanej Sesji Rady Miasta:

Dziś zauważyłem, że Pani Przewodnicząca Rady Miasta ma uczulenie na jednego z Radnych Pana Edwarda Dorobisza, bo widząc jak chce zabrać głos to wybierałem już numer 112 bo bałem się o jej zdrowie. Dziś Pani odpowiedziała sama sobie na pytanie czym Pan Radny Edward Dorobisz jest prowokowany "właśnie takim zachowaniem jakiego dzisiaj byliśmy świadkami". Chyba, że Pani uważa, że jest przewodniczącą tylko części Radnych czyli " Klubu Jedność i Przyszłość".

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 01.09.2015, 20:39

A jak wygląda sprawa pensji nauczycieli z MZS czy ktoś coś wie?

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 02.09.2015, 08:12

Panie Burmistrzu i znów kolejna osobamówi Panu, że jest Pan osobą publiczną i powinien Pan odpowiedzieć na pytanie. Proponuję zacząć słuchać pytań, bo Pani redaktor pytała ile Pan zarabia a Panu się znów przypomniało częste pytanie odnośnie programu wyborczego gdzie Pan przekazuje 50% pensji.

Panie Burmistrzu jak Pan tak może mówić jako były policjant cytuję: "...ja sobie zdaję sprawę z tego, że gdzieś musi wystąpić łamanie czyiś praw w takiej sytuacji..."

Ciekawe gdzie tak się Panu spieszyło? Ale jak się nie potrafi odpowiedzieć na pytania to proponuję zatrudnić kolejnego doradce do spraw kontaktu z mediami. Na pewno w budżecie się takie środki znajdą?

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 02.09.2015, 09:29

Z tego co zrozumiałem to burmistrz zrezygnował z połowy wynagrodzenia, więc moje pytanie brzmi na jaki cel??
Co do wypowiedzi włodarza widać było nieradzenie sobie z odpowiedziami. :?
Zacieranie rąk- "jest sposobem niewerbalnego przekazywania swoich pozytywnych oczekiwań. Prędkość z jaką dana osoba zaciera ręce, sygnalizuje, kogo ma na myśli spodziewając się pozytywnych rezultatów". - tu się wszystko zgadza jak padło pytanie o zarobki.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 02.09.2015, 10:27

xinoros pisze:Z tego co zrozumiałem to burmistrz zrezygnował z połowy wynagrodzenia, więc moje pytanie brzmi na jaki cel??
Proponuję Panu Burmistrzowi zadać to pytanie? Bo na chwilę obecną Pan Burmistrz nigdy nie odpowiedział?

A zgodnie z cytatem tygodnia w Dz: cytuję: ...A ja zawsze mówię prawdę... b

Niech Pan w końcu powie na jaki cel przekazał 50% swojego wynagrodzenia?

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 02.09.2015, 10:45

Tutaj całe nagranie wczorajszego programu
http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/burmist ... 77623.html

Awatar użytkownika
Ochódzki
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Ochódzki » 02.09.2015, 12:14

Czy Wy też „zdajecie sobie sprawę z tego, że gdzieś MUSI wystąpić łamanie czyichś praw”? Bo ja do tej pory KOMPLETNIE nie. Ale skoro mówi tak: osoba publiczna, burmistrz, „wzór do naśladowania”, POLICJANT i podobno PRAWNIK, no to chyba pora stwierdzić, że to ja się mylę. Czyje prawa, by tu dzisiaj złamać?

Ale trochę w tej całej sytuacji mnie uspokoiła spokojna gestykulacja, opanowanie i dystans burmistrza. Widać, że ma wszystko pod kontrolą i wcale nic mu się nie „wymyka” - https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia :)

Natomiast odnośnie wypowiedzi burmistrza na temat swojej wypłaty w stylu "wiem ale nie powiem" i "sobie nie utnę" skojarzył mi się pewien cytat muzyczny . Zaznaczam, że chodzi mi TYLKO i WYŁĄCZNIE o odniesienie się do "zapracowania na kogoś", NIE o ALKOHOL wymieniony w tekście:

"Piekarz, szewcy, zduni
Każdy sercu bliski
Wspólnie zapracują
Na moją Scotch Whisky"

porębianka 17
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: porębianka 17 » 02.09.2015, 12:54

No z tym łamaniem praw to można potraktować jako sarkazm aczkolwiek różnie to można odebrać -nie posądzam Burmistrza o łamanie prawa i publiczne przyznawanie się do tego.
Niestety ma on problemy z ukrywaniem swoich emocji , jest dość impulsywny co w publicznych wystąpieniach działa na niekorzyść.Reporterzy lubią prowokować bo na tym częściowo polega ich praca.Wystarczyło gdyby burmistrz odpowiedział ,ze nie czuje się w obowiązku odpowiadac pani reporter na to pytanie bo sprawa dotyczy innej kwestii po za tym on nie pyta ją ją o jej honorarium.No cóż uniósł się.

Awatar użytkownika
Ochódzki
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Ochódzki » 02.09.2015, 13:00

porębianka 17 pisze:po za tym on nie pyta ją ją o jej honorarium.No cóż uniósł się.
Zgadza się. Tylko to ona tam była od zadawania pytań, a on od odpowiadania lub nie, według własnej decyzji. A to, że według mnie kiepsko ukrywać wysokość własnej pensji będąc osobą publiczną, bądź nie potrafić udzielić takiej odpowiedzi, to już zupełnie inna sprawa. Jeśli coś ukrywam, to albo się tego wstydzę albo coś jest nie tak. Ale to ja, nie mówię, że każdy tak ma, przecież burmistrz może mieć inaczej.

ODPOWIEDZ