Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mieszko » 13.01.2015, 09:28

fryderyk1 jak tak się dobrze znasz na pracy urzędu i jego usprawnieniu. to śmiało się wybierz do Burmistrza a napewno z chęcią z Tobą porozmawia i Cię wysłucha. bo jemu tez zależy na dobru miasta. więc napewno jeśli twoje pomysły są dobre skorzysta z nich.

a nie wypisujesz tu co i jak. i nic z tego się nie zrobi

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 13.01.2015, 10:56

Za dużo wymagasz od Ferdynanda. Skoro dla większości forumowiczów jego posty są niezrozumiałe więc nic dziwnego,że władzami miasta woli skorzystać z pośrednika w osobie kontrolera NIK . On w sposób klarowny wyłuszczy w imieniu Ferdynanda istotę sprawy.
Przeczytałem protokół RIO i się wystraszyłem ( ale nie z tego samego bynajmniej powodu co Ferdynand). Jeżeli chodzi o rozprawę odnośnie przetargu związanego z obsługą fotoradaru to jest to problem byłego burmistrza i jego " roczne" wynagrodzenie znalazło się w niebezpieczeństwie.
Jako mieszkańca naszego miasteczka poraziła mnie logika kontrolera RIO, wyrażona we wnioskach pokontrolnych związanych z wydatkami i dochodami naszej gminy.
Nie będę wgłębiał się w zawiłości sposobu myślenia RIO odnośnie wytycznych skierowanych do władz miasteczka . Skrótowo wygląda to tak.

Chcecie się bawić klockami, z których zbudowane jest wasze miasteczko to bawcie się ale należy podwyższyć podatki i to te z górnych widełek.

Widać, że kontroler z RIO doskonale zna specyfikę naszego miasteczka i doskonale wie(mając stałe dochody i to niemałe), że jest to marzeniem mieszkańców naszego miasteczka zarówno posiadających własne nieruchomości , jak i najemców mieszkań i lokali gminnych a przede wszystkim prowadzących działalność gospodarczą.
Inwestorzy przybywajcie.
I teraz obawy związane z z perspektywicznymi decyzjami naszych władz.
Czy wystraszą się wizją ewentualnej rozprawy w RIO i nie oglądając się na mieszkańców i ich sytuację finansową będą podwyższać podatki?
Nie straszna jest im wizja rozprawy ale czy będą wykorzystywać zalecenia RIO jako argument w celu zwiększenia dochodów gminnych, które są tak w ogóle przewidywalne?
Jedynym źródłem, na które radni mają wpływ i mogą się przyczynić do ich zwiększenia to jest niestety tylko podatek od nieruchomości. Do sprzedania zostało już tylko małe co nieco, jak mawiał Puchatek.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 13.01.2015, 12:30

Ale najwidoczniej Pan burmistrz się tego raportu nie wystraszył, bo na wczorajszej sesji ważniejszą sprawą było jaką dostał korespondencje od mieszkańca Poręby radnego Pana Dorobisza.
I nie mogę zrozumieć na jakiej podstawie wyprasza z sesji osoby małoletnie (każdy ma prawo w niej uczestniczyć) aby przeczytać korespondencje która była skierowana do niego, jeżeli chciał to przekazać radnym to mógł to zrobić po sesji. A jeżeli poczuł się Pan burmistrz tą korespondencją obrażony to są odpowiednie organy prawa gdzie może Pan to zgłosić.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 15.01.2015, 17:43

a czy będzie opisana sesja na e-poreba jak to było za poprzedniego burmistrza?

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 15.01.2015, 21:01

Czy ktoś z urzędu miasta odpowie na pytania do nowego Burmistrza,dotyczące naszego sportu w naszym mieście zadane przez Piotra Gajka .Czy dalej będziemy niszczyć to co kiedyś było rozrywką dla naszych mieszkańców.Co następny to lepszy artysta .Jeden polikwidował straż drugi policję,zamiast się rozwijać to nasza \wioska;się cofa względem sąsiednich miast.Proponuję zaorać boisko i postawić nowy supermarket.Zlikwidować co się da zawiesić dotacje do autobusów po co to komu potrzebne.Niech żyje odzyskanie niepodległości,
Ostatnio zmieniony 15.01.2015, 22:15 przez 2you, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 15.01.2015, 21:30

Z tego co zaslyszalem to dotacja na MKS obcieta o polowe. Zabrane jakies pieniadze na UKS, zabrana kasa na strzelectwo i na wszystko co tam bylo dofinansowane. Latarnie czesciowo nie swieca a i burmistrz oszczedza jezdzac z jednym oczkiem w samochodzie

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 16.01.2015, 17:50

Chcieliście zmian to macie. teraz przez 4 lata będziemy się cofać a nie rozwijać. brawo :)

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 16.01.2015, 19:37

mieszko a za co chcesz się rozwijać jak poprzednie władze zadłużyły tak miasto, że nie wiadomo za co się wziąć? Kumpel w pracy mówił mi, że już komisarz ma wejść do miasta. Nowe władze rządzą Porębą niespełna 2 miesiące, więc cudów nie ma się co spodziewać. Przez dwie kadencje poprzedniej władzy nie było takiej nagonki jak przez ostatnie tygodnie. Wszystko to wygląda na wyładowanie frustracji z powodu utraty władzy.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 16.01.2015, 22:39

Czytając niektóre posty na tym forum zastanawiam się czy niektórzy rozumieją sytuację w jakiej znajduje się nasze miasto. Niestety po nieudolnym zarządzaniu, decyzjach niekompetentnych urzędnikach UM należy po prostu przystopować i zacząć naprawiać. Niestety cięcia są nieuniknione. Mam tylko nadzieję, że będą tam gdzie być powinny. A niektórzy z natury tylko krytykują bo nic więcej nie potrafią. Ot taka natura. Był posterunek to temat założony na policjantów. Powstała SM to teraz na nich. Nawet niektórzy płaczą jak to dobrze, jak był posterunek. Jak zlikwidują SM to znowu będzie na policjantów. I tak w koło. Budżet miasta na minusie ale jak nie świeci się jedna latarnia to płacz. Jak Burmistrz jeździ z podległymi pracownikami tj strażnikami to źle. Wydatki - źle. Oszczędności - źle. Oj ludzie jak Wam dogodzić :shock: Już słychać w rożnych urzędach powiatowych, że jak z Poręby to kłótliwy będzie. Ot taka natura. :? Nawet jak się nie zna to musi swoje trzy grosze powiedzieć. Cięcia i oszczędności muszą być. A z doświadczenia wiem, że najwięcej mają do powiedzenia osoby bardzo młode, niedoświadczone ale gadatliwe lub osoby starsze opierające swoje wizje na plotkach. Ot taka natura. Trochę pokory. Jam ma nadzieję, że ktoś w końcu doprowadzi do uzdrowienia administracji UM. Bo tam już rak w stadium zaawansowanym. A dzięki nim mam jak mamy.

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 17.01.2015, 11:02

mandarynka3 i Avalon - dawno nie słyszany głos rozsądku.

Niektórzy to sobie chyba nie zdają sprawy w jak głębokiej d###e jesteśmy jeżeli chodzi o finanse miasta - ano w tak głębokiej, że nawet światełka na końcu nie widać. A doprowadził do tego super "menager" pan Śliwa, który tylko potrafił mówić, że wszystko jest cacy, budżet jest super, dług pod kontrolą, a w ogóle to zaraz go spłacimy, więc o co ten szum. Ale tak to jest, jak się jedzie na rozdętych wydatkach, przeszacowanych dochodach, a braki uzupełnia kredytami. Tyle, że dziś ta jazda się skończyła; pieniędzy nie mamy na nic, stoimy na krawędzi utraty płynności finansowej, nie wiadomo z czego spłacać kredyty i skąd wziąć na wypłaty, opłaty i inne, ustawowe zadania.

Tak więc 2015 rok nie jawi się w jasnych barwach, przeciwnie, może się okazać, że obcięcie finansowania na sport będzie tą najmniej bolącą i znaczącą zmianą, bo bardziej znaczące będzie cięcie wydatków na wszystko inne - komunikację, oświetlenie, remonty, szkolnictwo, itd.

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 17.01.2015, 11:14

Sytuacja naszej gminy nie jest dobra, ale jeśli Pan Burmistrz wraz ze swoimi współpracownikami nie przemyśli ewentualnych ( i wręcz koniecznych ) cięć, to do niczego dobrego nas to nie doprowadzi. Łatwo jest powiedzieć, że oszczędności są konieczne, ale są sfery w których cięcia są trudne do osiągnięcia, albo wręcz niemożliwe.
Jeżeli Burmistrz wraz z Doradcami zacznie robić cięcia na zasadzie " tam gdzie dużo płacimy - to tniemy" to dobrze w naszej Porębie nie będzie.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 17.01.2015, 21:14

XX86 pisze:Ale tak to jest, jak się jedzie na rozdętych wydatkach, przeszacowanych dochodach, a braki uzupełnia kredytami. Tyle, że dziś ta jazda się skończyła; pieniędzy nie mamy na nic, stoimy na krawędzi utraty płynności finansowej, nie wiadomo z czego spłacać kredyty i skąd wziąć na wypłaty, opłaty i inne, ustawowe zadania.

Tak więc 2015 rok nie jawi się w jasnych barwach, przeciwnie, może się okazać, że obcięcie finansowania na sport będzie tą najmniej bolącą i znaczącą zmianą, bo bardziej znaczące będzie cięcie wydatków na wszystko inne - komunikację, oświetlenie, remonty, szkolnictwo, itd.
I po przeczytaniu tej części postu mam (wrażenie) że ktoś zaczyna się bronić.

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 18.01.2015, 12:06

porębianin111 pisze:
XX86 pisze:Ale tak to jest, jak się jedzie na rozdętych wydatkach, przeszacowanych dochodach, a braki uzupełnia kredytami. Tyle, że dziś ta jazda się skończyła; pieniędzy nie mamy na nic, stoimy na krawędzi utraty płynności finansowej, nie wiadomo z czego spłacać kredyty i skąd wziąć na wypłaty, opłaty i inne, ustawowe zadania.

I po przeczytaniu tej części postu mam (wrażenie) że ktoś zaczyna się bronić.
A ty kolego z zespołu Macierewicza jesteś, że wszędzie wietrzysz spisek i drugie dno? Niczego i, co najważniejsze, nikogo nie bronię. Wyraziłem swoja opinię i nic więcej.
Niestety sytuacja finansowa Poręby jest jaka jest i bardzo możliwe, że czekają nas chude lata zaciskania pasa, oglądania każdej złotówki i cięcia wydatków. I może się zdarzyć, że te cięcia będą bolesne, bo np. nowy projekt budżetu przewiduje zmniejszenie o połowę dotacji do komunikacji miejskiej, co spowoduje likwidację części kursów*. A to dopiero jak rozumiem początek niepopularnych oszczędności.

* - info za: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,t,sa.html

git
Nowicjusz

Post autor: git » 18.01.2015, 13:10

nowy burmistrz jest jak ten Kononowicz Krzysztof!!!
...żeby nie było niczego...
pozamykać szkoły, zlikwidować połączenia komunikacyjne, upośledzić sport, nawet podobno strażom osp na nic nie będzie. Emeryt to powinien siedzieć w domu i wnuki bawić, a nie młodym miejsca pracy zajmować.
porażka z tą Porębą. :?

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 18.01.2015, 14:21

git pisze:nowy burmistrz jest jak ten Kononowicz Krzysztof!!!
...żeby nie było niczego...
pozamykać szkoły, zlikwidować połączenia komunikacyjne, upośledzić sport, nawet podobno strażom osp na nic nie będzie. Emeryt to powinien siedzieć w domu i wnuki bawić, a nie młodym miejsca pracy zajmować.
porażka z tą Porębą. :?
no toś teraz poleciał grubo drogi użytkowniku forum od niedawna...nie wiem czy zdają sobie wszyscy poplecznicy Marka Śliwy sprawę w jakiej głębokiej dupie pozostawił po 8 latach 'rządzenia' na szczęście były już burmistrz nasze miasto...i w jakim czasie można to starać sie wyprostować i ile czasu to zajmie...jak widać lemingi byłego burmistrza dostały rozkaz do ataku już natychmiast...dajmy 8 lat to rozliczymy(tyle miał tytan pracy Śliwa przez ostatnie 3 lata nieobecny dla zwykłego petenta)...tłumaczyć łopatologicznie dlaczego cięcia nie mam zamiaru bo i tak to nie ma sensu dla ślepo zapatrzonych w byłego burmistrza , a reszcie nie muszę...odniosę się tylko co do szkół...załóżmy,że jestem managerem gminy Poręba i na daną liczbę mieszkańców przypadają 3 szkoły podstawowe...jestem managerem i mam zrobic by było opłacalnie...jeśli do jednej szkoły chodzą uczniowie i uczą sie w dwóch klasach po załóżmy 25 osób z jednego rocznika, a w pozostałych dwóch szkołach w sumie z klas jednego rocznika tych osób nie ma nawet 20 to co robię? no siłą rzeczy jeśli jest taka możliwość to robię 3cią klasę danego rocznika w tej jednej szkole i zaoszczędzam kupę pieniędzy na etaty dla nauczycieli ...mam tu na myśli tylko klasy powyżej 3...nauczyciele tracą pracę? no przykro mi ja jako mieszkaniec gminy nie mam zamiaru dopłacać do czegoś co nie przynosi zysku,a kosztuje mnóstwo pieniędzy...proszę poszukać pracy ja dałem radę...pretensje? do posłów ,którzy koszty utrzymania szkół podstawowych i gimnazjów przekazały samorządom..tyle po krótce...czekam na hejty lub dyskusję na poziomie,jednozdaniowcom nawet nie odpisuję bo szkoda klawiatury
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

ODPOWIEDZ