Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Aluzja
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Aluzja » 24.02.2015, 12:06

Indygo Oczywiście, że różnie z pedagogami bywa ale to że jeden nie spełnia moich oczekiwań nie oznacza że mam z tego powodu przekreślać placówkę. Co do sportu-równie dobrze można powiedzieć że jeżeli w szkole nie jeździmy na nartach czy deskach a inni nowi koledzy z klasy tak to kto winien? W liceum *poznasz* ludzi którzy wakacje spędzają tylko za granicą, ciuchy tylko firmówki i kogo to będzie wina że ktoś ma a ty nie?

Krzyś
Nowicjusz

Post autor: Krzyś » 24.02.2015, 12:07

Moim zdaniem szkoły zostały "utrzymane" w największym stopniu dzięki "zespołowi" UM badającemu finanse szkół, radni nie mając zobrazowanych szczegółowych danych co do wydatków i co za tym idzie oszczędności związanych z likwidacją tych że placówek, wydaje mi sie ze nie mogli zagłosowac inaczej,widzę ze nikt nie odnosi sie do tej kwestii i pracy zespołu UM. Raczej nie chodzi tutaj o niepopularne decyzje,
Lecz myślę, jak już ktoś wcześniej pisał: co się odwlecze to...
Pani Dyrektor SP2 troszkę przesadziła - Elita

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 24.02.2015, 12:09

Aluzja pisze: Zapytaj kogoś kto ma dzieci w sp1 czy chciał łączenia. Jeśli byli chętni mogli to powiedzieć, przedstawić swój punkt widzenia przed radą, a że nie było sprzeciwu to rada zagłosowała jednomyślnie.
oczywiście że łączenie szkół nie jest czymś wymażonym i dzieci obecnie uczęszczające do 1 też by to odczuły. ale zarzucasz że my patrzymy tylko na siebie a jest odwrotnie. to srodowisko nauczycieli bało sie o miejsca pracy we wszystkich szkołach w 1 też. to rodzice i rada rodziców patrzy tylko na swoje podwórko a nie na całe miasto. to rada miasta z jednym wyjatkiem obawiała sie co zrobia ludzie z górki i krzemiedy,co o nich powiedzą. ciekawy jestem co by powiedział poseł jak by uchwały przeszły, może ''zwycięzył rozsadek a nie sentymenty'' :wink: ale jest jak jest. jeżeli nam gruszki na wierzbie nie wyrosna to ciemnica.

lapaputa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: lapaputa » 24.02.2015, 12:18

Krzyś pisze: Raczej nie chodzi tutaj o niepopularne decyzje,
Lecz myślę, jak już ktoś wcześniej pisał: co się odwlecze to...
Pani Dyrektor SP2 troszkę przesadziła - Elita
podpowiedz z seri czarnych: wziąć kolejny kredyt obrotowy bo kasy braknie, pod zastaw dwóch budynków sp 2i 3 z czasem sprawa sama się wyjaśni...
Elita- ta wypowiedz świadczy nie tylko o człowieku nawet jak jest dyrektorem, ale o chorobie całego rozpieszczonego środowiska. :twisted:

Aluzja
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Aluzja » 24.02.2015, 12:29

lukas pisze:
Aluzja pisze: Zapytaj kogoś kto ma dzieci w sp1 czy chciał łączenia. Jeśli byli chętni mogli to powiedzieć, przedstawić swój punkt widzenia przed radą, a że nie było sprzeciwu to rada zagłosowała jednomyślnie.
oczywiście że łączenie szkół nie jest czymś wymażonym i dzieci obecnie uczęszczające do 1 też by to odczuły. ale zarzucasz że my patrzymy tylko na siebie a jest odwrotnie. to srodowisko nauczycieli bało sie o miejsca pracy we wszystkich szkołach w 1 też. to rodzice i rada rodziców patrzy tylko na swoje podwórko a nie na całe miasto. to rada miasta z jednym wyjatkiem obawiała sie co zrobia ludzie z górki i krzemiedy,co o nich powiedzą. ciekawy jestem co by powiedział poseł jak by uchwały przeszły, może ''zwycięzył rozsadek a nie sentymenty'' :wink: ale jest jak jest. jeżeli nam gruszki na wierzbie nie wyrosna to ciemnica.
Czego miała obawiać się rada przecież my jesteśmy mniejszością, więc większość by ich poparła. Na krytykę nie naraża się ten co nic nie mówi i nic nie robi. Mieliście pole do popisu... Widzę też że nawet nie bierzesz pod uwagę że jakiś radny może mieć inne zdanie niż TY, nawet jeśli radny inaczej by chciał to jest od reprezentowania swoich lokalnych wyborców. Ja mogę rozliczać swojego radnego nie Twojego.

Przez 8 lat nic nie robiliście, patrzeliście Państwo z centrum...A jak my się zorganizowaliśmy to nagle Wam źle.

Grzegorz_33_33
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Grzegorz_33_33 » 24.02.2015, 12:54

Aluzja pisze:Przez 8 lat nic nie robiliście, patrzeliście Państwo z centrum...A jak my się zorganizowaliśmy to nagle Wam źle.
Bardzo się cieszymy, że się zorganizowaliście. Teraz tylko powiedzcie co dalej.

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 24.02.2015, 12:59

Dajmy już spokój z tym skakaniem sobie do gardeł - każdy ma swoje zdanie w temacie utrzymania/likwidacji szkół i w ogóle szkolnictwa w Porębie; decyzje w tym temacie zostały podjęte, szkoły póki co zostają, więc teraz trzeba myśleć o tym co dalej.

I własnie mam pytanie do najbardziej zainteresowanych co dalej - czy utrzymanie szkół i ich finansowania w obecnej postaci automatycznie zamyka dyskusję np. o ewentualnym przejęciu w najbliższej przyszłości jednej/obydwu szkół przez stowarzyszenie? Czy też o innej formie zmiany sposobu ich funkcjonowania i finansowania? I czy teraz już, na chłodno, mają Państwo jakieś pomysły/propozycje, aby temat istnienia szkół nie wrócił za pół roku czy za rok?

Przy okazji, mała uwaga m.in. do użytkownika Aluzja - nie piszemy kolejnego posta pod własnym postem. Chce Pani coś dodać, dopisać, poprawić, etc jest opcja "edytuj". I prosiłbym admina/moderatora o przyjrzenie się temu i ewentualną interwencję, bo naprawdę, "nabicie" n-tej liczby kolejnych postów przez tego samego użytkownika nie zwiększy siły "przebicia" czyjejś opinii.

EDIT by MOD:
Nie nadążamy Yellow_Colorz_PDT_06

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 24.02.2015, 13:00

Aluzja pisze:Przez 8 lat nic nie robiliście, patrzeliście Państwo z centrum...A jak my się zorganizowaliśmy to nagle Wam źle.
żle to jest nam wszystkim. i co proponujecie dalej....

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 24.02.2015, 13:08

Ja to bym dała teraz na burmistrza pana Marka Śliwę za to do czego doprowadził swoimi rządami przez 8 czy 12 lat nasze miasto, a pensje niech dadzą mu ze swoich diet klakierzy z jego klubu. Dotychczas zarabiał podobno nawet więcej jak prezydent Zawiercia i dość się już nachapał. Był najlepiej opłacanym burmistrzem w powiecie i nie tylko.
Aby tylko nie było tak ze w połowie roku wyłożą puszki aby zrzucić się na pensje dla nauczycieli.
Skoro się mówi o oszczędności to skoro w SP nr 2 jest 19 nauczycieli i 8 pracowników administracji i obsługi a SP nr 3 jest 11 nauczycieli i 7 pracowników administracji i obsługi to było by wystarczająco aby np. etaty księgowych połączyć a wystarczy jak będzie w każdej szkole sekretarka i 2 pracowników administracji i obsługi. Przecież w ramach oszczędności rodzice mogli by w ramach dyżurów jak w kościele posprzątać klasy. Niech ci krzykacze co tak walczyli o te szkoły też dla szkoły swoich pociech coś zrobią.
I jeszcze jedno śmieją się ludzie z tej pani co mówi o elicie że to podobno kilka osób zatrudnionych w tej szkole to z jej rodziny. Tak słyszałam od wielu osób.

Aluzja
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Aluzja » 24.02.2015, 13:33

XX86 co do moich postów masz rację, będę się pilnować.

Kleopatro widzę, że kadrowa z Ciebie pełną gę...

Owszem i ja się zgodzę że p dyrektor sp2 nie potrzebnie użyła słowa elity bo nie każdy zinterpretował to w odpowiedni sposób. Myślę że to było w odniesieniu do szkół(wszystkich) a nie do osób.
Ostatnio zmieniony 24.02.2015, 17:16 przez Aluzja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 24.02.2015, 13:53

Kleopatra pisze: Skoro się mówi o oszczędności to skoro w SP nr 2 jest 19 nauczycieli i 8 pracowników administracji i obsługi a SP nr 3 jest 11 nauczycieli i 7 pracowników administracji i obsługi to było by wystarczająco aby np. etaty księgowych połączyć a wystarczy jak będzie w każdej szkole sekretarka i 2 pracowników administracji i obsługi.
czyli jest 30 nauczycieli i 15 pracowników administracji na ilu uczniów -- 170? jak coś to poprawcie mnie. a dla porównania z ciekawości jak to wygląda w sp1? może ktoś podrzuci?

Aluzja
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Aluzja » 24.02.2015, 15:13

Również z chęcią się dowiem ile osób liczy sp1 plus oczywiście osoby w miejskim przedszkolu.

mat
Nowicjusz

Post autor: mat » 24.02.2015, 16:00

Co za cuda kobitki chodzą na plebanie sprzątać kosciół na górce ludzie mamy XXI wiek. Zawsze w Porębie były 3 koscioły i 3 Podstawówki a o mało co by zostały 3 Kosciółki i 1 Podstawówka

madison
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: madison » 24.02.2015, 16:14

A Państwo z obrzeży co robiło? Obudziło się, jak ich podworko chcieli "zaorać", jak to obrzeże nazwało

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 24.02.2015, 16:40

Nawiązując do słów dyrektorki SP 2 :
Elityzm, teoria elit -teoria państwa opisująca i wyjaśniająca relacje władzy we współczesnym społeczeństwie, niewielka mniejszość, składająca się z przedstawicieli elit posiada władzę w społeczeństwie, bez względu na wyniki wyborów. Dzięki stanowiskom wywiera wpływ na politykę w "opiniotwórczych" kręgach, członkowie "elity" mogą wpływać na decyzje ekonomiczne i polityczne.

Może i coś w tym jest. Niektórzy rodzice dali się w to wciągnąć.

Mam nadzieję, że idąc ku oszczędnościom już zaplanowali grafiki do sprzątanie, gotowania i pilnowania oczywiście SPOŁECZNIE !!!

ODPOWIEDZ