Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
.Michał.
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: .Michał. » 17.05.2015, 00:49

Ja mam takie pytanie odnośnie podwyżek za śmieci, mianowicie od kiedy są niby te podwyżki?, czy ktoś informował mieszkańców że takie podwyżki będą albo są wprowadzone?, pytam ponieważ ja takich informacji od nikogo nie dostałem, za wywóz śmieci dokładnie za opłaty to nawet żadnej faktury nie ma (piszę jako mieszkaniec domu jednorodzinnego bo w blokach to chyba jest inaczej)i tak prawde mówiąc to nawet nie wiadomo jak te pieniądze są zlokalizowane. Czemu za wodę, prąd, za wywóz nieczystości płynnych jest faktura a za śmieci nie ma?? A może połowę tej kwoty idzie w czyjąś kieszeń???

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 17.05.2015, 09:36

A ja mam pytanie do mieszkańców bloków. Dlaczego tak niechętnie segregujecie śmieci??? :oops: Płacicie mniejszą stawkę co powinno świadczyć o segregacji ,a macie to w głębokim poważaniu !!! Ta podwyżką to też przez takie działanie. Świadczy to o strasznym zacofaniu i jak zwykle przewrotnej mentalności naszych mieszkańców. Stan śmietników przy blokach świadczy o pobliskich mieszkańcach. Ludzie troszkę samodyscypliny. :cry:
Mam dużą pretensje do Burmistrza i Rady o tą podwyżkę. Patrząc na kwoty w innych gminach mam wrażenie, że nasze miasto jest po prosu rolowane i na maksa wykorzystywane. Ktoś wyczuł brak wiedzy i nieudacznictwo w zarządzaniu więc korzysta na tym. Ale mieszkańcy też nie są bez winy.

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 17.05.2015, 10:17

.Michał. pisze:Ja mam takie pytanie odnośnie podwyżek za śmieci, mianowicie od kiedy są niby te podwyżki?, czy ktoś informował mieszkańców że takie podwyżki będą albo są wprowadzone?,
Na w/w pytanie jest niezwykle prosta odpowiedź, mianowicie art 6m ust 2a i 2b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie ( są to ust dodane w związku z nowelizacją ustawy) i obowiązek poinformowania mieszkańców domów jednorodzinnych spoczywa na wójcie ( burmistrzu, prezydencie). Organ informuje formie zawiadomienia z wyliczonym iloczynem tj ilość osób ze składanej deklaracji razy nowa stawka za śmieci.
Jeśli tego nie otrzymałeś, a przeczytałeś art 6m to odpowiedź nasuwa się sama.

W przypadku bloków czyli budynków wielorodzinnych sądzę, że zarządca, w moim przypadku jest to Spółdzielnia skorzystała z tej możliwości, ponieważ my, jako mieszkańcy nie otrzymaliśmy żadnych zmian wysokości opłat. W przypadku MPGKiM nie ma zbyt dużo obostrzeń na temat wprowadzania zmian, w przypadku Spółdzielni ustawa o spółdzielniach nakłada na Spółdzielnię obowiązek powiadomienia mieszkańca o zmianie minimum 14 dni przed nowym okresem rozliczeniowym. Więc zobaczymy co będzie w czerwcu, czy Gmina przypominała sobie i zdążyła powiadomić zarządców nieruchomości jak i mieszkańców, czy wszystko jest robione tak, aby tylko kasa się zgadzała.

Alicja
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Alicja » 17.05.2015, 19:49

Ja również mieszkam w domku jednorodzinnym i jak do tej pory żadnego powiadomienia nie dostałam.My,młodsi mamy internet i z niego możemy się "cosik" dowiedzieć,ale skąd wiedzę mają czerpać starsi mieszkańcy?!?!?!? To informacja jaką znalazłam na stronce UM .

Urząd Miasta Poręba informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr VII/34/15 Rady Miasta Poręba z dnia 23 marca 2015 roku w sprawie ustalenia wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego z dnia 31 marca 2015 roku, poz. 1895) od dnia 1 maja 2015 roku ulega zmianie wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Poręba.

Stawka opłaty wynosić będzie 14,92 zł od osoby miesięcznie, jeżeli odpady będą zbierane i odbierane w sposób selektywny oraz 22,38 zł jeżeli odpady będą zbierane i odbierane w sposób nieselektywny.

dirty harry
Nowicjusz

Post autor: dirty harry » 17.05.2015, 21:03

W okresie honoru (ostatni to dwudziestolecie międzywojenne ) taki "polityk" zrezygnował by ze stanowiska ,które go
przerosło (o ile nie jest Dyzmą ) lub poprostu pierd....ł sobie w łeb .

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 17.05.2015, 21:12

Burmistrz się tłumaczy tylko ze jest parę miesięcy na tym stanowisku. I co mnie to obchodzi jako mieszkańca? był radnym 4 lata! więc mógł się przyjrzeć pracy w mieście i UM. Wstyd to co on robi!

dirty harry
Nowicjusz

Post autor: dirty harry » 17.05.2015, 21:28

Czy my żyjemy w czasach Leninowskich gdzie nawet sprzątaczka miała rządzić państwem ?????

dirty harry
Nowicjusz

Post autor: dirty harry » 17.05.2015, 21:41

Nie chcę czepiać się żadnej partii politycznej ,bo każda po wygranych wyborach twierdzi ,że syf zostawili poprzednicy (na pewno złośliwie i z premedytacja) .Zniżamy się do rozmów w piaskownicy i na jej poziomie .Jeżeli chcę być jakimkolwiek przywódcą to muszę sobie zdawać sprawę że czeka mnie bardzo odpowiedzialne zadanie .Czy na pewno Panie Ryszardzie to rozważyłeś przed wyborami .Hitler też chciał dla Niemiec zrobić jak najlepiej i poległ .Należy najpierw patrzeć w przód ale też spoglądać w tył aby uniknąć błędów poprzedników . Na CoCo Dżambo i do przodu nikt się nie załapie bo to już nie ten czas .

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 18.05.2015, 21:31

W pewnej 8 tysięcznej miejscowości na południu Polski, pewien Radny postanowił zrobić coś od serca dla najmłodszych mieszkańców. Ale na straży prawa na szczęście stanęła pewna Radna oraz Burmistrz.
Ostatnio zmieniony 21.05.2015, 23:49 przez whoisram, łącznie zmieniany 1 raz.

.Michał.
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: .Michał. » 18.05.2015, 23:05

WOW, mamy dzisiaj 18 maja i dzisiaj sama straż miejska przywiozła mi informacje że jest podwyżka za śmieci od 01 maja :lol: rzeczywiście informacja bardzo wcześnie podana :) ale dalej nie wiem dlaczego nie mam żadnych rachunków za opłaty za śmieci??? czy ktoś potrafi mi na to odpowiedzieć???

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 19.05.2015, 20:31

Krótka historia o tym jak to kij ma dwa końce :?
Jeden z radnych D wiedząc, że nasze miasteczko jest w głębokiej d... tj dziurze :D i i wiedząc, że raczej nic nie zaoferuje mieszkańcom postanowił z własnych pieniążków za sponsorować zabawki na plac zabaw. Wydał na to kilka tysięcy. Popełnił jeden feralny błąd. Otóż zapomniał o certyfikatach. Niestety. I w tym momencie zaatakowała go radna J. Zamiast pomóc rozwiązać problem przede wszystkim dyplomatycznie zrobiła niezłą nagonkę, a wręcz aferę :roll: . Koniec końców ktoś zniszczył przedmioty na placu zabaw :oops: :oops: :oops: a wobec tej pani wylądowała petycja w UM aby przeprowadzić referendum o jej odwołanie :lol:
Zastanawia mnie kto na tym wygrał a kto przegrał. Przede wszystkim wydaje mi się, że stracili mieszkańcy.Czy ta pani zastanowiła się w jaki sposób można pomóc ? Chyba nie. Bo to trzeba mieć w naturze :?
Znowu wyszła na wierzch porębska mentalność. Oj szkoda.

Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marzycielka » 19.05.2015, 21:56

Fiu fiuf fiu.... Mandarynka3 a czyją własnością jest grunt na której radny D postawił zabawki? Jak chciał być dobry dla dzieciaków ze swojego rewiru to dowiedziałby się jak to należy zrobić zgodnie z prawem i byłoby po sprawie. Nie rozumiem Twoich złośliwości....czychasz na jej miejsce?
Tak pewnie odwołujmy radnych róbmy refeneda... Przecież w kasie UM pieniędzy dość mamy na zapłacenie za wybory, mamy sie czym rządzić w mieście!!!
Coś mi sie wydaje że Ty mandarynko3 byłabyś wisienką na torcie wśród naszych porębskich radnych :D

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 20.05.2015, 11:50

Marzycielka pisze:Fiu fiuf fiu.... Mandarynka3 a czyją własnością jest grunt na której radny D postawił zabawki? Jak chciał być dobry dla dzieciaków ze swojego rewiru to dowiedziałby się jak to należy zrobić zgodnie z prawem i byłoby po sprawie. Nie rozumiem Twoich złośliwości....czychasz na jej miejsce? :D
Oczywiście, że Urzędu Miasta. To nie Pan Radny, że swoich prywatnych pieniędzy powinien go doposażać tylko włodarz miasta Pan Ryszard Spyra.

Przy dobrej woli dobra Burmistrza Miasta można było wydać pozwolenie w trybie natychmiastowym i zabawka kupiona prze radnego byłaby by już w środę zamontowana kompletnie, ale Pan Burmistrz postawił na swoim. Wandale zniszczyli zabawkę a Pan Burmistrz oczywiście znalazł czas aby wysłać pismo o usunięcie go z jego terenu. Szkoda, że jak dowiedział się, że jest montowana nie był taki szybki w podejmowaniu decyzji które by były dobre dla najmłodszych mieszkańców Poręby.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 20.05.2015, 18:23

burmistrz Spyra jest od listopada czy jakoś tak. Czy wiadomo na co przekazuje swoja połowę pensji? czy to jest tajemnica? Jeśli wogole przekazuje

dirty harry
Nowicjusz

Post autor: dirty harry » 21.05.2015, 23:52

Decyzja o zmianie opłat za wywóz śmieci nie dotarła do mnie jeszcze (mieszkam w domku). Jak przyślą kogoś z SM to poszczuję psami i będę rzucał bumerangiem w uciekającego . "Nowy burmistrz " o ile pamiętam miał być "przyjazny" mieszkańcom .Taki rodzaj zawiadamiania po czasie moim zdaniem nadaje się do sądu ponieważ prawo nie powinno działać wstecz -myślę o decyzjach (o czym orzeł wykładowców w Katowicach-Piotrowicach na końcu Zomo-Straße powinien wiedzieć -dawniej ta ulica nazywała się Obrońców Stalingradu -teraz Waltera Jankego) .I nie chodzi tu o tych parę złotych tylko o zasady -miało być praworządnie a jest badziewnie i rozlaźle (w końcu Olo z Psów I zginął w imię zasad ) . Jestem za tym aby zwołać referendum o odwołanie tego człowieka z funkcji burmistrza -uważam że w tej sytuacji nawet zarząd komisaryczny będzie podejmował bardziej racjonalne decyzje dla dobra mieszkańców .Gdzie "Nasz Burmistrz" po pół roku "rządzenia" (stołkami dla znajomych) zdobył jakieś pieniądze z funduszy unijnych ????.
To ,że się stara to dla mnie nic nie znaczy -Hitler też się starał wygrać wojnę i co z tego wyszło ???.Pozdrowiena dla wszystkich popleczników aktualnych rządów z życzeniami bezsennych nocy w końcu więcej ludzi przejrzy na oczy i skończy się wasz sen o władzy -rządzić to znaczy służyć .Nie jesteśmy "mięsem wyborczym" mającym służyć realizacji czyiś chorych ambicji (mam wykształcenie techniczne i nigdy nie będę startował na stanowisko dyrektora Zoo bo się na tym nie znam chociaż hoduję rybki a kiedyś miałem patyczaka i pająka).

ODPOWIEDZ