Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Dyskusje o polityce w lokalnym wydaniu
Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Nasze władze - Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Post autor: erni » 26.11.2014, 18:07

irerna pisałem w tym czasie, co Ty, sorry jeśli wyszło że się wciąłem.
Dokładnie mam to samo wrażenie. Z góry ma rozgrzeszenie za nicnierobienie.

Umówmy się- Guramin18 niech jednak będzie trochę kulturalniej, co?

Jasnowidz mam mam nadzieję kasuje trochę mniej niż wróżbita Maciej.

Moja mała prośba to na chwilę zapomnijcie o plakatach Spyry i Śliwy. Przez chwilę spójrzcie na to, kto za nimi stoi. Ja stoję za Śliwą. wielkie mi coś. Moje poparcie to osobista sympatia i przekonanie, że potrafi zarządzać miastem. I jest osobą reprezentatywną. Nie wygląda na tym plakacie jak jakaś sówka zza krzaka

Za Spyrą ciągnie się układ gorszy- idą ludzie wyszkoleni w milicyjnych technikach. Ktoś mi zarzucił, że mylę policję z milicją. No, to jeśli ma ktoś chwilę czasu, proszę o przeanalizowanie tematu: http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2392
No i niech mi ktoś powie jakim przestępcą jest Rafał Krupa?. Jest to super fajny, inteligentny człowiek, aktualnie przeznaczony do odstrzału przez red. Mazanka. Niech ktoś po przeczytaniu tego artykułu zgadnie czym zawinił ten ścigany przez prokuraturę starosta. O d razu odpowiadam: Podpisał się za żonę.

Normalnie podpisał się za żonę mając jej upoważnienie do tego i chodzi po prokuratorach, plus oczywiście w gazecie zawierciańskiej ma na twarzy czarny pasek .
Rozumiecie to? To jest mistrzostwo polityczki i "character assassination" w najbardziej chamskim wydaniu.
Czy to są policyjne metody, czy jeszcze milicyjne? - odpowiedzcie sobie sami. Ryszard Spyra- pion operacyjny policji. Ło mój Boże- acha od Boga jest poparcie w postaci księcia nauczyciela z SP2.

I ta ekipa będzie rządziła Porębą.
Ostatnio zmieniony 27.11.2014, 07:43 przez erni, łącznie zmieniany 1 raz.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Wróbel Ćwirek
Nowicjusz

Post autor: Wróbel Ćwirek » 26.11.2014, 19:58

1. Panie Śliwa ilu nauczycieli przypada na 10 uczniów?
2. Którą szkołę chciał Pan po cichutku zlikwidować?
3. Ile jest etatów głównych księgowych w szkołach, które są pod Pana "skrzydłami"?
4. Jaki jest to koszt w skali roku?
5. Ile zkosztowałoby zapłacenie za taką usługę w biurze rachunkowym?
6. Czy powód utrzymania stanowisk głównych księgowych ma "drugie dno"?
7 Czy w ramach oszczędności wyłączył Pan oświetlenie nw tzw. alei handlowej przed sklepem m. innymi Pana Zycha?

c.d.n. :twisted:

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 26.11.2014, 20:35

erni pisze:irerna pisałem w tym czasie, co Ty, sorry jeśli wyszło że się wciąłem.
Dokładnie mam to samo wrażenie. Z góry ma rozgrzeszenie za nicnierobienie.

Umówmy się- Guramin18 niech jednak będzie trochę kulturalniej, co?

Jasnowidz mam mam nadzieję kasuje trochę mniej niż wróżbita Maciej.

Za Spyrą ciągnie się układ gorszy- idą ludzie wyszkoleni w milicyjnych technikach. Ktoś mi zarzucił, że mylę policję z milicją. No, to jeśli ma ktoś chwilę czasu, proszę o przeanalizowanie tematu: http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2392
No i niech mi ktoś powie jakim przestępcą jest Rafał Krupa?. Jest to super fajny, inteligentny człowiek, aktualnie przeznaczony do odstrzału przez red. Mazanka. Niech ktoś po przeczytaniu tego artykułu zgadnie czym zawinił ten ścigany przez prokuraturę starosta. O d razu odpowiadam: Podpisał się za żonę.

Normalnie podpisał się za żonę mając jej upoważnienie do tego i chodzi po prokuratorach,
Cześć Erni TY ateisto

Adwocem

Ad .1 Chciałbyś aby Ci ktoś zasugerował w trybie wyborczym art.212kk, jak byś nie chciał to proszę napisz w 2-3 pkt
jaki układ idzie za Spyrą, z Twoich postów widać, że jesteś w posiadaniu takiej wiedzy. Tylko nie mów - wiem ale nie powiem.
Inaczej poproszę dla Ciebie o bana od moderatora do niedzieli bo jawnie obrażasz kogoś i potwierdzasz nieprawdę i oszczerstwa, że za nim idzie jakiś przestępczy układ. Tak jak z Twoim płaceniem ZUS-u dla pracowników.

Ad.2 Proszę abyś ujawnił swoją wiedzę albo dowód, że widziałeś upoważnienie żony Krupy do tego, aby za nią mógł podpisać, jeżeli nie widziałeś a znowu poświadczasz nieprawdę i jesteś mało wiarygodny .Prawdopodobnie prokurator tego poświadczenia nie widział i postawił mu zarzuty.Jeżeli je masz podrzuć do prokuratury oczyścisz chłopaka z zarzutów.
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 26.11.2014, 20:41

Erni przestan!
Piszesz zeby grzecznie sie wypowiadac a sam
znowu prowokujesz.
Ośmieszasz kogos,drwisz , piszesz i porownujesz znow
układy milicyjno-policyjne.
Prowokujesz chlopie sam do ataku ,atakujac i naśmiewajac sie z czlowieka
ktory ma odwage stanac w konkury z panem Śliwą.

Zachowuj pewnien poziom dyskusji, bo to jakim tonem piszesz tylko o tobie
żle świadczy.

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 26.11.2014, 21:27

p.burmistrzu głosowałam na pana i mam prośbe ,kiedy do k..wy nędzy ,zleci pan załatanie dziur na ul Fabrycznej ? to tak dużo kosztuje ? samochody już nie wytrzymują ,chociaz jedzie sie wolno slalomem ,to i tak w dziurę się wjedzie,chyba jednak zagłosuje na p. Spyre,

Ann
Nowicjusz

Post autor: Ann » 26.11.2014, 23:09

Lidka, o czym Ty myślisz, dziurawa Fabryczna? A co z innymi ulicami? Na Kolonii, w Niwkach, Działkowa, o Świerczewskiego nie wspominając. Mam pytanie do forumowiczów: czy ktos dysponuje wiedzą, ile metrów asfaltu położono i gdzie na drogach Poręby w ostatnich, powiedzmy ....2006-2014 latach? To znaczy chyba powinni być kilometrów, ale wolę ostrożnie..

do tego kolejne pytanie: ile podmiotów gospodarczych/przedsiębiorców/ , a zatem i podatków przybyło w Porębie w tych latach? Ktoś wie, choć szacunkowo?

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 26.11.2014, 23:21

W piatek jest 1wsze posiedzenie nowej rady miasta.
Wg komisarza wyborczego... posiedzenie to poprowadzi
Najstarszy wiekiem radny.... i wypadło na pana Dorobisza.;).
Mysle ze to bedzie niezapomniana sesja,gdzie to pan Edward bedzie miał prawo głosu i
do póki nie wybierze sie nowego przewodniczacego moze byc gorąco na sesji;)
Ann pisze:Lidka, o czym Ty myślisz, dziurawa Fabryczna? A co z innymi ulicami? Na Kolonii, w Niwkach, Działkowa, o Świerczewskiego nie wspominając. Mam pytanie do forumowiczów: czy ktos dysponuje wiedzą, ile metrów asfaltu położono i gdzie na drogach Poręby w ostatnich, powiedzmy ....2006-20 latach? To znaczy chyba powinni być kilometrów, ale wolę ostrożnie..
Głowne drogi, tzw.wojewodzkie na terenie Poreby byly ramontowane
i sa w bdb stanie, zarowno na Dziechciarzach, w centrum i ostatnio na Górce.
Te drogi są Ok i tu napewno jakas zasluga obecnego burmistrza jest,ze byc moze
wyprosil u góry remonty tych dróg z pieniedzy krajowych.
Co do ulic miejskich to tutaj chyba troche gorzej.

Ann
Nowicjusz

Post autor: Ann » 26.11.2014, 23:33

Myślę, że nie będzie nic nadzwyczajnego: tymczasowy przewodniczący-senior zarządzi wybory nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego w tajnym głosowaniu bezwzględną większością głosów, czyli "za" musi być więcej niż "przeciw i wstrzymujących się" razem wziętych. I tyle. Powodzenia życzę nowej radzie i owocnych sesji:)

Ann
Nowicjusz

Post autor: Ann » 26.11.2014, 23:35

matkaporebianka pisze:
Ann pisze:Lidka, o czym Ty myślisz, dziurawa Fabryczna? A co z innymi ulicami? Na Kolonii, w Niwkach, Działkowa, o Świerczewskiego nie wspominając. Mam pytanie do forumowiczów: czy ktos dysponuje wiedzą, ile metrów asfaltu położono i gdzie na drogach Poręby w ostatnich, powiedzmy ....2006-20 latach? To znaczy chyba powinni być kilometrów, ale wolę ostrożnie..
Głowne drogi, tzw.wojewodzkie na terenie Poreby byly ramontowane
i sa w bdb stanie, zarowno na Dziechciarzach, w centrum i ostatnio na Górce.
Te drogi są Ok i tu napewno jakas zasluga obecnego burmistrza jest,ze byc moze
wyprosil u góry remonty tych dróg z pieniedzy krajowych.
Co do ulic miejskich to tutaj chyba troche gorzej.
"Burmistrz być może wyprosił u góry". Chyba u SAMEJ GÓRY. Normalny cud :lol:
No tak, co do dróg lokalnych nie ma kogo prosić, trzeba samemu działać. I nie jest "trochę gorzej", jest tragicznie!
A jeśli już w tym temacie: czy widział ktoś rozpoczęte prace nad chodnikiem na ul. Myśliwskiej? Czy ta zdarta koparką darń na odcinku kilkudziesięciu metrow, to są już "rozpoczęte prace"?

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 27.11.2014, 08:04

rozp: Prowokuję? Nie no to właśnie ja czuję się sprowokowany kandydaturą omawianej kliki księdza, policjanta i powiedzmy delikatnie:"dziennikarzy" do władz miasta.
Cześć Erni TY ateisto
No, czyli widzisz, Guramin18, nie dasz rady bez wycieczek osobistych?
Ad.2 Proszę abyś ujawnił swoją wiedzę albo dowód, że widziałeś upoważnienie żony Krupy do tego
Domniemanie niewinności kolego. Wystarczy. Dla zainteresowanych podaję link do tej samej historii, ale tym razem pozwolono się wypowiedzieć samemu zainteresowanemu:
http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html

Jakoś to lepiej wygląda, prawda? Rzeczywistość opisywana przez normalnego dziennikarza a nie pazernie łaknącego władzy jest jakaś chyba łatwiejsza do przełknięcia?

Z osobistymi wycieczkami i insynuacjami na mój temat możesz się już wyluzować bo podobno administraror powrócił do moderowania forum i może ci się oberwać.
Ale nie dziwię się zdenerwowaniu. Ciężko się rozmawia z obywatelem, który jest poza zasięgiem służbowej pałki milicyjnej, prawda?
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

mega35
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mega35 » 27.11.2014, 11:28

W Porębie nie ma dróg wojewódzkich, są dwie powiatowe Chopina i Myśliwska a reszta to drogi gminne
plus oczywiście droga krajowa DK 78 przy której były robione chodniki w rejonie bloków na LWP i na Górce - oczywiście chodniki robiły krajówki a nie Gmina Poręba. Ulice Fabryczna i Świerczewskiego faktycznie wołają o pomstę do nieba. Wycięcie dziury do łatania i pozostawienie jej ot tak sobie "a może krasnoludki ją zrobią" jest totalnie dla mnie niezrozumiałe. Przecież ktoś to nadzoruje i ktoś podpisał się pod odbiorem zakończonych prac. Ktoś za to dostał zapłatę.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 27.11.2014, 12:27

erni pisze:rozp: Prowokuję? Nie no to właśnie ja czuję się sprowokowany kandydaturą omawianej kliki księdza, policjanta i powiedzmy delikatnie:"dziennikarzy" do władz miasta.
Cześć Erni TY ateisto
No, czyli widzisz, Guramin18, nie dasz rady bez wycieczek osobistych?
Z osobistymi wycieczkami i insynuacjami na mój temat możesz się już wyluzować bo podobno administraror powrócił do moderowania forum i może ci się oberwać.
Ale nie dziwię się zdenerwowaniu. Ciężko się rozmawia z obywatelem, który jest poza zasięgiem służbowej pałki milicyjnej, prawda?
Erni, prowokujesz. Nazywasz kandydata na burmistrza nierobem, bo odważył się przejść na wcześniejszą, przysługującą mu emeryturę - wtedy jest OK, a gdy kogoś kto nazwa Cię ateistą (swoją drogą dziwne, bo nie uważam tego słowa za obraźliwe) straszysz administratorem. Nie pomyślałeś, że jeżeli ktoś na forum poczułby się urażony tym, że mówisz na osobę duchowną "czarny", to też mógłby zwrócić się do admina o zbanowanie Cię za obrazę uczuć religijnych?
Zamiast dyskutować o tym, co powinno się zmienić po wyborach w Porębie, rozmowa zaczęła zbaczać z tematu. Z drogami faktycznie powinno się coś zrobić i to już dawno. Radar jest już ponad rok. Gdzieś była informacja na jaką kwotę zostały wystawione mandaty, ale nie przypominam sobie, żeby była podana kwota ile udało się ściągnąć pieniędzy z nich. Dobrze byłoby, żeby ktoś z UM poinformował na co zostały przeznaczone, bo raczej nie na poprawę dróg, a przynajmniej w okolicach centrum Poręby.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 27.11.2014, 13:58

Erni zapisz sie do PISu albo skrajnej prawicy.
Bo Widać, że nikt ci nie udowodni, że czarne jest czarne a białe jest białe :lol: .
Piszesz, ze" Nie no to właśnie ja czuję się sprowokowany kandydaturą omawianej kliki księdza, policjanta i powiedzmy delikatnie:"dziennikarzy" do władz miasta".

Kilka to bardzo obrzydliwe słowo.
Podaj Nazwiska tej kliki Pana Spyry?
Albo choć dziennikarzy , którzy startowali do władz miasta( z tego co wiem Pani z Kuriera startowała nie do miasta tylko do powiatu).

Klika wg wikipedii:

Klika w socjologii oznacza małą podgrupę osób, znajdującą się na obszarze większej grupy, wśród członków której istnieją silne więzi oraz zazwyczaj jasno sprecyzowany cel, wartości i normy, które nie są tożsame z celami, wartościami i normami całej grupy. W socjometrii jest to podgrupa osób dokonująca wzajemnych wyborów, lecz nie dokonująca wyborów wśród członków większej grupy, do której należy.

Klika jest to nieformalna grupa społeczna. Aby mówić o klice muszą być spełnione następujące warunki:

- konieczna jest grupa ludzi, która ma wspólny, nieformalny cel działania,
- członków kliki muszą charakteryzować szczególne właściwości psychiczne,
- jednostki tworzące klikę charakteryzuje swoisty stosunek do mienia społecznego, twierdzą, że jest niczyje i można z niego dowolnie korzystać,
- charakterystyczny jest stosunek kliki do władzy,
- uczestników kliki określa stosunek do innych ludzi,
- aby klika mogła działać, konieczne są mechanizmy sprzyjające jej funkcjonowaniu i bezpieczeństwu.

Celem kliki mogą być pewne zyski lub zdobycie władzy. Członków charakteryzować może nieuczciwość, amoralność i bezideowość. Kliki czują się również bezkarne i wyznają zasadę "albo z nami, albo przeciwko nam".

Ja nie piszę, że ktoś w UM stworzył klike, pisze ze powstały układy wzajemnie od siebie zależne i niektóre nalezy zakończyć.

To, że proboszcz z Górki zawsze był odmieńcem i z nikim sie nie liczył to prawda, ale uważam ze ten fakt w minimalnym procencie waży na niekorzyść Pana Spyry.
Na Górce-Kierszuli jest ok 1000osób/parafian, którzy mają prawa wyborcze i to nie dzieki ks.Kulisiowi zawdzięcza Pan Spyra wieksze poparcie.
W Centrum Poreby, Krzemienda, Niwki nie słuchają ks.Kulisia i głosują jak uważają.
1tura wyborów pokazała, że 46%do 27% mieszkańców chce zmiany,

Co bedzie jak Pan Spyra jednak wygra?
Złożysz protest wyborczy? Bedziesz krzyczał ze sfałszowano głosowanie?
Obrazisz sie na Pana Spyrę i mu ręki nie podasz?

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 27.11.2014, 15:36

To że pan Śliwa od 2006 roku pełni funkcję burmistrza coś znaczy, nie wybrały go zielone ludki tylko Porębianie, ale zachowanie erniego jak dla mnie wygląda tak https://www.youtube.com/watch?v=jmMm2GEFx2w
Pół krwi scyzoryk.

kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: kundel » 27.11.2014, 16:08

Taka wiadomość gruchnęła na mnie jak grom z jasnego nieba, że Pan Spyra na spotkaniach ze swoimi wyborcami tłumaczył, że jak zostanie Burmistrzem to wdroży tryb oszczędnościowy na kolejne lata. Zatem mam pytanie. Skoro nic nie będzie się robić to, po co nam rada miasta. Jakby tak został tylko przewodniczący a 14 radnych siedzieliby w domu to 14*12*4*800=537 600,- mamy zaoszczędzone, a jeszcze pensja P.Spyry, bo musi oddać troszkę żeby mu nie zabrali świadczeń emerytalnych, to daje 192 000,- Więc mamy 700 tyś oszczędności :D

Już żałuję, że nie kandydowałem.

ODPOWIEDZ