Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Amadeo
Nowicjusz

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Amadeo » 17.04.2015, 12:33

Śmieci tez są formą oszczędności? Zatrudnienie doradcy i ludzi o likwidacji z zewnątrz do rad nadzorczych miejskich spółek tez? I nic mnie nie boli. Jestem wyborca i mam prawo krytykować. Powiadasz Śliwa narobił długi no może ale za niego miałem czym jechać do Zawiercia i nie interesowały mnie długi. I co może radny Spyra poprzedniej kadencji o tym zadluzeniu niemal pojęcia? Proponuję posłuchać ludzi na mieście jacy są zadowoleni z tego kogo wybraliśmy.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 17.04.2015, 12:46

Przyszedł czas na to by ludziom pokazać jakim zarzdzcą był P.Śliwa!
Radni m.in nie zgodzili sie na zamkniecie szkół, gdzie kolosalne pieniadze idą na utrzymanie ELITY SP2, SP3..
Niech choć teraz fundacja uratuje te szkoły.
Co do MZK to dobrze wiesz, ze poprzednik nie płacił za autobusy i wczesniej czy pozniej taka systuacja by i tak miala miejsce.
To czy P,Spyra wiedział czy nie wiedział o katastrofalnej sytuacji miasta sie chyba nie dowiemy.
Bowiem nawet rycerze WSPOLNIE DLA POREBY robili oczy na spotkaniu z wyborcami i przyznawali sie ze i Oni byli omamieni swoim "Góru".
Sam radny Karol miał odwage sie do tego przyznac:)
Tylko radny Zieliński bronił zaciekle Góru i zarzekał sie ze wszystko gra.
Na Porebie radna G. też latała po miescie i narzekałą jaki to teraz Spyra zły, a Śliwa taki był gospodarz :lol:

Oszczędnosci musza byc. Cięcia musza być.
Niestety kosztem Nas mieszkańców :(

Amadeo
Nowicjusz

Post autor: Amadeo » 17.04.2015, 13:31

Kandydując na urząd burmistrza powinien wiedzieć wszystko być przygotowanym do sprawowania urzedu. Głosował budżet wiec znał stan finansów, był na każdej sesji, na każdej komisji wspólnej. Poprostu okłamał nas w kampanii. Widzę że jesteś zwolennikiem obecnego burmistrza i do tego dobrze poinformowanym. Napisz proszę co dobrego dla miasta zrobił obecny burmistrz przez te 4 miesiące? Bo ja jako mieszkaniec i podatnik nie widze żadnych plusów. Mnie to wygląda na janosikowe tylko odwrotne biednym zabrać swoim dać.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 17.04.2015, 15:12

I oto ciekawy artykuł w Dzienniku zachodnim.

Opłaty za odbiór śmieci:
1. Poręba 14.92zł. segregowane i 22.38 zł. zmieszane.
2. Zawiercie 10 zł i 15 zł.
3. Włodowice 9.60 zł i 16.30 zł.
4. Łazy 8.50 zł i 17 zł.
5. Ogrodzieniec 8 zł. i 16 zł.
6. Pilica i Kroczyce 7 zł. i 14 zł.
7. Irządze, Szczekociny i Żarnowiec 6 zł. i 10 zł.( źródło DZ. Z.)

I tutaj możemy być Panu Burmistrzowi i Radnym Rady Miasta którzy ostatnio głosowali za podwyżką śmieci, że ościenne gminy bijemy i jesteśmy w końcu na pierwszym miejscu.

Cóż kto bogatemu zabroni.....................................

Amadeo
Nowicjusz

Post autor: Amadeo » 17.04.2015, 15:16

I nawet złotówka z tego nie wpłynie do kasy miasta. Gratuluje! Ten doradca to kopalnia pomysłów.

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 17.04.2015, 18:08

Poręba znów na czele. Po tym jak niedawno zostaliśmy liderem opłat za wodę i ścieki czyli najdrożej w powiecie (choć mamy własne ujęcia wody i oczyszczalnię) to teraz znów zostaliśmy liderami z opłatami za odbiór śmieci. Za co znów zostaniemy liderami. Ta pani co doradza burmistrzowi podobno utopiła wiele firm gdzie pracowała a teraz topi Porębę, brawo dla burmistrza i członków jego klubu że zaakceptowali mu takiego doradcę. Przyjąć jeszcze kilka takich osób od doradzania i popłyniemy do dobrobytu :lol: , bo już coraz częstszym widokiem jest jak ludzie grzebią po śmietnikach. :(

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 17.04.2015, 18:31

Nie chce byc tu posądzony o linie obrony obecnej władzy,ale pisanie iż mineło 4 miesiące i nie widać pozytywnych efektów pracy jest troche na wyrost.

Czy ktoś z radnych mógłby sie tu wypowiedziec dlaczego takie mamy wysokie stawki za śmieci i wode?
Dlaczego ościenne wioski mają mniejsze stawki?

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 17.04.2015, 19:19

rozp pisze:Czy ktoś z radnych mógłby sie tu wypowiedziec dlaczego takie mamy wysokie stawki za śmieci i wode?
Dlaczego ościenne wioski mają mniejsze stawki?
I tu ciekawe czy któryś z radnych zabierze głos a tak ochoczo dźwigali rękę za podwyżką.

Proponuję aby najlepiej zabrała głos Pani Przewodnicząca Rady Miasta Urszula Milka.

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 17.04.2015, 20:13

Zatrudnienie doradcy....dalej...usadzenie Pani Baran w Radach Nadzorczych....do tego zatrudnienie nowej sekretarki....kolejny koszt (kandydatka do Rady Miasta z listy Pana Spyry, która nie weszła z okręgu Przemysłowa - Pani Nowak)...
Po co ta dyskusja???
Realizowanie polityki kosztem ludzi nic więcej...Zero pomysłów...
Człowiek, który będą Radnym był pierwszym przeciwnikiem podwyżek...a dziś....
Burmistrz operuje hasłem "Dramat finansowy" a jednocześnie usadza ludzi na stanowiskach...
Stracił wiarygodność przy ustalaniu wynagradzania, zatrudnianiu "Swoich", likwidacji szkół oraz podwyżce śmieci...
Następuje proces cofania się...degradacja życia inwestycyjnego, kulturalnego, oświatowego i sportowego...

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 17.04.2015, 20:50

Czarny Koń pisze:.do tego zatrudnienie nowej sekretarki....kolejny koszt (kandydatka do Rady Miasta z listy Pana Spyry, która nie weszła z okręgu Przemysłowa - Pani Nowak)...
Po co ta dyskusja???
Czarny koniu :) wszystko co napisałes ma jakis sens oprócz info o nowej sekretarce.
Była sekretarka burmistrza Śliwy została przeniesiona do innych zadań, podobno pokój na dole UM na stanowisko kancelaryjne.
Chyba normalne jest, że nowy włodarz musi mieć swoja zaufaną osobę, a nie " ucho byłego burmistrza".
Jak pamietam to nawet Pan Macherzyński tez miał nową-swoją sekretarkę a po nim Pan Śliwa też obsadził sekretariat osobą ze swojego otoczenia.
I nie ma tu tworzenia żadnego nowego etatu.

Amadeo
Nowicjusz

Post autor: Amadeo » 17.04.2015, 21:10

Co do sekretarki rozp ma całkowita racje. Niema się czego czepiać.

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 17.04.2015, 21:44

rozp pisze:I nie ma tu tworzenia żadnego nowego etatu.
Dziękuję. Ta wypowiedź mnie przekonała. Przepraszam...

na_jeden_raz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: na_jeden_raz » 18.04.2015, 06:59

rozp pisze: Była sekretarka burmistrza Śliwy została przeniesiona do innych zadań, podobno pokój na dole UM na stanowisko kancelaryjne(...)

I nie ma tu tworzenia żadnego nowego etatu.
Jasne, burmistrz powinien mieć zaufaną sekretarkę i co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Pytanie mam inne: czy po tych roszadach ilość urzędników się nie zmieniła, czy też (w ramach oszczędności of course) jest o jednego więcej?

whoisram
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: whoisram » 19.04.2015, 10:15

Worms pisze:Szukanie oszczędności w likwidacji etatów nie jest rozwiązaniem dobrym,spowoduje tylko powiększenie grona bezrobotnych
Właśnie dzięki takiej wyobraźni społecznej w skali kraju dobijemy niedługo do miliona urzędników.
W skali Poręby akceptuemy wszystkie składki uposażenia i dodatki pensji urzędniczych, ale gdzie jest pomysł na rozwój miasta z tego płynący? Wolałbym oszczędzać na administracji niż na mieszkańcach ale co ja tam wiem..

Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marzycielka » 21.04.2015, 09:25

...Zatrudnienie doradcy i ludzi o likwidacji z zewnątrz do rad nadzorczych miejskich spółek....)

A czy wiesz że trzeba mieć zdany egzamin aby móc zasiadać w radzie nadzorczej? To może zamiast wylewać żale i podpuszczać swoją frustracją ludzi dowiesz się wielu rzeczy i wtedy będziesz pisał bo zachowujesz się jak histeryk a w tym wieku to juz chyba nie wypada???

Nie wiem na co liczyłeś że jak wejdzie nowy burmistrz to zwolnij wszystkich z UM?
A sprawdź co sie zmieniło w UM bo z tego co już mi wiadomo to co niektórzy pożegnali się ze swoim stołkiem. Miejmy więc nadzieję, ze to początek...

ODPOWIEDZ