Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
Lady_M
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Lady_M » 29.06.2015, 10:22

Co do oświetlenia - zdarzyło mi się wracać ostatnio po godzinie 00 do domu - DRAAAAMAT!

Droga, którą przebyłam to około 10minut piechotą - mijałam 3 bójki, dzieciaki spożywające alkohol. No i oczywiście nic nie widać.. Rozpoczęły się wakacje, nastolatków po godzinie 22 multum - czy nie warto byłoby pomyśleć o zmianie w tym kierunku? Bezpieczeństwo dla byłego policjanta powinno być chyba priorytetem i usprawiedliwianie się "pod latarnią nad ciemniej" chyba tym razem się nie sprawdza.

Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marzycielka » 29.06.2015, 12:42

Oj to coś dziwnego... piszesz ze nic nie widać a te bójki i dzieci spożywające alkohol to co słyszałaś czy czułaś??? :lol:

Awatar użytkownika
Lady_M
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lady_M » 29.06.2015, 12:56

Idąc z latarką ciężko nie zauważyć, myślenie nie boli. :wink:

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 30.06.2015, 11:16

Jeśli to latarka czołowa to może boleć- te paski strasznie czaszkę uciskają :lol: Marzycielka- nie denerwuj się, też mi się narzuciło to co napisała Lady_M

ale nie o tym chciałem... mam tu Kuriera Zawierciańskiego z wielkim tytułem wersalikami"BIEDNA PORĘBA SPRZEDA NAWET BOISKO". No nie wiem, ale chyba się ktoś (mpp) się mści na burmistrzu. Akurat sprzedaż tamtej działki, która znajduje się w odległości może 300 metrów od stadionu to dobry pomysł. 2 domy mogą się wybudować a teren jest atrakcyjny, cena powinna być odpowiednia... Tylko kto się będzie budował w "BIEDNEJ PORĘBIE" ?
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 30.06.2015, 15:40

erni pisze:. Akurat sprzedaż tamtej działki, która znajduje się w odległości może 300 metrów od stadionu to dobry pomysł. 2 domy mogą się wybudować a teren jest atrakcyjny, cena powinna być odpowiednia... Tylko kto się będzie budował w "BIEDNEJ PORĘBIE" ?
które działki??

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 30.06.2015, 19:42

Witam.

I znów uwaga do Radnych miasta Poręby:
Panie Radny Marcin Kucia i znów kolejna świetna interpelacja. Broni Pan jednostki. Nie zadrżała Panu ręka przed zwolnieniem wszystkich nauczycieli i pracowników SP3 (głosowanie przy zamykaniu szkół), a tutaj nagle interpelacja o przywrócenie do pracy nauczyciela zwolnionego z MZS. Panie Radny proszę zauważyć, że Pan nauczyciel (nie będę przytaczał nazwisk) podstawową pracę ma w zespole szkół gdzie jest zatrudniony (nie zostaje bezrobotnym). I tutaj nasuwa się pytanie co się dla Pana Radnego liczy dobro wszystkich mieszkańców czy swoje i kolegów? I na pewno nie przekona nikogo fakt zbierania podpisów jak to Pan powiedział "Pan .... nawet pofatygował się i zebrał 250 podpisów", przypuszczam, że każdy nauczyciel i pracownik szkoły SP3 też by tyle zebrał. Dlatego uważam, że został Pan Radnym wszystkich mieszkańców Poręby a nie tylko jednostek.

Pani Radna Radwan dalej Pani uważa, że nie mówiła o sprzedaniu boiska jak to jest opisane w Kurierze Zawierciańskim. Po tym jak Radny Dorobisz pokazał gazetę i zadał pytanie czego Pani brakło? ODWAGI że tak powiedziałam (a na komisji te słowa padły), ODWAGI? , że (za szybko zdradziłam kolejne plany do pomysłów klubu JEDNOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ). CZY DALEJ PANI TWIERDZI, ŻE TYCH SŁÓW NIE UŻYŁA?.

Niestety do reszty Radnych z Klubu Jedność i Przyszłość tzn. Pani Radnej Janeczek, Gola i Kołodziej można skomentować jednym zdaniem " 6 godzin spędzonych na krześle z przerwą po pójście po kawę i ciastko aby poziom cukry w organizmie się utrzymał"

Nie zapomniałem o Radnym Cebuli ponieważ interpelację w stylu co sesyjnym.

wiktor1950
Nowicjusz

Post autor: wiktor1950 » 30.06.2015, 21:45

Panie Radny.
Trzeba się zająć ogółem problemów a nie sprawami indywidualnymi, które nie powinny Pana interesować, gdyż nie są związane z funkcjonowaniem miasta.
Od tego są odpowiednie osoby na stanowiskach i widocznie stwierdziły, że to jest konieczne.
Porusz Pan temat parkowania na chodnikach, czystości na mieście itp.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 01.07.2015, 18:37

Po co tyle szumu i zbieranie jakiś podpisów za nauczycielem, który nie został na lodzie tylko ma jeszcze inny etat w innej szkole? I to chyba dyrektor szkoły decydował kogo zwolnić a kogo zostawić a nie burmistrz.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 01.07.2015, 19:39

Co do radnej Pani Goli,to przed wyborami chciała budować place zabaw.A praktycznie jeden plac zabaw ma pod nosem i nie potrafi załatwić wymiany piasku w piaskownicy,czy tabliczek ',,zakaz wyprowadzania psów,,.Ale teraz to już nie musi się starać, kasa wpływa.

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 01.07.2015, 20:10

Z tego co czytam Klub Radnych Jedność i Przyszłość z nieformalnym członkiem Marcinem idą po trupach do celu. Żenujące, że Pan Radny wnioskuje o pracę dla nauczyciela, który pracę na pełnym etacie ma w macierzystej placówce - Zespole Szkół, żona ma pełny etat w MZS. Jest określona grupa nauczycieli, która została zwolniona i nie ma nic, straciła wszystko....więc wniosek zgłoszony przez Pana Radnego obnażył osobowość i charakter Radnego...Szkoda, że Radny zapomina o grupie nauczycieli (też Porębian), która zostaje bez ŻADNYCH środków do życia....

Z informacji z miasta płynie wieść, że Radni Jedność i Przyszłość i wyżej wspomniany Radny wyrazili zgodę na sprzedaż hurtową gminnego majątku...Coraz ciekawiej...
Czas pokaże o co ta gra się toczy.
To chyba będzie najkrócej urzędujący Burmistrz i Rada Miasta w historii polskiego samorządu.
Ostatnio zmieniony 01.02.2017, 11:00 przez Czarny Koń, łącznie zmieniany 1 raz.

wiktor1950
Nowicjusz

Post autor: wiktor1950 » 01.07.2015, 21:37

SPRZEDAĆ jest najłatwiej.

Iwo Londa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Iwo Londa » 02.07.2015, 09:35

Ze źródła Urzędu Miasta.
http://umporeba.pl/sesja-rada

Jak to możliwe, że odbywała się X sesja Rady Miasta a w III punkcie Radni zatwierdzali protokół z XI sesji??? :oops:

Uprzejmie informuję, że dnia 29 czerwca 2015 roku o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, przy ul. Mickiewicza 2 rozpoczną się obrady X Sesji Rady Miasta Poręba

Porządek obrad:
I.Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
II.Wręczenie zaświadczenia i złożenie ślubowania przez radną wybraną w wyborach uzupełniających.
III.Zatwierdzenie protokołów z XI sesji Rady Miasta Poręba.
itd......

Przewodnicząca
Rady Miasta Poręba

/-/ Urszula Milka

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 02.07.2015, 09:56

Ja na sesji nie byłem, ale może się ktoś dowiedział ile miasto zaoszczędziło w okresie luty-czerwiec na wyłączeniu lamp ?

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 02.07.2015, 10:32

Burmistrz zamykając dział promocji miasta znów zaoszczędził w budżecie miasta. A promocja dzisiaj rano była w radiu RMF FM całkiem darmowa, szkoda tylko, że znów musimy się wstydzić.

Bnn
Nowicjusz

Post autor: Bnn » 02.07.2015, 12:08

Można wiedzieć co mówili o nas? Musiało mi umknąć. Straż miejska i zdublowany radar? :)

ODPOWIEDZ