Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: mieszko » 03.12.2014, 19:06

lapaputa pisze:cytat

''Były burmistrz Poręby Jan Macherzyński, powiatowy radny w tej kadencji, starał się zarówno o fotel burmistrza w swojej miejscowości, jak i miejsce w Radzie Powiatu Zawierciańskiego. Przegrał na obu frontach.

- Trudno mi zrywać z samorządem, ponieważ wydaje mi się, że działam skutecznie i pomagam ludziom. Uważam, że można wykorzystać jeszcze moje doświadczenie. Chyba za wcześnie, by mówić o moim pożegnaniu z samorządem, ponieważ być może znajdzie się w nim jeszcze dla mnie miejsce po drugiej turze wyborów - zaznacza tajemniczo Jan Macherzyński. ''

z jednej strony oszczedności włącznie z oddaniem połowy pensji ( wiemy dlaczego, na jedno wyjdzie) z drugiej obietnice w-ce burmistrza który też musi zarobić.......... jeszcze taki :oops:
Fryderyk Macherzyński? hmm? Na burmistrza Cie nie chcieli w Porębie. w powiecie też nie ma miejsca. to na zastępce burmistrza chcesz???

Lepiej zamij się edukacja dzieci. a nie pchaj się już do samorządu bo miałeś swoje 4 lata.

trust
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: trust » 03.12.2014, 21:01

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź pewnego użytkownika ze strony:

http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... #skomentuj

"Panie Spyra. Jest Pan odważnym człowiekiem. Niech Pan poczyta te komentarze, zamknie oczy i pomyśli, że za 4 lata będą podobne, tylko nazwisko się zmieni. To jest właśnie Poręba, wykorzystają Pana Pana ludzie, a później się od Pana odwrócą. Tak wskazuje historia. Miał Pan i Pana rodzina spokojne życie, a teraz zobaczy Pan co to praca w porębskim samorządzie. Współczuję i Panu i Pana bliskim. Jeszcze jedno, będzie miał Pan szczęście jak to będzie za cztery lata. Życzę powodzenia."

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 03.12.2014, 21:47

trust pisze:Pozwolę sobie zacytować wypowiedź pewnego użytkownika ze strony:

http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... #skomentuj

"Panie Spyra. Jest Pan odważnym człowiekiem. Niech Pan poczyta te komentarze, zamknie oczy i pomyśli, że za 4 lata będą podobne, tylko nazwisko się zmieni. To jest właśnie Poręba, wykorzystają Pana Pana ludzie, a później się od Pana odwrócą. Tak wskazuje historia. Miał Pan i Pana rodzina spokojne życie, a teraz zobaczy Pan co to praca w porębskim samorządzie. Współczuję i Panu i Pana bliskim. Jeszcze jedno, będzie miał Pan szczęście jak to będzie za cztery lata. Życzę powodzenia."
święte słowa... zawsze twierdziłem, że Poręba to taka Polska w pigułce.

a tak z innej beczki, na interii na stronie głównej jest artykuł pod szokującym tytułem "Lubelskie: Radni podnieśli swoje diety o 300 proc." wow normalnie pierwsza rzecz jaka przychodzi do głowy to "a to świnie parszywe pewnie teraz wygolą z 2 koła...." czytamy dalej a tu "...Radni w poprzedniej kadencji otrzymywali 110 złotych za każde posiedzenie rady. Teraz dostaną po 400 zł miesięcznie...."
:arrow: http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/new ... news_small
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Godfather
Nowicjusz

Post autor: Godfather » 03.12.2014, 22:37

Z tego co wiem sesja i zaprzysiężenie nowego burmistrza w poniedziałek, czyli od wtorku zaczynają się nowe rządy. Pozostaje jeszcze kwestia radnego z okręgu Pana Spyry, tutaj będą wybory uzupełniające. I to jest dopiero ciekawe :)
Jeden ze scenariuszy:
Wygrywa radny od Pana Śliwy + 4 obecnych radnych + przekonają do siebie Pana Kucie i Panią Andrzejewską i mają siedmiu radnych, czyli tyle samo co u Pana Spyry.

I teraz jaja największe: języczkiem u wagi zostaje Pan radny Dorobisz :) dołóżmy do tego masakryczne plotki, że na zastępce burmistrza szykowany jest Jan M. Nasuwa się stwierdzenie klasyka: "Nie o take Polske walczyłem!"

Odnośnie przytaczanych powyżej opinii jak się zachowa społeczeństwo porębskie wobec nowego burmistrza znowu polecę klasyką: "Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda" tutaj mamy do czynienia z pierwszą prawdą :)

Cytat oczywiście z refleksji życiowych księdza Józefa Tischnera, i pomyśleć, że Jelonek i Kuliś też uważają się za księży, coś tu jest nie tak.
Ostatnio zmieniony 03.12.2014, 22:51 przez Godfather, łącznie zmieniany 3 razy.

Godfather
Nowicjusz

Post autor: Godfather » 03.12.2014, 22:39

Jeszcze wrócę na chwilkę do Jana Macherzyńskiego. Może ktoś coś wie więcej i uświadomi nas ile prawdy jest w informacjach o ewentualnym wiceburmistrzoaniu wymienionego pana.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 03.12.2014, 23:02

Czyli widzę, że znów Pan Macherzyński wraca "do gry" Czyli super. Brawo Panie Spyra.

Może coś się wypowie fryderyk. On wie najlepiej co gdzie i jak się dzieje w UM.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 04.12.2014, 15:43

Godfather pisze: Jeden ze scenariuszy:
Wygrywa radny od Pana Śliwy + 4 obecnych radnych + przekonają do siebie Pana Kucie i Panią Andrzejewską i mają siedmiu radnych, czyli tyle samo co u Pana Spyry.

I teraz jaja największe: języczkiem u wagi zostaje Pan radny Dorobisz :) dołóżmy do tego masakryczne plotki, że na zastępce burmistrza szykowany jest Jan M. Nasuwa się stwierdzenie klasyka: "Nie o take Polske walczyłem!"
Pomarzyć można Godfather, Moze bedzie startował ktos niezależy lub kandydaci co teraz startowali.
Pan Kucia i Pani Andrzejewska są zbyt poważni by dać się przekonać czy tam przeciągnąć na stronę Pana Śliwy. :lol:
Pana Śliwy juz nie ma, prosze go do porębskiej polityki juz nie mieszać.
Tak samo jak Pana Macherzyńskiego, obaj Panowie już rządzili miastem.
To ze Pan Jan gdzies sie tam wypowiadał ze moze znajdzie sie dla niego gdzies miejsce to mysle ze mówił mądrze,,
Ale to miejsce nie jest na pewno w samorządzie tylko w szkolnictwie.
Niech dalej sie spełnia jako nauczyciel, to tego ma kwalifikacje i dar. Szkola go potrzebuje a nie samorzad.
Poza tym radni "Wspólnie dla Poręby", to juz nie ten komitet co kiedys mieli wiekszosć.
Jedyna silna osobowość tam to Pan Zieliński, a reszta bez polotu-Pani Rauk, Gocyłowa czy Karol.
Pan Dobrobisz mysle ze sie uspokoił i nie bedzie robił zamieszania.

Za pare dni nowy burmistrz obejmie urząd. Na pewno niebawem sie okaże jak bedzie sie dzialo?

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 04.12.2014, 17:34

a co na to fryderyk?

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 04.12.2014, 17:35

Godfather pisze: Jeden ze scenariuszy:
Za pana Kucię daję sobie obie ręce uciąć i nie powiem głośno co jeszcze :) znam człowieka i za byłym burmistrzem nie pójdzie.
Pół krwi scyzoryk.

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 04.12.2014, 18:22

Godfather pisze:Z tego co wiem sesja i zaprzysiężenie nowego burmistrza w poniedziałek, czyli od wtorku zaczynają się nowe rządy. Pozostaje jeszcze kwestia radnego z okręgu Pana Spyry, tutaj będą wybory uzupełniające. I to jest dopiero ciekawe :)
Jeden ze scenariuszy:
Wygrywa radny od Pana Śliwy + 4 obecnych radnych + przekonają do siebie Pana Kucie i Panią Andrzejewską i mają siedmiu radnych, czyli tyle samo co u Pana Spyry............................
.....
Wie ktoś już coś o wyborach uzupełniających? z okregu pana Spyry??,lub o ewentualnym kandydacie za niego?

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 05.12.2014, 18:47

No i co ujadacze :?:
Nie udało się odwrócić wyników wyborów i już cisza :?:
Już wam nic nie przeszkadza :?:

Kamień
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Kamień » 06.12.2014, 08:16

Do mieszka !
skąd bierzesz pomysły ? a widać , że Ci ich nie brakuje - pytanie czy są poparte jakąkolwiek logiką czy też "przeciekami"
czy raczej i tę ostatnią wersję przyjmuję za najbardziej prawdopodobną a mianowicie wszystkie wysunięte przez Ciebie tezy są wyssane w najlepszym razie z palca i nie wnikam dalej ! .
Przyjmij do wiadomości , że pan Macherzyński przegrał wybory i najbardziej pokrętna logika nie wniesie go na żadne stanowisko w mieście a już zastępca szefa ? to poroniony pomysł i tu drugie pytanie co bierzesz na taki stan myślowy bo niedługo idę na imprezę i chcę się troszeczkę wyluzować .

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 06.12.2014, 13:07

Widzę, że padawani nowego burmistrza (że zacytuję klasyka) już tańczą na zgliszczach tego potwornego ancien regime'u pod znakiem Śliwy. Bawcie się chłopcy dobrze, rewolucja się udała, teraz czekamy na Nową Wspaniałą Porębę.

Natomiast ze swej strony składam serdeczne gratulacje ustępującemu Burmistrzowi. Tak, jak Pan mówił, udało się umorzyć część pożyczki, którą zaciągnięto na cele termomodernizacji.

Na stronie UM czytamy:
"Umorzenie części pożyczki - termomodernizacja

Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Katowicach, na posiedzeniu, które odbyło się w dniu 24 listopada 2014r., po rozpatrzeniu Państwa wniosku, Uchwałą nr 456/2014 postanowiła wyrazić zgodę na umorzenie części pożyczki przyznanej na podstawie umowy nr 298/2007/58/0Z/rz/P z dnia 12.12.2007r., w wysokości 402.658,38zł, tj. 40,54% wykorzystanej kwoty pożyczki, nie większej niż wartość rzeczywistych zobowiązań Pożyczkobiorcy na dzień podjęcia uchwały w sprawie udzielenia umorzenia, pod warunkiem przeznaczania umorzonej kwoty na zadanie pn.: „Termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego przy ul. Mickiewicza 2 oraz budynku SPZOZ położonego w Porębie przy ul. LWP 20""

To wielkie osiągnięcie i szkoda, że nie będzie kolejnych. Za to idę o zakład, że Frycek, Andrzej2 czy Triumph wcześniej czy później będą przypisywać to i inne osiągnięcia nowej władzy, przy okazji opowiadając o dramatycznym "sprzątaniu po Śliwie".

Przemsza
Nowicjusz

Post autor: Przemsza » 06.12.2014, 13:17

mieszko pisze:
lapaputa pisze:cytat

''Były burmistrz Poręby Jan Macherzyński, powiatowy radny w tej kadencji, starał się zarówno o fotel burmistrza w swojej miejscowości, jak i miejsce w Radzie Powiatu Zawierciańskiego. Przegrał na obu frontach.

- Trudno mi zrywać z samorządem, ponieważ wydaje mi się, że działam skutecznie i pomagam ludziom. Uważam, że można wykorzystać jeszcze moje doświadczenie. Chyba za wcześnie, by mówić o moim pożegnaniu z samorządem, ponieważ być może znajdzie się w nim jeszcze dla mnie miejsce po drugiej turze wyborów - zaznacza tajemniczo Jan Macherzyński. ''

z jednej strony oszczedności włącznie z oddaniem połowy pensji ( wiemy dlaczego, na jedno wyjdzie) z drugiej obietnice w-ce burmistrza który też musi zarobić.......... jeszcze taki :oops:
Fryderyk Macherzyński? hmm? Na burmistrza Cie nie chcieli w Porębie. w powiecie też nie ma miejsca. to na zastępce burmistrza chcesz???

Lepiej zamij się edukacja dzieci. a nie pchaj się już do samorządu bo miałeś swoje 4 lata.
Hehe, Jaś - Fryderyk już rączki grzeje, już nóżkami tupie... Czekaj, czekaj, uważaj, żebyś się nie poparzył od rewolucyjnego zapału nowej władzy...

A panu Burmistrzowi Markowi Śliwie, podobnie jak Stanisław, gratuluję ostatniej inwestycji, której niestety nie udało się dokończyć przed końcem kadencji. Teraz pewnie inni będą chcieli zlizywać całą śmietankę, ale trudno. Najważniejsze, że zostawił Pan po sobie taki oto pozytywny ślad. I nie przekreśli tego nawet jazgot przeróżnych Fryderyków i Andrzejów.

Kamień
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Kamień » 06.12.2014, 14:22

Ludzie o czym wy mówicie , przecież ta cała termomodernizacja psu na budę tyle tylko że za milion złotych nie wiem czy nas stać na to nawet po anulowaniu części długu i dofinansowaniu trzeba kasę wybulić z miasta a tam jej nie ma.Przyjdźcie do MOK-u zobaczyć jak się wydaje duże pieniądze bez sensu np. kaloryfery w piwnicach ! i wszędzie za dużo i za duże a ciepło i tak oknem uleci i co tu sobie przypisywać trwonienie publicznych pieniędzy ?
Chyba nowa władza musiała by na głowę upaść , żeby jeszcze i to niepowodzenie Burmistrza Śliwy sobie przypisywać a nawiasem mówiąc skąd takie przypuszczenia ? czy aby nie z autopsji ?
Czy w naszym mieście to była najbardziej potrzebna inwestycja ?

ODPOWIEDZ