Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: arachne66 » 06.12.2014, 15:47

Kamień pisze:.Przyjdźcie do MOK-u zobaczyć jak się wydaje duże pieniądze bez sensu np. kaloryfery w piwnicach ! i wszędzie za dużo i za duże a ciepło i tak oknem uleci i co tu sobie przypisywać trwonienie publicznych pieniędzy ?
Ktoś z ramienia UM musiał zaakceptować projekt i musi go nadzorować, prawda?
Niech się zastanowię kto to może być ...... czyżby chwalona kilka postów wyżej Pani Izabelllllaaaa ?????

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 07.12.2014, 02:52

Kamień pisze:Ludzie o czym wy mówicie , przecież ta cała termomodernizacja psu na budę tyle tylko że za milion złotych nie wiem czy nas stać na to nawet po anulowaniu części długu i dofinansowaniu trzeba kasę wybulić z miasta a tam jej nie ma.Przyjdźcie do MOK-u zobaczyć jak się wydaje duże pieniądze bez sensu np. kaloryfery w piwnicach ! i wszędzie za dużo i za duże a ciepło i tak oknem uleci i co tu sobie przypisywać trwonienie publicznych pieniędzy ?
Chyba nowa władza musiała by na głowę upaść , żeby jeszcze i to niepowodzenie Burmistrza Śliwy sobie przypisywać a nawiasem mówiąc skąd takie przypuszczenia ? czy aby nie z autopsji ?
Czy w naszym mieście to była najbardziej potrzebna inwestycja ?
Bredzisz. Czy byłeś kiedykolwiek w MOK-u w sezonie zimowym, choćby na jednej imprezie, którą zorganizowała ta instytucja? I czy zdajesz sobie sprawę z kubatury tego gmachu? Jak może być za dużo kaloryferów w przypadku tak wielkiego budynku? Poza tym żadnym oknem ciepło nie uleci, bo w ramach termomodernizacji okna zostaną wymienione na nowe okna energoszczelne. Cieszę się, że wreszcie w MOK-u będzie ciepło, zwłaszcza w sali widowiskowej (swoją drogą, także wyremontowanej przy udziale odchodzącego burmistrza).
Nie wiem, czy kaloryfery zamontowali także w piwnicach, ale nie widzę w tym niczego dziwnego. Widocznie używają piwnic w celach magazynowych, a tam musi być sucho.

Kamień
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Kamień » 07.12.2014, 12:46

Stanisławie zapraszam Cię do odwiedzenia MOK-u sprawdź samemu gdzie co i jak montują i przekonasz się na własne oczy a co do okien jeśli zostaną wymienione to oczywiście ma to sens ale ocieplanie takich grubych murów ? jeszcze czegoś takiego nie widziałem . Na Śląsku są tysiące starych kamienic o podobnych grubościach ścian i nikt ich nie ociepla bo nie ma potrzeby - natomiast wszystkie nowe bloki budowane z cienkiej płyty betonowej wymagają ocieplenia ale MOK-u to nie dotyczy !.Mówisz Burmistrz wyremontował salę - super ! tylko szkoda że pieniędzmi których nie miał i wszystko co zrobił to powiększyło tylko nasz dług ! Ale dobry był bo zrobił coś dla miasta .Czyli jeśli nowy Burmistrz weźmie kredyt na 20 milionów i zrobi coś dla miasta to będziesz zadowolony ? - będziesz go chwalił bardziej niż poprzedniego ?.Myślę , że to nie sztuka zrobić coś dla miasta w zamian za rosnący dług ! A do tego się niewątpliwie przyczynił poprzedni szef wydając nie zarobione pieniądze i tworząc niepotrzebne stanowiska pracy - jak w socjalizmie -
kiedyś było to normalne zjawisko ale od jakiegoś czasu nie ma już gospodarki centralnej ! , czego pan Śliwa nie zauważył .Mam nadzieję , że nowa władza zrobi z tym porządek a już widać że są tacy co się jej boją i pouciekali na zwolnienia lekarskie ze strachu dając na tacy świadectwo swojej nieudolności i wskazując niepotrzebne stanowiska w mieście opłacane grubą kasą .Też bym się bał na ich miejscu ale tnąc te wszystkie zbyt duże zarobki oraz mało potrzebne etaty Poręba wyjdzie na prostą ! czego sobie i Tobie i wszystkim życzę

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 08.12.2014, 21:33

Ciekawe czy w tym roku będzie w PORĘBIE WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 08.12.2014, 21:54

Kamień pisze:Na Śląsku są tysiące starych kamienic o podobnych grubościach ścian i nikt ich nie ociepla bo nie ma potrzeby
Z kamienicami jest trochę inna historia. Termomodernizacja niestety w wielu przypadkach niszczy architekturę i w wielu miastach gdzie są rozsądni urbaniści ciężko się tak ot- na szybko ostyropianować. Szybki przyklad:

(nie da się wkleić- kto ciekawy, ten kliknie)

http://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos-a ... 2023_o.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-TbN_rUXgPjs/U ... G_2725.jpg

Ale co do grubości murów- zgadzam się. Wymiana okien - zgadzam się zupełnie- to jest konieczność, ale na ile realna jest realizacja? Czy jest zrobiony audyt termomodernizacyjny? - może sytuację poprawi załatanie dziur i podremontowanie wentylacji? (Przez audyt rozumiem także wypożyczenie kamerki Flir i cyknięcie kilku zdjęć... - koszt od 120 złotych za dobę z tego co widzę na necie) Może sensownie przemyśleć strefy, które mają być ciepłe/zimne. Nie ma sensu grzać gmachu- wystarczy tylko tyle, żeby go nie narażać na niszczenie. Trzeba zapewnić ciepło ludziom.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 09.12.2014, 09:24

Kamień pisze:Stanisławie zapraszam Cię do odwiedzenia MOK-u sprawdź samemu gdzie co i jak montują i przekonasz się na własne oczy
Byłem i widziałem. Ponadto chodzę tam na różne imprezy, byłem i na wyborach.
Kamień pisze:a co do okien jeśli zostaną wymienione to oczywiście ma to sens ale ocieplanie takich grubych murów ? jeszcze czegoś takiego nie widziałem . Na Śląsku są tysiące starych kamienic o podobnych grubościach ścian i nikt ich nie ociepla bo nie ma potrzeby - natomiast wszystkie nowe bloki budowane z cienkiej płyty betonowej wymagają ocieplenia ale MOK-u to nie dotyczy !.
Od kiedy pamiętam, zimą w MOK-u zawsze było zimno, zwłaszcza na sali widowiskowej. A na Śląsku także się dociepla kamienice, ale od środka. Zresztą w wielu z nich wciąż korzysta się z pieców węglowych. W MOK-u nie ma pieców. Termomodernizacja była konieczna.
Kamień pisze:Mówisz Burmistrz wyremontował salę - super ! tylko szkoda że pieniędzmi których nie miał i wszystko co zrobił to powiększyło tylko nasz dług ! Ale dobry był bo zrobił coś dla miasta .Czyli jeśli nowy Burmistrz weźmie kredyt na 20 milionów i zrobi coś dla miasta to będziesz zadowolony ? - będziesz go chwalił bardziej niż poprzedniego ?.Myślę , że to nie sztuka zrobić coś dla miasta w zamian za rosnący dług ! A do tego się niewątpliwie przyczynił poprzedni szef wydając nie zarobione pieniądze i tworząc niepotrzebne stanowiska pracy - jak w socjalizmie - kiedyś było to normalne zjawisko ale od jakiegoś czasu nie ma już gospodarki centralnej ! , czego pan Śliwa nie zauważył .
Bez zapożyczenia się nie można przeprowadzić żadnej potrzebnej inwestycji. I właśnie po inwestycjach oceniam działalność władz. Długi są nieuniknione, nie ma innej opcji dla miasta takiej wielkości. W tym jednak przypadku sporą część długu została nam umorzona. I nie wiem, o jakich mówisz utworzonych niepotrzebnych miejscach pracy - zwłaszcza tutaj, w mieście w którym miejsc pracy jest akurat jak na lekarstwo.
Kamień pisze:Mam nadzieję , że nowa władza zrobi z tym porządek a już widać że są tacy co się jej boją i pouciekali na zwolnienia lekarskie ze strachu dając na tacy świadectwo swojej nieudolności i wskazując niepotrzebne stanowiska w mieście opłacane grubą kasą .Też bym się bał na ich miejscu ale tnąc te wszystkie zbyt duże zarobki oraz mało potrzebne etaty Poręba wyjdzie na prostą ! czego sobie i Tobie i wszystkim życzę
A to ciekawe, co mówisz. Skąd takie informacje, że ktokolwiek z UM czy jednostek podległych uciekł na L4? Nie mam dostępu do działów kadr tych instytucji, ale za to Ty wydajesz się wiedzieć więcej. Oświeć nas, kto na przykład poszedł na zwolnienie?
I jakie to są niepotrzebne stanowiska? I skąd wiesz, że są opłacane "grubą kasą"? Czy masz dostęp do listy płac?

A i owszem, życzyłbym nam wszystkim i sobie wyjścia Poręby na prostą. Ale to nie zarobki urzędników ani też niepotrzebne etaty są przyczyną problemów tego miasta.
Ostatnio zmieniony 09.12.2014, 11:00 przez Stanisław, łącznie zmieniany 1 raz.

/DŻÓWA/
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: /DŻÓWA/ » 09.12.2014, 09:29

Stanisław,widać że jesteś na etacie miasta

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 09.12.2014, 09:58

Taaak, oczywiście, że jestem. Żyję z twojej krwawicy i żeruję na mieszkańcach Poręby, a jakże. W ogóle to mamy z byłym burmistrzem i paroma urzędnikami podziemny klub w piwnicach pewnego budynku w Porębie i tam nie tylko chlejemy za pieniądze publiczne (no cóż, sorry Frycek, wydało się), ale i wciągamy nosem ścieżki. Często goszczą u nas także panie, co to zazwyczaj stoją pod Siewierzem przy DK 78.

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 09.12.2014, 19:16

Stasiek gdzie ta piwnica? :D

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 10.12.2014, 09:40

gys0n pisze:Stasiek gdzie ta piwnica? :D
Oj zdziwiłbyś się gdzie ona się znajduje.

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 10.12.2014, 09:49

Gdzie się znajduje to wiedzą tylko nieliczni. Do nas się nie da ot tak przyjść, trzeba być zaproszonym ;)

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 10.12.2014, 11:50

Stanisław - smieszny jesteś. Żal mi Ciebie.

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 10.12.2014, 14:19

A mnie jest żal Poręby. I takich jak Ty, którzy nie potrafią niczego merytorycznego powiedzieć w temacie.

Kamień
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Kamień » 10.12.2014, 18:44

Ocieplanie kamienic od wewnątrz ? ! , zostawmy to musisz zrozumieć , że nawet jeśli żywi Cię miasto lub Twoją rodzinę to nie jestem Przeciwko Tobie .Tutaj chodzi o nie trwonienie publicznych pieniędzy .Owszem UM i spółki mu podległe powinno się odchudzić z etatów i pensji ale nie dlatego "bo tak" tylko bo jest trudna bardzo kondycja finansowa ratusza naszego.A zadłużanie miasta po to by ocieplić jakąś salę w MOK-u ? ile razy w roku tam bywasz ,że to take ważne ?a nawet wtedy można dołożyć do pieca 50% więcej zużycia dobowego opału i mimo strat energetychnych nie ma hm.... we wsi - żeby nie ogrzać jakiejś imprezy na której Ci zależy co by nie marznąć zbyt bardzo.I nie trzeba miliona na take rozwiązanie ! Natomiast trzeba ten milion do kasy miasta i jeszcze 10 razy tyle żeby mogło być normalnie .Myślę , że poza pozyskaniem wpływów priorytetem są daleko idące oszczędności niestety kosztem redukcji .Wyobraź sobie , że miasto to Twoja firma która zarabia troszkę mine niż wydaje na spłaty kredytów zaciągniętych min. na ocieplenia budynków w których nikt nie mieszka , niż wydaje na pensje dla ponad 100 pracowników - to co wtedy dałbyś wszystkim podwyżkę ? czy zwolnił byś połowę żeby się na rynku utrzymać i spłacić zobowiązania by wreszcie z czasem stanąć na nogi i móc myśleć o rozwoju

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 12.12.2014, 09:26

W jednej głowie tyle wiedzy i o samorządzie i o ocieplaniu i o kulturze i o ekonomi i o gospodarce. Godne podziwu.
Ale przy takim natłoku bogactwa intelektualnego można się pogubić.
Mnie jako zwykłego mieszkańca nie interesują problemy finansowe gminy, kiedy idę załatwić sprawę do ratusza.
Chcę aby mnie obsłużyła osoba kompetentna-specjalista a nie encyklopedysta.
Baty dostały się MPGKiM , gdzie wypowiadali się encyklopedyści . Np był zarzut,że nawet nie potrafiło MPGKiM wygrać przetargu na wywóz śmieci. Ja powiem więcej MPGKiM nie mógł do przetargu przystąpić i ani z winy burmistrza ani rady ani prezesa bo tak zostały ustanowione przepisy odgórnie.
Dom kultury to wg encyklopedystów tylko sala widowiskowa. Widać że bliżej encyklopedystom do sali widowiskowej w Katowicach niż porębskiego domu kultury. To jest sala gimnastyczna gdzie się coś dzieje, to są pracownie kół zainteresowań, to jest sala konferencyjna gdzie też się coś dzieje- nawet jak nie ma sesji rady, to jest pracownia Orange, piwnice też są zagospodarowane (o urzędzie stanu cywilnego byłbym zapomniał). Włączać ogrzewanie raz na miesiąc- świetny pomysł od razu widać kto w domu pali w piecu.
Sporo tutaj o zadłużeniu i kredytach. W szczytowym czasie inwestycji związanych z Orlikiem i halą zapytałem jednego z radnych czy wie o tym, że znaleźliśmy się w kryzysie. Zadał mądre pytanie jak długo on może trwać. Wiadomo kiedy się pojawił ale trudno znaleźć odpowiedź kiedy się skończy a jeszcze trudniej ustalić w którym roku przestaniemy odczuwać jego skutki.
Moda na wywiady z nowymi burmistrzami. Dość późno info o wywiadzie z ubiegłego piątku z naszym, ale burmistrz z Pilicy mówił o zadłużeniu, prezydent Zawiercia pominął ten segment ale inna info mówi o tym, że z uwagi na brak kasy nie będzie koncertów WOŚP.Jak widać zadłużenie nie jest tylko porębską przypadłością.
Sytuacja finansowa gminy jest zwierciadłem siły porębskiej gospodarki. Wczoraj w FUMie nastrój żałobny skuli licytacji komorniczej a na forum cicho. Czy uda się wyegzekwować gminie zaległości i jaki to będzie miało wpływ na sytuację samorządowej kasy. I jak w takiej sytuacji z pomysłami wyborczymi obniżenia podatków od nieruchomości.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

ODPOWIEDZ