Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: ppp » 01.04.2015, 00:00

Idź odgarniaj śnieg czereśniaku

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 01.04.2015, 07:04

ppp może trochę kultury?

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 01.04.2015, 18:20

Dostowałem poziom do rozmówcy. Obecne ruchy władzy (chęć pozamykania szkół, rezygnacja z autobusów i brak alternatywy dla nich, wyłączanie oświetlenia ulicznego w godzinach pójścia/powrotu ludzi z pracy itp.) to kpina, ale jak ktoś wyskakuje z tekstem "Pada śnieg. a kasy brak na odśnieżanie", no to ja wiem z kim mam do czynienia.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 01.04.2015, 20:03

najgorsze ruchy władzy to przerzucanie kosztów utrzymania ELITY i KLIKI na zwyklych mieszkańców ,a po co tyle szkół ? administracji ? teraz wypłacono trzynastki i świąteczne premie.miały byc w mieście oszczędności,ale jak zwykle to bywa przed wyborcza kielbasa..teraz czas na następne podwyżki może wody albo powietrza porębskiego..

Serafin
Nowicjusz

Post autor: Serafin » 02.04.2015, 00:11

a może by tak przyłączyć sie do zawiercia jako dzielnica?

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 02.04.2015, 10:04

Lidka pisze:najgorsze ruchy władzy to przerzucanie kosztów utrzymania ELITY i KLIKI na zwyklych mieszkańców ,a po co tyle szkół ? administracji ? teraz wypłacono trzynastki i świąteczne premie.miały byc w mieście oszczędności,ale jak zwykle to bywa przed wyborcza kielbasa..teraz czas na następne podwyżki może wody albo powietrza porębskiego..
Co do trzynastek są one wypłacane ze sfery budżetowej , a nie z kasy UM , z tego co wiem i tak wszyscy nie dostali całości.

kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: kundel » 08.04.2015, 20:43

Witam,

mam pytanko, czy komuś wiadomo dlaczego nazwa naszej gazety "Wspólne sprawy" została zmieniona?
Kto stoi za tą zmianą?

Amadeo
Nowicjusz

Post autor: Amadeo » 09.04.2015, 19:44

Jak należy przypuszczać za zmianą tytułu stoi pewnie obecna władza. Czytając teksty można odnieść wrażenie że władza tez ta ma wpływ na zamieszczony materiał. Ciekawe szczególnie wydaje się zestawienie wynagrodzeń samorządowców i wytluszczenie wynagrodzenia naszego wlodarza. A może tak Pan redaktor napisał by w następnym numerze czy którykolwiek z przytoczonych samorządowców zatrudnił sobie doradcę za 100000? Bo jak dołożyć pensyjke Pani która doradza (zresztą bele jak) to okazuje się że nasz wlodarz kosztuje nas dwa razy tyle.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 09.04.2015, 21:56

No zgadza sie :)

patafian
Nowicjusz

Post autor: patafian » 10.04.2015, 07:20

dokładnie, nic dodać nic ująć...
jaki włodarz - takie miasto
jaki redaktor - taka gazeta
:lol:

na_jeden_raz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: na_jeden_raz » 10.04.2015, 07:33

Amadeo pisze:Bo jak dołożyć pensyjke Pani która doradza (zresztą bele jak) ...
Ale sobie robi dobrze - że przypomnę tylko o 100% podwyżce wynagrodzenia dla rady nadzorczej MPGK'u w której zasiada. A w MPWIK'u jest zdaje się nawet przewodniczącą tej rady - ma ktoś info, czy tam też była podwyżka?

A może wypowiedzą się pracownicy tych instytucji, bo może im też podniesiono pensję, spółki miejskie kwitną, a ja jestem niedoinformowany i niesprawiedliwy.

zainteresowany mks
Nowicjusz

Post autor: zainteresowany mks » 10.04.2015, 12:47

Witam serdecznie.
Rzadko zaglądam na forum bo naprawdę niewiele wynika z tego co tutaj wszyscy piszemy...

Mnie w ostatnim wydaniu zainteresowało jak to dumni nauczyciele ze szkoły średniej (Kołton i Macherzyński) chwalą się zajęciem I miejsca w powiecie w halowej piłce nożnej chłopców...
Dla mnie jest to najlepszy przykład na siłę przebicia i umiejętność chwalenia się w mediach nie do końca swoimi sukcesami... Otóż wszyscy zawodnicy reprezentujący szkołę (poza byłym już zawodnikiem Poręby Cichoniem) to zawodnicy MKS-u Poręba, trenujący pod okiem szkoleniowca w klubie sportowym a nie pod okiem nauczycieli... Brak nawet słowa podziękowania z ich strony dla trenera i klubu to wstyd!
Inna rzecz dotyczy sukcesów piłkarzy za zeszły rok i wyróżnień jakie otrzymali czyli odkrycia, juniora, drużyny juniorów i trenera roku seniorów w regionie Jury Krakowsko - Częstochowskiej!!! Dlaczego o tym nikt w naszej lokalnej prasie nie napisał?
Temat niewygodny dla burmistrza i rady miejskiej, którzy dążą do likwidacji klubu? Boicie się mieszkańcom pokazać, że marnujecie i nie doceniacie talentów Porębian?!
Panie redaktorze Pucek proszę się skontaktować z Prezesem Klubu, uzyskać informację na temat sukcesów piłkarzy i rzetelnie o tym poinformować mieszkańców. Lepiej późno niż wcale...
Pozdrawiam.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 12.04.2015, 15:57

nazwa gazety zmieniona. Po co? Redaktor pod cenzura wladzy. Moze ktos napisac kto zasiada w tych radach? Jakie maja wynagrodzenia?

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 13.04.2015, 13:49

mieszko pisze:nazwa gazety zmieniona. Po co? Redaktor pod cenzura wladzy. ?
Pan Redaktor pisał za poprzedniej władzy takie głupoty w tej gazecie i zawsze wychwalał co to poprzednia ekipa nie zrobila :lol:
Poziom redagowania tego pisma jest "mizerny" :lol: :mrgreen: , tak jak kandydatka niezależna SLD p.Ogórek :lol:

Co do polityki,,,
W Zawierciu robią juz powoli porzadeczek...
Wyrzucili Dyrektorke Szpitala, Dyr. MOPSu, Dyr, MZK. itd.
Nawet biedny były starosta Krupa nie może znaleźc sobie miejsca.Moze ktos go przygarnie.
O Naszym byłym burmistrzu tez cisza... Nie wiadomo kto i jego przygarnie.

Nasz nowy burmistrz, troche sie chyba boi ruszyć tą ELITĘ i tez zrobic porzadek z zarządzajacymi roznymi placówkami w miescie...
bo jak mozna dalej wspołpracowac m.in. z MOPSEM, MPWiK,niektórymi pracownikami UM, SP2,SP3 jak tam dalej klika i jej rodzina zasiada i te same szyderczo usmiechnięte miny. :oops:

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 13.04.2015, 15:28

Witam. Odpowiadam na wiele pytań i telefonów na temat gazety Sprawy Lokalne.
Zmianę tytułu z Wspólne Sprawy na obecny tytuł Sprawy Lokalne zaproponował Burmistrz Ryszard Spyra. Podczas mojego spotkania w Urzędzie Miasta bodajże 17 marca br. Burmistrz poinformował mnie że mam współpracować z Panem Benedyktem Freihoferem i kazał przekazać mu wszystkie materiały prasowe i zdjęcia do tego numeru bo chce zobaczyć jak redaguje Pan BF. Ten nowy numer redagował pan Benedykt i wszystkie podtytuły komentarze od redakcji są jego bez wiedzy kolegium redakcyjnego, bo kolegium redakcyjne zostało to z Wspólnych Spraw.
Pyta ktoś ile zarabiam. Czasopismo MOK Wspólne Sprawy w ostatnich latach wychodziła co dwa miesiące a ja otrzymywałem na zasadzie umowy o dzieło 604 zł na rękę od numeru (czyli za zamieszczone teksty i składanie) co wychodziło 302 zł na miesiąc. Ale wszystkie teksty nawet te co się nie zmieściły wraz ze zdjęciami w formie fotoreportażu były zamieszczone na stronie Urzędu Miasta umporeba i na e-poreba.

ODPOWIEDZ