Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: xinoros » 01.12.2014, 16:43

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanie dotyczące wyboru nowej Przewodniczącej rady miasta pani Milki, dlaczego została wybrana liczbą głosów 14 za i 1 nie ważny ? Wychodzi mi z tego, że radni z klubu Wspólnie dla Poreby też głosowali za tą panią, czuje się lekko zaskoczony tą sytuacją ,w dodatku sam głosowałem na kandydata z KWW Wspólnie dla Poręby Marka Śliwy, który uzyskał mandat radnego... Może mi ktoś udzieli informacji na ten temat?

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 01.12.2014, 16:53

Erni, sąsiedzie wiem ,że wiszę Ci flaszkę wódki
Dla ścisłości ustalmy, że chodzi o litr. Czyli tak naprawdę 2 flaszki ;-)

Trochę się spóźniliśmy z tą dyskusją. Jednak zauważ, że nigdzie nie wypowiadałem się za ale przeciw (poważnie ryzykując self-respectem). Przeciw układzikom, knowaniom, podkopywaniom i innym technikom rodem z poprzedniej epoki.

No, cóż. Ludzie opowiedzieli się za zmianą. Nikt normalny nie krzyknie jak kibice "Marku nic się nie stało". Bo właśnie dokładnie nic się nie stało, tylko to coś się wcześniej przez kilka lat działo.

Nowym władzom życzę sukcesów i z tytułu tak dobrego wyniku także od strony przeciwników należy się szacunek i kredyt zaufania. Włączam pozytywne myślenie na "jedność i przyszłość" i na jakiś czas wyłączam negatywne obserwacje. Szkoda, że daltonizm nie polega na ślepocie na czarne barwy bo dałbym się zarazić :-)
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 01.12.2014, 17:04

xinoros pisze:Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanie dotyczące wyboru nowej Przewodniczącej rady miasta pani Milki, dlaczego została wybrana liczbą głosów 14 za i 1 nie ważny ? Wychodzi mi z tego, że radni z klubu Wspólnie dla Poreby też głosowali za tą panią, czuje się lekko zaskoczony tą sytuacją ,w dodatku sam głosowałem na kandydata z KWW Wspólnie dla Poręby Marka Śliwy, który uzyskał mandat radnego... Może mi ktoś udzieli informacji na ten temat?
xinoros głosowanie to tylko formalność. jak wszędzie. "stołki już wcześniej zostały rozdane.

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 01.12.2014, 17:18

Może i masz rację Mieszko, lecz myślałem ,że głosy rozłożą się od 8 do 11 za.
A tu proszę lekkie zdziwko... :shock:

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 01.12.2014, 18:15

xinoros pisze:Witam wszystkich forumowiczów.
Cześć Kolego
Postaram CI się wyjaśnić obiektywnie.
Otóż jak głosowałeś na kogoś z KWW Wspólnie dla Poręby to w zaistniałej sytuacji jakbyś głosował na Yeti, "partia" została dzisiaj rano zdelegalizowana politycznie przez mieszkańców Poręby wraz ze swoim liderem , którego nawet strona wyborcza wygasła dzisiaj koło godziny 15 stej.
Wszyscy radni którzy zostali Wybrani z KWW wspólnie dla Poręby już zapomnieli skąd zostali wybrani i w 4 osoby nie chcieli się podkładać na pierwszej już sesji nie znając jeszcze wyników II tury, żeby nie być posądzonym o ..... i tak w głosowaniach mieli w czworo marne szanse na cokolwiek. Tak więc jedynym głosem nie ważnym w każdym głosowaniu był głos sąsiada Erniego i kolega jego Tatusia Pan DOROBISZA. Żeby się tylko nie okazało, iż będzie przez całą kadencję destrukcyjny. Jeżeli nowy Burmistrz będzie robił rzeczy, które ma w programie to praktycznie po poł roku przejdą do jego komitetu.

Nie czytaj co pisze Pan Mieszko on niech zajmie się Dobrawą.
Pozdrawiam
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 01.12.2014, 18:42

Guramin18 czyli głosowanie było jawne? bo tak wnioskuje z tego co piszesz. bo bardzo dobrze jesteś kogo głos był nieważny.

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 01.12.2014, 19:04

pjerrdzacy – pisze:
Zupełnie nie rozumiem całej nagonki, która została zorganizowana na Pana Śliwę. Nie mieszkam w Porębie od kilku lat ponieważ wyjechałem na studia, ale staram się śledzić wydarzenia z mojej ukochanej mieściny. Jestem totalnie neutralny jeśli chodzi o wcześniejsze władze jak i te wybrane w tegorocznych wyborach co nie znaczy, że nie widzę zmian, które zaszły w Porębie na przestrzeni lat. Będąc gówniarzem Poręba była dla mnie miejscem małym, zbyt małym i zupełnie nierozwiniętym żeby w niej żyć i funkcjonować. Po tych wszystkich latach, jest to miejsce najbliższe mojemu sercu i tam właśnie chciałbym wrócić po studiach. Dzięki wcześniejszym radnym, Panu Śliwie i innym osobom Poręba ma do zaoferowania dobrą halę sportową, odkryty basen, który co roku przechodzi lekkie poprawki ( w większych miastach jest syf nie do opisania ) ale ciągle jest basenem, na który przyjeżdżają ludzie z pobliskich miast i wiosek, genialne imprezy…

Nie wiem w jakim czasie ty mieszkałeś ale jak ja byłem gówniarzem ponad 20 lat temu to też z innych miejscowości przyjeżdżali na basen, były maratony estradowe z czołowymi wykonawcami krajowymi, kino, przystań na zalewie i wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych itp.- itd.
Dalej piszesz że my dzięki panu Śliwie mamy basen i halę sportową i tak to rozumię że oprócz Poręby w innych miastach jest syf nie do opisania.
Przecież halę i orliki mają wszystkie pobliskie wioski i mieściny od Włodowic przez Kroczyce, Szczekociny Żarnowiec po Pilicę. To była kiedyś taka akcja premiera Tuska gdzie od 50 - 70 % dofinansowywało państwo i wstyd by był aby my nie skorzystali. Poza tym syf to się zrobił przez ostatnie lata: drogi nie remontowane, brak innych inwestycji a o ile chodzi o atrakcje to przejedz do pobliskiego Siewierza czy Ogrodzieńca jak się rozbudowały te mieściny: co tydzień imprezy na zamku, park linowy itp. A nawet w pobliskich Łazach też się czyta że coś się tam dzieje nawet z Poręby tam jeżdżą na kryty basen. My mamy tylko dwie imprezy w roku tak jak w każdej miejscowości Dni Poręby i festiwal prażonek więc nie wiem czym się tak podniecasz.

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 01.12.2014, 21:19

Gratulacje dla nowego Burmistrza :)
No i zgodnie z przypuszczeniem kłamstwa przy"wódcy" narodu wypłynęły na światło dzienne. Co prawda kłamstwo ma krótkie nóżki może zajść daleko ale zawsze pinokio zostanie złapany za długi nosek - szkoda tylko tych 4 lat SZKODA !
Rozbestwienie urzędników, ignorancja mieszkańców i dopuszczenie do zapaści miasta doprowadziły do sromotnej porażki.
Nie pomogły oszustwa Pijarowe Makakulaka (czyli Tomasza K ), kochanego stasia i innych padawanów króla Śliwki.
Dodatkowo nóż w plecy wbili mu jego sami padawani - rozpieszczeni jak perskie koty i kocice :) 8 godzin wypoczynku w urzędzie i Moku. Czytając gazetki, pijąc kawusię , robiąc sobie handelek z ciuchami u kadrowej czy śmiechy chichy przez kilka godzin w sekretariacie pana !
Ciężka praca przed P.Spyrą - negocjacje z wierzycielami, zdobycie wiarygodności finansowej, trudny program naprawczy no i pozbycie się urzędowych plew.
Życzę wytrwałości, cierpliwości i zbudowania zespołu, który małymi krokami będzie mógł zapewnić Porębie w miarę przyzwoitą przyszłość!

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 02.12.2014, 13:28

fryderyk pisze:Gratulacje dla nowego Burmistrza :)
No i zgodnie z przypuszczeniem kłamstwa przy"wódcy" narodu wypłynęły na światło dzienne. Co prawda kłamstwo ma krótkie nóżki może zajść daleko ale zawsze pinokio zostanie złapany za długi nosek - szkoda tylko tych 4 lat SZKODA !
Rozbestwienie urzędników, ignorancja mieszkańców i dopuszczenie do zapaści miasta doprowadziły do sromotnej porażki.
A jakie to kłamstwa niby wyszły na wierzch? No śmiało, podaj przykłady.

A poza tym sprawdź sobie w słowniku, co to znaczy "ignorancja". To nie znaczy "ignorowanie" tylko "brak wiedzy". Chyba, że naprawdę masz mieszkańców Poręby za ignorantów- to by pasowało, zważywszy na to, co wypisujesz tutaj od miesięcy.
fryderyk pisze:Nie pomogły oszustwa Pijarowe Makakulaka (czyli Tomasza K ), kochanego stasia i innych padawanów króla Śliwki. Dodatkowo nóż w plecy wbili mu jego sami padawani - rozpieszczeni jak perskie koty i kocice :) 8 godzin wypoczynku w urzędzie i Moku. Czytając gazetki, pijąc kawusię , robiąc sobie handelek z ciuchami u kadrowej czy śmiechy chichy przez kilka godzin w sekretariacie pana !
Łoooj, już widzę, jak to padawani nowego burmistrza będą chodzić jak zegarki.
fryderyk pisze:Ciężka praca przed P.Spyrą - negocjacje z wierzycielami, zdobycie wiarygodności finansowej, trudny program naprawczy no i pozbycie się urzędowych plew.
Życzę wytrwałości, cierpliwości i zbudowania zespołu, który małymi krokami będzie mógł zapewnić Porębie w miarę przyzwoitą przyszłość!
Oczywiście. Jak wywali już wszystkich to może się nagle okazać, że za bardzo nie skąd brać kadr. Może się nadasz, fucha jak się patrzy, skoro to wg ciebie tak bezstresowa robota.

Poza tym pan Spyra i jego stronnictwo zasiadali w Radzie Miasta, toteż i oni ponoszą odpowiedzialność za ewentualne błędy. Za to może się okazać, że za kilka miesięcy nowa ekipa wyjdzie przed lud i przekaże wiadomość, że chcieli, ale się nie dało, bo poprzednicy byli tak nieudolni, że i oni nie dają rady. Bo od 2015 zaczynają się spłaty kredytów, a tymczasem czytamy w programie p. Spyry, że obniży podatki. Wtedy zacznie się oczywiste obwinianie poprzedniego burmistrza. Tylko, że wtedy, jeśli taki tu syf to, że tak powiem, widziały gały co brały. Skoro nie mają pomysłu na naprawę sytuacji to po co było się pchać na stołek?

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 02.12.2014, 16:49

Eh stasiu lub stasia - miłość do śliwki całkowicie przegrzała ci zwoje.
Oczywiście twoja propaganda sukcesu śliwki była cały czas oparta na kłamstwie i oszustwie mieszkańców naszego miasta- jak jest cudnie. To nie twoja wina - tego nauczył cię twój pan - wielmożna śliwka!
Należy ci stasiu skarbie przypomnieć, iż wielokrotnie radni Rady Miasta (cóż ci opozycyjni) prosili śliwkę o niezbędne informacje typu : kontrole, wysokość zobowiązań, toczące się procesy sądowe, wpływy z fotoradaru.
Niestety śliwa ignorował radnych, był chamski i nie odpowiadał na zadane pytania no chyba że "jego" radni lizali mu cztery litery to wtedy uśmiech aprobaty pojawiał się na jego twarzyczce.
Gdyby wielmożna śliwka mówiła jak jest a nie jak sobie wyśnił lub wymarzył lub wmówili mu jego przyjaciele pokroju kadrowej dzisiaj bylibyśmy w innym miejscu jeśli chodzi o przyszłość miasta.
Wspólny program naprawczy, obniżenie diet, wynagrodzeń, oszczędności na energii elekt, racjonalna polityka oświatowa i inwestycyjna, uporządkowana gospodarka gruntowa (śliwa miał na to 8 lat !!) no i konstruktywna rozmowa z radnymi a nie codzienna kilkugodzinna ucieczka z urzędu niewiadomo gdzie i po co- mogłoby przerodzić się, może nie w sukces miasta ,ale na pewno nie w jego upadek.
Musisz wiedzieć cudny stasiu, że zaczyna się nowe rozdanie środków z Unii a bezczelnie beztroska polityka śliwki doprowadziła do "bankructwa" miasta.
Mamy marne szanse na większą alokację środków w naszym mieście. Bałagan w urzędzie, w papierach i rozwalenie finansów miasta to jego wina.
Prostowanie tego syfu zajmie czas - szczególnie jak niektóre urzędowe plewy przyzwyczaiły się do wiecznych 8 godz. wczasów .
Zgadzam się również że po pewnym czasie sytuacja będzie jeszcze trudniejsza bo czas działa dla miasta na niekorzyść. Mowa tutaj o kredytach, zobowiązaniach miasta wobec wierzycieli, syfu w spółkach czy mopsie.
Wszystko co pisałem to prawda - alkohol w urzędzie, zajęte grunty przez bank, zajęte konta przez bank, lipne delegacje itd itd.... :) na szczęście to teraz już nie twoje zmartwienie.
Także drogi stasiu :lol: myślę że cały urząd na bruk nie wyleci - są tam uczciwi pracownicy i Ci zostaną ale pozostały plew czy inne miernoty typu makakulak albo zaczną uczciwie pracować albo niestety lepiej rozpisać nowe konkursy i poczekać na nową, doświadczoną i nieskażoną nieróbstwem krew.
Pozdrawiam cię serdecznie i życzę miłej współpracy z P.Burmistrzem :D

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 02.12.2014, 19:21

Oglądam teraz artykuł o 1wszym posiedzeniu Rady Miasta i widzę bardzo smutne miny wszystkich zasiadających za stołem przy Panu Burmistrzu. :(
Zasmuconego burmistrza mogę zrozumieć, bo kończy sie pewien etap w jego życiu.
Być może dostanie gdzieś dobrą pracę-ma przecież dużo znajomości.
O niego można być spokojnym, bo sobie zapewne poradzi.

Zasmucone twarze urzędników: Pani sekretarz, kierowników referatów, kierowników i dyrektorów placówek zależnych od UM.
Ciekawe co im teraz siedzi w głowie?
Pani kierownik Izabelo, Pani jest dobrym fachowcem i pracownikiem UM, zna sie Pani na tym co robi.
Reszta wie jak pracowała do tej pory i albo sie boi albo nie. :lol:

Życzę nowej radzie miasta wytrwałości -przed Wami mnóstwo pracy.
Nowemu Burmistrzowi odwagi, charyzmy w działaniu.

Nowika
Nowicjusz

Post autor: Nowika » 02.12.2014, 19:53

Fryderyku Macherzyński mamy już Burmistrza który ma swój rozum i wie jak postępować.Na nic tu Pana wypociny.Teraz to Pan najchętniej by "polizał" żeby zdobyć jakąś posadkę.Ale miejmy nadzieję ze Nowy Burmistrz będzie na tyle mądry i nie będzie zadawał się z ludźmi Pana pokroju.Swoje pięć minut Pan miał i nie spożytkował ich owocnie.Panu podziękujemy równie za doradztwo komu się należy praca a kto nie jest godzien,swoje żale osobiste niech Pan wsadzi głęboko do kieszeni i zajmie się wykonywaniem obowiązków za które Pan bierze pieniążki.

Czarna
Nowicjusz

Post autor: Czarna » 02.12.2014, 23:00

Życzę nowemu burmistrzowi oraz nowej radzie wytrwałości w wyborczych obietnicach i odwagi w wdrażaniu ich w życie. Zadanie czeka was niełatwe i niewdzięczne. Nie należy spodziewać się wielkich inwestycji przez te parę lat bo kasa miasta na to nie pozwoli. Osobiście mi wystarczy jeśli miasto będzie czyste i zadbane, pracownicy urzędu, szkół i innych jednostek będą się należycie przykładali do swoich obowiązków. Chciałabym również aby nowy burmistrz informował dokładnie i na bieżąco o sytuacji finansowej miasta, jego wydatkach i zobowiązaniach (np. na stronie urzędu). Nie roztrwońcie powierzonego zaufania ( np. tworząc zbędne stanowiska jak zastępca burmistrza...)

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 03.12.2014, 08:46

No i po wyborach ale siła przyzwyczajenia z czasów kampanii wyborczej dalej w postach trwa. Oprócz zwyczajnych wyborców dalej bardzo aktywna jest grupa mścicieli.
Przypomnę, że tzw "padawany" były już w urzędzie na długo przed pojawieniem się jako burmistrza Marka Śliwy. Nie wiem co usiłuje się dzięki podtrzymywaniu przedwyborczej retoryki jeszcze ugrać.
Nowa kadencja, nowa rada to czas na realizację wizji Poręby zwycięzców w wyborach samorządowych.
Oby to było zgodne z oczekiwaniami mieszkańców.
Często gęsto pojawia się na forum temat FUMu. Zwłaszcza starsze pokolenie nie może przeboleć upadku fabryki. Moim zdaniem swoją rolę po przemianach spełnił. Z ciekawości zajrzałem na stronkę Pruszkowa, z którą wiąże nas wspólna historia związana ze Stowarzyszeniem Mechaników Polskich z Ameryki. Po dawnej fabryce z okresu międzywojennego nie ma śladu. Po wyburzeniu hal fabrycznych powstaje tam osiedle mieszkaniowe ale pamiątkowa tablica będzie czy już jest. Trudno nam się porównywać bo to miasto ponad 50 000 i więcej dużych zakładów. My na terenie pofabrycznym poszliśmy w biznesy i też dobrze.
Odnośnie odtworzenia sołectwa w Niwkach mam mieszane uczucia. Korzyści z tego mogą być jeżeli chodzi o unijne wsparcie ale jeżeli jest prawdą ,że dotacje unijne od 2015 r mają być otwarte dla takich miasteczek jak Poręba to może być to zabieg kosmetyczny. Ostatnio jedna z sąsiadek skarżyła się ,że innej miasteczkowej przeszkadza na placu gdakanie gęsi. Była też afera z wywozem gnojowicy na pola przy ulicy Partyzantów, gdzie w planach jest Osiedle na Stoku. Jak pogodzić konflikt interesów dzierżawców pół i przyszłych mieszkańców?
No i na koniec drogi i chodniki. Oprócz obiecanych przed wyborami w kolejce stoją nowe nie ujęte w liście życzeń.
Ponieważ nie mamy planu zagospodarowania przestrzennego miasta( zbyt drogie koszty) na polach i w lasach powstają nowe domy i nowe osiedla, też ich mieszkańcy będą dążyć do tego aby u nich były chociaż drogi no i lampy (o odśnieżaniu nie wspomnę). Jak widać małomiasteczkowa wiejskość powoli zanika.
Na spotkaniach przedwyborczych było ciekawie . W centrum można było usłyszeć, że tam się nic nie robi tylko w Niwkach a tutaj zdanie odwrotne. Jest jeszcze Krzemienda, Kierszula,Dziechciarze, Krawce, Górka... Ciekawe w która stronę przeniesie się środek ciężkości działań nowej rady?
O ulicy Niweckiej i Baśniowej to oddzielny temat. Czy własnym kosztem moderować drogę czy znajdzie się w końcu siłą przebicia i przekwalifikujemy na drogę powiatową.
W radzie powiatu siła PSl a jednego mamy( dotychczasowi nasi radni powiatowi nie mieli takiej woli i siły). Z PSLem było wesoło przed wyborami. Jeden z kandydatów na zebraniu przedwyborczym deklarował poparcie zarządu powiatowego dla jednego z kandydatów na burmistrza drugi na innymi spotkaniu składał podobną deklarację dla kontrkandydata.
Jeden z przegranych czy jego zwolennik wyrażał żal z powodu ograniczenia dostępu byłej już opozycji do wyjazdów do miast partnerskich. Może tak w ramach nawiązywaniu takich kontaktów wziąć przykład z innych miasteczek. Np w takich Krapkowicach na rynku widziałem drogowskazy do miast partnerskich. Owszem były tam miasta odległe o 11 000 km ale również miasta do których wycieczka szkolna mogła dotrzeć w ciągu 1.5 h i znajdują się jeszcze w Polsce. Więcej radnych będzie też mogło uczestniczyć w takiej wymianie.
Na koniec dla burmistrza i radnych tylko jedno życzenie ( Mikołaj blisko)- pełnej kasy a reszta życzeń sama się spełni.
(Mój kumpel ma farta- po raz czwarty został wójtem ale zero konkurencji)
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Ann
Nowicjusz

Post autor: Ann » 03.12.2014, 11:40

Witam,
Czy ktoś wie, dlaczego na stronie UM figuruje zaledwie 13 radnych? To już trzeci tydzien po wyborach.

ODPOWIEDZ