Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
askier
Nowicjusz

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: askier » 25.01.2015, 16:50

Stara prawda polityczna głosi " nieważne kto wygrał wybory ważne kto rzeczywiście rządzi". A kto rządzi od niedawna w Porębie? Pewna Pani Pełnomocnik związana baaaardzo ściśle z przewodnią partią polityczną , sprowadzona z obcego miasta przez pewnego polityka z Poręby , który nie zdołał uzyskać nawet mandatu radnego. Pani dysponująca ogromną ponoć wiedzą i doświadczeniem w zarządzaniu, tylko , co za pech , we wszystkich miastach , w których pełniła zaszczytne funkcje z nadania tej oto "przewodniej partii politycznej" a to we władzach miejskich Będzina , a to w radach nadzorczych spółek miejskich w Czeladzi i Siemianowic włodarze pochodzący z tej partii zostali sromotnie pogonieni przez wyborców. No i w zasadzie po ostatnich wyborach prawie zabrakło już miast i miasteczek , w których na następne 4 lata można by się "urządzić". Ale na szczęście jest jeszcze Poręba, gdzie tyle można jeszcze zlikwidować a usługi przekazać na rzecz podmiotów zewnętrznych , bo to jest ponoć bardziej korzystne dla "miasta", nie wiadomo tylko czy również dla mieszkańców , ale o to mniejsza.
Tak , że witamy Porębianie w nowej rzeczywistości . Hasło "aby żyło się lepiej" zostanie wdrożone w waszym mieście w całej rozciągłości. Nie myślcie tylko , że to hasło dotyczy waszego życia.

luka121
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: luka121 » 25.01.2015, 21:01

Nie wiem ile w tym prawdy, ale ostatnio usłyszałem, że mpgk na polecenie burmistrza ma podnieść czynsze swoim lokatorom o około 40%. Ciekawe???!!!

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 25.01.2015, 21:32

Żadne 40% tylko 17 groszy za metr i informacja jest na stronie UM z dokładnymi stawkami http://www.umporeba.pl/news/2007
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

askier
Nowicjusz

Post autor: askier » 26.01.2015, 22:36

No i poznaliśmy wreszcie Panią Pełnomocnik. Przedstawiła swoje doświadczenie zawodowe ze szczególnym uwzględnieniem pracy w Radzie Nadzorczej Siemianowickiej spółki wodociągowej Aqua Sprint. Zapomniała tylko dodać, że rada nadzorcza , w której pełniła funkcję została rozwiązana z mocy prawa za naruszenie przepisów ustawy "kominowej" i działanie na szkodę spółki , po kontroli NIK przeprowadzonej w Aqua Sprint w 2011r. Rada Nadzorcza , której Pani Pełnomocnik była członkiem przyznała Zarządowi nagrody roczne i doprowadziła do ich wypłacenia w wysokości 33000,00 zł i 19 000,00 zł mimo ,że członkowie zarządu pracowali zaledwie 3 miesiące i nagroda im nie przysługiwała. Dodatkowo rada nadzorcza zawarła z członkami zarządu umowy o pracę sprzeczne z przepisami ustawy kominowej wprowadzając zapisy o tajności jej postanowień( ciekawe dlaczego, co w nich było tak tajemniczego?)
Całość wystąpienia NIK poniżej.
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 9003,d.d24

Nawet kolega partyjny Prezydent Guzy nie miał wyjścia , rada nadzorcza została rozwiązana a Pani Pełnomocnik straciła funkcję. W tym samym czasie została Pani usunięta z Rady Nadzorczej Czeladzkiego TBS. No cóż ciężar "kompetencji "Pani Pełnomocnik chyba przygniecie biedną Porębę.

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 26.01.2015, 23:06

Witam. Jestem zbulwersowana tym co dzisiaj usłyszałam że mają ograniczyć kursy samochodów PKM nr „2”. Słyszałam że będzie problem aby dostać się do Zawiercia i z Zawiercia do Poręby. Przecież do Zawiercia dojeżdżają uczniowie (rodzice płacą podatki do miasta), mieszkańcy Poręby jadą do pracy (płacą podatki do miasta), emeryci i nie tylko jeżdżą do szpitali, na pogotowie w nagłych przypadkach lub do Przychodni Zdrowia na ul. Powstańców Śląskich i do przychodni koło Huty na ul. Piłsudskiego (tez płacą podatki do miasta). Jak mieszkańcy Poręby mają przyjechać z pracy lub ze szkoły albo ze szpitala jak podobno ma być samochód ok. godz. 15.20 a następny dopiero po godz. 19.00 a ludzie pracują w większości do 15.30. Apelujemy do Burmistrza i radnych aby jeszcze się zastanowili co robią. Trzeba też wiedzieć że sporo młodzieży w soboty jeździ na studia zaoczne do Katowic, Sosnowca, Chorzowa czy Warszawy a pociągi maja po godz. 6.00 rano. Teraz był po piątej rano autobus do Zawiercia. To znaczy ze młodzież już nie będzie mogła studiować lub będzie musiała jak w XIX wieku chodzić na nogach do Zawiercia. Słyszałam że ludzie w ramach protestu zawiadomią prasę i TV oraz nie będą płacili podatków lub zapłacą tylko jedną ratę aby nie wszedł komornik. Przecież „2” i tak będzie jeździła do Siewierza a to co ma miasto ma zapłacić do PKM niech zapłaci prywatnemu przewoźnikowi (aby były ulgi i miesięczne bilety). Przecież tak jest z dojazdami do Łaz, Ogrodzieńca czy tez innych gmin w naszym powiecie gdzie nie jeżdżą czerwone samochody.
P.S.
Nie wiem czy to prawda ale słyszałam że poprzedni burmistrz M. Ś. Który tak zadłużył miasto chce się wyprowadzić z Poręby.

Serafin
Nowicjusz

Post autor: Serafin » 27.01.2015, 00:34

Wg informacji z ZKM zawiercia mają byc tylko zmiany miedzy 9-12 i miedzy 17 -19 .wszystko inne ma zostać bez zmian.

Aldona
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Aldona » 27.01.2015, 06:37

Aż tylko zmiany kursów między 9-12 i 17-19, przecież ludzie dojeżdżają do pracy na różne zmiany tak samo młodzież do szkoły też jeździ na rożne godziny, w tej chwili autobusy w tych godzinach jeżdżą co godzinę, a po zmianie jak będą jeździć co dwie?

Serafin
Nowicjusz

Post autor: Serafin » 27.01.2015, 10:01

Własnie czytam nowy rozkład jazdy od 1 lutego i jestem załamany, tym że w weekendy jest wiecej skasowanych busów niź pierwotnie mowiono ,plus do tego że ost. bus do poręby z pod malibu to 21.03.... i to jeszcze nie zatrzymujacy sie na każdym przystanku.... I jak można było skasować połączenia po 22???? przecież to chore jest, masa osob w tym i ja wraca tym busem. Tak nie może być....

Awatar użytkownika
Ochódzki
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Ochódzki » 27.01.2015, 10:21

mieszko pisze:fakt tel to aż taki koszt? może następne będą straże osp. bo podobno tez są nie potrzebne.
W czasach nielimitowanych (darmowych) rozmów, rezygnacja z telefonu służbowego na pewno przyniesie "ogromne" oszczędności. Ciekaw jestem na ile wyceniła je Pani Doradca. Tak naprawdę uważam, że przyniesie to tylko problem ze skontaktowaniem się z Burmistrzem.

OSP? A po co nam OSP? W Porębie przecież nie ma pożarów. A tyle sprzętu (zbieranego od wielu, wielu lat), który można by spieniężyć w ramach oszczędności, dla miasta. Jak wiemy "prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach", a słoma pali się... Niestety nieźle.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 27.01.2015, 10:27

Widziałem rozkład,no i cóż przecież nasi włodarze nie dojeżdżają do pracy do Zawiercia.Dla nich super.

Serafin
Nowicjusz

Post autor: Serafin » 27.01.2015, 10:37

Tu majdanu potrzeba ...

git
Nowicjusz

Post autor: git » 27.01.2015, 10:50

Życzę mieszkańcom Poręby duuużo cierpliwości i sił do pracy! Żeby na miasto mogli zarobić i go spłacić! Niestety wyprowadzam się z Poręby (póki mam okazję). Powodzenia...

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 27.01.2015, 11:11

Zamienił stryjek, siekierkę na kijek.

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 27.01.2015, 12:38

Porębianie zawsze uważali się za najmądrzejszych, więc mają czego chcieli. Nie wyciągnęli wniosków z historii FUM-u, nic się nie nauczyli.
Wczoraj była Sesja Rady Miasta, z tego co wiem było sporo ludzi, kto z mieszkańców się odezwał na temat autobusów ??? Czy podczas tej kampanii, naprawdę, aż tak zostaliście omamieni obietnicami Poręby miodem i mlekiem płynącej ??? Za chwile nie będziecie mieć nic, i wszystko w imię " wspólnego dobra", i co istotne "troski ".

Na koniec dodam: jeśli taką decyzję o likwidacji ponad 50% połączeń linii nr 2 podjął by były już Burmistrz Pan Marek Śliwa, wywieźlibyście go na taczkach.

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 27.01.2015, 13:50

Właśnie zapoznałem się z nowym rozkładem jazdy ,jeżeli to tak będzie to ani Jedności ani przyszłości nie widzę...
Szczególnie odjazd 7.16 oraz 7.55 :? z pod polo "strzał w 10" dla uczniów dojeżdzajacych do Żeromskiego.

ODPOWIEDZ