Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
omgg
Nowicjusz

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: omgg » 28.11.2014, 22:19

mały hutnik pisze:Wykorzystywanie dzieci trąci pedofilią ;-)
koleś pedofilem to jesteś Ty jak tak myślisz ! może jesteś zboczony? no tak głodnemu chleb na myśli ;]
Puknij się w łeb następnym razem zanim udzielisz jakiego kolwiek głosu, bo twoje słowa też podlegają karze zniesławienia.. kandydata masz policjanta i myślisz ze masz plecy ? ;)

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 28.11.2014, 22:28

Erni. Kiedyś widziałem cię na różnym forum jaki to jesteś sympatyk Ruch Chorzów. A dowiedziałem się że na nich mówią „śmierdziele”. Dlatego tak napisałem. W Porębie jest dużo napisów ze znakiem „r”. Czy ty też jesteś tym malarzem?

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 28.11.2014, 22:33

mój Boże (to znaczy nie mój oczywiście- ON należy do kanddyata Spyry, wspólnika proboszcza Kulisia). Skończcie już. To jest tak kiepskie, że się nie da czytać :-) Normalnie oczy bolą.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 28.11.2014, 22:51

Erni. Odpowiedz na pytanie czy jako sympatyk Ruch Chorzów jesteś tym malarzem co chodzą po Porębie i bazgrają po różnych budynkach te napisy?

Czarna
Nowicjusz

Post autor: Czarna » 28.11.2014, 23:08

Do zobaczenia w niedzielę przy urnach. Niech każdy zagłosuje w zgodzie ze swoim sumieniem. Udanego weekendu dla wszystkich. :D

mały hutnik
Nowicjusz

Post autor: mały hutnik » 28.11.2014, 23:16

omgg pisze:
mały hutnik pisze:Wykorzystywanie dzieci trąci pedofilią ;-)
koleś pedofilem to jesteś Ty jak tak myślisz ! może jesteś zboczony? no tak głodnemu chleb na myśli ;]
Puknij się w łeb następnym razem zanim udzielisz jakiego kolwiek głosu, bo twoje słowa też podlegają karze zniesławienia.. kandydata masz policjanta i myślisz ze masz plecy ? ;)
Gdybyś czytał moje wcześniejsze wypowiedzi byłbyś w stanie ocenić czyją stronę bardziej trzymam ale widocznie konceptu nie stało. Co do angażowania dzieci i rozdawania pączków sądziłem że takie metody może stosować tylko Pan Spyra. Cóż pomyliłem się i błądzenie jest ludzką rzeczą-mea culpa.
omgg :pomimo że prawdopodobnie zagłosujemy na tego samego kandydata, ochłonij trochę i napij się czegoś zimnego :)
Wspomnę, odwołując się do swojej pierwszej wypowiedzi : obecny wybór dla mnie jest porównywalny do wyboru między dżumą a tyfusem. Wolę jednak przewidywalnego do pewnego stopnia starego burmistrza niż "niewypał" w postaci efekciarza posiłkującego się sztabem ludzi którzy są po prostu nieobliczalni. Skutek tych rządów może być bardzo opłakany.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 28.11.2014, 23:18

irena pisze:
mandarynka3 pisze:I już po pierwszej sesji. Dziwi mnie, że tych największy krzykaczy z forum zabrakło. Erni rozumiem, że ciężko pracowałeś z łopatą. Szkoda . Sianie zamętu na forum np w sprawie prywatyzacji ośrodka czy likwidacji szkół jest łatwo ale spytać wprost już nie. Tych, którzy tak krzyczą, opiniują innych czy wyrzucają im różne przymiotniki informuję, że Przewodniczącą Rady Miasta została p. Milka a jej Z-cą p. Spyra. Dziwi mnie ta kolejność. To też dało mi do myślenia. Czyżby celowo unikał odpowiedzialności? Obawa przed odpowiedzialnością? Zastanawiające.
Ale czym się tutaj zadziwiać? przecież na forach już dawno pisano,że przewodniczącą będzie Pani Milka, bo Widurski to nieudacznik i się do tego nie nadaje...tu się nie ma co dziwić, to Państwo Milkowie -oni będą rozdawali karty, są ludźmi wykształconymi i "wysoko" mierzącymi,Pan Spyra to tylko narzędzie w ich rękach, może czasem dopuszczą do głosu plebana, Głosujmy więc na Burmistrza (Pana /panią Milkę),pozdrawiam :wink:
Ale czemu się dziwisz? Przecież na panią Milka głosowało 14 radnych (1 głos nieważny) nie tylko klub p. Spyry, ale i radni "Wspólnie dla Poręby" pana Śliwy. Czyżby obecny burmistrz też był zamieszany w "układ"??
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 30.11.2014, 22:39

Erni, sąsiedzie wiem ,że wiszę Ci flaszkę wódki może ją kiedyś wypijemy u mnie nad basenem ale proszę Cię nie bądź tak zapatrzony w byłego burmistrza. Rwa mać cytat z ulotki wyborczej ""Poprawiliśmy bezpieczeństwo . Wyremontowaliśmy kilometry chodników,ociepliliśmy dziesiątki budynków. "
Przepraszam ale proszę mi mi podać adresy tych domów lub gdzie te chodniki wyremontowane. Gdzie ta inwestycja w sieć kanalizacyjną i modernizacja wodociągów ot zamontowanie nowych wodomierzy do zdalnego odczytu ? to chyba kwestia prywatnej firmy a nie gminy. 8 lat i nic nie powstało, firmy uciekły, sam się zastanawiam czy nie wystąpić o odsetki od kwoty dofinansowania na fundację które miałem otrzymać do 30 kwietnia 2013 a otrzymałem w listopadzie 2013 tuż przed rozliczeniem gdzie nie mogłem poszukać najlepszego dostawcy tylko musiałem wydać całą kasę nieomal n łapu capu. 30% pracowników UM do zwolnienia bo to darmozjady , chcesz dowodów to proszę wystarczy parę wizyt i sam zobaczysz jak to działa. Prywata i bezhołowie tyle tylko było przez ostanie 8 lat. Mam nadzieję iż do kolejnego burmistrza to dotrze mam zamiar być na wszystkich posiedzeniach rady miasta do czego i innych gorąco zachęcam , To my mamy tym miastem zarządzać i w nim mieszkać.

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 30.11.2014, 22:51

Na Nasze Miasto pisze:
Ryszard Spyra burmistrzem Poręby: Znamy nieoficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w Porębie. Ryszard Spyra wygrał z Markiem Śliwą.
W walce o fotel burmistrza Poręby Ryszard Spyra pokonał Marka Śliwę. Różnica między kandydatami wyniosła około 1200 głosów.

maniek01
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maniek01 » 01.12.2014, 06:36

Panie Patiomkin za ten post to ja Tobie wiszę flaszkę :) Tylko nie rozumiem o co chodzi z dziesiątkami ocieplonych budynków. Może NARESZCIE byłemu burmistrzowi chodziło również o prywatne inwestycje mieszkańców? Sam ocieplilem swój dom jak i kilku sąsiadów w okolicy...dołożylem swoją cegiełkę to wizerunku pana Śliwy :)

Miałem się nie wypowiadać na ten temat, ale sms w piątek o 22.09 z namową na głosowanie na JEDYNEGO słusznego kandydata, oraz agitacja wyborcza w szkole na górce zwaliły mnie z nóg.

Mam nadzieję, że nieficjalne wyniki się sprawdzą i nowy człowiek zrobi cokolwiek dla tego miasta, chociaż zdaję sobie sprawe, jak cieżko będzie posprzątać ten syf, począwszy od UM i instutucji jemu podłegłych, bo zajmowanie stanowisk przez zasiedzenie jest nagminne. Juz brakło przytulnych pokoików w budynku urzędu miasta, wiec po kolejnych czterech latach przejęliby cały MOK.

Tyle co mogę powiedzieć to to, że zapewne wiele się nie zmieni ale być mozę będzie ruszony ten beton urzędniczy a za cztery lata zobaczymy co się zmieniło.

I jeszcze jedno retoryczne pytanie: Co z budową bloku TBS, gdzie stoi Tesco, na listę chętnych wpisywałem się dwa razy? hahaha.

Pozdrawiam

Kamień
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Kamień » 01.12.2014, 08:24

omgg pisze:
Kamień pisze:U nas w Porębie jak w Ameryce ! Burmistrz wynajmuje dzieci z podstawówki ,żeby przed kościołem rozdawały ulotki wyborcze a dzisiaj na targu osobiście rozdawał pączki mieszkańcom z prośbą o głosy !

hahahahahaha.. chyba nie wiesz na czym polega kampania !! w każdym cywilizowanym mieście tak sie robi że zachęca się swoich wyborców do głosowania. A co bylo w Zawierciu na tych wyborach? dzieci chodziły z balonami jabłkami, ciastkami ulotkami i zachęcały ludzi na głosowanie na danego kandydata ale widocznie LUDZIE Z POREBY SĄ ZACOFANI i nie wiedzą na czym to polega
Oczywiście wiem na czym polega kampania - chodzi o przybliżenie swojego wizerunku wyborcom o przedstawienie swojego pomysłu , o dawanie wyborcom rozważanych rozwiązań - ale prezenty ? . Czy Ty gdybyś dostał prezent od kandydata który topi miasto w długach ( obojętnie jakie miasto ) to głosowałbyś na niego ? .
Nie wiem czy takiej "kampanii" nie należy nazwać przekupstwem i próbą wymuszenia głosów od mniej ogarniających politykę mieszkańców . Ale pewnie się nie znam i te pączusie przyniosą spodziewany efekt , tylko komu ?

pjerrdzacy
Nowicjusz

Post autor: pjerrdzacy » 01.12.2014, 10:14

Witam serdecznie forumowiczów :)
Zdecydowałem się założyć konto ponieważ czytając niektóre posty scyzoryk sam otwierał się w kieszeni. Zupełnie nie rozumiem całej nagonki, która została zorganizowana na Pana Śliwę. Nie mieszkam w Porębie od kilku lat ponieważ wyjechałem na studia, ale staram się śledzić wydarzenia z mojej ukochanej mieściny. Jestem totalnie neutralny jeśli chodzi o wcześniejsze władze jak i te wybrane w tegorocznych wyborach co nie znaczy, że nie widzę zmian, które zaszły w Porębie na przestrzeni lat. Będąc gówniarzem Poręba była dla mnie miejscem małym, zbyt małym i zupełnie nierozwiniętym żeby w niej żyć i funkcjonować. Po tych wszystkich latach, jest to miejsce najbliższe mojemu sercu i tam właśnie chciałbym wrócić po studiach. Dzięki wcześniejszym radnym, Panu Śliwie i innym osobom Poręba ma do zaoferowania dobrą halę sportową, odkryty basen, który co roku przechodzi lekkie poprawki ( w większych miastach jest syf nie do opisania ) ale ciągle jest basenem, na który przyjeżdżają ludzie z pobliskich miast i wiosek, genialne imprezy, o których już słyszeli chyba wszyscy studenci z Krakowa, Katowic, Wrocławia, którzy znają chociaż jedną osobę z Poręby i inwestycje, które zostały zrealizowane albo są w trakcie. Nie jest tego zbyt wiele, ale JA widzę różnicę, coraz więcej młodych osób myśli o powrocie do domu ponieważ wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśli nie stać Was na chociaż małą wdzięczność to wystarczy brak tych żenujących komentarzy, obrzucania się kałem i niewiadomo czym jeszcze. Mieszkańcy Poręby tworzą jedyną w swoim rodzaju społeczność, która powinna sobie pomagać i dążyć do tego, żeby w mieście było jak najlepiej. Starym władzom dziękujemy i czekamy niecierpliwie na pomysły tej nowej. Trzeba pamiętać, że Poręba nigdy nie będzie konkurować z Katowicami, Krakowem czy innymi gigantami, ale można stworzyć tu spokojne miejsce do życia i pracy. Liczę, że nowe władze z Panem Spyrą na czele, zrobią krok w dobrym kierunku !

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 01.12.2014, 11:37

Oficjalne wyniki głosowania i wynik wyborów na Burmistrza Miasta Poręba

Ryszard Spyra - 2390 głosów (66,89%)
Marek Śliwa - 1183 głosów (33,11%)

Frekwencja: 49,99%

Źródło: http://bip.umporeba.cal.pl/katalog/oglo ... ba2014.pdf

Z mojej strony chciałbym wyrazić gratulacje dla nowo wybranego Burmistrza i całej Rady Miasta, życząc wszystkim, aby godnie sprawowali swoje funkcje, w swych postanowieniach zawsze kierowali się rozwagą, dobrem miasta i jego mieszkańców oraz, jeśli będzie to konieczne, mieli odwagę podejmować niepopularne, trudne decyzje, jeśli wymaga tego interes Poręby.
Panie Ryszardzie Spyra - proszę też pamiętać, że otrzymał Pan ogromny kredyt zaufania od mieszkańców (o czym świadczy Pana zdecydowana wygrana), mieszkańców, którzy oczekują istotnych zmian (zwłaszcza w UM), więc proszę tego zaufania nie zmarnować.

Panie Śliwa, no cóż, mieszkańcy Poręby jak widać nie dali się nabrać na Pana fantazjowanie o świetlanej przyszłości (szkoda, że chyba na kredyt), przeinaczanie rzeczywistości, przemilczanie niewygodnych faktów i częstowanie pączkami, i pokazali Panu drzwi. Pozostaje podziękować Panu za to, co zostawia Pan dobre (szkoda, że tak mało tego) i liczyć, że uda się naprawić to, co złe. A kiedy będzie Pan już przechodzi przez te pokazane przez mieszkańców drzwi, to proszę zabrać przez nie ze sobą kilka osób, w szczególności:
- swojego "speca" od przetargów, konkursów i naborów wszelakich, najlepiej razem z najlepszym kolegą;
- panią kadrową, co wszystkich oprócz siebie ma za nic i która dla każdego, kto miał z nią styczność jest symbolem zwykłego chamstwa i pogardy dla innych;
- pana komendanta SM, który zasłynął jedynie spaniem na służbie, a formacja na której stoi czele ośmieszyła nas w oczach całej Polski chowaniem się z fotoradarem po krzakach;
- swoich "noblistów" ekonomii, którzy to pisali Panu budżet miasta i WPF, wpisując absurdalne kwoty wpływów i niemożliwe do realizacji założenia, co kończyło się jedynie tym, że RIO "kasowało" ten budżet I WPF krok po kroku, jako przeszacowane, niemożliwe do zrealizowania, źle obliczone i niezgodne z prawem.

Bo niestety, ale za Pana porażkę w równym stopniu jak Pan, odpowiadają m.in. w/w osoby, które ciągnęły Pana na dno, a którymi nie wiedzieć czemu się Pan otoczył.
Użytkownika erni-ego tez może Pan zabrać, a przynajmniej mu "podziękować", bo wyświadczył Panu nie małą niedźwiedzią przysługę - swoja oszczerczą kampanią bardziej zniechęcał do Pana niż Pańskiego kontrkandydata.

Triumph
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Triumph » 01.12.2014, 15:19

Gratuluje tego rezultatu przede wszystkim mieszkańcom Poreby!!!

W ten oto sposób pokazaliśmy władzy, ze jest odpowiedzialność za czyny w polityce i ze kto ma czelność zle zarzadzac miastem na jego szkode to w najbliższych wyborach spotyka go zasluzona reakcja glosujach.

Niech to wiec będzie pozytywna motywacja dla nowego burmistrza żeby ciężko pracować dla dobra miasta bo obecnych chwil radości już za chwile nikt nie będzie pamietal, a codzienne działania będą na bieżąco rozliczane i ich efekty pracowaly na kolejna kadencje lub stromotna porazke wyborczka jak to miało miejsce w przypadku zwykłego już mieszkanca Marka Sliwy...

PS Moje szczególne podziękowania kieruje do erni-go i Matt-a - to co pokazaliście na tym forum przez ostatni tydzień przed wyborami pewnie nie jednemu wyborcy bardziej otworzylo oczy na to jak sprawy się zalatwialo w Porebie niz nawet najbardziej entuzjastyczne tłumaczenie i przekonywanie...

Od Admina: :)
Ostatnio zmieniony 01.12.2014, 16:02 przez Triumph, łącznie zmieniany 1 raz.

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 01.12.2014, 15:29

Gratulacje dla pana Spyry, proszę jednak nie osiąść na laurach i zrobić porządek w Porębie, radzę słuchać głosu mieszkańców bo za 4 lata znów wybory. Powodzenia. Z wyrazami szacunku Rafał Kita
Pół krwi scyzoryk.

ODPOWIEDZ