Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mieszko » 27.01.2015, 14:49

A co do sesji. to może ktoś zdać relacje? za poprzedniej władzy można było poczytać co było omawiane. a teraz trzeba się wybrać osobiście na sesję?

zainteresowany mks
Nowicjusz

Post autor: zainteresowany mks » 28.01.2015, 12:28

Witam.
Drodzy Państwo krew mnie zalewa jak widzę poczynania nowego burmistrza i jego giermków z rady. Co nowego robią dla Poręby? Utrudniają chyba tylko życie jej mieszkańcom.
Jak na pierwsze dni rządów to aż nadto: podnoszenie czynszów, wzrost opłat za wywóz odpadów, likwidacje dotacji na poszczególne dziedziny życia, zlikwidowanie bardzo dużej ilości kursów linii autobusowej nr 2 (a docelowe jej zlikwidowanie o czym głośno mówią urzędnicy w naszym pożal się Boże magistracie), hitowe zatrudnienie doradcy (niech burmistrz poda kwotę za jaką pozyskał tego "fachowca"), kłamanie w oczy wyborców o oszczędnościach w urzędzie, kłamanie na temat oddania połowy swojej pensji przez "miłościwie nam panującego", gdzie obiecana likwidacja fotoradaru, do której pewnie nigdy nie dojdzie???
To tylko część zasług obecnej władzy.
Mnie osobiście przeraża, że obecny burmistrz zasiadał (zresztą jak wielu radnych) w radzie miejskiej poprzedniej kadencji a dziś chodząc po mieście (w asyście straży miejskiej - czego lub kogo obawia się ta persona?) ośmiesza się w oczach mieszkańców zadając durnowate pytania np. na temat firmy wywożącej odpady...
Moje pytanie samo się nasuwa. Czym szanowny Pan zajmował się w poprzednich latach, że teraz zachowuje się jak dziecko we mgle?
Czy ktoś z Państwa orientuje się na temat stowarzyszenia Perły Jury, do którego zaproszenie otrzymał ostatnio Pan R.Spyra i z niego nie skorzystał? Może na ten temat też coś ciekawego byśmy mogli się dowiedzieć?
Mam nadzieję, że kilkoma zdaniami, które napisałem nikogo nie uraziłem bo nie to jest moim celem. A słowa te, które tutaj padły służą też temu, że jako rodowitego Porębianina zwyczajnie boli mnie to co się dzieje ostatnio. Na takie ruchy i działania władzy nie ma mojej zgody.
Żeby oczywiście nie zapomnieć o tematyce sportowej pragnę tylko poinformować, iż drużyna seniorów (bez kilku zawodników) z pierwszego składu rozpoczęła na złość wszystkim przeciwnościom przygotowania a w pierwszym kontrolnym meczu pokonała zespół Jury Niegowej aż 9 - 1!!!
Panie burmistrzu może tę połowę pensji odda pan na piłkarzy bo oni w przeciwności do pańskich działań wstydu Porębie nie przynoszą!!!
Czy planuje Pan jakieś nazwijmy "spotkanie robocze" z władzami klubu, z zarządem?
Kończąc moją wypowiedź życzę Panu dużo zdrowia i rozsądku (bo na razie chaos i kolejne pomyłki...) w podejmowaniu kolejnych decyzji.
Pozdrawiam wszystkich Porębian.

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 28.01.2015, 16:39

Cuż ,mieszkańcy sami wybrali taką władze z burmistrzem na czele ,przypominam że wynik 2 tury to ponad 66 procent. Lecz chyba nie do końca im o takie zmiany chodziło... Słyszałem coś o likwidacji MPGKu? czy o zwolnieniach pracowników, ciekawe gdzie mają teraz pójść do pracy ? ,bo do FUMu raczej nie ma szans :?
PS. burmistrz obiecywał ,ze połowę wynagrodzenia odda, czy ktoś wie na co pierwsza połowa została przeznaczona?
Co do nowego rozkładu autobusów ręce opadają...

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 28.01.2015, 17:02

Powtórzę to jeszcze raz, Poręba i Porębianie nie uczą się na błędach. Uwierzyli w piękne słowa i populizm. Uważali, że były Burmistrz Pan Marek Śliwa nic nie robił i tylko zadłużał gminę. Ale pomimo, że zadłużenie istniało to autobusy były, podatki nie były (drastycznie) podnoszone, opłata za śmieci nie była z górnej półki, dotacje do MKS czy też innych instytucji również były. Pomimo tego zadłużenia zdołano pozyskać środki i znaleziono wkład własny na termomodernizacje ośrodka zdrowia i MOK. Pomimo zadłużenia MPGKiM zawsze mogło liczyć na pomoc. Pomimo, że FUM zalegał kolosalne pieniądze Gminie, próbowano rozmawiać, próbowano pomóc pracownikom - ale o zgrozo !!! Ci pracownicy tego nie dostrzegali! i jako pierwsi uwierzyli w szerzony populizm! Do Burmistrza można było dostać się bez większego problemu na rozmowę. Można tak wyliczać dalej.

Poręba i Porębianie chcieli zmian więc je mają, teraz za późno na lament!

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 28.01.2015, 17:54

Wydaje mi się, że za ostro krytykuje Pan naszego nowego burmistrza.Nie jest on cudotwórca, aby wszystkim dogodzić. Nastały trudne czasy dla Poręby i kto by to nie był na jego miejscu to i tak " z pustego nie da się nalać". Porębie grozi urząd komisaryczny i żeby się od tego uchronić należy dokonać drastycznych cięć. Poprzedni burmistrz i zarządzający wspólnotą mieszkaniową spółki gminy dali ciała na całej linii łatając kredyt kredytem i braniem kredytów poza plecami wspólnoty. Byle po trupach i do celu. Nasze miasto jest specyficzne.W Porębie mieszkają ludzie starsi, które mają trochę inne myślenie i właśnie na tym bazowała gmina i spółka gminy.O nieskazitelności poprzednich dużo by mówić, bo przecież każdy mieszkaniec Poręby wie, że u nas decydują układy i powiązania w tym powiązania rodzinne. To zbiór ludzi dążących jedynie do zysków dla siebie. Zastanawiam się dlaczego nie interesował się Pan działalnością byłego burmistrza i rady. Proszę pisać o sprawach ważnych takich jak wczorajsza rozprawa byłego burmistrza w RIO Katowice. Pozdrawiam.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 28.01.2015, 18:44

Każde miasto / gmina bierze kredyty. Poręba to nie wyjątek. po co się ktoś pcha do władzy jak nie ma o tym pojęcia.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 28.01.2015, 18:54

Poręba to jest specyficzne miasto,pracy tu mało i ten autobus to jedyna szansa żeby dojechać do pracy.A Porebianie pracują w Siewierzu,Zawierciu ,które jest częstokroć miejscem przesiadki do pociągu,A dojeżdżają do Myszkowa,Dąbrowy Górniczej ,Katowic.

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 28.01.2015, 19:04

Tomek123 pisze: Poprzedni burmistrz i zarządzający wspólnotą mieszkaniową spółki gminy dali ciała na całej linii łatając kredyt kredytem i braniem kredytów poza plecami wspólnoty. Byle po trupach i do celu.
Ja mieszkam w blokach Spółdzielni i doskonale pamiętam czasy, kiedy Wspólnoty z MPGKiM zaczynały ocieplać swoje bloki, i jaki był odzew spółdzielców. Hasło " tam nie płacą i im się robi, a my płacimy i nie mamy" przeszło już do historii. Tylko proszę pamiętać, że wszystko ma swoją cenę!
Jakiś tydzień, może dwa tygodnie temu, parę osób z mojego bloku robiło listę z żądaniem ocieplenia całego bloku przez Spółdzielnię. Inicjatorów, ów pisma zapytałam, czy jeśli Spółdzielnia weźmie kredyt na ocieplenie naszego bloku lub podwyższy fundusz remontowy czterokrotnie albo i pięciokrotnie, czy też nadal będą chcieć tego ocieplenia. W odpowiedzi usłyszałam, że my tak straszne pieniądze płacimy na ten fundusz ( ok 0,80gr/m) i Spółdzielnia powinna zrobić to za darmo. Powtórzę to jeszcze raz: za darmo nic nie było i nie mam. Mieszkańcy Wspólnoty zostali rozpuszczeni, bo nie płacili, a Gmina robiła im wszystko co chcieli, a mimo wszystko nie potrafili tego docenić.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 28.01.2015, 19:24

ty nie masz pojęcia co piszesz o Wspólnotach ,gmina jest jeszcze winna pieniądze dla wspólnot , a właściciele mieszkań zgadzali sie na kredyt aby zrobić nowy dach lub docieplic ściany,który sie spłaca ,najpierw dowiedz się wszystkiego nie pisz głupot .

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 28.01.2015, 20:48

Wiwat ciemnogród.

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 28.01.2015, 20:54

OBIECANKI CACANKI A GŁUPIEMU RADOŚĆ.Ale nas mieszkańców poręby ktoś wyru...ł nadejdzie ciemność będziemy w czarnej d...e

zupka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zupka » 28.01.2015, 22:06

Zdenerwowanie mieszkańców jest zrozumiałe. Trzeba także pamiętać, że te posunięcia są wynikiem zaistniałej sytuacji, za którą odpowiedzialny był poprzedni Burmistrz. Bez wątpienia ograniczenie możliwości mobilnych mieszkańców pociągnie za sobą pewnie następstwa w postaci migracji ludzi młodych za pracą i mieszkaniem. Bowiem taki rozkład powoduje, że nie masz szans powiązać dojazdów do pracy (autobus, pociąg). Mam tylko nadzieję, że rynek nie znosi próżni i pojawią się prywatni przewoźnicy. Naprawdę przykro patrzeć jak to miasteczko upadło, ale nie obwiniajmy za to nowego Włodarza po 2 miesiącach - bo jest to absurdalne. Czy uważanie, że Pan Śliwa dałby radę dalej kamuflować stan finansowy gminy - do, którego momentu można żyć na kredyt w mieście, gdzie nie ma dużych aktywnych podmiotów dających pracę i podatki do miasta. Muszą być wpływy, a przez lata Pan Śliwa nie zainteresował się pozyskaniem żadnej firmy, nie mówiąc, że do istniejących nawet nie zajrzał. Obiecywał pracę w zakładzie karnym, mówiąc o podaniach do niego - pewnie wyrzucił to przed odejściem jako makulaturę do kosza. Notabene nie wolno mu było prowadzić rekrutacji. Nie bronię obecnego Burmistrza, ale uważam, że trzeba być obiektywnym i zwracam się do niego, aby opublikował raport o stanie miasta na stronie urzędu i tym samym uciął wszelkie spekulacje.

zupka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zupka » 28.01.2015, 22:13

I jeszcze jedno pamiętam jak Pan Śliwa podkreślał na spotkaniach, że jest Managerem. Zatrudnilibyście takiego Managera do swojej prywatnej firmy. Logicznie nie, a jak widzimy firmy Państwowe, urzędy jak najbardziej - bo tam jest rozmyta odpowiedzialność i jedna wielka pajęczyna powiązań na stanowiskach.

seb33
Nowicjusz

Post autor: seb33 » 29.01.2015, 17:09

Tyle krytykujecie,a był ktoś na sesji i słyszał ile jest Poręba zadłużona.800 tyś.jest winna ZUS-owi za wszystkie szkoły i przedszkole,to jest za 2014r.300 tyś za tamten rok za autobusy czeba zapłacić ,w tym roku jest przeznaczona kwota 250 tys.Na wywożenie za ten rok w budżecie mają 750 tyś ,a oferty były ,pierwsza 950 tyś, druga 1,100 tyś,następna 1,200 tyś,i jeszcze kilka zadłużeń.Tak więc przyszedł czas na oszczędności.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 29.01.2015, 19:09

to możne ktoś napisze co było na sesji.

ODPOWIEDZ