Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: Marzycielka » 22.02.2015, 22:39

porębianka 17 pisze:Myślę , że może nie będzie utraty pracy tylko jakieś ograniczenia etatów .
Są też może osoby z prawami do emerytury , które mogą odejść same , ale najważniejsze są nowe miejsca pracy i rozwój przedsiębiorstw.No i może wyższa akcyza na alkohol
Jejku jak się cieszę że piszesz, bo jako jedna z niewielu rozsądnie myślisz. Dzięki bo myślałam że coś już ze mną nie tak. :mrgreen:

Grzegorz_33_33
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Grzegorz_33_33 » 23.02.2015, 08:31

porębianka 17 pisze:No i może wyższa akcyza na alkohol
Dla ratowania finansów Poręby postulujesz przekonanie ministra finansów by podniósł akcyzę? Mają rozmach...

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 23.02.2015, 09:44

Podobało mi się jak jedna z Pań poszukała oszczędności u Burmistrza.Dlaczego by nie poobcinać i tak nie małych pensji w UM na pewno maja nagrody dodatki.Troszkę to przyciąć i dodatkowe pieniążki by się moment znalazły.Inna kwestia która mnie poruszyła i oburzyła to sprawa JEGOMOŚCIA zajmującego się przetargami.Człowieku ja bym nie miał wstydu po akcji z przetargiem na fotoradar,gdzie wcisnąłeś żonkę za biurko do SM.I Teraz co sprowadzisz inwestorów pod warunkiem że znowu kogoś obsadzisz z familii na stołku czy żona będzie prezesem,dyrektorem czy księgową jak powstanie jakaś firma czy zakład.Ja osobiście jestem za powołaniem zarządu Komisarycznego do Poręby.Trzeba powiedzieć STOP KOLESIOSTWU UKŁADOM.Oszczędności bym zaczął od UM wymiany ludzi tam którzy siedzą nie w interesie miasta ale we własnym.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

madison
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: madison » 23.02.2015, 10:14

Bilet, podobno (haha na pewno) na stanowiska nazwijmy to obslugi papierkowej fotoradaru byla rekrutacja, ale kto o niej slyszal? Zapewne zbieznosc nazwisk na tych stanowiskach jest zupelnie przypadkowa. Kumoterstwo i tyle

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 23.02.2015, 10:19

A ja mam pytanie dot wątku sondy. W jaki sposób można oddać tam głos ? Bo coś jest chyba nie tak.

madison
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: madison » 23.02.2015, 10:23

jak jestes zalogowana, mozesz oddac glos, od razu pojawiaja sie opcje do zaznaczenia

Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marzycielka » 23.02.2015, 10:47

madison pisze:Bilet, podobno (haha na pewno) na stanowiska nazwijmy to obslugi papierkowej fotoradaru byla rekrutacja, ale kto o niej slyszal? Zapewne zbieznosc nazwisk na tych stanowiskach jest zupelnie przypadkowa. Kumoterstwo i tyle
Dokładnie, dlaczego nie ma jasno określonych reguł że rodzinnie to tylko na zdjęciach ale stanowiska kierownicze to raczej nie po rodzinie, chodzi o prostą rzecz różni ludzie różne pomysły. To chyba proste i oczywiste!

Ja rozumiem że ludzie są rodzinne zdolni nie tylko w Porębie ( tu w szczególności) ale jak to może być aby całe familie rządziły miastem. MPWiK i MOPS ja cieszę się za tacy mądrzy rodzinnie i gratuluję (szczerze) ale może jakiś świeży powiew?? Pan z UM i małżonka.. następni młodzi, zdolni głowy pełne pomysłów a jakoś efektów nie widać...

Mam nadzieję że nowa władza przyjrzy się pracownikom wszystkich jednostek. I może ocena półroczna czego dokonali co mają w planach.. rozliczenie z efektów pracy, co jest bardziej mobilizujące do działania?

Odnoszę wrażenie, ze pracownicy jednostek uważają... po co się wysilać przecież i tak pensja wpłynie, nie jestem pracownikiem produkcyjnym co normę musi zrobić i płacą mu za wydajność... " robota nie zając nie ucieknie"

irena
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: irena » 23.02.2015, 10:57

Mrkrzys32 pisze:Cięcia są potrzebne itu nie ma o czym dyskutować.Ale może najpierw spróbować to przedyskutować z mieszkańcami.A tu stawia się ich przed faktem dokonanym.Autobusy,cześc kursów zlikwidowano,ale nikt nie pomyślał że może trzeba zmienić godziny jazdy pozostałych.Skrócony czas oświetlania miasta,niestety w godzinach kiedy mieszkańcy tego potrzebują.Brak dialogu miedzy władzą a mieszkańcami.
Też tak uważam, cięcia budżetowe muszą być i dialog miedzy mieszkańcami też. Ciągłe obarczanie winy poprzedniego rządu jest śmieszne i dziecinne, a mówienie ,że nie wiedziałem- obnaża brak kompetencji i zaangażowania w poprzednią kadencję.Gdyby Śledził historię naszego miasta wiedziałby ,że Pan Śliwa zaciągnął kredyty na halę i orlik w latach 2006-2010 gdzie Poręba miała super płynność finansową, wtedy było nas stać na budowę obiektów sportowych zwłaszcza, że dostaliśmy na to dofinansowanie z różnych instytucji , niestety w przeciągu czterech ostatnich lat prognozy finansowe naszej Poręby diametralnie się pogorszyły -FUM przestał płacić, ludzie nie mieli wypłat wiec tez masowo zaczęli zalegać za czynsze, podatki wodę itp...i wtedy Burmistrz powinien był zareagować- mniejsze wpływy to i mniejsze wydatki, zwłaszcza,że od 2008 roku płace nauczycieli ogromnie wzrosły, Minister podniósł zarobki ale nie dał za tym pieniędzy , więc takie małe miasteczka jak my i wiele innych w Polsce po prostu nie były i nie są wstanie utrzymać tyle szkół... Były Włodarz próbował pokryć straty fotoradarem ale niestety wpływy z pracy tego urządzenia nie pokryły zapotrzebowania na finanse w naszym mieście. Niestety Pan Śliwa popełnił taki błąd (i nie błąd),że nie ograniczył zatrudnienia w szkołach i dlatego Poręba zaczęła tracić płynność...Więc problem w naszym mieście nie jest z procentowym zadłużeniem ponieważ 40% to nie jest wysoki wskaźnik ,tylko brakiem wpływów do budżetu... czyli jednoznaczne jest to z ograniczeniem wydatków. Pomysł z połączeniem szkół jest dobry tylko ludzie byli na to nieprzygotowani, bo nawy Włodarz zamiast zachować się jak prawdziwy polityk stanąć przed narodem i powiedzieć ,że zał i zna sytuację w mieście i musi to zrobić to on rozpoczął od zganiania winy na Śliwę... Proszę PAŃSTWA TO JEST DZIECINADA A NIE POLITYKA.Wyłączanie światła ludziom w godzinach szczytu to też jakaś parodia lub demonstracja, nie tędy droga .Na zarządzanie miastem trzeba być przygotowanym merytorycznie i psychicznie, nie zbuduje się imperium na odpieraniu winy od siebie .Ludzie niestety nie zapomną o pięknej kampanii wyborczej i obserwują,że na starej klice powstaje nowa klika i kręci " własne interesy"

madison
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: madison » 23.02.2015, 11:36

Burmistrz odpiera wine od siebie, bo ludzie po 2 miesiacach kadencji oczekuja cudow, a ze teraz brudy wychodza na jaw, to winny jest wg niektorych obecny,a nie byly burmistrz.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 23.02.2015, 11:39

Ireno, wynnym w 90% jest nikt inny jak Marek Sliwa!

Fajnie to napisałas, zaczał od zaganiania winy na Śliwe... :lol: :lol: :lol:
A na kogo miał zgonić? Na Zielińskiego, Gocyłową? :lol:

i wspominasz, jeszcze kampanie wyborczą... hehe, przypomnij mi kto przekupywał ludzi pączkami na mieście, bo zapomniałem uhahaha :lol:

Pan Spyra , napewno zaczął nie tak jak powinien, ale powiedział ludziom na samym początku, że jest źle i trzeba oszczędzać.
Gdyby miłościwe panujacy 8lat Śliwa dalej by zarządzał, to dalej byśmy byli okłamywani zarówno my zwykli obywatele jak i nawet jego świta.

Aluzja
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Aluzja » 23.02.2015, 12:00

Winni są oboje, p Śliwa że dopuścił do takich długów, a p Spyra to już źle zaczął od kampanii budowanej na kłamstwach, pustych słowach na spotkaniach przed wyborczych.
Nigdzie nie znalazłam konkursu na doradcę pana burmistrza-czyżby po znajomościach wybrał panią?

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 23.02.2015, 12:35

Którzy rodzice wykażą się wiekszym zaangażowaniem w ratowanie szkoły?
SP2 czy SP3?

Marzycielka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marzycielka » 23.02.2015, 12:43

matkaporebianka pisze:Którzy rodzice wykażą się wiekszym zaangażowaniem w ratowanie szkoły?
SP2 czy SP3?
czy ratowanie wg Ciebie to też fundacja, patronat?

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 23.02.2015, 12:51

Czytam te posty i jestem ciekawa jak wyjdzie dzisiejsze głosowanie. O tym jaka jest sytuacja w szkołach podstawowych na terenie Poręby było już wiadomo ok.10 lat temu i już słyszało się głosy że jedna ze szkół powinna być do zamknięcia ale ani pan Jan czy pan Marek nie posuwali się do tego bo wiedzieli że w następnej kadencji mogą już nie być włodarzami miasta. Ale jakoś pożyczkami ratowano tą sytuację. Oni wiedzieli że musi być kiedyś koniec tego kredytowania i banki już nie pożyczą. Ale liczyli że jak wygrają wybory to mają zapewnione jeszcze 4 lata rządzenia i wtedy ogłoszą jaka jest sytuacja i musi być zamknięta jedna lub dwie szkoły. W aktualnej sytuacji uważam że jak radni nie uchwalą przynajmniej zamknięcia jednej ze szkół to pieniędzy wystarczy może do czerwca lub lipca, burmistrz złoży rezygnację i jak przyjdzie komisarz to i tak zamknie te szkoły. Żadne referendum jak się słyszy aby odwołać burmistrza nie będzie wchodziło w rachubę bo kolejny burmistrz zostałby bez pieniędzy i nie zabezpieczy działalność jednostek budżetowych.
I jeszcze jedno zdanie jak byłam w piątek na rynku to ludzie w naszej gminie wolą aby się w końcu zaczęły jakieś inwestycje a nie dawanie bez końca pieniędzy na szkoły, bo dzieciom zawsze zabezpieczą naukę tylko rozchodzi się o to że dzieci nie zaprowadzą do szkoły tylko ich zawiozą i przywiozą. A przecież jak można utworzyć to stowarzyszenie czy jak się to nazywa to może być tak jak jest tylko nauczyciele na tym stracą i to oni buntują rodziców choć wiedzą że sytuacja jest prawie bez wyjścia.

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 23.02.2015, 13:45

Marzycielka pisze:
czy ratowanie wg Ciebie to też fundacja, patronat?
Tak, da mnie obojetnie jak bedzie sie to nazywało, byle dzieciaki uczyły sie tam gdzie teraz.
A i koszty nie obciążałyby juz tak miasta.

ODPOWIEDZ